Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Art of Popping

Art of Popping

Kraków, Polska

Art of Popping to krakowska organizacja zrzeszająca tancerzy poppingu, mająca na celu promowanie oraz rozwój kultury tanecznej i hip hopowej w Polsce.

To również ekipa tancerzy: Fantoma, Maślaka, TimeOna i Tweetego, którzy biorą czynny udział w zawodach poppingowych w całej Polsce i na scenie zagranicznej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6480 PLN z 6000 PLN

52 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.08.2017.

Zawody taneczne Art of Popping

O projekcie

 

KIM JESTEŚMY?

Art of Popping to krakowska organizacja zrzeszająca tancerzy poppingu, mająca na celu promowanie oraz rozwój kultury tanecznej i hip hopowej w Polsce. Prowadzimy zajęcia taneczne, bierzemy udział w zawodach w Polsce i zagranicą, oraz organizujemy warsztaty na terenie Krakowa.

CO TO JEST POPPING?

Popping to taniec pochodzący z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Jego początki sięgają lat 70, narodził się w erze Soulu i Funku. Charakterystyczne dla tancerzy poppingu jest rytmiczne napinanie mięśni do bitu w muzyce. Popping to mieszanka wielu podstyli takich jak Robot Dance (naśladowanie ruchów robota), Waving (tworzenie iluzji przeprowadzania energii przez swoje ciało) czy Slowmotion (poruszanie się w zwolnionym tempie) i wielu innych.



Popping to pasja, która przyciąga wszystkich. Wśród ludzi tańczących są programiści, księgowi, kucharze, bankierzy, aktorzy, właściciele firm budowlanych, farmaceuci, tłumacze językowi, pielęgniarki czy studenci. Tańczą malutkie dzieci, jak i osoby w wieku 50 lat. Staramy się zarażać naszą pasją wszystkich! W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu, bardzo dużo osób zapomina o ruchu. Dlatego staramy się prowadząc zajęcia taneczne oraz organizując warsztaty docierać do wszystkich możliwych ludzi. Popping jako taniec jest odskocznią dla bardzo wielu osób. Taniec pozwala zachować zdrowe ciało, wyzwala endorfiny a także jest sposobem na wyrażanie siebie. W rytmie funku wszystkie złe myśli są zastępowane przez pozytywny feeling i świetną zabawę.

NA CO ZBIERAMY FUNDUSZE?

16 września bieżącego roku planujemy zorganizowanie największego poppingowego wydarzenia w Polsce - Art of Popping “The King of The Cypher”. Będą to wyjątkowe zawody taneczne.

Wyjątkowe z paru powodów:

    `
  • większość zawodów tanecznych w Polsce to zlepek różnych kategorii: hip hopu, poppingu, lockingu lub house. Nasz event to zawody przeznaczone stricte dla popperów, dlatego wiemy, że ta część tancerzy będzie zachwycona a event znacząco wpłynie na ich rozwój.
  • zawodnicy biorący udział w eliminacjach i walkach zostaną zaproszeni przez organizatorów w wyjątkowy w dzisiejszych czasach sposób- listownie. Zaproszenia te będą reprezentować kolejną dziedzinę kultury hip hopu- graffiti, a zaprojektowane zostaną przez krakowskiego legendarnego artystę ‘’Urwisa’’.
  • przebieg eliminacji również będzie innowacyjny, ponieważ będzie polegał na 3 godzinnym tańczeniu w kołach (charakterystycznych dla kultury street dance) w których każdy zawodnik będzie mógł zmierzyć się z każdym (zazwyczaj są one przeprowadzane w systemie 30 sekundowej prezentacji, która często nie pozwala tancerzowi na pokazanie 100% swoich umiejętności)
  • jeden z punktów zawodów przewiduje pokaz młodej generacji tancerzy poppingu, czyli młodych utalentowanych dzieciaków, których chcemy wprowadzić na scenę taneczną aby mogli rozwijać się razem z nami.
  • podczas zawodów odbędzie się hołd dla zmarłych tancerzy poppingu ze świata oraz polski. Zostanie wyemitowany krótki materiał filmowy zawierający osoby, które miały duży wpływ na naszą kulturę.
  • stworzenie tych zawodów zainspirowanie zostało marzeniem naszego chorego i niepełnosprawnego przyjaciela Kondzia, którego mobilność jest bardzo ograniczona a marzy o tym, aby zobaczyć walki poppingu na żywo. Chcemy mu stworzyć taką okazję, przygotować komfortowe miejsce z którego będzie mógł oglądać całe wydarzenie i spełnić jego marzenie.


ART OF POPPING “THE KING OF THE CYPHER”

Dwudniowe zawody, które będą nasączone klimatem funku i hip hopu. Dokładny rozkład znajdziesz poniżej:





Kto stworzy wyjątkowy klimat na naszym wydarzeniu?

Artyści specjalni:

Blondy - współtwórca francuskiej sceny poppingowej
Temps i Polskee Hitman - pionierzy polskiej sceny poppingowej

Oprawa muzyczna:

Mr Krime, Dj Dobry Kick oraz Dj Fim Podczas eventu odbędzie się również pokaz talkboxa przygotowany przez beatmakera TimeOna.
MC’s, czyli prowadzący: raperka Ryfa Ri i MC Maślak.

Miejsce

Klub Herve, który znajduje się w samym centrum klimatycznej dzielnicy Kazimierz(Kraków).
60 zaproszonych tancerzy z całej Polski i Europy.

Takie połączenie gwarantuje stworzenie niepowtarzalnego klimatu, który zapadnie wszystkim na długo w pamięci!

POTRZEBNY BUDŻET

Budżet: 6000 zł

Na co zostaną rozdysponowane środki?

  • Zaproszeni sędziowie oraz artyści (wynagrodzenie, koszty przelotów i przyjazdów, wyżywienie, zakwaterowanie ) to koszt 4700 zł
  • Zaproszenia dla tancerzy (projekt, realizacja, wysyłka)- 300 zł
  • Wygrana dla zwycięzcy zawodów- 1000 zł
  • Dzięki współpracy z klubem Hevre oprawa muzyczna oraz koszt wynajmu lokalu zostaje dla nas bezpłatna - dziękujemy!

NASZE OSIĄGNIĘCIA

1 miejsce Warszawska Schadzka 2016

1 miejsce Rock Creek Park 2015

1 miejsce Jabra Style Season 2014

1 miejsce Unity Cypher 2013

1 miejsce NBDS South 1st Anniversary 2011

1 miejsce Stylowy Bboy Jam 2010

2 miejsce Block Battle 2013

2 miejsce Enzym Crew 10th Anniversary 2012

2 miejsce Warszawska Schadzka 2011

2 miejsce Funk Laboratory 2010

Semi-final Juste Debout Poland 2016

Semi-final Podlaskie Siła 2014

Semi-final Random Circles Germany 2014

Semi-final Eat your Feet 2013

Semi-final Funky Flavour 2013

Semi-final Style Season 2011

Semi-final Flow Battle 2011

LINKI, CZYLI POZNAJ NAS LEPIEJ

Kanały społecznościowe

Film z odwiedzin gościa specjalnego Konrada na warsztatach Art of Popping

Bitwa jednego z naszych sędziów - Blondiego:

Blondy i jego uliczny pokaz:

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.08.2017 22:10