Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Gloria

Gloria

Rybnik

Nigdy nie jest za późno, żeby
- rozwijać swoje pasje i umiejętności
- spełniać marzenia i plany
- wychodzić naprzeciw ludziom
- uwierzyć w siebie i innych
- tworzyć nowe więzi
- żyć i cieszyć się każdym dniem

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1592 PLN z 15000 PLN

14 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 31.03.2018 22:10

Z wiarą przez (s)zycie

O projekcie

Pozwólcie że w kilku słowach przedstawię się i napiszę o pracowni krawieckiej, którą postanowiłam stworzyć, by z serca wykonywać to, co stanowi ważną część mojego życia.

Układ z (s)zyciem

Moja przygoda z szyciem rozpoczęła się już w szkole podstawowej. W „moich czasach” w programie nauczania znajdował się taki przedmiot jak „ZPT” (zajęcia praktyczno-techniczne). Cała klasa wykonywała na nich różne prace – począwszy od szykowania sałatek i kanapek, poprzez malowanie, klejenie, przybijanie, robienie latawców, karmników dla ptaków, pieczątek z ziemniaka itp aż po… haftowanie i SZYCIE.

Tak, tak… na poziomie 7 i 8 klasy (wiek 12 – 14 lat) można było poszczycić się wieloma przydatnymi w życiu umiejętnościami. W moim przypadku poszło to w kierunku igieł i nici. I tak, wchodząc w zawiły świat wieku nastoletniego – pod okiem fachowej krawcowej – uszyłam swoją pierwszą bluzkę! Byłam z tego powodu niezmiernie „dumna i blada” :) A przyznam, że dodatkowym utrudnieniem było to, że nie posiadałam wtedy maszyny – większość szyłam ręcznie albo korzystając z tego super nowoczesnego wynalazku u kogoś.

Bakcyl się rozwijał i po szkole podstawowej nie było innej możliwości jak tylko pójść do…. szkoły krawieckiej. Bardzo dobrze wspominam tamten czas… pierwsze przyjaźnie, pierwszą „miłość”, pierwszego Łucznika (elektrycznego!)

Miałam co prawa na dnie serca jeszcze inne marzenia, ale to krawiectwo wypełniło sporo miejsca w moim pierwszym etapie dorosłego życia. Szkołę ukończyłam (a co, pochwalę się!) z tzw „czerwonym paskiem" :)

No i przyszedł czas na pracę… Do momentu urodzenia pierwszego dziecka to właśnie szycie było moim codziennym zajęciem.

Później je porzuciłam i poszłam w całkiem innym kierunku – zawodowo oraz wskakując na kolejne szczeble wykształcenia. No, ale jak coś zostanie w człowieku zasiane „z góry”, to prędzej czy później wróci… Do mnie wróciło kilka lat temu – znalazłam się w samym centrum nawałnicy, zwanej stroje do I Komunii św.

Tak się zaczęło moje „nowe (s)zycie”

Mam takie moje małe motto życiowe, które zawiera się w zdaniu „Cóż masz, czego byś nie otrzymał?” (to akurat z Biblii – z 1 Listu do Koryntian). Skoro otrzymałam talent, to jestem zobowiązana go pomnażać, jeśli mogę łączyć to z innymi talentami – tym lepiej. Za mój talent uznałam umiejętność tworzenia – wykorzystuję do tego dane mi możliwości – zdolności i wykształcenie; w pierwszej kolejności krawieckie, później ekonomiczne a na końcu pedagogiczne. Fotografuję, piszę teksty (prozę, czasem jakiś wiersz wskoczy), jakiś czas temu redagowałam pewien tygodnik, stworzyłam i prowadziłam stronę internetową pewnej instytucji, no i szyję… :)

Chcę to rozwijać, ale już nie tylko dla siebie i najbliższych. Stąd pomysł na pracownię, której będzie patronowało hasło: „Z wiarą przez (s)zycie”.

