Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marek Saenderski

Marek Saenderski

Warszawa, Polska

Marek Saenderski
to drugi, obok Ryszarda Horowitza znany na świecie polski fotokompozytor w odróżnieniu od Horowitza wykonujący graficzne i fotograficzne projekty trójwymiarowe.
W roku 2014-tym po wielu latach eksperymentów Marek Saenderski opracował nowe, nie znane dotąd algorytmy przygotowania projektów obrazów 3D do wielkopowierzchniowego druku. Dzięki temu możliwe stało się zaprezentowanie projektów Marka Saenderskiego nie tylko w galeriach internetowych (gdzie były pokazywane wcześniej) ale także na wystawach przed szeroką publicznością.
Jakość obrazu 3D w obrazach drukowanych nową technologią jest zdumiewająca.
Wiosną 2015-roku obrazy polskiego 3D-kompozytora mogła podziwiać międzynarodowa publiczność w samym centrum Berlina w galerii ART Place Berlin. W ciągu dwóch miesięcy trwania wystawy obejrzało ją ponad 66 tysięcy widzów !!!
W serwisie „Polak potrafi” zbieramy fundusz na organizację równie dużej wystawy w Polsce.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

589 PLN z 10000 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 05.07.2016 10:10

Wystawa trójwymiarowej sztuki i fotografii 3D

O projekcie

 

Wstęp - czyli krótko i na temat:

Zanim się przedstawię - jedna kluczowa informacja dla inwestorów - lepiej nie czekać z wpłatą do ostatniej chwili bo jak wszyscy będą mieli taką strategię projekt nie ruszy. Inwestor nie ryzykuje - jak projekt nie zdobędzie startowej kwoty - WSZYSTKIE WPŁACONE PIENIĄDZE SĄ ZWRACANE NA KONTO !!!

A teraz się przedstawię:

Jestem polskim artystą, który technologiom 3D poświęcił ponad pół życia.

Rok temu w Berlinie odbyła się wielka wystawa moich trójwymiarowych obrazów i fotografii 3D, którą obejrzało ponad 66 tysięcy berlińczyków i turystów z kilkunastu krajów świata.  Wielu gości tej wystawy twierdziło, że takiej jakości obrazów 3D nie widzieli nigdy wcześniej, a wszechwiedząca    wyszukiwarka Google "mówi", że ta wystawa była największą wystawą fotografii 3D na świecie - Polak Potrafi !!!

Celem projektu jest zebranie funduszy na organizację podobnej wystawy w Polsce. 

Miejsce i czas: Warszawa wczesną jesienią - wrzesień lub początek października 2016 - dokładny termin i lokalizacja zależy między innymi od tego ile pieniędzy uda się zebrać na wynajęcie sali wystawowej.

Niezależnie od planowanej lokalizacji w Warszawie zachęcam aby projektem zainteresowały się również osoby z innych miast - choćby ze względu na wyjątkową nagrodę - pierwszy na świecie trójwymiarowy polski album  Saenderski 3D World - który w sklepie internetowym koszuje 120 zł (z przesyłką) natomiast popierając ten projekt kwotą 60 zł można taki album otrzymać - czyli jakby za połowę ceny !!!

Rozwinięcie - czyli troszkę dłużej ale też na temat:

Czy chcieli by Państwo zobaczyć w Polsce wystawę, na której byłyby zaprezentowane wielkoformatowe obrazy i fotografie 3D tak realne, że niektórzy z Państwa ulegną iluzji i spróbują włożyć dłoń w taki obraz ?

Co na wystawie: trójwymiarowe zdjęcia podwodne - żółwie, kolorowe ryby z rafy koralowej... i "ponadwodne" podróżnicze zdjęcia 3D: wielkie fotografie gór lodowych na Grenlandii; skalne miasto Petra w Jordanii; opuszczone miasto Pripyat w radioaktywnej strefie Czarnobyla; polskie krajobrazy - trzy wymiary w czterech porach roku... a także sztuka w 3D - postacie z obrazów lewitujące pół metra przed ścianą wystawową; trójwymiarowe akty - tancerki w skali 1:1 - jak żywe.

Jak wspomniałem na wstępie taka wystawa się już odbyła - rok temu w Berlinie.

Na opracowanie innowacyjnych algorytmów tworzenia obrazów 3D, przygotowanie obrazów na wystawę i jej organizację wydałem oszczędności całego życia i jeszcze musiałem wziąć kredyt. To była moja wystawa promocyjna - nie zarabiałem na niej.

W Polsce były też dwie mniejsze wystawy, ale takiej wielkiej jak w Berlinie sam już nie dam rady przygotować. Na organizację, wynajęcie sali wystawowej potrzeba minimum 10 tysięcy złotych i po zebraniu tej kwoty ze dwa miesiące czasu, żeby całe przedsięwzięcie ( w tym projekt oświetlenia i zawieszenia/ustawienia obrazów) zrealizować.

Jeżeli chcecie Państwo zobaczyć taką wystawę - poprzyjcie mój projekt - jeżeli teraz zainwestujecie 15 zł - wstęp na wystawę będziecie mieli bezpłatny, a ponieważ planuję wprowadzenie opłat za wstęp 20 zł (bo muszę przecież jako artysta zacząć zarabiać na tym co robię) zaoszczędzicie 5 zł... ale ważniejsze od tej drobnej oszczędności jest to, żeby w ogóle było za co tą polską wystawę uruchomić...

Warto się również zainteresować najważniejszą nagrodą: do rozdania 600 trójwymiarowych albumów - unikalna publikacja w skali światowej - 230 stron z ilustracjami 3D, które się ogląda przez dołączony do każdego albumu składany stereoskop z pryzmatycznymi soczewkami. To naprawdę działa - przez stereoskop widać, że na każdej karcie albumu są jakby otwarte okna przez które się zagląda w inny wymiar. Zdecydowanie jest po co w ten trzeci wymiar zaglądać - na ilustracjach 60 polskich fotomodelek w surrealnych trójwymiarowych kompozycjach. Do zdjęć w albumie pozowała również jedna Miss Polonia. Uprzedzam - to album aktu artystycznego !!!

Szczegółowy wykaz nagród znajdą Państwo w sekcji obok, natomiast w tym momencie zachęcam do obejrzenia zdjęć zamieszczonych pod spodem - to da Państwu wyobrażenie o skali przedsięwzięcia, które planuję. Warto "dojechać" do samego końca - bo na samym dole dowiedzą się Państwo czego w Berlinie jeszcze nie widzieli, a na naszej wystawie będzie po raz pierwszy pokazane jeżeli zbierzemy na przykład 30 tysięcy złotych a nie tylko 10...

Helmut Newton się przewróci w grobie z zazdrości bo w jego galerii w Berlinie czegoś takiego na wystawie nie ma...