Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

mankiersztejn

mankiersztejn

Warszawa

Marta Ankiersztejn - fotografka niezależna specjalizująca się w fotografii tańca. W swoim dorobku ma trzy indywidualne wystawy poświęcone tej sztuce, które prezentowane były na najważniejszych festiwalach tanecznych w Polsce w Krakowie Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Znalazła się wśród grona piętnastu wyróżniających się fotografów tańca zaprezentowanych w albumie Anny Królicy Nienasycenie spojrzenia / Insasiability of the Gaze (Tarnów, Warszawa 2017). Jest wielokrotną laureatką konkursów dedykowanych fotografii tańca. Od trzech lat dokumentuje dwa najważniejsze projekty prezentujące taniec w Warszawie: Scenę Tańca Studio oraz Centrum Sztuki Tańca. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

531 PLN z 4000 PLN

8 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 24.08.2019 22:10

Wystawa fotograficzna 'No place for...'

O projekcie

No place for...

Nie ma tu miejsca na bezruch. W świecie tańca - jeśli nie działasz, to znikasz. Freelance w tej dziedzinie sztuki to codzienna walka o widoczność. Nie ma miejsca na bylejakość. Musisz być jakiś, musisz szukać, zaskakiwać, podejmować trudne tematy i mierzyć się z nimi. Jak znaleźć spokój w tej bezustannej pogoni?

Łóżko. Pokój. Mieszkanie. Berlin.

Tu wracają z dalekich podróży, tu są ich przyjaciele, tu mają swoje ulubione kawiarnie i parki. Tu jest miejsce na zbierane przez lata książki, plakaty, wspomnienia. Tu jest dom. Wejdź, poczuj się jak u siebie.

Wystawa fotograficzna "No place for..." to opowieść o barwnych osobistościach ze świata tańca, performansu i nowej choreografii. Są obywatelami świata, tworzą w różnych krajach ale ich miejsce na ziemi to Berlin. 

Cykl fotografii zaprezentowany zostanie we wnętrzu zaaranżowanego pokoju, w którym widz poczuje się "jak u siebie". Indywidualne historie spisane w wywiadach ujęte zostaną w formie albumu rodzinnego. Barwne pocztówki z berlińskich wnętrz będą pamiątką z wystawy.

Pierwsza prezentacja odbędzie się podczas Polskiej Platformy Tańca, w dniach 5-8.09, w Gdańsku.