Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Les Farooosh

Les Farooosh

Koszalin, Poland

Maciej Trembowiecki (Les Farooosh) - multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer i basista w zespole Raggafaya. Mam z zespołem na swoim koncie trzy nagrane płyty i DVD z Festiwalu Woodstock, gdzie zagraliśmy na dużej scenie w 2011r. W 2014r. nagrałem muzykę do niemego klasyka z 1922r. - "Nosferatu", która została ciepło przyjęty. Czynnie koncertuję z zespołem, jeżdżąc po całej Polsce.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2100 PLN z 3600 PLN

32 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 21.02.2016 21:09

Teledysk do utworu 'SCREAM MY NAME'

O projekcieCelem projektu jest zebranie pieniędzy na teledysk do utworu „Scream My Name”, mojego, to jest Maćka Trembowieckiego alias Les Farooosh, autorstwa. Pełny utwór można usłyszeć tutaj:
Zamierzam zrobić teledysk z warstwą fabularną oraz aktorami. Całość będzie nawiązywać stylistyką do starych klipów z lat 80-tych i początków lat 90-tych, gdzie muzycy sami często stawali się aktorami i byli stawiani w środku sytuacji, o których śpiewali; klipy te miały niepowtarzalny klimat, którego brakuje mi we współczesnych teledyskach. Chciałbym to zmienić.

Przez ostatnich 5 miesięcy pracowałem nad scenariuszem do teledysku „Scream My Name”. Chcę opowiedzieć ciekawą historię z mocnym zakończeniem. Do tej pory kręciłem teledyski „domowymi sposobami”. Po prostu spotykaliśmy się na miejscu i zastanawialiśmy co by fajnie wyglądało :) Tym razem pragnę jednak stworzyć dzieło profesjonalne - z odpowiednim oświetleniem, dopracowanym scenariuszem, niesamowitymi zdjęciami - a to za sprawą mojej niesamowitej ekipy, z którą mamy za sobą kilka spotkań.

Mariusz Puszczewicz  - wokalista, aktor

Monika Grudzińska - modelka, aktorka

 Karolina Maciejewska - charakteryzatorka

Dariusz Bendyk - odpowiedzialny zdjęcia i montaż, operator z wieloletnim doświadczeniem. Jedno z jego dzieł - niesamowity teledysk do utworu "Porfiria" zespołu Kaboom - można obejrzeć tutaj:


 

Nazywam się Maciej Trembowiecki (Les Farooosh), pracuję i mieszkam w Koszalinie. Gram na basie od 15. roku życia i muzyka jest moją największą pasją. Z czasem nauczyłem się podstaw grania na innych instrumentach, takich jak gitara elektryczna czy też fortepian. Zawsze fascynowały mnie syntezatory. Od prawie 10 lat gram w zespole Raggafaya. W lipcu 2014r. skomponowałem na nowo muzykę do niemego klasyku z 1922r. - „Nosferatu”, w reżyserii F.W.Murnaua:

Od wielu lat przymierzałem się do nagrania solowej płyty mojego (jednoosobowego) zespołu Lady Extasy. Miałem wiele podejść, ale ciągle coś stawało mi na drodze, np. nigdy nie umiałem śpiewać i musiałem znaleźć wokalistę z ciekawym, mocnym głosem. W 2014r. udało mi się zdobyć część środków na nagranie płyty. Podjąłem pracę z bardzo zdolnym reżyserem dźwięku (Dominik Hałka) i jeden z owoców naszej pracy to właśnie utwór „Scream My Name”, z gościnnym udziałem Mariusza Puszczewicza na wokalu. Cieszę się, że udało się to właśnie teraz, a nie wcześniej - dzięki temu dojrzałem muzycznie i dokładnie wiem, co chcę osiągnąć. Jedyne czego mi brakuje to klipu, promującego płytę :)

Mam już doświadczenie w realizacji wideo i montażu. Oto dwa teledyski mojego autorstwa:

1. "So Far From Home" - z Mariuszem Puszczewiczem

2. Raggafaya - "Na Prezydenta"

Pracę nad teledyskiem pragnę rozpocząć zaraz po zakończeniu akcji, tj. w połowie lutego 2016r.


