Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

zAwI

zAwI

Warszawa, Polska

Wizualnie kreatywny, bajecznie rzeczywisty, nieprzewidywalnie powtarzalny. Ot cała kwintesencja w kilku słowach... Ty też masz ubaw czytając ten opis? :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

900 PLN z 11000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 30.12.2018 22:10

Wehikuł Tajemnic

O projekcie

Sprawdź nasze portfolio !

Powyżej znajdziesz krótki spot ukazujący wybrane projekty, w których filmowaliśmy, reżyserowaliśmy, graliśmy, oświetlaliśmy... a nawet makijaż nakładaliśmy.

 

WITAJ DROGI WIDZU !

 

Na codzień tworzymy filmy, seriale i programy, które dostarczają Tobie porcję śmiechu i wzruszenia. Być może nas nie rozpoznasz, gdyż większość z nas pracuje za kamerą, w przebieralni, czy po prostu backstage'u. Twarze jednak nie są istotne (choć nasze portfolio znajdziesz powyżej, abyśmy nie byli gołosłowni). To co jednak jest istotne to fakt, że po raz pierwszy w historii Polskiego Kina, grupa filmowców z dużym zapleczem technicznym dostała realną szansę zrealizowania AUTORSKIEGO i naprawdę niezwykłego filmu fantasu na DUŻYM ekranie.

 

Filmu, który ma realną szansę zaistnieć, z pomocą studia Best Film, platformy Showmax, ale przede wszystkim z Twoim udziałem drogi Widzu i Czytelniku.

 

 

Jeśli wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie, zobacz jak możesz nam pomóc i co sprawia, że ten projekt jest WIARYGODNY.

 

 

1) Co finansujemy ?

Pierwsze Grafiki koncepcyjne, ukazujące bardzo magiczną stronę istniejącego już scenariusza filmowego. 

 

Przykłady dotychczasowych prac znajdziecie poniżej. 

 

2) Dlaczego Studio nie finansuje grafik ?

Właśnie! Oto powód - podobno twórcy filmu "Matrix" po przedstawienu scenariusza, usłyszeli od Studia WarnerBros: "Fajne, ale nie do końca rozumiem." Realia Polskiego rynku są jednak inne. Nasz projekt szacowany jest na kwotę ~ 20 mln PLN.

 

Pierwszym etapem było przedstawienie pomysłu, po którym mamy wstępne zainteresowanie studia Best Film i TAK - mamy również wstępne zainteresowanie platformy Showmax. Lecz mamy jednocześnie TYLKO JEDNĄ SZANSĘ, aby przekonać studio do tak niezwykłej wizji (a zwykła nie jest), ale jednocześnie bardzo drogiej jak na Polski rynek. 

Aby zatem maksymalnie wykorzystać szansę, którą dostaliśmy, bardzo nam zależy, aby wraz ze scenariuszem dostarczyć te właśnie Grafiki koncepcyjne, które ukażą magię tego świata i pomogą w uzyskaniu współpracy i wypromowaniu tego projektu.

 

CZY 11,000 zł TO WIELE ZA TAKĄ SZANSĘ ?

 

Dlaczego grafiki ? Bo jedna grafika niekiedy mówi więcej niż 1000 słów.

Na przełomie stycznia / lutego 2019 dokumenty projektowe dostanie w swoje ręce studio filmowe, w skład których wchodzić będzie:

  • scenariusz
  • treatment
  • grafiki koncepcyjne
  • rozpisany wstępnie, lecz szczegółowo budżet (potrzebny do PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej)

 

3) Czym jest „Wehikuł Tajemnic” ?

"Wehikuł Tajemnic" to projekt filmu fantasy, opowiadającym o magicznym, nieco kuriozalnym i odjechanym wizualnie świecie, którego nieograniczony potencjał spotyka się ku swemu zaskoczeniu z mocno odmagicznionym Światem ludzi. To zupełnie inna wersja Wielkiego Wybuchu i tego co po nim nastąpiło... a zadziało się wiele.

 

4) Do kogo skierowany jest ten projekt ?

Prawde mówiąc, każdy kto interesuje się choć minimalnie pop-kulturą, bardzo ogólną wiedzą o świecie i jest otwarty na wizualno-humorystyczny filmowy rollercoaster, będzie bawił się świetnie.

W naszym mniemaniu minimalny wiek to 10+ ze wzlędu na szczyptę mroku, ale przy tym piękną wizualnie ucztę obmyśloną tak, aby zachwycić młodego widza.

