Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Robert Gondek

Robert Gondek

Warszawa

Podróżnik, fotograf, miłośnik biegów długodystansowych i maratonów MTB.
Zafascynowany Afryką, jej kulturą, ludźmi, przyrodą i górami.
Organizuje wyjazdy do Tanzanii, Kenii, Ugandy, Rwandy, Burundi i Zambii.
Kolekcjonuje afrykańskie maski. Zna język suahili.
Relacje ze swoich podróży publikował między innymi na łamach magazynów PODRÓŻE, POZNAJ ŚWIAT oraz ALL INCLUSIVE.
Prowadzi projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

60 PLN z 8000 PLN

4 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 26.09.2013 18:06

W drodze na najwyższe szczyty Afryki - Zambia 2013

O projekcie

W drodze na najwyższe szczyty Afryki to projekt, którego celem jest zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju.

Jest ich dużo - ponad 60. Nie chodzi jednak tylko o góry i odhaczanie kolejnych krajów na mapie. Celem projektu jest również poznanie kultury i ludzi z różnych zakątków Afryki oraz promowanie w Polsce ciekawych i mało znanych afrykańskich destynacji.

Do tej pory w ramach projektu udało się zdobyć sześć afrykańskich szczytów: w Tanzanii (Kilimanjaro), Kenii (Mount Kenya), Ugandzie (Rwenzori), a niedawno w Rwandzie (Karisimbi), Burundi (Moutnt Heha) i ponownie w Tanzanii (Mount Meru).

W październiku planowany jest kolejny etap - wyjazd do Zambii.

Podczas szukania informacji na temat zambijskich gór okazało się, że wiele źródeł błędnie wskazuje najwyższe miejsce w Zambii.

Najczęściej wymieniane są trzy góry: Mwanda Peak, Zambia High oraz Mafinga Hill. Okazuje się jednak, że najwyższym szczytem Zambii jest nienazwany jeszcze wierzchołek znajdujący się w górach Mafinga. Mierzy on około 2329 m n.p.m. i leży tuż przy granicy z Malawi.

Celem wyprawy będzie potwierdzenie tych informacji, czyli zdobycie wszystkich „kandydatów” na najwyższy szczyt oraz dokonanie pomiaru ich wysokości... a może również nadanie nazwy najwyższej górze w Zambii?

Jako autor tego projektu i pasjonat afrykańskiego kontynentu poznaję go od ponad dekady, i to od strony, o której nie wspomina się w przewodnikach. Moje publikacje dotyczące Tanzanii, Kenii, czy Ugandy ukazywały się na łamach takich pism jak: PODRÓŻE, POZNAJ ŚWIAT, czy ALL INCLUSIVE. Dzięki znajomości języka suahili porozumiewma się z mieszkańcami Afryki Środkowej i Wschodniej w ich własnym języku.

Projekt jest wyjątkowy. Dlatego też proszę o wsparcie dla niego.

A dla każdej osoby wspierającej projekt przygotowałem wyjątkowe nagrody, zaczynając od szczerych podziękowań, poprzez wyjątkowe pocztówki z Zambii i koszulki wyprawowe, afrykańskie maski aż po możliwość wysłuchania relacji z pierwszej ręki podczas wspólnego wyjścia na piwo.

Dla firm stworzyłem również możliwość przeprowadzenia wyjątkowego pokazu slajdów z wyprawy dedykowanego dla pracowników, czy też wybranych Klientów.

Dziękuję!


I zapraszam do śledzenia losów projektu również na stronach:

www.stronagerbera.pl

www.facebook.pl/SzczytyAfryki

Media o Twoim projekcie:

W drodze na najwyższe szczyty Afryki - Zambia 2013

www.tanie-loty.com.pl | 2013-08-22

Przedstawiamy Wam Roberta Gondka - autora niezwykłej, ambitnej wyprawy na najwyższe szczyty Afryki. Celem jego projektu jest zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Jest ich dużo - ponad 60. Nie chodzi jednak tylko o góry i odhaczanie kolejnych krajów na mapie, ale także poznanie kultury i ludzi z różnych części Afryki oraz promowanie w Polsce ciekawych, mało znanych afrykańskich zakątków.

W drodze na najwyższe szczyty Afryki - Zambia 2013

www.zingtravel.pl | 2013-08-14

Celem projektu jest zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Jest ich dużo - ponad 60. Nie chodzi tylko o góry i odhaczanie kolejnych krajów na mapie. Celem projektu jest również poznanie kultury i ludzi z różnych zakątków Afryki oraz promowanie w Polsce ciekawych i mało znanych afrykańskich destynacji.

W drodze na najwyższe szczyty Afryki - Zambia 2013

www.monoloco.pl | 2013-08-08

Z dużą przyjemnością czytamy o projektach takich, jak ten. Zanim jednak napiszemy Wam o szczegółach, na początek nietypowo - ogłoszenie. Robert poszukuje dwóch osób, które chciałyby dołączyć do październikowego wyjazdu do Afryki w ramach projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki". W planie Zambia, Zimbabwe i opcjonalnie Botswana lub w drugiej wersji Zambia i Malawi.

W drodze na najwyższe szyty Afryki

etnosystem.pl | 2013-07-30

Zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju, a jest ich dużo - ponad 60. - to cel projektu. Ale nie chodzi tylko o góry i odhaczanie kolejnych krajów na mapie. Poznanie kultury i ludzi z różnych zakątków Afryki oraz przedstawienie w Polsce ciekawych i mało znanych afrykańskich miejsc będzie tu równie ważne. Etnosystem.pl wspiera medialnie wyprawę. Robert Gondek, autor projektu to pasjonat afrykańskiego kontynentu. Poznaje afrykański kontynent od ponad dekady, i to od strony, o której nie wspomina się w przewodnikach. Jego publikacje dotyczące Tanzanii, Kenii, czy Ugandy ukazywały się na łamach takich pism jak: "Podróże", "Poznaj świat", czy "All Inclusive". Dzięki znajomości języka suahili porozumiewa się z mieszkańcami Afryki Środkowej i Wschodniej.