Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

jowita190

jowita190

Wiedeń, Austria

Jowita Sip
sopranWykształcenie:
-Akademia Muzyczna w Bydgoszczy na wydz. wokalno-aktorskim
u Wiesławy Kończewskiej,
-Universitaet fuer Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu u Prof. Gerharda Kahrego ( wydz.operowy) i Charlesa Spencera ( wydz.pieśni).


Występowała m. in.:
Burgtheater Wien, Teatro la Puccini Merano/Wlochy,
Volksoper Wien, Musikverein Wien, Festiwal w Bregenz, Festiwal Tyrolski, Festiwal Schubertowski Steyr, glówna rola w prapremierze „Requiem fuer Picoletto” D. Kaufmann w ramach roku Mozarta 2006, Neue Oper Wien, Festiwal„Bemus”Belgrad, Gala sylvestrowa miasta Wiednia Rathausplatz 2006-2010, Gala sylvestrowa miasta Wiednia Stephansplatz 2011 i 2012, Gala Rok Mahlers 2010 i 2011, Rok Chopina Lódz 2010,

Produkcja dla TV Wien24 ,
Konzerty w: Japonii,Hiszpanii,Słowacji...

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1600 PLN z 8000 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 05.05.2018 22:10

CD 'Znasz -li tę pieśń' znane polskie pieśni + karaoke

O projekcie

                                CD " ZNASZ -LI TĘ PIEŚŃ"   

                  najpiękniejsze polskie pieśni klasyczne i ludowe + karaoke

 „Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018”.

                               śpiewane przez Jowitę Sip 

                      przy fortepianie Roman Teodorowicz

Inspiracja

Inspiracją do nagrania  płyty w stylu śpiew +  karaoke była moja publiczność, która w rozmowach ze mną po koncertach wspominała , że lubi śpiewać tylko...brak im głosu. Czy nie brzmi to Państwu znajomo? :)

Więc postanowiłam nagrać płytę z przepięknymi 7 pieśniami polskimi,których melodie są znane lub łatwo wpadające w ucho, jeśli nie od razu to po wtórnym ich odsłuchaniu. Są to utwory ambitne ale nie trudne n.p. S.Moniuszko "- Złota rybka", F.Chopin- " Życzenie" czy pieśń ludowa " Czerwone jabłuszko".

I tu niespodzianka. Raz utwór jest nagrany ze mną a raz tylko czysty podkład fortepianowy-karaoke.

I właśnie z tak przygotowanym podkładem muzycznym i wcześniej odsłuchanym przykładem, każdy może sam zaśpiewać (przysłowiowo pod prysznicem) te pieśni. Teksty pieśni  są zamieszczone w booklecie.

 

O płycie

 

 Ta płyta nie ma "upływu ważności".

Przesłaniem tego projektu było przypomnienie, jak piękne utwory mamy w dorobku naszej kultury i zachęcenie do jej dalszego krzewienia .A dla młodszego pokolenia, która może nie miała tego przywileju poznania tych utworów, miałaby nawet formę pedagogiczną.

Moi najbliżsi, po opowiedzeniu im jaki materiał postanowiłam nagrać, automatycznie zaczynali śpiewać  przypominając  sobie te melodie jeszcze z ławki szkolnej.Nawet mężczyżni! 

Utworów miałam wybranych więcej niż nagrałam , ale wierzę w sukces tego projektu i potrzebę "dośpiewania" kolejnej CD :)

Krótko o mnie

Jestem śpiewaczką operową pochodzenia polskiego, studiowałam w Polsce jak i również na renomowanym Uniwersytecie w Wiedniu.Śpiewam głównie na scenach wiedeńskich, ale miałam również koncerty w Japonii,Hiszpanii,Słowacji,Polsce,Mauritiusie,Włoszech...( więcej informacji na temat mojej kariery muzycznej znajdziecie Państwo na mojej stronie internetowej www.jowita.eu ).