Jak pewnie niektórzy zauważyli, na stronie pojawia się temat wiary, powołania, służby… Chcę by Gloria była naprawdę tym, na co wskazuje jej nazwa… szyciem dla chwały Bożej i pożytku ludzi w niej żyjących i głoszących ją. Kto ma jakieś pojęcie o krawiectwie doskonale wie, że jest to niełatwa praca, wymagająca prawdziwego poświęcenia. Ja to poświęcenie swojego czasu chcę oddać TEMU, który jako pierwszy dał mi – SIEBIE.

To, co zamierzam szyć podzieliłam na kilka kategorii.

Poniżej postaram się je nieco opisać:

1. Duchowieństwo

Szycie gaderoby potrzebnej każdemu księdzu, zarówno przy ołtarzu jak i na codzień.

 • alby kapłańskie
 • komże kapłańskie
 • koszule kapłańskie
 • koszulki Polo pod koloratkę

Z biegiem czasu chcę poszerzać asortyment o szycie na miarę sutann, habitów (również dla sióstr zakonnych) oraz innej odzieży wg. potrzeb kokretnej osoby.

2. Ministrowie Ołtarza

Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do widoku ministrantów i lektorów w naszych kościołach, że przestaliśmy myśleć o tym, jak ważną rolę pełnią. Nazwałam ich „ministrami”, ponieważ swoją osobą (wyższą lub niższą, starszą lub młodszą) reprezentują bardzo ważny rodzaj służby ludziom i Bogu.

Wykonują oni wiele czynności, które są ważnym elementem w przeżywaniu każdej Liturgii. Przy pełnieniu tak ważnych funkcji bardzo istotną sprawą jest odpowiedni strój. No i tutaj wkracza do akcji… KRAWCOWA.

To co będę oferowała do uszycia to:

 • komże
 • alby
 • rewerendy (sutanka odcinana w pasie)

Każdy element stroju będzie można uszyć zarówno pojedynczo jak i w całych kompletach - w zależności od potrzeb.

Oczywiście nie zapominam o dziewczynkach służących równie dzielnie w parafiach jako grupy Dzieci Maryi. Im zapropnuję szycie peleryn i pelerynek oraz dziewczcych długich alb (bo jak wiadomo w każdej parafii każda grupa ma swój indywidualny styl)

3. Chrzest, Roczek, I Komunia Św.

W rodzinie są takie okazje, które bywają niezapomniane, ponieważ niosą ze sobą ogromną dawkę ciepła, dobroci i miłości, przypominają o tym co piękne, czyste i bardzo ważne. Dotykają naszych serc i dusz.

W tym miejscu chcę zaproponować szycie takiego asortymentu jak:

 • szatki do Chrztu św (gładkie, koronkowe, haftowane)
 • ubranka dla dzieci rocznych
 • stroje komunijne dla chłopców i dziewczynek

4. Kostiumy i przebrania

Ten pomysł zrodził się z doświadczenia przygotowań różnych przedstawień – szkolnych, świetlicowych – w mniejszym czy większym formacie. Pamiętam jakim problemem było zawsze znalezienie przebrania odpowiedniego dla odgrywanej postaci.

Dlatego w mojej propozycji znajdzie się szycie ubrań na taką okoliczność jak np. „Jasełka”, „Bal Wszystkich Świętych”, „Baliki karnawałowe” itp, różne przedstawienia całych grup – czy to taneczne, wokalne czy teatralna i wiele innych, według konkretnej potrzeby i zamówienia.

5. Kobieta i styl

Dzisiaj świat epatuje seksualną wolnością, coraz młodsze osoby wikłają się w to, co cielesne, upatrując w tym piękna i stylu. Chcę szyć takie ubrania, które pokażą, że skromność jest – wbrew pozorom – niezwykle kobieca i pociągająca, że aby zwrócić uwagę na siebie, nie potrzeba być bardziej rozebranym niż ubranym, że każda kobieta ma swój niepowtarzalny urok, jakiego nie zastąpi odsłanianie coraz większej części ciała… W przyszłości chciałabym rozszerzyć swoje działanie na szycie sukien wieczorowych, ale nie wszystko na raz.... 

