Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

RobertSzatecki

RobertSzatecki

Warszawa

W ruchu rycerskim od 2001 roku. Od samego początku aktywnie wspierający sportowe walki rycerskie. Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Walk Rycerskich, zwycięzca dziesiątek turniejów w całej Polsce. Twórca Warszawskiej Akademii Miecza i aktualnie jednej z największych szkół sportowych walk rycerskich - Szkoły Gladiatorów. Założyciel projektu Brothers of Steel promującego walki rycerskie.
Poza sportowo młody ojciec:)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2566 PLN z 5000 PLN

17 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 01.07.2015 18:06

Sala treningowa Szkoły Gladiatorów

O projekcie

O Sportowych Walkach Rycerskich:

Sportowe walki rycerskie to stosunkowo młoda ale bardzo prężnie rozwijająca się dyscyplina sportowa. Kiedy w 2010 roku po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Świata uczestniczyło w nich zaledwie 4 kraje w tym roku po pięciu kolejnych latach w mistrzostwach bierze udział już prawie 40 reprezentacji z całego świata. W tym gronie reprezentacja Polski się wyróżnia zawsze walcząc o podium. Udaje się to mimo braku profesjonalnego zaplecza treningowego. Choć w całej Polsce działa kilka dużych szkół sportowych walk rycerskich to wszystkie borykają się z wieloma przeciwnościami, od konieczności wynajmowania małych i nieprzystosowanych do naszego sportu sal w szkołach po braki ich kompleksowego wyposażenia. 

O Szkole Gladiatorów

Tworząc Szkołe Gladiatorów od samego początku postawiłem sobie za cel zoorganizowanie profesjonalnej szkoły rycerskiej skierowanej, nie tylko dla już działających zawodników ale także dla osób zupełnie nowych,  nie posiadających dotychczas doświadczenia ani w rekonstrukcji historycznej ani tym bardziej w walkach rycerskich. Postanowiłem położyć nacisk na szkolenie dzieci i młodzieży, gdyż to właśnie w młodej krwi upatruję przyszłe zwycięstwa Polski na arenie miedzynarodowej. Unikalny program treningowy pozwala z użyciem tanich miękkich odpowiedników broni przygotować zarówno przyszłych zawodników reprezentacji jak i po prostu zapewnić ciekawą formę rekreacji ruchowej dla dorosłych i dzieci. Moje zajęcia spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem co daje mi tym większą siłę i motywację do dalszego rozwoju tej inicjatywy.

Po dużych perypetiach z wynajmowanym od szkół salami udało mi się pozyskać doskonale skomunikowaną dużą salę w samym centrum warszawy. Chciałbym, żeby stała się ona głównym centrum szkolenia rycerskiego na mazowszu. O ile miesięczne koszty sali pokrywam z własnej kieszeni i comiesięcznych opłat od uczestników treningów to nie mam środków na zakupienie odpowiedniej ilości sprzętu treningowego, który pozwoli na przeniesienie treningów na wyższy poziom. W tym miejscu bardzo proszę o Waszą pomoc. Tak wygląda aktualnie pomieszczenie szkoły:

a taki mam docelowy plan jego zagospodarowania:

 

Chciałbym choćby w minimalnym stopniu odświeżyć sale, udekorować ją elementami związanymi ze sportowymi walkami rycerskimi , pomontować na stałe opony treningowe do rozwijania siły ciosu, zamontować linowy system wyznaczania szranek treningowych i zakupić potrzebny w trakcie treningów sprzęt.

Budżet Projektu:

Podstawy budżet projekt umożliwi w ciągu kilku kolejnych dni na podstawowe odnowienie sali oraz jej wyposażenie w:

  • Sztangi i obciążenia treningowe
  • Worki bokserskie + chwyty do ich mocowania
  • Materace
  • Chwyty do mocowania opon treningowych
  • Miękkie kaski, tarcze i miecze dla nowych uczestników treningów

Każda złotówka ponad cel podstawowy pozwoli nam zakupić wiecej sprzętu w tym może nawet przygotowanie drewnianych szranek, które pozwolą przeprowadzać sparingi w możliwie najbliższych realiom turniejowym warunkach.

O Nas:

Trenerami w Szkole są jedni z najbardziej utytułowanych Polskich zawodników walk rycerskich - Bracia Robert i Krzysztof Szateccy. Obaj w ruchu rycerskim uczestniczą od pierwszych lat roku XXI wieku i od samego początku aktywnie działają w tworzącym się ruchu sportowych walk rycerskich. W ramach popularyzacji sportu prowadzą dwujęzyczny blog na FB: Brothers of Steel gdzie dzielą się swoim doświadczeniem z turniejów, wskazówkami treningowymi i sprzętowymi.

Dodatkowe informacje:

Jeżeli zainteresowała Ciebie moja działalność i chciałbyś się więcej dowiedzieć zapraszam na strony internetowe prezentujące sportowe walki rycerskie, Braci ze Stali oraz samą Szkołę Gladiatorów.

Strona Braci ze Stali

Strona Szkoły Gladiatorów

Fanpage Braci ze Stali

Kanał YT Braci ze Stali