Back to the roots...

Moje drogi poprowadziły mnie po czasie studiów na "obczyznę", od 20 lat mieszkam w Wiedniu.Tęsknota do polskiej muzyki i pomysł aby mój pierwszy album był po polsku, bez względu czy płyta będzie przedstawiana w Polsce czy za granicą, jest typowy dla osób długo mieszkających poza granicami.Taka płyta z pewnością zainteresuje nie tylko publiczność z Polski co w dużej mierze Polonię.

Budżet

Powrót do korzeni to również ogromna chęć zorganizowania całego przedsięwzięcia w moim rodzinnym mieście Piła.W ramach umowy o reklamę cieszące było , iż władze miasta Piły udostępniły mi nieodpłatnie salę do nagrań. Również na tych samych warunkach otrzymałam fortepian od Regionalnego Centrum Kultury.

Serdecznie za to jeszcze raz  dziękuję.

Z moich prywatnych pieniędzy udało mi się nagrać płytę i wyprodukować na początek małą ilość.Budżet obejmował:

-studio nagrań,

-podróże,

-opłaty Zaiks,

-grafika,

-produkcja opakowań,

-tłoczenie płyt,

-sesja zdjęciowa,

-próby i organizacja.

Jeśli uda mi się zebrać 8000 PLN to będę mogła wyprodukować 2000 szt. co da mi możliwość  współpracy z pośrednikami zajmującymi się profesjonalną dystrybucją.

 

Jesli suma zebranych środków przekroczy 8000 PLN , będę promować płytę w radio, internecie, lub innych mediach...Takie działania już podjęłam promując moją płytę na Gali magazynu "Business Woman& Live" w styczniu 2018 , w którym w marcowym wydaniu ukaże się wywiad ze mną i reklama CD.

Prowadzący: Jacek Rozenek

Przy wyniku ponad 200% od podanej sumy zrealizuję teledysk, w którym na końcu wymienię wszystkich darczyńców.Możliwa jest tu DUŻA reklama dla Firm.

 

 Wspomnienia z nagrań:

Zdjęcie:Marcin Żmuda-Axis Studio, Jowita Sip,Roman Teodorowicz-fortepian

wywiad "Business Woman & Life " marzec/kwiecień 2018

Dlaczego crowdfunding

Jest to niesamowita możliwość dzisiejszych czasów móc bezpośrednio brać udział w tworzeniu marzeń innych ludzi.W ten sposób sami decydujemy kto dostaje pomoc, dostrzegamy ile pracy należy włożyć w realizację tych zamierzeń,ile w tym determinacji... Miłym skutkiem ubocznym jest fakt, iż instytucje państwowe zajmujące się promowaniem kultury, wspieraniem ich itd. dostają w ten sposób...konkurencję :) A jak wiemy to ożywia ... no comment.

 

 Foto: www.lubu.cz

 

Kontakt

Jeśli mają państwo jakiekolwiek pytania, proszę pisać na adres: jowita@jowita.eu

Zapraszam również na mój FB Fanpage :www.facebook.com/Jowita-Sip-Opera-Singer

oraz zapraszam państwa do wspierania mojej artystycznej działalności jako mecenas sztuki na www.patronite.pl/jowita

Czas realizacji

Nagrody zostaną rozesłane w maju 2018.

W przypadku nagród limitowanych o sumie 15000 PLN jest wziety pod uwagę czas dostarczenia Loga na CD, opracowania graficznego CD i produkcji opakowań.W tym przypadku może się to przeciągnąć do końca czerwca 2018. Termin Koncertu do wspólnego uzgodnienia.

Media o Twoim projekcie:

Opernstar und Margareterin aus Ueberzeugung

www.meinbezirk.at | 2018-03-01

Seit 10 Jahren lebt Jowita Sip im 5.Bezirk-das feiert sie mit einem Konzert am 9.03.in der Bezirksvorstehung.