Póki co w oferowanym szyciu znajdą się:

 • sukienki
 • spódnice
 • bluzki i koszule
 • ubrania sportowe

 

6. Inne

A to będzie niespodzianka związana z wykonywaniem haftu komputerowego. Zdrazdę tylko, że nagrody jakie oferuję wspierającym, będą pochodziły w dużej mierze właśnie stąd ;) Podpowiem, że będę używać... liter ;) 

 

Celem tej zbiórki jest...

...pozyskanie niezbędnych funduszy na zakup maszyn i matriałów potrzebnych do uszycia pełnej kolekcji ubrań.

Obecnie szyję na maszynach domowych, co niestety jest dużym utrudnieniem, bo „domówki” nie są w stanie pokonać niektórych „trudnych” tkanin, ponadto nie mają takiej mocy i prędkości pracy, co maszyny przemysłowe, brak funkcji niezbędnych przy precyzyjniejszych działaniach, nie mam możliwości, by spełnić prośby i potrzeby wszystkich potrzebujących uszycia jakiejś specyficznej garderoby.

 

By zrealizować mój pomysł potrzebne będą:

 

 • maszyna przemysłowa stebnówka
 • maszyna overlock
 • hafciarka komputerowa
 • stół do krojenia
 • materiały do uszycia pierwszej kolekcji ubrań 

 

Niezbędna na to kwota jaką obliczyłam (łącznie z prowizją dla serwisu PP) to 15000 zł. I o takie wsparcie gorąco Was proszę.

Jeśli minimalny próg zbiórki zostanie przekroczony i projekt uzyska większe dofinansowanie, wszystkie dodatkowo uzbierane środki zostaną przeznaczone na dalszą inwestycję w rozwój pracowni, a w tym w pierwszej kolejności na zakup profesjonalnego programu komputerowego do projektowania haftów, stołu prasowalniczego z żelazkiem oraz maszyny dwuigłowej, manekinów i innych ułatwiających pracę akcesoriów.

Stawka większa niż (s)zycie...

 

Dlaczego crowdfunding

Odpowiedź jest bardzo prozaiczna: sama nie jestem w stanie sfinansować całego przedsięwzięcia a potrzebne są mi pieniądze, które pozwolą zrealizowć ideę i założenia projektu w jak najlepszy sposób.

Ponadto wierzę, że ludzie potrafią cieszyć się nie tylko własnymi sukcesami ale i tym, co udaje się innym – wspieram różne akcje i wiem, że warto prosić o to również we własnej potrzebie – ludzkie serca są dobre i wbrew temu, co świat nam wmawia – otwarte by się dzielić.

 

W podziękowaniu za Wasze wsparcie finansowe prześlę wspomniane wcześniej niespodzianki oraz wykonam wybrane przez Was usługi krawieckie.

 

Jak dołączyć do zbiórki na rzecz projektu „Z wiarą przez (s)zycie”?

 • Wybierz jedną lub kilka nagród z listy po prawej stronie ekranu
 • Dokonaj wsparcia poprzez wpłatę określonej sumy
 • Podaj swoje aktualne danych do przesyłki nagrody 
 • Przekaż informację o zbiórce swoim znajomym, np. przez Facebooka

Ważne!

Zgodnie z zasadami portalu PolakPotrafi.pl, jeśli nie zostanie osiągnięte 100% kwoty zbiórki, wówczas nie otrzymam żadnego dofinansowania, natomiast wpłaty Wspierających zostaną z powrotem zwrócone na ich konta bankowe.

Po zakończeniu zbiórki sukcesem będę kontaktować się z osobami wspierającymi w celu przekazania wytypowanych nagród. Czasie realizacji nagród będzie uzależniony od ich rodziaju i ustalay indywidualnie z każdym wspierającym ale nie w czasie dłuższym niż 30 dni.