Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Eugeniusz Tiemnikow

Eugeniusz Tiemnikow

Warszawa

Urodziłem się w 1944r. na Ukrainie. W 1972r. ukończyłem studia humanistyczne w Rosji. Pracowałem na uczelni w Kazachstanie, a potem na Białorusi w Grodno. W 1980r. poślubiłem Polkę i dzięki temu w 1981r. przeprowadziłem się na stałe do Polski. W okresie transformacji w poszukiwaniu środków do życia znalazłem się w Berlinie Zachodnim, gdzie - dzięki dobrej niemieckiej wymowie - pracowałem prawie dwa lata jako stolarz. Później w 90-ch latach prowadziłem własną działalność gospodarczą. Zajmowałem się tłumaczeniami, nauką języków i wydawaniem książek. Obecnie jestem rencistą, który uwielbia śpiewanie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1467 PLN z 8700 PLN

25 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 28.04.2014 18:06

Niech miłość nam przyniesie życie nowe

O projekcie

 

Cześć, witaj!
 

 

Całe życie marzyło mi się, żeby śpiewać, ale codzienność stawiała przede mną inne wyzwania i udało mi się zrealizować to marzenie dopiero skromnych parę lat temu. 
W kwietniu 2013 r. zająłem pierwsze miejsce w VI Edycji Piosenki „Słowikonada” - co jako wiekowego dinozaura natchnęło mnie entuzjazmem i wiarą w siebie. 
Występuję z koncertami, adresowanymi głównie do ludzi starszego pokolenia i śpiewam im piosenki z czasów ich młodości. Koncertuję w Domach Kultury, klubach, sanatoriach, na Uniwersytetach Trzeciego Wieku itp., gdzie moje śpiewanie znajduje wyjątkowo wdzięczną publiczność i entuzjastyczny oddźwięk. Po każdym koncercie moi słuchacze podchodzą do mnie i pytają, czy mogliby zakupić płytkę z moimi piosenkami – i to oni właśnie zainspirowali mnie do realizacji tego pomysłu.
Co ciekawe, również sporo młodych ludzi sygnalizuje zainteresowanie wykonywanym przeze mnie repertuarem. Śpiewam piosenki o miłości – słynne tanga przedwojenne i utwory, popularne w latach powojennych i późniejszych – piękne zarówno w swej formie jak i treści, i niosące w sobie jakąś niepowtarzalną atmosferę, pobudzającą te struny duszy, które świat dzisiejszy wydaje się zagłuszać. Ale tęsknoty za miłością zagłuszyć się nie da. 
 

                              Bo:
                              Choć mija człowiek i czas
                              Ona zostaje wśród nas
                              Jak wino we krwi nam gra
                              Jak morze, co wiecznie trwa
                              Język, co w uszach wciąż brzmi
                              Życie, co tętni we krwi
                              Wiara, co w sercu się tli
                              Po koniec dni !
                                 (Joanna Usarek, „Wino miłości” - jedna z moich piosenek)

Proszę, wspomóż mnie w realizacji tego projektu.

Oto kilka linków, pod którymi możesz posłuchać, jak śpiewam:
https://www.facebook.com/eugeniusz.tiemnikow
https://www.facebook.com/Tiemnikow


Zapraszam też na mój kanał na youtube, gdzie umieściłem sporo swoich nagrań:
https://www.youtube.com/channel/UCQfljndQ2NeXtgA1o33-qzQ

Na Fetting Festiwalu w Baranowie w listopadzie 2013r. zostałem wyróżniony cenną nagrodą (podaję Ci link do pełnej relacji z festiwalu gdzie w odcinku 6:00 – 7:17 można zobaczyć fragment mojego występu) A tu można zobaczyć jak śpiewałem piosenkę w konkursie wokalnym w Warszawie, poświęconym twórczości Włodzimierza Wysockiego w Klubie RONiK w styczniu b.r. 


W celu ułatwienia każdemu bezpośredniego kontaktu ze mną podaję mój numer telefonu 48-601078234. Także zapraszam do ewentualnego korzystania z mojego adresu mailowego epublika@wp.pl

Nie bardzo wiem, w jaki sposób mógłbym odwdzięczyć się tym wszystkim, którzy wrzucą do mojego kapelusza grosik, by mnie wesprzeć. Tak naprawdę, wdzięczności nie da się przeliczyć na żadne „bonusy”.
Więc po prostu i przede wszystkim – najserdeczniej dziękuję !

Żeby jednak moje dziękuję przyjęło również jakąś skromną „materialną” postać, proponuję atrakcyjne nagrody, które możecie zobaczyć po prawej stronie!