Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dom Literatury w Łodzi

Dom Literatury w Łodzi

Łódź

Instytucja kultury realizująca zadania w dziedzinie wychowania, edukacji i upowszechniania kultury ze szczególnym uwzględnieniem literatury. Organizator m.in. Festiwalu Puls Literatury, Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima oraz Forum Młodej Literatury.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2 PLN z 2500 PLN

2 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.08.2016.

Warszawski Nokturn

O projekcie

Spektakl „WARSZAWSKI NOKTURN” opowiada o Powstaniu Warszawskim –

wielkim, tragicznym wydarzeniu w polskiej historii dwudziestego wieku, będącym  zarazem niezwykłym przykładem patriotyzmu i poświęcenia Polaków – szczególnie młodych – dla których wolność Ojczyzny znaczyła więcej niż własne życie.

W spektaklu, piosenkami i wierszami, które napisane zostały w czasie Powstania, ale także innymi, związanymi z tamtym czasem – przywołamy niepowtarzalny klimat tego patriotycznego zrywu.

Wśród wielu utworów, nie zabraknie też tych najbardziej znanych, jak: „Hej chłopcy, bagnet na broń”, „Pałacyk Michla”, „Sanitariuszka Małgorzatka”.

Twórcami słów prezentowanych w spektaklu piosenek i wierszy byli m.in.: Krzysztof Kamil Baczyński, Stanisław Ryszard Dobrowolski, Julian Przyboś, Antoni Słonimski, Mieczysław Jastrun.

Muzykę do piosenek powstańczych skomponowali m.in.: Andrzej Panufnik, Krystyna Krahelska, Czesław Bojarski, Jan Markowski.

W przedstawieniu przypomnimy też kilka utworów napisanych już po Powstaniu. Są to piosenki do muzyki Zygmunta Koniecznego i utwory ze spektaklu „Ballada
o tamtych dniach” Jerzego Wasowskiego i Jerzego Jurandota.

Istotnym elementem przedstawienia są cytowane zapiski Władysława Bartoszewskiego z jego książki „Dni walczącej Stolicy”, przypominające w formie kroniki przebieg Powstania, od wybuchu aż do jego upadku.

Całość zaprezentuje zespół kilkunastu osób związanych ze Studiem Piosenki Domu Literatury w Łodzi, prowadzonym przez Panią Teresę Stokowską–Gajdę.
W zespole tym występują zarówno aktorzy, jak i studenci Szkół Teatralnych, oraz doświadczeni już młodzi adepci sztuki scenicznej i estradowej.

 

Scenariusz – Teresa Stokowska-Gajda i Andrzej Maculewicz.

Reżyseria, opracowanie muzyczne i akompaniament – Teresa Stokowska-Gajda.

Ruch sceniczny – Kazimierz Knol.

Czas trwania spektaklu – ok. jednej godziny.

 


Budżet w całości zostanie przeznaczony na honoraria występujących w spektaklu muzycznym aktorów.

Harmonogram promocji:
- akcje w internecie związane ze spektaklem oraz akcją w Polak Potrafi
- informacje w łódzkich mediach (pasa, tv, radio)
- plakaty i ulotki

Projekt docelowo skierowany jest do:
- wielbicieli teatrów muzycznych
- osób zainteresowanych historią Polski
- osób zainteresowanych wydarzeniami w trakcie wakacji

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.08.2016 14:02