Dołącz do naszej społeczności!

WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Kategoria - Wideo/film

103%

Postęp

10336 zł

Mamy już

Udane!

Status

O projekcie

 

Kampania crowdfundingowa WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Projekt WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Wonder Girls to historia niełatwej relacji sióstr opowiedziana kobiecym okiem.

Nikol i Oliwia zostają same w domu pod nieobecność samotnie ich wychowującej matki.

Starsza siostra - Nikol - na pozór świetnie odnajduje się w sytuacji, w której może robić co chce i nikt nie sprawuje nad nią kontroli. Oliwia próbuje zapanować nad chaosem powodowanym przez Nikol, jednak dla 10-latki może to być trudne.

Dziewczyny zostaną wystawione na próbę dojrzałości.

 

Kampania crowdfundingowa WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

 

Chcemy zrobić super film o super dziewczynach. Naszymi inspiracjami były takie filmy jak "Thelma i Louise", "Małe kochaniątka", "Przekleństwa niewinności" czy "Ukryte pragnienia". Nie stroniłyśmy też od motywów superbohaterskich.

Wierzymy w siłę kobiet w polskim kinie. Nasz film nie tylko opowiada o dziewczynach ale również, co nietypowe w przemyśle filmowym, jest realizowany w głównej mierze przez kobiety.

 

Kampania finansowania społecznościowego WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Zbiórka WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Po wielu castingach udało nam się zgromadzić wymarzoną obsadę, którą z dumą przedstawiamy. 

Projekt WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Anna Karczmarczyk

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Debiutowała rolą Alicji w głośnym filmie Katarzyny Rosłaniec „Galerianki", za którą zyskała międzynarodowe uznanie.

Ma na swoim koncie udział w takich filmach jak m.in. „Chce się żyć" Macieja Pieprzycy, „Sprawiedliwy" Michała Szczerbica, czy „Pitbull. Nowe Porządki" Patryka Vegi. Znana jest także z serialu „Na dobre i na złe", gdzie kreuje postać doktor Oli Pietrzak. Gra na deskach Teatru Polonia w sztuce pt. „Na czworakach" w reż. Jerzego Stuhra, oraz w „Ciotce Karola 3.0" w Teatrze Kwadrat. Zapalona podróżniczka i fanka adrenaliny.

Zbiórka WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Weronika Wachowska

Uczennica 6 klasy szkoły podstawowej. Pierwsze kroki przed kamerą stawiała już jako 5-latka, głównie w reklamach. Zagrała w programie dla dzieci „Opowieści Kota Śpiocha” i serialach: „Dwoje we Troje”, „M jak Miłość”, „Ojciec Mateusz”, „Lekarze nocą”. Na wielkim ekranie pojawiła się m. in. w filmie „Baby Bump” Kuby Czekaja. Od dwóch lat występuje w kilku warszawskich teatrach. Zagrała między innymi w „Podróżach Guliwera” w Teatrze Polskim czy też w “Kordianie” w Teatrze Narodowym. Niedawno zaczęła próby do spektaklu „Krzesiwo” w Teatrze Lalka. Bardzo lubi zwierzaki. Ma kota i psa. Kiedyś miała też patyczaki ale nie sprawdziła się w roli hodowcy tych owadów. Uwielbia jeździć na łyżwach i na rowerze. Jest bardzo towarzyska i nigdy się nie nudzi.

 Zbiórka WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Jakub Sasak

Student czwartego roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Niedługo będzie można go oglądać w “Zgodzie” w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego. Lubi słuchać muzyki, żeglować i jeździć na deskorolce. Jakiś czas temu, zadebiutował jako podróżnik, wybierając się w samotną podróż do kilku europejskich miast. Paradoksalnie, równie mocno cieszy go spędzanie czasu w domu rodzinnym.

