Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Łódź

Jesteśmy jednym z teatrów dramatycznych w Łodzi z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją. W swoim repertuarze mamy zarówno komedie jak i spektakle poruszające poważne, społeczne tematy. Mamy wspaniały zespół, w skład którego wchodzą utalentowani aktorzy, najlepsi rzemieślnicy teatralni oraz cała kadra administracyjna.
Obecnie dyrekcję teatru stanowią: Krzysztof Dudek (Dyrektor naczelny) i Maciej Wojtyszko (Dyrektor artystyczny).
Więcej na: www.nowy.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4360 PLN z 20000 PLN

59 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

21%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 17.06.2020.

Teatr Nowy w Łodzi: zbieramy na doładowanie!

O projekcie

Nie od dziś wiemy, że mamy wspaniałych widzów. Udowadniacie nam to już ponad 70 lat przychodząc na spektakle, wspierając dobrym słowem i szczerymi recenzjami. Mimo tego, że nie możecie odwiedzać nas teraz osobiście chcielibyśmy być ciągle z Wami w kontakcie. Aby to się udało potrzebujemy doładowania. Tym razem nie tylko tego energetycznego. Wiemy, że są wśród Was tacy, którzy nie wyobrażają sobie życia bez teatru. Uczestnictwo w życiu teatralnym jest dla Was zaspokajaniem podstawowych potrzeb życiowych – bardzo nas to cieszy.

 

Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy będziecie mogli przyjść do nas i obejrzeć spektakl na żywo. Życie kulturalne przeniosło się do sieci. Choć Internet nie zastąpi bezpośredniego kontaktu widza z aktorem, my również chcemy, by i nasze spektakle były dostępne online.

 

Chcielibyśmy podzielić się z Wami tym co mamy najlepsze - naszymi spektaklami, zarówno tymi, które teraz gralibyśmy na żywo, ale i naszymi archiwaliami oraz świeżutkimi premierami, nad którymi trwają intensywne prace. W przygotowaniu mamy "Obietnicę poranka" oraz "Kto odkrył Amerykę" w reżyserii Macieja Wojtyszki. Pracujemy także nad nagraniem "Opowieści z baru Kokos" na podstawie satyrycznych felietonów Anatola Potemkowskiego.

 

Aby móc zrealizować te plany potrzebujemy, wspomnianego już wcześniej, doładowania, które pomoże nam pokryć między innymi koszty rejestracji i praw autorskich. Ale nic za darmo!

 

W zamian możecie wybrać sobie jedną z proponowanych nagród za wsparcie dla naszej instytucji. Oprócz zwiedzania Teatru, zajrzenia do naszego przepastnego archiwum czy plakatów z wybranych spektakli z autografami, oferujemy warsztaty aktorskie z naszym wspaniałym zespołem artystycznym czy warsztaty z oświetleniowcem i dźwiękowcem, którzy są mistrzami w swoim fachu. Będziecie mogli poznać różne techniki aktorskie czy stworzyć własny pokaz świetlny od podstaw! Jeśli natomiast interesuje Was jak powstaje makijaż sceniczny i czym różni się od filmowego lub tajniki perukarstwa i efektów specjalnych składamy w Wasze ręce talent naszych charakteryzatorów, którzy chętnie podzielą się z Wami swoją wiedzą. Dla osób lubiących ciekawe pogawędki w teatralnym bufecie proponujemy także lunch z naszym Dyrektorem artystycznym - Maciejem Wojtyszką.

 

Więcej propozycji możecie zobaczyć po prawej stronie. Każdy znajdzie tam coś dla siebie!

 

UTRACONA CZEŚĆ BARBARY RADZIWIŁŁÓWNY reż. Agata Puszcz, scena zbiorowa, fot. Natalia Kabanow

 

Kim jesteśmy?

 

Jesteśmy jednym z teatrów dramatycznych w Łodzi. Chociaż w nazwie mamy Teatr Nowy, istniejemy już ponad 70 lat! Ale nie przejmujemy się naszą metryką. Napędza nas ona do działania i jeszcze większej aktywności :) Możecie u nas oglądać zarówno komedie jak i spektakle poruszające poważne, społeczne tematy. Nie zawsze jest u nas lekko, łatwo i przyjemnie, ale zawsze jest uczciwie, energetycznie i od serca. Mamy wspaniały zespół, w skład którego wchodzą utalentowani aktorzy, najlepsi rzemieślnicy teatralni (oświetleniowcy, stolarze, charakteryzatorzy, garderobiane, rekwizytorzy, montażyści, dźwiękowcy, malarze, ślusarze, tapicerzy, konserwatorzy, kostiumografowie czy krawcy) oraz cała kadra administracyjna. Jesteśmy instytucją z tradycją i niezwykłą historią, którą zamierzamy pielęgnować i wypełniać dalej jak najlepszymi działaniami. Nie jesteśmy zamknięci tylko na granie spektakli. W jedną niedzielę miesiąca organizujemy popołudnia z poezją z muzyką na żywo w ramach naszego Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi, przeprowadzamy „Rozmowy istotne" oraz spotykamy się na koncertach i czytaniach performatywnych.

Obecnie dyrekcję teatru stanowią: Krzysztof Dudek (Dyrektor naczelny) i Maciej Wojtyszko (Dyrektor artystyczny). 

 

Na co wydamy zebrane fundusze?

 

- realizacja w sieci premiery „Opowieści z Baru Kokos", cyklu krótkich zabawnych form teatralnych na podstawie felietonów satyrycznych Anatola Potemkowskiego,

- realizacja w sieci dwóch premier: Romain Gary „Obietnica Poranka" reż. M. Wojtyszko, Chris Spilioti „Kto odkrył Amerykę" (polska prapremiera dramatu) reż. Maciej Wojtyszko,

- Teatralny Wehikuł Czasu! - udostępnienie w sieci archiwalnych nagrań audio najważniejszych, historycznych spektakli Teatru Nowego wraz ze zdjęciami z naszego archiwum (opłacenie ZAIKS-u).

 

Doładowanie od Was pozwoli nam zachować ciągłość w kontakcie z Wami i zapewni nam pokrycie części kosztów planowanych wydarzeń.

 

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, a także o najwyższą jakość przygotowania wybranych przez Was nagród, ich odbiór lub wysyłka odbędzie się po wznowieniu naszej działalności.

  

Etap projektu

 

Mimo zawieszenia działalności, nie chcieliśmy urywać kontaktu z naszą widownią. Od początku marca prowadzimy wzmożoną aktywność w sieci. Mogliście wysłuchać naszych Krakowskich Salonów Poezji w Łodzi czy wziąć udział w konkursie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Na początku maja uruchomiliśmy także projekt Teatralny Wehikuł Czasu, która ma na celu udostępnianie naszych archiwalnych spektakli niemal od początku istnienia Teatru Nowego. Z okazji Dnia Teatru Publicznego pokazaliśmy także 4 premierowe odcinki „Opowieści z Baru Kokos” czyli krótkich miniatur teatralnych opartych na satyrycznych felietonach Anatola Potemkowskiego. Cały czas odbywają się próby online do zaplanowanych spektakli czy działań edukacyjnych. Abyśmy jednak mogli kontynuować udostępnianie naszych premier czy archiwaliów musimy zebrać środki na prawa autorskie czy koszta związane z produkcją i realizacją tych przedsięwzięć. Wpłaty od Was pomogą nam zachować ciągłość w tych właśnie działaniach.

 

HUMANKA reż. Lena Frankiewicz, na zdjęciu: Bartosz Turzyński, Łukasz Gosławski, fot. Natalia Kabanow

 

KONTAKT

 

Możecie się z nami skontaktować pisząc na adres: edukacja@nowy.pl

Na pewno odpowiemy! Jeśli nie dostałeś odpowiedzi w ciągu dwóch dni roboczych, sprawdź folder SPAM lub Inne, być może nasz mail się tam zawieruszył :)

 

Wierzymy, że wkrótce wszyscy spotkamy się na żywo – zdrowi i szczęśliwi.

 

Wasz Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

 

BUM reż. Grzegorz Chrapkiewicz, na zdjęciu: Jolanta Jackowska, Kamil Suszczyk, Gracjan Kielar, fot. HaWa

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 17.06.2020 22:10