Górna granica - obiecujemy zrobić ranking na najstarszego widza, jeśli tylko projekt Wystartuje :)

 

 

 

5) Etap rozwoju projektu / Co już mamy.

Nasz projekt to w chwili obecnej ukończona pierwsza wersja scenariusza do filmu fabularnego, nad którą trwają poprawki. Ciekawe jest to, że projekt ten ewoluował od prostego pomysłu na program dedykowany pod Youtube, poprzez rozpisany 10-odcinkowy serial (stąd wstępne zainteresowanie Showmax), po zmierzający ku finalnej realizacji projekt kinowy !!!

Skupiamy więc całą swoją uwagę na tym projekcie, gdyż termin uzyskania zielonego światła jest bardzo ważny. Gdy dostaniemy je w marcu 2019, zdjęcia planowo ruszą latem, a zatem na planie zobaczymy się z Wami już za niespełna rok. Jeśli dołączycie do nas, o postępach prac nad projektem będziemy Was informować na naszym fun page'u, który udostępnimy zaraz po zakończeniu tej akcji.

 

6) Co nas motywuje ?

WY ! Przede wszystkim WY nas motywujecie i to, że Polskie Kino Fantasy zasługuje na produkcję na Światowym poziomie ! 

 

7) Zespół

7.1 Zespół zaangażowany w projekt:

  MACIEJ: Młode pokolenia polskiego kina. Syn Operatora filmowego Jacka Grzelaka i jeden z pierwszych operatorów uczestniczący w realizacji filmu "1920 Bitwa Warszawska" - pierwszego w Polsce filmu 3D na duży ekran. Doświadczony i mocno zaangażowany w świeży nurt kina, autor zdjęć i szwenkier do polskich seriali fabularnych, takich jak "Ślad", czy "Polscy Szpiedzy", scripted docu oraz wielu popularnych programów telewizyjnych. Realizujący projekty filmowe dla zagranicznych Fundacji, w tym Stop the traffik oraz reklam TV i Youtube. Ten bystry laureat konkursu reklamy ma w swoim dorobku również kilka znanych teledysków. To jest właśnie ta cegiełka, która buduje solidne podstawy tego projektu.

  KINGA: Aktorka, którą mogliście oglądać m.in. u Patryka Vegi w filmie "Hans Kloss. Stawka większa nić śmierć", na deskach teatru oraz w reklamie (lecz tylko tej, która nie kłamie). Występowała w teatrze AKT-em pod wodzą Żanny Gierasimowej. Wystawiała razem z Dominiką (poniżej) bajki dla dzieci, m.in. "Błękitny Sen" pod nazwą "Teatr Kolorowych Snów"Kinga to Uparty, lecz kreatywny motor napędowy całego projektu, który pojedzie nawet bez paliwa! Dlaczego? Bo jak Polak wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych, to Polak Potrafi :) i ta dziewczyna jest tego najlepszym dowodem.

  ADRIAN:  Pasjonat filmu i grafiki, początkowo rozwijający się w grafice 2D i animacji do gier w social mediach (Facebook, miniclip, addictinggames). Recenzent naekranie.pl (dawny hatak.pl) i fdb.pl. Reżyser i główny operator w projektach / wizytówkach firm, w tym reklamy kinowe (My No. 1, beauty, medycyna estetyczna), na Youtube oraz pomysłodawca i reżyser filmu do kampanii #BeBoldForChange fundacji Stop The Traffik z Holandii, walczącej z handlem młodymi dziewczynami. Współpracuje ze studiem Nowe Hollywood. Pracował na planie serialu 39 i półNaznaczony oraz z grupą taneczną tancerze.pl pod wodzą Sylwii RaźnejW projekcie odpowiada za scenariusz i wizję artystyczną. Dlaczego? Gdyż ponad wszystko postanowił dowieść, że Polak potrafi stworzyć dzieło fantasy na skalę światową.

  DOMINIKA: Aktorka, która szlifowała swój fach u takich reżyserów jak Radosław Piwowarski, czy Patryk Vega, w tym w słynnym już "Pitbullu". Aktorka również teatralna, choć znana ponadto z reklam, której znajomość z Kingą rozkwitła przy okazji projektu dla dzieci pod nazwą "Teatr Kolorowych Snów"Świadomość języka filmowego oraz magii kina pociągnęła Kingę i Dominikę do tego projektu. Polskie kino zasługuje na wielowymiarowe i światowej klasy widowisko, które nie dość że zachwyci, to i ubawi - w pełnym tego słowa znaczeniu.