Kampania finansowania społecznościowego WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Małgorzata Chrzanowska

Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Wielokrotnie brała udział w projektach i warsztatach teatru fizycznego, między innymi: La Paillette MJC Théâtre wraz ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, trzy edycje warsztatów „Gdyby to była moja ulica... ” w Rennes, Francja; „Summer Project”, Malovice, Czechy ­ Międzynarodowy projekt z teatrem Divadlo Continuo; warsztaty sczudlarskie organizowane przez Studio Teatralne w Warszawie. Uczestniczyła w wymianie studenckiej Erasmus + w Hiszpanii, gdzie wzbogacała swój warsztat aktorski o kolejne techniki (m.in. Lecoq’a). Od roku prowadzi fanpage „Chrzanienie na życzenie”, na którym prezentuje swoje prace. Jest zwolenniczką aktywnego stylu życia - uprawiała akrobatykę, woltyżerkę, szermierkę, jazdę konną, taniec, acroyogę, a od dwóch lat poświęca się wspinaczce górskiej i sportowej.

 Projekt WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Edyta Olszówka

Wybitna aktorka teatralna, telewizyjna, a także dubbingowa. Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Debiut na scenie w ,,Spacerku przed snem” Janusza Głowackiego, nagrodzony drugą nagrodą w II Konkursie Teatrów Ogródkowych, otworzył przed zdolną studentką szansę wystąpienia w Teatrze Telewizji. To wydarzenie zapoczątkowało kolejne sukcesy. W 2000 roku zagrała w filmie fabularnym Tomasza Koneckiego ,,Pół serio”. Kreacja aktorki spotkała się z wielkim uznaniem, jury przyznała jej nagrodę za najlepszą rolę komediową na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zagrała również w takich filmach jak ,,Lejdis”, ,,Tam i z powrotem”, ,,Prowokator” Krzysztofa Langa, u Jerzego Stuhra w ,,Spisie cudzołożnic”, a także w ,,Psach” Władysława Pasikowskiego. Obecnie, aktorka Teatru Powszechnego w Warszawie, znana jest także z popularnych seriali telewizyjnych takich jak ,,Przepis na życie”, ,,Aż po sufit!”,czy ,,Ojciec Mateusz”.

Projekt WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Projekt WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Reżyserka i autorka zdjęć - Anastazja i Agnieszka - znają się i kumplują od początku szkoły. Razem ją zaczynały tworząc swój pierwszy film "Dziewczyny" i razem skończą swoim dyplomem "Wonder Girls". 

Kampania finansowania społecznościowego WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

ANASTAZJA DĄBROWSKA - studentka V roku reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji UŚ w Katowicach. Jej filmy były pokazywane i nagradzane na m.in. IDFA Amsterdam, DOK Leipzig, Krakowskim Festiwalu Filmowym, Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" w Koszalinie czy Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Okiem Młodych" w Świdnicy. Uczestniczyła i rozwijała projekty na IDFAcademy czy Doc Tank na East Doc Platform w Czechach.

Lubi badać granice między dokumentem, a fabułą. 

Kampania crowdfundingowa WONDER GIRLS - film krótkometrażowy 

AGNIESZKA KOKOWSKA - studentka V roku Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku Fotografia. Pracuje jako operator kamery oraz fotosistka. Współpracowała min. z Arkiem Tomiakiem, Adamem Sikorą, Piotrkiem Sobocińskim. Brała udział w wystawach fotograficznych, zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą,  min. w Bunkrze Sztuki w Krakowie czy w ZP Galerie w Karlsrue w Niemczech.

Prywatnie szczęśliwa mama 8 letniego Noego - niekończącej inspiracji i motywacji dla jej działań.

                         Kampania finansowania społecznościowego WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

AGATA CIERNIAK - studentka piątego roku Montażu Filmowego w Łódzkiej Szkole Filmowej.Laureatka Jantara za montaż filmu dokumentalnego „Daniel”.Obecnie współpracuje przy kilku dokumentalnych i fabularnych projektach, m.in. dokumencie o historii tak zwanego "Auschwitz Albumu" oraz filmu na temat barwnego życia Kai Mireckiej-Ploss. Oba te projekty realizuje we współpracy zeszwedzko - polskim duetem - Joanną Helander i Bo Perssonem.

MICHAŁ MACIEJOWSKI -  twórca filmów dokumentalnych i fabularnych. Realizował zdjęcia do dokumentalnych produkcji dla WFO w Łodzi. Współpracował przy międzynarodowych produkcjach m.in. z Joshem Aronsonem i Chaimem Hechtem. Wyreżyserował biograficzny film o znanej malarce z Grupy Krakowskiej - Janinie Kraupe. Jest także perkusistą. Brał udział w nagraniach muzyki filmowej i radiowych oper , m.in. „Matka Teresa od Kotów” , „Don generał. Somnambuliczna opera radiowa Dada.” Pracuje jako montażysta filmów dokumentalnych , komercyjnych i krótkich form fabularnych.

                        Kampania crowdfundingowa WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

MARCIN NIERUBIEC - komponuje piosenki dla wielu znanych artystów m.in. Maryli Rodowicz , Krzysztofa Krawczyka, Michała Bajora, Dody, Izabeli Trojanowskiej, Ireny Jarockiej, Jerzego Połomskiego, Krzysztofa Kiljańskiego, Jacka Wójcickiego, Norbiego, Bohdana Łazuki, Krzysztofa Kiljańskiego, amerykańskiego zespołu No Mercy i Kasi Novej, dla Snoop Dogga (piosenka charytatywna Hit Rappers) oraz wielu innych. Jest również autorem muzyki filmowej i teatralnej. Współpracował m.in. z nominowaną do Oscara za film "Joanna" Anetą Kopacz.

Kampania finansowania społecznościowego WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

JOANNA GRUSZECKA - absolwentka POSSP w Kielcach, kierunku ceramika artystyczna i studiów licencjackich na Wydziale Scenografii warszawskiej ASP. Zajmuje się projektowaniem scenografii filmowej i teatralnej oraz kostiumów. Współpracowała ze studentami Akademii Teatralnej w Warszawie, Szkoły filmowej w Łodzi, WRiTV w Katowicach i AMA w Krakowie.

Kampania crowdfundingowa WONDER GIRLS - film krótkometrażowy 

MARTA SIECZAK - absolwentka Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ma na swoim koncie realizacje licznych filmów krótkometrażowych, prezentowanych na festiwalach na całym świecie (m.in. Berlinale - sekcja Generation, Rhode Island International Film Festival). Poza filmem pasjonuje się malarstwem i Indonezją.

   Projekt WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

ANNA SOWIŃSKA - absolwentka artystycznego studium zawodowego Studio Sztuki. Ma na koncie liczne projekty teatralne i filmowe, m.in. Dybuk, Krum, Barwy Szczęścia, Le Przekino. Współpracowała z Mają Kleczewską i Jerzym Gruzą. Jej pasją jest jej praca oraz teatr.

Kampania finansowania społecznościowego WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

ANNA PRZEGENDZA - reżyserka dźwięku. Pochodzi ze Śląska, gdzie ma ogromną rodzinę oraz swój ulubiony instrument – stuletnie pianino. W maju 2015 roku swoim udźwiękowieniem animacji wygrała międzynarodowy konkurs na 138 Konwencji Audio Engineering Society. Zrealizowała szereg projektów zarówno z PWSFTviT w Łodzi jak i WRiTv w Katowicach, a kolejnych kilka niecierpliwe czeka na ukończenie.

Kampania finansowania społecznościowego WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

MACIEJ PIEPRZYCA - reżyser filmowy i telewizyjny. Hojnie nagradzany za swoje filmy „Jestem Mordercą”, „Chce siężyć” czy „Drzazgi”. Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim (1989), studia scenariuszowego PWSFTViT w Łodzi (1990) oraz studiów reżyserskich na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego (1995). Zawodowo i emocjonalnie związany ze Śląskiem. 

Zbiórka WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Zbiórka WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Środki, które otrzymałyśmy z uczelni nie wystarczyły na zrealizowanie do końca prac nad filmem. Aktualnie potrzebujemy ich by dokończyć postprodukcyje filmu. Bez Waszego wsparcia nie będziemy w stanie tego zrobić na odpowiednio wysokim poziomie.

Wierzymy w finansowanie społecznościowe. Poza zebraniem funduszy umożliwia ono zgromadzić publiczność wierzącą w projekt i zaangażowaną w proces powstawania filmu. To nas dopinguje!

 Kampania finansowania społecznościowego WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Kampania crowdfundingowa WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Zbiórka WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Do tej pory wykonaliśmy niezły kawał roboty - po niemal roku pracy nad filmem jesteśmy już po zdjęciach. Możemy powiedzieć, że 70% pracy za nami. Aby dokończyć WONDER GIRLS potrzebujemy funduszy na postprodukcję dźwięku i obrazu, zakup dysków do przenoszenia materiałów, kopię DCP. Jeżeli uda nam się zgromadzić dodatkowe środki przeznaczymy je na:

13 000 – promocję filmu na festiwalach na całym świecie!

15 000 – identyfikację wizualną, czyli nasz film będzie jeszcze ładniejszy i spójniejszy

20 000 – ekskluzywne DVD na którym znajdą się: specjalnie na tę okazję zrobiony making of, wywiady z twórcami, niepublikowane sceny i oczywiście film. DVD otrzymają wszystkie osoby, które wybrały nagrodę zawierającą DVD z filmem. 

Każdą złotówka przeznaczymy na to, żeby zrobić nasz film lepiej, profesjonalniej, sprawniej.

Film jest produkcją Wydziału Radia i Telewizji, współfinansowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Projekt WONDER GIRLS - film krótkometrażowyKampania crowdfundingowa WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Projekt WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

 

Kampania crowdfundingowa WONDER GIRLS - film krótkometrażowy         Kampania finansowania społecznościowego WONDER GIRLS - film krótkometrażowy          Kampania crowdfundingowa WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

      

                Projekt WONDER GIRLS - film krótkometrażowy  

 

Zbiórka WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

 Kampania finansowania społecznościowego WONDER GIRLS - film krótkometrażowy Kampania finansowania społecznościowego WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

Zbiórka WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

  

Zachęcamy do kontaktu z nami:

    Zbiórka WONDER GIRLS - film krótkometrażowy   

www.facebook.com/wondergirlsfilm

Kampania finansowania społecznościowego WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

wondergirlsfilm@gmail.com

 

 

102

Wspierający

10336 zł

Z całkowitej kwoty 10000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt udany! Zakończenie: 09.02.2017

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

EVERYDAY HERO
Wspierając otrzymasz:
-podziękowania na facebooku

10 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

HERO
Wspierając otrzymasz:
-10 fotosów z planu wysłanych na maila
-podziękowania na facebooku

15 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 15 zł lub więcej!

LIZ SHERMAN/ HELLBOY
Wspierając otrzymasz:
-scenariusz wysłany na maila
-10 fotosów z planu wysłanych na maila
-podziękowania na facebooku

13 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 25 zł lub więcej!

GHOSTBUSTERS
Wspierając otrzymasz:
-podziękowania nagrane przez Annę Karczmarczyk i Weronikę Wachowską
-scenariusz wysłany na maila
-10 fotosów z planu wysłanych na maila
-podziękowania na facebooku

6 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

SHE-HULK/ HULK
Wspierając otrzymasz:
-płytę DVD z naszym filmem
-podziękowania w napisach końcowych filmu

25 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 75 zł lub więcej!

BLACK WIDOW/ IRON MAN
Wspierając otrzymasz:
-dostęp do niepublikowanych materiałów
-płytę DVD z naszym filmem
-podziękowania w napisach końcowych filmu

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

WONDER GIRL/ WONDER BOY
Wspierając otrzymasz:
-zaproszenie na warszawską premierę filmu połączoną z bankietem z twórcami
-płytę DVD z naszym filmem
-podziękowania w napisach końcowych filmu

18 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 150 zł lub więcej!

JEAN GREY/ WOLVERINE
Wspierając otrzymasz:
-plakat filmu
-zaproszenie na warszawską premierę filmu połączoną z bankietem z twórcami
-płytę DVD z naszym filmem
-podziękowania w napisach końcowych filmu

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 200 zł lub więcej!

KSIĘŻNICZKA LEILA/ HAN SOLO
Wspierając otrzymasz:
-pakiet 3 pocztówek z kadrami z filmu
-plakat filmu
-zaproszenie na warszawską premierę filmu połączoną z bankietem z twórcami
-płytę DVD z naszym filmem
-podziękowania w napisach końcowych filmu

0 Wspierających
Pozostało: 2 z 2

Nagroda za 300 zł lub więcej!

BIŻU BIŻU
Wspierając otrzymasz:
-bransoletkę filmowej Nikol w którą wcieliła się Anna Karczmarczyk; zaprojektowana przez Lulu Bijoux by Agnieszka Mrozińska. Do wyboru dwie bransoletki - ich zdjęcia znajdziesz na naszej stronie na facebooku. Kto pierwszy ten wybiera. Tylko dwie sztuki!
-pakiet 3 pocztówek z kadrami z filmu
-plakat filmu
-zaproszenie na warszawską premierę filmu połączoną z bankietem z twórcami
-płytę DVD z naszym filmem
-podziękowania w napisach końcowych filmu

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 350 zł lub więcej!

WOW WOW WOW
-BONUS! plakat Wonder Woman (element scenografii z pokoju Nikol i Oliwii)
-rysunek przedstawiający superbohaterkę, wykonany przez Weronikę Wachowską, czyli filmową Oliwię
-zaproszenie na warszawską premierę filmu połączoną z bankietem z twórcami
-płytę DVD z naszym filmem
-podziękowania w napisach końcowych filmu

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 350 zł lub więcej!

ELEKTRA/ DAREDEVIL
-plakat filmu podpisany przez twórców filmu, w tym głównych aktorów
-pakiet 3 pocztówek z kadrami z filmu
-zaproszenie na warszawską premierę filmu połączoną z bankietem z twórcami
-płytę DVD z naszym filmem
-podziękowania w napisach końcowych filmu

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

CATWOMAN/ BATMAN
-podwójne zaproszenie na warszawską premierę filmu połączoną z bankietem z twórcami
-dostęp do niepublikowanych materiałów
-plakat podpisany przez twórców filmu, w tym głównych aktorów
-pakiet 3 pocztówek z kadrami z filmu
-płytę DVD z naszym filmem
-podziękowania w napisach końcowych filmu

2 Wspierających
Pozostało: 10 z 10

Nagroda za 750 zł lub więcej!

SPIDER WOMAN/ SPIDER MAN
-zaproszenie na kolację zorganizowaną przez reżyserkę i autorkę zdjęć
-podwójne zaproszenie na warszawską premierę filmu połączoną z bankietem z twórcami
-plakat podpisany przez twórców filmu, w tym głównych aktorów
-pakiet 3 pocztówek z kadrami z filmu
-płytę DVD z naszym filmem
-podziękowania w napisach końcowych filmu

0 Wspierających
Pozostało: 8 z 10

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

SUPERGIRL/ SUPERMAN
Wspierając otrzymasz:
-zostaniesz wpisany w napisach końcowych jako sponsor naszego filmu
-zaproszenie na kolację zorganizowaną przez reżyserkę i autorkę zdjęć
-podwójne zaproszenie na warszawską premierę filmu połączoną z bankietem z twórcami
-plakat podpisany przez twórców filmu, w tym głównych aktorów
-pakiet 3 pocztówek z kadrami z filmu
-płytę DVD z naszym filmem
-podziękowania w napisach końcowych filmu

2 Wspierających
Pozostało: 4 z 5

Nagroda za 1500 zł lub więcej!

WONDER WOMAN/ WONDER MAN
Wspierając otrzymasz:
-Logo Twojej firmy zostanie wyświetlone na osobnej planszy po napisach końcowych filmu
-zostaniesz wpisany w napisach końcowych jako sponsor naszego filmu
-zaproszenie na kolację zorganizowaną przez reżyserkę i autorkę zdjęć
-podwójne zaproszenie na warszawską premierę filmu połączoną z bankietem z twórcami
-plakat podpisany przez twórców filmu, w tym głównych aktorów
-pakiet 3 pocztówek z kadrami z filmu
-płytę DVD z naszym filmem
-podziękowania w napisach końcowych filmu

1 Wspierający

O projektodawcy

Wonder Girls

Wonder Girls

Warsaw, Poland

Krótkometrażowy film fabularny studentów WRiTV

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: