Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Darek Sochacki

Darek Sochacki

Nowy Targ

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5765 PLN z 10000 PLN

64 Wspierający

32 dni do zakończenia

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 28.05.2018 22:10

Z głową w chmurze

O projekcie

Cel projektu

 

Celem projektu jest stworzenie zupełnie nowej, kompleksowej i nowoczesnej platformy edukacyjnej i współpracujących z nią aplikacji mobilnych do nauki.

 

Jedna część platformy to zestaw nowoczesnych narzędzi dla nauczycieli do tworzenia multimedialnych, interaktywnych treści edukacyjnych.

Aplikacja to zestaw mobilnych narzędzi dla ucznia/studenta, z wbudowanymi rozwiązaniami, które będą go motywowały, ukierunkowywały i wspomagały, aby nauka znowu stała się przyjemna, użyteczna, celowa, i efektywna.

Jednocześnie planujemy rewolucyjne, jedyne do tej pory rozwiązanie, dzięki któremu będzie ona mogła regulować to ile czasu dziecko spędza na nauce a ile go marnuje bawiąc się smartfonem czy tabletem. Mam nadzieję, że pomoże to rodzicom uregulować w końcu czas jaki dzieci spędzają bez kontroli bawiąc się gadżetami, i zamiast bezrozumnego marnowania czasu, będą się uczyć i rozwijać!

Głównym założeniem jest to aby smartfon nie był dla dziecka jedynie ciągłym źródłem przyjemności, ale żeby dziecko uczyło się bawiąc

 

Specyfikacja oprogramowania jest już gotowa, stworzona po kilku latach projektowania, konsultacji i ulepszeń.  

 

Oba elementy stworzą organiczny ekosystem, w którym użytkownicy będą mogli uczyć się i uczyć innych nowocześnie, na miarę 21-go wieku.

 

 

 

Wspierając ten projekt, oprócz otrzymania darmowego konta na nowej platformie, staniesz się de facto współtwórcą systemu. Będziesz mógł/mogła tworzyć nowoczesne materiały edukacyjne, kontrolować jak uczy się twoje dziecko, zgłaszać uwagi i nowe pomysły, tworzyć nowe sposoby wykorzystywania technologii w edukacji. 

 

Projekt zakłada oddolną ewolucję systemu edukacji - to ty - nauczycielu, rodzicu, uczniu, będziesz decydował czego potrzebujesz się uczyć, jakich metod i materiałów użyjesz, jaki system oceniania zastosujesz. Z czasem, stworzymy razem równoległe ścieżki edukacyjne, które uzupełnią system państwowy, przenikną go i zmodernizują. 

 

Nowa platforma to proste i intuicyjne narzędzia, które pomogą osiągnąć kilka ważnych celów:

 

Zachęcą dzieci i młodzież do samodzielnej nauki wykorzystując ich fascynację technologią.

 

Uczniowie którzy nie wiedzą jak się uczyć (a obecnie zauważamy w szkolach, że jest z tym coraz większy problem) lub nie nadążają za tempem narzuconym przez programy szkolne, będą mieli świetne narzędzie, które im w tym pomoże.

 

Wiedza dostępna w chmurze będzie mogła być selekcjonowana zgodnie z potrzebami ucznia i pod kątem jego celów, a nie, jak dotychczas, pod kątem odgórnie narzuconej tematyki.

 

 

Nasi nauczyciele dostaną nowoczesne narzędzia do wprowadzania ciekawszych metod pracy i najnowszych materiałów. Rządowe programy i budżet na to nie pozwalają.

 

 

Kim jestem?

 

Jestem nauczycielem, jak wielu innych sfrustrowanym stanem szkolnictwa w Polsce, który chce coś zrobić by dać naszym dzieciom szansę na zdobycie umiejętności potrzebnych do funkcjonowania w tym nowoczesnym społeczeństwie ery informatycznej.

 

Mam 20 lat doświadczenia na wszystkich szczeblach systemu edukacji w Polsce.

 

Mieszkałem też i pracowałem w szkołach w Azji, gdzie wydają się być bardziej otwarci na technologię. Między innymi wprowadzaliśmy system oparty o użycie tabletów multimedialnych w klasach. Stąd ta perspektywa i chęć zmian.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie, oto mój profil na Facebooku.

 

https://www.facebook.com/darek...

 

Na co potrzebne są pieniądze?

 

Potrzebuję około 10000 zł na opłacenie wykonania autorskich skryptów i aplikacji, które już opracowałem, oraz około 7000zł na obsługę prawną, wstępną promocję, dotarcie do odpowiednich podmiotów, utrzymanie serwerów, zakup licencji.

 

Im większy kapitał uzbieram, tym skuteczniej system wejdzie w rynek, i tym szybciej zainicjuje zmianę paradygmatu.

 

Początkowa funkcjonalność w tej cenie wystarczy by w ciągu roku osiągnąć masę krytyczną. Jednak z założenia system ma mieć charakter organiczny, i będzie się rozwijał w miarę rozwoju technologii i jej dostępności. Dlatego środki powyżej 17000 przeznaczę na udoskonalenia, dodatkowe funkcje, które za każdym razem będą wymagały pracy (a więc i płacy) informatyka pod kierunkiem moim, jak i użytkowników. Jak się już rozpędzimy, będzie VRpraktyki zawodowe onlinewideokonferencjewirtualne wymiany międzynarodowe, i wiele innych funkcji. To jest dopiero początek!

 

A może marzenia się spełniają?

 

Przy wsparciu powyżej 35 000zł jestem w stanie zrezygnować z pracy na etacie i całkowicie się poświęcić projektowi. Obecnie mój czas przeznaczam na uczenie kilkudziesięciu osób, a mógłbym tym projektem pozytywnie wpływać na życie milionów. Kolejnym krokiem jest więc ekspansja na rynek światowy. Zaczynamy od Azji, gdzie mam kontakty i doświadczenie, a będąc anglistą bez problemu dotrę tam gdzie trzeba. Tak - nie bójmy się myśleć globalnie - sky is the limit!

 

Harmonogram:

 

Po zakończeniu projektu zamawiany jest skrypt desktopowy i aplikacje mobilne. Będą one wykonane do końca czerwca lub wcześniej.

Lipiec to czas testów, modyfikacji funkcji, dodawania algorytmów.

Sierpień to czas na wypuszczenie na rynek. Nie ujawniając tajemnicy handlowej mogę powiedzieć, że mam nadzieję na dosyć szybkie, masowe pozyskanie bazy użytkowników, tak, że główne cele projektu zaczną być realizowane. Niezależnie od tego, produkt jest w pełni funkcjonalny i przydatny dla każdego użytkownika od samego początku, co przy symbolicznej cenie stanowić będzie o jego dużej atrakcyjności.

 

Ci, którzy mnie znają wiedzą, że nie lubię prosić o pomoc. Dlatego Twoje wsparcie to bardziej pożyczka lub inwestycja, niż darowizna, gdyż otrzymasz dostęp do platformy, którego koszt znacznie przewyższa wartość kwoty wsparcia.

 

Konto, które otrzymasz od samego początku będzie dla Ciebie przydatnym narzędziem w pracy, zdobywaniu nowych umiejętności czy też wychowywaniu swoich dzieci. Będąc częścią nowego ekosystemu będziesz sam mógł obserwować jak zmienia się krajobraz edukacyjny. Będziesz również miał szanse wdrażać własne pomysły, a w przyszłości również na tym zarabiać!

 

Dlatego do wsparcia zachęcam szczególnie rodziców, nauczycieli, właścicieli i dyrektorów szkół, firm, i każdego kto lubi się uczyć - traktowałbym to nie tylko jako wsparcie potrafiącego Polaka, ale również jako inwestycję w przyszłość przynajmniej swoją i swoich dzieci.

 Let's do this!

 

Media o Twoim projekcie:

Dariusz Sochacki: Jestem sfrustrowany stanem szkolnictwa w Polsce. Proponuję nowoczesną platformę edukacyjną

podhale24.pl | 2018-04-21

Dariusz Sochacki, nauczyciel z Nowego Targu, chce stworzyć kompleksową i nowoczesną platformę edukacyjną z aplikacjami mobilnymi do nauki. Pieniądze na jej uruchomienie zbiera w serwisie polakpotrafi.pl. Jak się okazuje, zainteresowanie jest coraz większe.