Dołącz do naszej społeczności!

ultramaratON w chmurach

Kategoria - Sport

14%

Postęp

8156 zł

Mamy już

Nieudany

Status

O projekcie

Zbiórka ultramaratON w chmurach

Kampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurach
Projekt ultramaratON w chmurach
Projekt ultramaratON w chmurach
Kampania crowdfundingowa ultramaratON w chmurach
Projekt ultramaratON w chmurach
Zbiórka ultramaratON w chmurach
Kampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurach
Kampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurach


Kampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurach

Darek Strychalski

Niepełnosprawny biegacz, który swoimi wyczynami motywuje tysiące ludzi na całym świecie. Mimo że niedowidzi na jedno oko, ma przykurcz prawej ręki i niedowład prawej nogi, nie przestaje walczyć o spełnianie marzeń. O Darku powstał wielokrotnie nagradzany film dokumentalny "Zwycięzca":Dwa lata po pierwszym starcie w Badwater, w lipcu 2014 r. Darek z Waszą pomocą (fundusze na realizację projektu również były zbierane za pośrednictwem portalu Polak Potrafi) w końcu dotarł na metę tego słynnego 217-kilometrowego biegu u progu Doliny Śmierci w USA:Po powrocie z Ameryki Darek postanowił wykorzystać swoje doświadczenie i popularność, by pomagać innym. Założył fundację „Zwycięzca”, pomagającą niepełnosprawnym sportowcom. W ramach działalności Fundacji Darek pomógł m.in. Asi Serdyńskiej, podopiecznej z Poznania, zmagającej się z zanikiem mięśni. O jego „Biegu dla Asi” z Łap do Poznania powstał reportaż TVP:W 2017 r. Darek znów pragnie ruszyć ku przygodzie – tym razem na „Dach Świata”, w Himalaje, by wziąć udział w jednym z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie 111-kilometrowym LA ULTRA - THE HIGH.

Opis projektu

Nazywam się Darek Strychalski. W wieku 8 lat zostałem potrącony przez ciężarówkę, w wyniku czego doznałem niedowładu prawostronnego. Przeszedłem kilka operacji, początkowo nie mogłem chodzić, ale po wielu latach rehabilitacji odzyskałem częściową sprawność, a pewnego dnia – pomimo ruchowych ograniczeń – zacząłem biegać. I tak od 15 lat regularnie biorę udział w maratonach, a od jakiegoś czasu również ultramaratonach – biegach na bardzo długich, czasem nawet kilkusetkilometrowych, dystansach. (fot. Jakub Górajek) 

Kampania crowdfundingowa ultramaratON w chmurach

Do tej pory ukończyłem około 20 ultramaratonów, w tym Spartathlon, Badwater, Ultrabalaton i Bieg Rzeźnika. Przebiegłem też kiedyś treningowo dystans z Łap do Aten oraz charytatywnie – z Łap do Poznania. W 2015 r. po raz pierwszy wystartowałem w biegu LA ULTRA w Himalajach, gdzie biegnie się na wysokości do 5400mnpm, a tlenu w powietrzu jest o 50% mniej. Niestety, już na początku biegu odezwała się stara kontuzja łydki i musiałem zejść z trasy. Po roku wróciłem w najwyższe góry świata, ale i tym razem to one były górą. Na 65 km, po badaniu lekarskim, stwierdzono u mnie drastyczny spadek poziomu tlenu we krwi i zakazano mi dalszego biegu. Od tamtej pory ukończenie LA ULTRA – THE HIGH to moje największe marzenie. Mój powrót w Himalaje ma szansę się spełnić, jednak potrzebuję do tego Waszego wsparcia. (fot. Anna Kamińska) 

Projekt ultramaratON w chmurach

Największym wyzwaniem finansowym jest koszt przelotu z Polski do Indii i z powrotem dla mnie oraz trzyosobowej ekipy (w sumie ok. 20 tys. zł). Kolejnym dużym wydatkiem jest opłata startowa (6500 zł) oraz wynajęcie samochodu wraz z kierowcą, niezbędnych do poruszania się na miejscu i trenowania na odpowiednich wysokościach (do 5400 m n.p.m.) – w Ladakh autem poruszać się mogą tylko lokalni kierowcy. Do tego dochodzą koszty hostelu w Leh, ubezpieczenia i innych niezbędnych elementów logistycznych wyprawy.

Z mojego trzeciego startu w LA UTRA powstanie film, który – mam nadzieję – będzie dla wszystkich wspaniałą pamiątką i motywacją do przełamywania własnych ograniczeń. Koszt produkcji został oszacowany na 20 tys. zł. W sumie, przy najbardziej oszczędnym podejściu, budżet przekracza 50 tys. zł. Zdaję sobie sprawę, że to ogromna kwota, ale wiem też, że spełnienie największego marzenia jest bezcenne... (fot. Anna Kamińska) 

Projekt ultramaratON w chmurach

Moje przygotowania do startu w LA ULTRA – THE HIGH możecie śledzić na profilu facebookowym i stronie internetowej Fundacji, gdzie staram się umieszczać jak najwięcej aktualności i ciekawostek z mojego biegowego życia. Dziękuję wszystkim, którzy będą trzymać za mnie kciuki oraz wesprą mnie w spełnieniu mojego marzenia!

Z wdzięcznością,
Darek

PS Dziękuję również Krzyśkowi Zaniewskiemu CHRISACTIVE za przygotowanie filmiku oraz Przyjaciołom za przygotowanie wspaniałych upominków na potrzeby projektu!

Nagrody

Wspólnie z Przyjaciółmi przygotowaliśmy dla Was atrakcyjne nagrody w zamian za wsparcie projektu „ultramaratON w chmurach”. Wpłacając określoną kwotę, możecie wybrać m.in. pocztówkę z Himalajów, grę KINGRUNNER. Wygraj maraton!, płytę DVD z filmem z LA ULTRA z imiennymi podziękowaniami, e-book z wyprawy, pakiety startowe na najpiękniejsze polskie biegi, a nawet... wykupić sobie okładkę ze wspólnym zdjęciem z Darkiem w magazynie ULTRA. Te i wszystkie pozostałe upominki znajdziecie w panelu po prawej stronie ekranu. Pamiętajcie, że możecie wybrać kilka nagród jednocześnie!

Ekipa wspierająca

Kampania crowdfundingowa ultramaratON w chmurach


Ania Kamińska – Przyjaciółka Darka i dobry duch Fundacji. Ania towarzyszyła Darkowi na trasie LA ULTRA w zeszłym roku, więc jej doświadczenie będzie bezcenne w realizacji projektu. Poza tym najlepiej z całej czwórki mówi po angielsku, a to w Indiach niezaprzeczalna zaleta!

 

Zbiórka ultramaratON w chmurach


Krzysztof Zaniewski – Filmowiec, biegacz, miłośnik przyrody, ratownik medyczny. Krzysztof będzie towarzyszył Darkowi przez cały pobyt w Himalajach i rejestrował jego przygotowania do biegu oraz sam start. W Himalajach ma nadzieję ująć monumentalną naturę i nieludzki wysiłek na jej tle.

 

Zbiórka ultramaratON w chmurach


Mikołaj Kowalski-Barysznikow – Przyjaciel Darka i jeden z członków ekipy wspierającej z Badwater. Jego doświadczenie z kopania Darka w tyłek w chwilach kryzysu może się okazać kluczowe dla realizacji projektu. Ma lęk wysokości, ale nie odczuwa go w górach.

  

WY – PRZYJACIELE DARKA

Bez Waszego wsparcia Darek nie pojedzie w Himalaje, nie przebiegnie LA ULTRA i nie zrealizuje projektu „ultramaratON w chmurach". Tylko z Waszą pomocą jego marzenie może się spełnić. Dlatego to WY jesteście najważniejszymi ogniwami Ekipy Wspierającej. Dzięki crowdfundingowi (publicznej zbiórce) możecie wesprzeć Darka, nie ruszając się z domu. Wystarczy, że wpłacicie określoną kwotę na jego projekt, wybierając jedną (lub więcej) z nagród, które znajdziecie po prawej stronie ekranu. Team Spirit! 

 

Kontakt

Zapraszamy do odwiedzania i kontaktowania się z nami na profilu Fundacji „Zwycięzca” na facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaZwyciezca oraz zaglądania na naszą stronę internetową www.zwyciezca.org.pl.

 

PARTNERZY PROJEKTU

Zbiórka ultramaratON w chmurachProjekt ultramaratON w chmurachProjekt ultramaratON w chmurachZbiórka ultramaratON w chmurachKampania crowdfundingowa ultramaratON w chmurachKampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurachKampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurachKampania crowdfundingowa ultramaratON w chmurachProjekt ultramaratON w chmurachKampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurachKampania crowdfundingowa ultramaratON w chmurachKampania crowdfundingowa ultramaratON w chmurachKampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurachProjekt ultramaratON w chmurachKampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurach
 

Kampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurach

 


 

 

Media o Twoim projekcie:

Niepełnosprawny Polak chce przebiec ultramaraton w Himalajach. „Ultrauparciuch” ma do pokonania 111 km

www.national-geographic.pl | 2017-03-09


Gdy miał osiem lat potrąciła go ciężarów. Dziś Dariusz Strychalski, niepełnosprawny biegacz z Łap, chce przekraczać granice swoich możliwości. Za cel postawił sobie ukończenie jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie: La Ultra – The High w Himalajach. Każdy z nas może pomóc w spełnieniu jego marzenia.

91

Wspierających

8156 zł

Z całkowitej kwoty 55000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany jeśli do 23:00 11.04.2017 otrzyma co najmniej 55000 zł wsparcia

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

10 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Imienne podziękowania dla Ciebie przesłane na podany adres e-mail

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 15 zł lub więcej!

SMS od Darka z imiennymi podziękowaniami i życzeniami miłego dnia dla Ciebie

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Zdjęcie z Himalajów i imienne podziękowania dla Ciebie przesłane na podany adres e-mail

11 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 25 zł lub więcej!

Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z Łap

12 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 35 zł lub więcej!

Edukacyjna gra karciano-planszowa KINGRUNNER. Wygraj maraton! z imienną dedykacją dla Ciebie od Darka

8 Wspierających
Pozostało: 106 z 111

Nagroda za 45 zł lub więcej!

- Twoje zdjęcie z podziękowaniami na okolicznościowej mozaice na stronie LAULTRA.PL
- Dedykowany Tobie kilometr trasy LA ULTRA na okolicznościowej mapce biegu na stronie LAULTRA.PL

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z obozu treningowego przed LA ULTRA

8 Wspierających
Pozostało: 8 z 10

Nagroda za 55 zł lub więcej!

Film "Zwycięzca" - pakiet DVD + Bluray

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 65 zł lub więcej!

- Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z Łap
- Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z obozu treningowego przed LA ULTRA

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 70 zł lub więcej!

Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z Himalajów

7 Wspierających
Pozostało: 7 z 10

Nagroda za 80 zł lub więcej!

Bon na zakupy w sieci SKLEPBIEGOWY.com o wartości 100 zł

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Imienne podziękowania dla Ciebie od Darka w napisach końcowych filmu

8 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 120 zł lub więcej!

- Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z Łap
- Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z obozu treningowego przed LA ULTRA
- Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z Himalajów

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 130 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie wideo dla Ciebie od Darka z serca Himalajów

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 150 zł lub więcej!

Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 180 zł lub więcej!

- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

2 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 200 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Ultramaraton Powstańca 2017 w gminie Wieliszew
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 4 z 5

Nagroda za 220 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na cykl CITY TRAIL 2017/18 w wybranym mieście
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

1 Wspierający
Pozostało: 2 z 2

Nagroda za 230 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Ultra Mazury 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 250 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na dowolny dystans TriCity Trail 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 270 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Regatta 1/2 Maraton Babia Góra 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 270 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Etapowy Maraton Biegów Alpejskich 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 280 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Supermaraton Gór Stołowych 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 300 zł lub więcej!

- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych
- Oryginalna koszulka techniczna z BADWATER 2014

1 Wspierający
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 300 zł lub więcej!

- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych
- Oryginalna koszulka techniczna z LA ULTRA 2016

1 Wspierający
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 320 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Łemko Trail 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 330 zł lub więcej!

E-book z wyprawy Darka w Himalaje z niepublikowanymi materiałami, zdjęciami, unikalnymi wstawkami od ekipy wspierającej i imienną dedykacją od Darka dla Ciebie

0 Wspierających
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 340 zł lub więcej!

- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych
- Oryginalna koszulka techniczna z LA ULTRA 2017

1 Wspierający
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 350 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na dowolny dystans Beskidy Ultra Trail 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 10 z 10

Nagroda za 350 zł lub więcej!

- Trening biegowy z Darkiem Strychalskim
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 400 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Wielką Prehybę 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 450 zł lub więcej!

- E-book z wyprawy Darka w Himalaje z niepublikowanymi materiałami, zdjęciami, unikalnymi wstawkami od ekipy wspierającej i imienną dedykacją od Darka dla Ciebie
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

1 Wspierający
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 500 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Niepokornego Mnicha 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

1 Wspierający
Pozostało: 1 z 2

Nagroda za 750 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Zimowy Ultramaraton Karkonoski 2018
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania w napisach końcowych

1 Wspierający
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

- 2-osobowy pakiet startowy na Bieg Rzeźnika 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 3000 zł lub więcej!

- Spotkanie motywacyjne z Darkiem w Twojej firmie
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Podziękowania dla Twojej firmy w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 6000 zł lub więcej!

- Ty z Darkiem na okładce magazynu ULTRA
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających

O Projektodawcy

Darek Strychalski

Darek Strychalski

Łapy

Niepełnosprawny biegacz z Łap. Treningowo pokonuje nawet kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Bieganie jest jego pasją, największą przyjemnością i oknem na świat. Jego wielkim marzeniem jest udział w słynnym ultramaratonie LA ULTRA - THE HIGH w Himalajach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: