GrupaPolak
50 tys.

ultramaratON w chmurach

Kategoria - Sport

14%

Postęp

8156 zł

Mamy już

Nieudany

Status
Poster Image

O projekcie

Kampania crowdfundingowa ultramaratON w chmurach

Kampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurach
Zbiórka ultramaratON w chmurach
Projekt ultramaratON w chmurach
Kampania crowdfundingowa ultramaratON w chmurach
Kampania crowdfundingowa ultramaratON w chmurach
Zbiórka ultramaratON w chmurach
Projekt ultramaratON w chmurach
Kampania crowdfundingowa ultramaratON w chmurach


Projekt ultramaratON w chmurach

Darek Strychalski

Niepełnosprawny biegacz, który swoimi wyczynami motywuje tysiące ludzi na całym świecie. Mimo że niedowidzi na jedno oko, ma przykurcz prawej ręki i niedowład prawej nogi, nie przestaje walczyć o spełnianie marzeń. O Darku powstał wielokrotnie nagradzany film dokumentalny "Zwycięzca":Dwa lata po pierwszym starcie w Badwater, w lipcu 2014 r. Darek z Waszą pomocą (fundusze na realizację projektu również były zbierane za pośrednictwem portalu Polak Potrafi) w końcu dotarł na metę tego słynnego 217-kilometrowego biegu u progu Doliny Śmierci w USA:Po powrocie z Ameryki Darek postanowił wykorzystać swoje doświadczenie i popularność, by pomagać innym. Założył fundację „Zwycięzca”, pomagającą niepełnosprawnym sportowcom. W ramach działalności Fundacji Darek pomógł m.in. Asi Serdyńskiej, podopiecznej z Poznania, zmagającej się z zanikiem mięśni. O jego „Biegu dla Asi” z Łap do Poznania powstał reportaż TVP:W 2017 r. Darek znów pragnie ruszyć ku przygodzie – tym razem na „Dach Świata”, w Himalaje, by wziąć udział w jednym z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie 111-kilometrowym LA ULTRA - THE HIGH.

Opis projektu

Nazywam się Darek Strychalski. W wieku 8 lat zostałem potrącony przez ciężarówkę, w wyniku czego doznałem niedowładu prawostronnego. Przeszedłem kilka operacji, początkowo nie mogłem chodzić, ale po wielu latach rehabilitacji odzyskałem częściową sprawność, a pewnego dnia – pomimo ruchowych ograniczeń – zacząłem biegać. I tak od 15 lat regularnie biorę udział w maratonach, a od jakiegoś czasu również ultramaratonach – biegach na bardzo długich, czasem nawet kilkusetkilometrowych, dystansach. (fot. Jakub Górajek) 

Kampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurach

Do tej pory ukończyłem około 20 ultramaratonów, w tym Spartathlon, Badwater, Ultrabalaton i Bieg Rzeźnika. Przebiegłem też kiedyś treningowo dystans z Łap do Aten oraz charytatywnie – z Łap do Poznania. W 2015 r. po raz pierwszy wystartowałem w biegu LA ULTRA w Himalajach, gdzie biegnie się na wysokości do 5400mnpm, a tlenu w powietrzu jest o 50% mniej. Niestety, już na początku biegu odezwała się stara kontuzja łydki i musiałem zejść z trasy. Po roku wróciłem w najwyższe góry świata, ale i tym razem to one były górą. Na 65 km, po badaniu lekarskim, stwierdzono u mnie drastyczny spadek poziomu tlenu we krwi i zakazano mi dalszego biegu. Od tamtej pory ukończenie LA ULTRA – THE HIGH to moje największe marzenie. Mój powrót w Himalaje ma szansę się spełnić, jednak potrzebuję do tego Waszego wsparcia. (fot. Anna Kamińska) 

Zbiórka ultramaratON w chmurach

Największym wyzwaniem finansowym jest koszt przelotu z Polski do Indii i z powrotem dla mnie oraz trzyosobowej ekipy (w sumie ok. 20 tys. zł). Kolejnym dużym wydatkiem jest opłata startowa (6500 zł) oraz wynajęcie samochodu wraz z kierowcą, niezbędnych do poruszania się na miejscu i trenowania na odpowiednich wysokościach (do 5400 m n.p.m.) – w Ladakh autem poruszać się mogą tylko lokalni kierowcy. Do tego dochodzą koszty hostelu w Leh, ubezpieczenia i innych niezbędnych elementów logistycznych wyprawy.

Z mojego trzeciego startu w LA UTRA powstanie film, który – mam nadzieję – będzie dla wszystkich wspaniałą pamiątką i motywacją do przełamywania własnych ograniczeń. Koszt produkcji został oszacowany na 20 tys. zł. W sumie, przy najbardziej oszczędnym podejściu, budżet przekracza 50 tys. zł. Zdaję sobie sprawę, że to ogromna kwota, ale wiem też, że spełnienie największego marzenia jest bezcenne... (fot. Anna Kamińska) 

Kampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurach

Moje przygotowania do startu w LA ULTRA – THE HIGH możecie śledzić na profilu facebookowym i stronie internetowej Fundacji, gdzie staram się umieszczać jak najwięcej aktualności i ciekawostek z mojego biegowego życia. Dziękuję wszystkim, którzy będą trzymać za mnie kciuki oraz wesprą mnie w spełnieniu mojego marzenia!

Z wdzięcznością,
Darek

PS Dziękuję również Krzyśkowi Zaniewskiemu CHRISACTIVE za przygotowanie filmiku oraz Przyjaciołom za przygotowanie wspaniałych upominków na potrzeby projektu!

Nagrody

Wspólnie z Przyjaciółmi przygotowaliśmy dla Was atrakcyjne nagrody w zamian za wsparcie projektu „ultramaratON w chmurach”. Wpłacając określoną kwotę, możecie wybrać m.in. pocztówkę z Himalajów, grę KINGRUNNER. Wygraj maraton!, płytę DVD z filmem z LA ULTRA z imiennymi podziękowaniami, e-book z wyprawy, pakiety startowe na najpiękniejsze polskie biegi, a nawet... wykupić sobie okładkę ze wspólnym zdjęciem z Darkiem w magazynie ULTRA. Te i wszystkie pozostałe upominki znajdziecie w panelu po prawej stronie ekranu. Pamiętajcie, że możecie wybrać kilka nagród jednocześnie!

Ekipa wspierająca

Kampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurach


Ania Kamińska – Przyjaciółka Darka i dobry duch Fundacji. Ania towarzyszyła Darkowi na trasie LA ULTRA w zeszłym roku, więc jej doświadczenie będzie bezcenne w realizacji projektu. Poza tym najlepiej z całej czwórki mówi po angielsku, a to w Indiach niezaprzeczalna zaleta!

 

Zbiórka ultramaratON w chmurach


Krzysztof Zaniewski – Filmowiec, biegacz, miłośnik przyrody, ratownik medyczny. Krzysztof będzie towarzyszył Darkowi przez cały pobyt w Himalajach i rejestrował jego przygotowania do biegu oraz sam start. W Himalajach ma nadzieję ująć monumentalną naturę i nieludzki wysiłek na jej tle.

 

Zbiórka ultramaratON w chmurach


Mikołaj Kowalski-Barysznikow – Przyjaciel Darka i jeden z członków ekipy wspierającej z Badwater. Jego doświadczenie z kopania Darka w tyłek w chwilach kryzysu może się okazać kluczowe dla realizacji projektu. Ma lęk wysokości, ale nie odczuwa go w górach.

  

WY – PRZYJACIELE DARKA

Bez Waszego wsparcia Darek nie pojedzie w Himalaje, nie przebiegnie LA ULTRA i nie zrealizuje projektu „ultramaratON w chmurach". Tylko z Waszą pomocą jego marzenie może się spełnić. Dlatego to WY jesteście najważniejszymi ogniwami Ekipy Wspierającej. Dzięki crowdfundingowi (publicznej zbiórce) możecie wesprzeć Darka, nie ruszając się z domu. Wystarczy, że wpłacicie określoną kwotę na jego projekt, wybierając jedną (lub więcej) z nagród, które znajdziecie po prawej stronie ekranu. Team Spirit! 

 

Kontakt

Zapraszamy do odwiedzania i kontaktowania się z nami na profilu Fundacji „Zwycięzca” na facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaZwyciezca oraz zaglądania na naszą stronę internetową www.zwyciezca.org.pl.

 

PARTNERZY PROJEKTU

Projekt ultramaratON w chmurachKampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurachZbiórka ultramaratON w chmurachProjekt ultramaratON w chmurachKampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurachProjekt ultramaratON w chmurachKampania crowdfundingowa ultramaratON w chmurachKampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurachZbiórka ultramaratON w chmurachKampania crowdfundingowa ultramaratON w chmurachZbiórka ultramaratON w chmurachProjekt ultramaratON w chmurachZbiórka ultramaratON w chmurachProjekt ultramaratON w chmurachKampania crowdfundingowa ultramaratON w chmurach
 

Kampania finansowania społecznościowego ultramaratON w chmurach

 


 

 

Media o Twoim projekcie:

Niepełnosprawny Polak chce przebiec ultramaraton w Himalajach. „Ultrauparciuch” ma do pokonania 111 km

www.national-geographic.pl | 2017-03-09


Gdy miał osiem lat potrąciła go ciężarów. Dziś Dariusz Strychalski, niepełnosprawny biegacz z Łap, chce przekraczać granice swoich możliwości. Za cel postawił sobie ukończenie jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie: La Ultra – The High w Himalajach. Każdy z nas może pomóc w spełnieniu jego marzenia.

91

Wspierających

8156 zł

Z całkowitej kwoty 55000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany jeśli do 23:00 11.04.2017 otrzyma co najmniej 55000 zł wsparcia
Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

10 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Imienne podziękowania dla Ciebie przesłane na podany adres e-mail

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 15 zł lub więcej!

SMS od Darka z imiennymi podziękowaniami i życzeniami miłego dnia dla Ciebie

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Zdjęcie z Himalajów i imienne podziękowania dla Ciebie przesłane na podany adres e-mail

11 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 25 zł lub więcej!

Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z Łap

12 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 35 zł lub więcej!

Edukacyjna gra karciano-planszowa KINGRUNNER. Wygraj maraton! z imienną dedykacją dla Ciebie od Darka

8 Wspierających
Pozostało: 106 z 111

Nagroda za 45 zł lub więcej!

- Twoje zdjęcie z podziękowaniami na okolicznościowej mozaice na stronie LAULTRA.PL
- Dedykowany Tobie kilometr trasy LA ULTRA na okolicznościowej mapce biegu na stronie LAULTRA.PL

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z obozu treningowego przed LA ULTRA

8 Wspierających
Pozostało: 8 z 10

Nagroda za 55 zł lub więcej!

Film "Zwycięzca" - pakiet DVD + Bluray

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 65 zł lub więcej!

- Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z Łap
- Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z obozu treningowego przed LA ULTRA

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 70 zł lub więcej!

Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z Himalajów

7 Wspierających
Pozostało: 7 z 10

Nagroda za 80 zł lub więcej!

Bon na zakupy w sieci SKLEPBIEGOWY.com o wartości 100 zł

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Imienne podziękowania dla Ciebie od Darka w napisach końcowych filmu

8 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 120 zł lub więcej!

- Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z Łap
- Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z obozu treningowego przed LA ULTRA
- Dedykowana projektowi okolicznościowa kartka pocztowa z imiennymi podziękowaniami od Darka dla Ciebie wysłana z Himalajów

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 130 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie wideo dla Ciebie od Darka z serca Himalajów

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 150 zł lub więcej!

Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 180 zł lub więcej!

- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

2 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 200 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Ultramaraton Powstańca 2017 w gminie Wieliszew
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 4 z 5

Nagroda za 220 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na cykl CITY TRAIL 2017/18 w wybranym mieście
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

1 Wspierający
Pozostało: 2 z 2

Nagroda za 230 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Ultra Mazury 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 250 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na dowolny dystans TriCity Trail 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 270 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Regatta 1/2 Maraton Babia Góra 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 270 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Etapowy Maraton Biegów Alpejskich 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 280 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Supermaraton Gór Stołowych 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 300 zł lub więcej!

- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych
- Oryginalna koszulka techniczna z BADWATER 2014

1 Wspierający
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 300 zł lub więcej!

- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych
- Oryginalna koszulka techniczna z LA ULTRA 2016

1 Wspierający
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 320 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Łemko Trail 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 330 zł lub więcej!

E-book z wyprawy Darka w Himalaje z niepublikowanymi materiałami, zdjęciami, unikalnymi wstawkami od ekipy wspierającej i imienną dedykacją od Darka dla Ciebie

0 Wspierających
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 340 zł lub więcej!

- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych
- Oryginalna koszulka techniczna z LA ULTRA 2017

1 Wspierający
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 350 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na dowolny dystans Beskidy Ultra Trail 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 10 z 10

Nagroda za 350 zł lub więcej!

- Trening biegowy z Darkiem Strychalskim
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 400 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Wielką Prehybę 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 450 zł lub więcej!

- E-book z wyprawy Darka w Himalaje z niepublikowanymi materiałami, zdjęciami, unikalnymi wstawkami od ekipy wspierającej i imienną dedykacją od Darka dla Ciebie
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

1 Wspierający
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 500 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Niepokornego Mnicha 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

1 Wspierający
Pozostało: 1 z 2

Nagroda za 750 zł lub więcej!

- Pakiet startowy na Zimowy Ultramaraton Karkonoski 2018
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania w napisach końcowych

1 Wspierający
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

- 2-osobowy pakiet startowy na Bieg Rzeźnika 2017
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 3000 zł lub więcej!

- Spotkanie motywacyjne z Darkiem w Twojej firmie
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Podziękowania dla Twojej firmy w napisach końcowych

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 6000 zł lub więcej!

- Ty z Darkiem na okładce magazynu ULTRA
- Film dokumentalny z biegu Darka w tegorocznym La Ultra The High w Himalajach (DVD)
- Imienne podziękowania dla Ciebie w napisach końcowych

0 Wspierających

O Projektodawcy

Darek Strychalski

Darek Strychalski

Łapy

Niepełnosprawny biegacz z Łap. Treningowo pokonuje nawet kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Bieganie jest jego pasją, największą przyjemnością i oknem na świat. Jego wielkim marzeniem jest udział w słynnym ultramaratonie LA ULTRA - THE HIGH w Himalajach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: