Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Power of Imagination

Power of Imagination

Józefów k Otwocka, Polska

Jesteśmy drużyną The Power of Imagination z Gimnazjum nr 1 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie. W roku szkolnym 2014/2015 wzięliśmy udział w projekcie po raz pierwszy, pod opieką naszych trenerek: Joanny Ławnik i Anny Strawy. Przez kilka miesięcy przygotowywaliśmy nasz występ, wykorzystując nasze umiejętności techniczne i aktorskie, który zaprezentowaliśmy na Olimpiadzie Kreatywności 2015 we Wrocławiu. Nasza drużyna zajęła II miejsce w swojej kategorii i grupie wiekowej, które upoważniło nas do wyjazdu i udziału w Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności odbywającej się w grudniu br. w Chinach. W całej Polsce tylko 8 drużyn zakwalifikowało się na Olimpiadę.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

831 PLN z 6000 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

13%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.11.2015.

The Power of Imagination - wyjazd do Chin

O projekcie

Destination Imagination to największy na świecie projekt edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży promujący innowacyjne rozwiązywanie problemów i współpracę w grupie. W Polsce tym programem zajmuje się Fundacja Wspierania i Rozwoju Kreatywności, która organizuje coroczne Ogólnopolskie Olimpiady Kreatywności.

Jesteśmy drużyną The Power of Imagination z Gimnazjum nr 1 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie. W roku szkolnym 2014/2015 wzięliśmy udział w projekcie po raz pierwszy, pod opieką naszych trenerek: Joanny Ławnik i Anny Strawy. Przez kilka miesięcy przygotowywaliśmy nasz występ, wykorzystując nasze umiejętności techniczne i aktorskie, który zaprezentowaliśmy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności 2015 we Wrocławiu. Nasza drużyna zajęła II miejsce w swojej kategorii i grupie wiekowej, które upoważniło nas do wyjazdu i udziału w Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności odbywającej się w grudniu br. w Chinach. W całej Polsce tylko 8 drużyn zakwalifikowało się na Olimpiadę.

Co nas wyróżnia?

Na Olimpiadzie mieliśmy do wykonania dwa zadania. Pierwsze to przedstawienie teatralne pokazujące fobię i sposób radzenia sobie z nią. Pokazaliśmy trudny przypadek naszej koleżanki, która panicznie boi się kapci. Zbudowaliśmy na potrzeby przedstawienia mechanicznego kapcia. Pokazaliśmy jak za pomocą przyjaciół i wróżki można walczyc z fobią. Udało nam się za pomocą specjalnej czapki obrócić głowę głównej bohaterki spektaklu o 360 stopni.

Drugim zadaniem było "wyzwanie na już". Mając do dyspozycji 5 minut, kilka słomek, plastikowych kubków i kawałek kartony zbudowaliśmy wieżowiec. 

Eksperci ocenili nasze zadania na prawie maksimum punktów. Dało nam to drugie miejsce.

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Udział w Olimpiadzie we Wrocławiu dał nam wiarę w nasze umiejętności. Nagroda i możliwość wyjazdu do Chin dodała nam skrzydeł. Jesteśmy na zupełnie innym poziomie niż roku temu. 

Chcemy jechać do Chin, bo wiemy, że możemy z dumą reprezentować Polskę. Możemy brać udział w kolejnym etapie programu Destination ImagiNation, który jest największym programem edukacyjnym w Polsce i jednym z większych na świecie. Skoro program wspiera NASA, to znaczy że warto w nim uczestniczyć. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu programowi oraz udziale w Olimipadzie w Pekinie zdobędziemy kompetencje i doświadczenie, które wykorzystamy w naszym dorosłym życiu.

Czemu crowdfunding?

Na co dzień się uczymy. Nie mamy możliwości zarobienia pieniędzy na swój wyjazd. Ale szukamy kasy gdzie się da. Szkoła i miasto odmówiła wsparcia finansowego, więc korzystamy z naszej kreatywności i uporu i szukamy wszędzie. Mamy wsparcie Zarządu Powiatu Owockiegi i Nadleśnictwa Celestynów, ale to wciąż mało. Nasi rodzice będą musieli pokryć koszty udziału w Olimpiadzie, ale chcemy ich wesprzeć finansowo zbierając pieniądze właśnie tutaj.

Jeśli uda się zebrać więcej pieniędzy niż zakładaliśmy - nasi rodzice nie będą musieli brać kredytów na nasz wyjazd do Pekinu.

Promocja

Nasze starania wspierają nasi przyjaciele aktorzy mieszkający w Józefowie:

  • Justyna Sieńczyłło,
  • Emilian Kamiński,
  • Leszek Lichota.

O naszej drużynie pisze prasa lokalna (Linia Otwocka i Tygodnik Regionalny). Reportaż o nas wyemitowała telewizja TTV: TTV - Kreatywność kontra kasa

Drużyna The Power of Imagination to sześć osób i trener. Oto my:

JULIA to najmłodsza członkini całej grupy, zapalona gitarzystka i śpiewaczka, która tak skupia się na tym, żeby było ją słychać, że zapomina o tym, że czasami ją widać, często nieprzygotowaną do występu. Uwielbia pracować z dziećmi, co udowadnia wyciskając z siebie siódme poty na zajęciach dla nich co tydzień, które pomaga prowadzić. Lubi rysować, uprawiać sport i spędzać czas ze znajomymi, wstydzi się przyznać, że uwielbia matematykę. 
W drużynie specjalistka od rysunku, w związku z czym przeważnie poprawia wszystkim humor.

WERONIKA - wiecznie z nosem w książce. Czyta, grywa na pianinie, pisze i z zamiłowaniem słucha staroci. Autorka bloga książkowego i stała recenzentka największych wydawnictw w Polsce, a także absolwentka szkoły muzycznej I stopnia. W drużynie specjalistka od kreatywnego wypełniania wszystkich nudnych dokumentów.

NATALIA - uczy się dobrze, no może poza matematyką. Jej ulubiony przedmiotami są polski, angielski i biologia. To rozgadana osoba co przysparza jej wielu kłopotów, ale czasami pozwala też wyjść z trudnej sytuacji. Uwielbia zwierzęta nie licząc owadów. Byłaby wegetarianką, ale za bardzo lubi hamburgery. Kocha teatr i wszystko co z nim związane. W drużynie zajmowała się artystyczną częścią zadania, co można rozumieć przez napisanie scenariusza czy koordynowanie spotkań.

ALEK - uwielbia zwierzęta, szczególnie psy, ale i konie na których umie nienagannie jeździć. Posiada ogromny zasób słów i wiedzy z których nie korzysta. Lubi grać w gry komputerowe których ma bez liku. W drużynie potrafi zrobić jeżdżący kapeć w który na scenie i tak wkręci się taśma.

PIOTREK - roznosiciel dobrej energii, ambitny i głodny nowych znajomości. Uwielbia podróżować po świecie, co widać po jego przepełnionym kalendarzu. Często komplikuje to plany pozostałych członków zespołu, ale zawsze próbuje pogodzić te sprawy i ma już w tym wprawę. Filozof. Lubi rozwijać swoje umiejętności w języku angielskim i zakres wiedzy w historii. W wolnych chwilach przenosi się do świata muzyki, gdzie może robić to co kocha i dodaje mu skrzydeł - czyli grać na pianinie i słuchać muzyki. W drużynie dba o dobrą atmosferę i często strzela piorunami podczas burz mózgów.

PAULINA - spokojna, wesoła i pozytywnie nastawiona do życia. Pasjonuje się łyżwiarstwem figurowym. W drużynie robi wszystkiego po trochu. Zajęła się po części scenariuszem, kostiumami, plakatem, scenografią… Lubi jeździć na rolkach, rowerze, słuchać muzyki oraz uczyć się języka francuskiego. Uwielbia zwierzęta. Każdego napotkanego na ulicy pupila ma ochotę niezwłocznie adoptować. Nie ma ulubionej określonej dziedziny nauki. Interesuje się wszystkim po trochu. W przedstawieniu zagrała wróżkę o niebanalnym talencie do przekręcania ludziom głów.

 

Razem tworzymy jedną i niepowtarzalną drużynę, która stawi czoła każdemu problemowi, niezależnie od tego, czy w pięć minut przed występem musimy opracować choreografię czy w dyskretny sposób na scenie naprawić spodnie z plastikowego worka, które psują się w kulminacyjnym momencie. Uśmiechnięci, pomysłowi i niekonwencjonalni, mamy nadzieję, że uda się nam reprezentować Polskę podczas Olimpiady w Chinach. Wyjazd naszej grupy kosztuje 5000 zł od osoby. Musimy pokryć także koszt wyjazdu dwóch nauczycieli, którzy będą się nami opiekować, co razem daje kwotę 40.000 zł. Większość muszą pokryć nasi rodzice, ale nie zbierzemy całej kwoty. Potrzebujemy 6000 tysięcy złotych (słownie: sześć tysięcy), dzięki którym jego sfinansowanie i zrealizowanie naszych marzeń byłoby możliwe.

Udowodniliśmy już, że dzięki Mocy Wyobraźni potrafimy w 8 minut stworzyć coś zupełnie niezwykłego: wprawić kartonowy kapeć w ruch czy przekręcić czyjąś głowę o 360 stopni.

Czas, żebyśmy udowodnili, że w krótkim czasie można zdobyć dużą ilość pieniędzy i przemienić ją w swoje marzenia.

Jeśli uda nam się zrealizować ten projekt zaraz po jego powrocie (przed końcem roku 2015) wyślemy wszystkie nagrody i zorganizujemy spotkanie podsumowujące ze sponsorami.

 

Niech Moc (Wyobraźni) będzie z Wami!
The Power of Imagination

https://instagram.com/theimagination_team/

https://www.facebook.com/poikreatywnosc

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.11.2015 10:10