Moja płyta będzie niesamowita :) I to nie dlatego, że będzie spełnieniem moich marzeń i snów :) Moje serce bije w dwóch rytmach - z lat 80-tych, niespokojnym rytmem syntezatorów oraz rytmem współczesności, pełnym przepychu w swoim brzmieniu. Inspiruję się takimi zespołami jak Depeche Mode, Erasure, Gary Numan, Eurythmics, Kajagoogoo, DC Talk, czy też Nine Inch Nails. Jeśli te klimaty są Wam bliskie, ten album będzie dla Was! :)
Krążek Lady Extasy będzie dostępny w drugiej połowie 2016r.Teledysk chciałem nagrać własnym sumptem…byłem naiwny. Nagrywałem klipy pożyczoną lustrzanką, często w dzień (dobre światło), przy koszalińskich pompach wodnych :)

Nadwerężanie uprzejmości ludzi w pewnym momencie robi się niesmaczne. Jeśli całość ma być zrobiona dobrze, to automatycznie staje się drogim przedsięwzięciem. Potrzebuję profesjonalnej ekipy ludzi, którzy wiedzą co robią. Ludzi, którym ufam i którzy pomogą mi spełnić moje wizje artystyczne.

Opłacić musimy: operatora i montażystę,
wypożyczenie sprzętu oświetleniowego, nagraniowego,
rekwizytów, strojów oraz koszta logistyczne.
W tym momencie wkracza TWOJE WSPARCIE - gwarantuję, że każdą złotówkę wykorzystam najlepiej jak potrafię.

Bez Waszego finansowego wsparcia nie uda nam się zrealizować tego teledysku. Tworzę go z myślą o wszystkich, którzy kochają klimaty lat 80. i 90., a także cenią pomysłowe teledyski z wizją artystyczną i fabułą. Powstanie on tylko i wyłącznie dzięki WAM! Wasza rola jest tu ogromna - możecie się stać częścią niesamowitego projektu i pomóc spełnić moje wieloletnie marzenie.

Dlaczego?

Bo warto :)


Co jeśli zbierzemy więcej środków, niż zakładaliśmy? Każdą złotówkę wydamy, zgodnie z przeznaczeniem:

Próg 3.600-5.000 zł - pokonaliśmy nasze niezbędne minimum i mamy wiecej pola do manewru - większą ilość czasu i możliwości, by dodać do teledysku dodatkowe wątki, sceny i rozbudować akcję, wynająć lepszej klasy sprzęt oświetleniowy. Za podstawową kwotę również byśmy nakręcili super teledysk, ale jak to mawia George Lucas: "Dla twórcy dzieło tak naprawdę nigdy nie jest kompletne".

5.000 - 7.000 zł - funduszę przeznaczę w całości na pracę nad płytą Lady Extasy- bym miał więcej czasu na jej dopracowanie i by było na niej więcej utworów. Miksem i masteringiem zajmie się Dominik Hałka, mój wieloletni współpracownik, klawiszowiec, akustyk, realizator dźwięku, a przede wszystkim - przyjaciel. Ufam mu w 100% i wiem, że razem stworzymy płytę nie z tej ziemi :)

Realizacja nagród - do miesiąca po zakończeniu akcji. Aby być fair wobec Was, daję sobie miesiąc czasu na wysłanie wszystkich nagród :)
Moja oficjalna strona

 

Media o Twoim projekcie:

Możesz pomóc stworzyć teledysk Lady Extasy

koszalin.naszemiasto.pl | 2016-02-02

Maciej Trembowiecki (Les Farooosh), członek zespołu Raggafaya, zbiera fundusze na teledysk do swojego solowego projektu. Możecie go wesprzeć.