Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu

Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu

Poznań, Polska

Działamy na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością od 1983 roku. Organizujemy wyjazdy wypoczynkowe, szkolenia, kursy podnoszące kwalifikacje, wycieczki i rajdy samochodowe. Od 2004 roku prowadzimy Warsztat Terapii Zajęciowej w Owińskach. Do tej pory zrealizowaliśmy około 35 projektów współfinansowanych przez Miasto Poznań, Miasto Środa Wielkopolska, Miasto Śrem, Powiat Poznański, Powiat Średzki, Powiat Śremski, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i PFRON. Działamy transparentnie, szanując i rozliczając każdą złotówkę. Zapraszamy na naszą stronę internetową - wzinr.org.pl, fanpage na Facebooku i do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Pomóż nam proszę zrealizować nasze kolejne projekty!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5 PLN z 3500 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 30.05.2018 22:10

Turystyczny Rajd Samochodowy Osób Niepełnosprawnych

O projekcie

 

Kim jesteśmy?

 

Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu działa od 1983 roku mamy więc już 35 lat! Przez ten czas zrealizowalismy wiele projektów współfinansowanych z różnych źródeł. Były projekty szkoleniowe, wypoczynkowe, kulturalne co tu dużo pisać, zajrzyjcie do naszej kroniki http://www.wzinr.org.pl/kronika/ Każdego roku też organizujemy Rajd Samochodowy dla osób z niepełnosprawnością. Zasada zawsze jest taka sama - zwiedzanie ciekawych obiektów po drodze do mety, na mecie Bal Komandorski połączony z zabawą, nocleg i następnego dnia powrót do domu. Meta była już w Wągrowcu, Karpicku, Lisówkach, Trzemesznie, Dębcu, Dymaczewie.... Trochę zwiedziliśmy! 

Na co zbieramy?

 

W planach mamy już kolejny, tegoroczny rajd - wyruszymu 9 czerwca z Poznania, po drodze będziemy zwiedzać miejsca historycznie związane z odzyskaniem niepodległości aby w końcu dotrzeć do Karpicka. Tam podsumowanie wyników, Bal Komandorski i nocleg. Miejsce jest piekne, ośrodek przystosowany dla osób z niepełnosprawnościa. Wszystko pięknie ale... Mimo dofinansowania naszego rajdu przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu kwotą 3000 złotych oraz środków własnych brakuje nam 3500 złotych. O wsparcie naszego pomysłu własnie taką kwotą prosimy Was wszystkich. Pieniądze, które uda nam się zebrać przeznaczymy na nocleg i wyżywienie uczestników Rajdu. Jeśli uda nam się przekroczyć zaplanowaną kwotę, to przeznaczymy ją na dofinansowanie organizowanego corocznie we wrześniu tradycyjnego pikniku - Święta Pieczonej Pyry.

Jak wyglada budżet imprezy czyli na co potrzebujemy?

 

Tak wygląda budżet rajdu:

L.p.

Rodzaj kosztu

Liczba jednostek

Koszt jednostkowy

Rodzaj miary

Koszt całkowity

1.

Noclegi i wyżywienie dla uczestników rajdu

50

130,00

osoba

6500,00

3.

Zakup pucharów: I,II,III miejsce pilot, I,II,III miejsce kierowca + najlepszy kierowca ON

7

40,00

sztuka

280,00

4.

Zakup nagród – cena uśredniona na osobę

50

30,00

sztuka

1500,00

5.

Kilometrówka – wytyczenie i weryfikacja trasy

630

0,8358

km

526,56

6.

Opracowanie, przygotowanie i wydruk dokumentacji rajdowej, 

25

35,00

komplet

875,00

 

Suma

 

 

 

9681,56

 

Obsługa zbiórki

 

 

 

350,00

 

WYDATKI RAZEM

 

 

 

10031,56

 

WPŁYWY:

 

 

 

10031,56

 

A) dofinansowanie

 

 

 

3000,00

 

B) zbiórka Polak Potrafi

 

 

 

3500,00

 

C) środki własne

 

 

 

3531,56

 

Dlaczego Polak Potrafi?

 

 

Coraz trudniej otrzymać dofinansowanie ze środków publicznych. Jako stowarzyszenie nie prowadzimy działalności gospodarczej a więc nie mamy dochodów. Wszyscy, przy realizacji różnych projektów, pracujemy społecznie. Czujemy się potrzebni, nasze wcześniejsze działania cieszą się dużym zainteresowaniem osób z niepełnosprawnością. A było ich sporo - szkolenie dla niepełnosprawnych liderów organizacji pozarządowych, szkolenie komputerowe, wyjścia do kina, teatru, pikniki, zabawy. Możecie spojrzeć na naszą Kronikę na www.wzinr.org.pl, mozecie też nas polubić na Facebook.com/WZINR

Co jest naszą dumą?

 

Warsztat Terapii Zajęciowej w Owińskach dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Mamy 32 podopiecznych z którymi pracujemy nad przystosowaniem do samodzielnego życia. 

Gdzie nas spotkacie?

Naszych Członków znajdziecie w 6 Kołach działających w Gnieźnie, Owińskach, Poznaniu, Śremie, Środzie i we Wrześni. Zarząd Główny mieści się w Poznaniu.