Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

jan.nizinski

jan.nizinski

Poznań, Polska

Leczymy z Misją to unikatowa na polską skalę inicjatywa studentów z uniwersytetów medycznych.
Celem projektu jest wspieranie szpitali misyjnych w Kenii.
Podczas dotychczasowych dwóch edycji, udało nam się zebrać i wysłać do kenijskich placówek 2 kilkutonowe kontenery ze sprzętem medycznym oraz 21 wolontariuszy, którzy pomagali lekarzom na miejscu przez 3 miesiące. W tym roku planujemy wysłać do Kenii ponad 50 studentów kierunków medycznych oraz doświadczonych lekarzy wraz z jeszcze większą ilością aparatury ratującej życie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

25010 PLN z 22000 PLN

291 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

113%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.08.2016.

Wolontariat medyczny w Kenii

O projekcie

Leczymy z Misją to unikatowa na Polską skalę inicjatywa studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, działająca w ramach fundacji Harambee Polska. Projekt tworzy 20 wolontariuszy, których łączy chęć do działania i rozwijania swoich umiejętności jeszcze przed uzyskaniem dyplomu lekarza. Naszym celem jest wyjazd do szpitali Mutomo i Muthale oraz do sierocińca Nyumbani w Kenii, zamieszkałego przez ponad 1500 dzieci. Poprzez pracę w tamtejszych placówkach medycznych pragniemy doskonalić się w roli lekarza oraz uczyć postępowania w warunkach, gdzie nie ma dostępu do podstawowych badań diagnostycznych czy leków. Wierzymy, że lecąc do Afryki pomożemy setkom pacjentów, którzy dzięki naszej akcji uzyskają skuteczne leczenie, a my – przyszli polscy lekarze i położne – umocnimy w sobie gotowość do niesienia pomocy, empatię i znacząco podniesiemy swoje umiejętności.
Projekt Leczymy z Misją to nie tylko sam wyjazd do Kenii, ale także zbiórka sprzętu medycznego,dzięki któremu będziemy mogli jeszcze lepiej udzielać pomocy na miejscu. W zeszłym roku do Kenii pojechał z nami 4 tonowy kontener z aparaturą o wartości 250 tysięcy złotych. W tym roku wysyłamy jeszcze więcej!

Dbamy także oodpowiednie kwalifikacje naszych wolontariuszy prowadząc program Medycyna 2.0, w ramach którego odbywają się szkolenia zarówno z ginekologii, neonatologii, jak i z języka swahili. Podczas trzymiesięcznego pobytu w Kenii czuwać nad naszymi działaniami będą polscy lekarze, z którymi będziemy mieli stały kontakt dzięki realizowanemu w tym roku projektowi telemedycyny.

 

Główną bolączką szpitali w Kenii jest zbyt mała ilość personelu medycznego oraz brak odpowiedniego sprzętu i leków. W rejonie, do którego jedziemy na 100 tysięcy ludzi przypada zaledwie 3 lekarzy, którzy mimo ogromnej pracy i zaangażowania nie są w stanie wszystkim pomóc. Wykonanie tak podstawowych w polskich warunkach badań jak EKG czy tomografia komputerowa jest bardzo ograniczone. Dużym problemem jest niewystarczająca opieka położnicza, która skutkuje prawie 10% śmiertelnością noworodków. Ogromnego wsparcia wymaga także sierociniec Nyumbani. W wyniku epidemii wirusa HIV znajduje się tam aż 1500 dzieci, które mają dostęp tylko do jednej pielęgniarki.

Leczymy z Misją to inicjatywa tworzona w całości przez studentów. Tegoroczne działania stanowią drugą edycję projektu – w ubiegłym roku trojgu z nas udało się dotrzeć do szpitala Muthale i pracować tam jako wolontariusze przez trzy miesiące. W związku z rozszerzeniem projektu i zaangażowaniem większej liczby studentów potrzebujemy dużego wsparcia finansowego na pokrycie wszystkich kosztów związanych z wyjazdem.

W tym roku nasz projekt tworzy 20 wolontariuszy, z czego do Kenii jedzie 17. Jesteśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza wyjeżdża w lipcu a druga w połowie sierpnia. Znaczną część środków udało nam się już zebrać. Pokryliśmy już koszty wysyłki kontenera oraz biletów lotniczych. Wciąż jednak brakuje nam na wyjazd drugiej grupy. Koszty związane ze szczepieniami, pobytem na miejscu, profilaktyką przeciwmalaryczną i lekami przekraczają nasze studenckie możliwości.

Wydatki szacujemy następująco:

6000 złotych- leki przeciwmalaryczne

10000 złotych- 6 tygodniowy pobyt na miejscu nocleg, wyżywienie, transport, wydatki bieżące

6000 złotych- szczepienia i wysposażenie apteczki

Są to pieniądze, które dzielą nas od pełnego powodzenia projektu.

 

Wszystkie środki, które uda nam się zebrać dodatkowo zostaną przeznaczone na działalność naszego projektu w tym i przyszłym roku. Dodatkowo deklarujemy, że jak osiągniemy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie nagrody zrealizujemy po powrocie z Kenii, w okolicach października bieżącego roku.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.08.2016 16:04