Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Akronim

Akronim

Polska

Wydawnictwo AKRONIM to oficyna autorska Adama Molendy. Właściciel jest z wykształcenia i zawodu dziennikarzem, pracował w Polskim Radiu oraz w gazetach i czasopismach. Zdobywał nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach literackich. Jego utwory publikowane były w prasie, na antenie radiowej oraz w pracach zbiorowych. Wydał, również w innych wydawnictwach, tomy opowiadań i powieści dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

630 PLN z 3000 PLN

4 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 01.01.2018 22:10

Powieść dla młodzieży pt. 'Wietrzny wojownik'

O projekcie

Celem projektu jest wydanie powieści Adama Molendy pt. "Wietrzny wojownik". Warto, żeby przeczytali ją również rodzice dorastających dziewcząt i chłopaków. Pierwsze uczucia i pocałunki, pierwsze zazdrości i rozczarowania, pierwsza "trawka"... Sport potrafi dostarczyć wielu wspaniałych emocji, ale bywa też paskudny, jeśli zwycięstwa usiłują kreować pozbawieni skrupułów dorośli manipulatorzy.

Magda i Robert poznali się w żeglarskim klubie, gdyż pasją obojga są wyścigi pod żaglami. Podczas wakacji mają dla siebie znacznie więcej czasu niż wcześniej. Niebawem jednak na jeziorze   rozegrane być mają ważne regaty i będący faworytem Robert bardzo się w przygotowanie do nich angażuje, zaniedbując Magdę. Na dodatek, w ośrodku żeglarskim pojawia się Iza, atrakcyjna dziewczyna, której Robert bardzo się podoba. Z tych i innych zdarzeń wyniknie niezły ambaras...

 

Wydawnictwo Akronim to oficyna założona przez Adama Molendę. Będący z wykształcenia i zawodu dziennikarzem autor pisze książki dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży.  Niektóre z nich publikują też inne oficyny. Tak było  z "Wietrznym wojownikiem", która to książka miała swoją premierę 21 lat temu w serii powieści dla młodzieży Domu Wydawniczego Filipinka w Warszawie. Powieść cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego też podjęliśmy decyzję o jej ponownym wydaniu. Obecne, drugie wydanie książki zostało uwspółcześnione i uzupełnione.

Nasz projekt na "Polak potrafi" jest, z założenia, próbą sondażu potencjalnego zainteresowania powieścią. Książka została w pełni przygotowana do wydania, potrzebujemy środków na druk nakładu sygnalnego. Jeśli odzew będzie spory, wydrukujemy większą ilość egzemplarzy - z pewnością wystarczy ich dla wszystkich Wspierających.

UWAGA!   Książki przekazywane jako nagrody nie mogą być wprowadzane do obrotu handlowego jako produkt nowy.

Nagrodą będzie powieść "Wietrzny wojownik" oraz inne książki do wyboru. Wspierający otrzymają je w styczniu/lutym.

 

 Fragmenty powieści przeczytać można na www.wydawnictwo-akronim.pl

Adam Molenda - "Wietrzny wojownik", s. 176

Dziewczęta i chłopcy z klubu żeglarskiego spędzają wakacje nad jeziorem. Wchodzenie w dorosłość dostarcza wielu sprzecznych emocji... Czy młodzieńcze zauroczenia i przyjaźnie mogą trwać dłużej niż kilkanaście letnich dni?

Adam Molenda - "Tajemnice góry Żar", s. 109

Dzieciaki i nastolatki w wieku od 3 do 13 lat spędzają jesienny weekend na owianej legendą górze Żar w Beskidzie Małym. Bohaterowie poszukują skarbu, angażują się w sprzątanie świata z udziałem ekologów, nawiązują przyjaźń z chłopcem, który powinien być szczęśliwy, a nie jest. Przeżywają mnóstwo zaskakujących i zabawnych przygód.

Adam Molenda - "Julka, miłość i papuga", s. 144

Julka rozpoczyna studia w obcym mieście. Mieszka na stancji razem z intrygującą tajemnicą za drzwiami pokoju, do którego nie wolno jej wchodzić. Trochę samotna, tworzy swój własny mikroświat z udziałem zwierząt i przedmiotów. Przypadek sprawia, że dziewczyna z powodzeniem próbuje swych sił w dziennikarstwie i poznaje dwóch interesujących chłopaków...

 Adam Molenda - "Wybór Elżbiety", s. 128

Elżbieta wraz z niedawno poślubionym mężem Darkiem oraz dwoma innymi członkami załogi spędza urlop na jachcie żeglującym po Adriatyku. Atmosfera wyprawy nie jest najlepsza, gdyż Darek jako kapitan staje się apodyktyczny, również wobec żony. Nie tylko to ją do niego rozczarowuje. W dodatku na pokładzie znajduje się przystojny i sympatyczny Kuba...

 Adam Molenda - "Romans komisarza", s. 199

Powieść z wątkami kryminalnymi.  Bohater ma problemy zawodowe i rodzinne. Żona go opuszcza, zabierając jedno z dzieci i wyjeżdża za granicę z innym mężczyzną. W życiu komisarza pojawia się druga kobieta, ale miłość to uczucie skomplikowane, zaś więzy małżeńskie rozerwać czasem nader trudno.