  ANDRZEJ: Jeden z pierwszych tancerzy spektaklu METRO w Polsce. Założyciel pierwszej grupy hip-hopowej. Reżyserował i grał w sztukach teatralnych razem z Januszem Józefowiczem, Mariuszem Czajką i wieloma wybitnymi aktorami. Andrzej poświęcił wiele lat na rozwój swoich pasji i talentów, co zaowocowało również karierą choreografa, operatora kamery oraz stołkiem reżysera / operatora na planie serialu Magiczni i Amatorzy (gdzie dał szansę początkującym adeptom sztuki filmowej) i tym zza kurtyny. Swoją wiedzą i znajomością rynku gwarantuje jakość tej produkcji i rzeczowe podejście do tematu.

  ZYGMUNT: Zielony Koń tego projektu. Sympatyczny snajper, który z użyciem aparatu wstrzelił się w wiele poważnych i profesjonalnych projektów filmowych z takimi nazwiskami jak Agnieszka Grochowska, czy Maciej Zakościelny, gdzie lista ta przekracza pojemność strony Polak Potrafi. Zygmunt współpracuje również z Telewizją przy takich serialach jak Kryminalni, Blondynka. Nie stroni również od sesji zdjęciowych sław disco polo, takich jak choćby sam Sławomir. Wirtuozeria pracy Zygmunta owocuje fotograficzną ucztą dla oka, co szczególnie widać w tworzeniu zdjęć artystycznych oraz w sesjach modowych.

  RAFAŁ: Pan i Teatrzyk w jednej osobie. Aktor z doświadczeniem w znanych serialach, sitkomach oraz sztukach teatralnych Teatru Lalkaale przede wszystkim współtwórca projektów Bajecznych oraz tych z pogranicza " Fairy Tales", który jak nikt czuje klimat baśni. Ten utalentowany skurczybyk świetnie przemyca doświadczenie ze Sztuki dzieciństwa, a jednocześnie nadaje świeżego i zwalającego z nóg wizerunku postaciom, które kierują tę produkcję na tory dziecięcego, dojrzałego, a jednocześnie odjechanego humoru. Współpraca Rafała z przedszkolami, Fundacjami, Teatrami mniej i bardziej Owalnymi zakiełkowała ziarno profesjonalizmu, które jest tak ważne, jak kura w rosole.

  KRZYSZTOF: Często zgarbiony nad błyskającym monitorem... grafik, ilustrator z kreską w stylu cartoon. Pomysłodawca Helsygłówny architekt komiksu. Obecnie na stałe związany z wydawnictwem Nowa Era. Wykonuje również zlecenia prywatne od nieświadomych homo sapiens, czego próbkę możecie znaleźć tutaj i w dalszej grafice komercyjnej - krzysztofmrawinski.pl 

  PRZEMEK: Kompozytor, aranżer, perkusista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej i ojciec muzyki fantastycznej. Lider zespołu muzycznego, współpracujący z Teatrem Muzycznym Capitol, Cloud Theater, SHE-la, który w swojej karierze wygrywał kombinacje dźwiękowe dla sceny teatralnej jak i filmowej. To już nie Kakofonix, lecz pełnoetatowy szef kuchni muzycznej z jej najlepszymi przysmakami dźwiękowymi.

 

  PIOTREK: Fryzjer z pasji i zamiłowania, współpracuje z Karoliną Pilarczyk (drift driver) jako stylista, uczestniczący czynnie w pokazach i sesjach zdjęciowych. Miłośnik mody i projektant, łączący w sobie luz i awangardę. Podążający za doskonaleniem siebie i swoich umiejętności. Prace zawodową traktuje jako ogniwo łączące rozwój własny, a przy tym spełnianie potrzeb, satysfakcji i radości innych... a jakże!

 

7.2 Zespół niejawny:

  • Producent - być może nie uwierzycie, ale za studiem stoi Producent znany i doceniany za produkcje polskie oraz zagraniczne (mówi Wam coś liczba 303? Więcej na tę chwilę nie możemy zdradzić). Scenariusz z grafikami będzie tym, czym chcemy zyskać umowę z tą personą (w naszym rozumieniu jeden z najlepszych producentów w Polsce).

 

 !!! BĄDŹMY RAZEM CZĄSTKĄ CZEGOŚ NOWEGO !!!

 

Link do FB:

https://www.facebook.com/artprojectplanpl