GrupaPolak
50 tys.

'Szczypta tradycji świeckim okiem' - wydanie albumowe

Kategoria - Książki/Publikacje

56%

Postęp

5645 zł

Mamy już

41 dni

Do końca
Poster Image

O projekcie

 

                    Kampania crowdfundingowa 'Szczypta tradycji świeckim okiem' - wydanie albumowe

                     WESPRZYJCIE PROSZĘ TEN PROJEKT

                       klikając wybraną nagrodę po prawej stronie > 

„Szczypta tradycji świeckim okiem” - książka autorska, wydanie albumowe. Tekst, okładka, projekt graficzny, typografia, skład komputerowy oraz reprodukcje obrazów ściśle związane z treścią  książki - Małgorzata Krasucka MARGALIT.       Kampania finansowania społecznościowego 'Szczypta tradycji świeckim okiem' - wydanie albumowe

Książka  zawiera 50 reprodukcji moich obrazów, podzielona jest na 13 rozdziałów i składa się z trzech części:

1 część -  jest opowieścią przeplataną zabawnymi dygresjami zaczerpniętymi z własnej  biografii,  o  coraz  mniej  znanych wśród polskich czytelników świętach i obyczajach Żydów Aszkenazyjskich - przez wieki polskich współmieszkańców. Tytuły rozdziałów są jednocześnie tytułami ilustrujących je obrazów - nazwami świąt lub obyczajów. 

2 część - wprowadza czytelnika w tajniki kuchni żydowskiej i zawiera 45 przepisów na najbardziej znane u Żydów Aszkenazyjskich potrawy, z których niektóre, stanowiące kanon tradycyjnych dań świątecznych,  są  wymienione  tylko z nazwy w  części pierwszej. Przepisy przeplatane są biograficznymi anegdotami związanymi z ich przygotowaniem.

3 część - to 20 stron obszernych przypisów zawierających wykaz i tłumaczenie obcobrzmiących słów, podanych w oryginalnej pisowni w alfabecie hebrajskim, oraz rozszerzone objaśnienia wszystkich nazw i określeń występujących w części pierwszej i drugiej, przedstawione w formie encyklopedycznej.

Książkę kończą dwujęzyczne tabele z  nazwami świąt, dni, miesięcy i rozdziałów Tanachu (Starego Testamentu).

Objętość: 148 stron, format A4: 210 x 297mm, druk wnętrza książki: kolorowy, papier: kreda silk 130g, okładka kolorowa, kreda 300g, folia satynowa, oprawa miękka - klejona.

            Projekt 'Szczypta tradycji świeckim okiem' - wydanie albumowe                                                         

Bardzo proszę, znajdźcie chwilkę i przeczytajcie do końca tę stronę i jeśli możecie wesprzyjcie (zebrane pieniądze trafią do mnie tylko wtedy, gdy do 4 maja uzbieram pełną sumę, w wypadku niepowodzenia zostaną zwrócone darczyńcom).

KOSZT REALIZACJI PROJEKTU:

Praca nad książką zajęła mi ponad rok, teraz książka jest już gotowa do druku i czeka na wydanie w Autorskim Systemie Wydawniczym Fortunet, w Wydawnictwie Poligraf. System polega na udziale finansowym autora w publikacji. Według wstępnej wyceny Wydawnictwa Poligraf koszt wydania 1000 egzemplarzy ma mnie kosztować 19 050 zł., brakuje mi jeszcze 10 000 zł. Wydawnictwo Poligraf przyjmuje na siebie obowiązek dystrybucji poprzez sieć MPiK, sieć księgarni Matras oraz w księgarni internetowej. Koszt dystrybucji to 50% ceny wydrukowanej na książce, od pozostałych 50% Wydawnictwo pobiera 25% na koszta własne, a od tego co zostanie autor płaci podatek. Na autorze spoczywa też finansowanie promocji potrzebnej na dotarcie książki do czytelnika.  

PO PRZEKROCZENIU 100%:

W razie zebrania wyższej od określonej w projekcie potrzebnej kwoty, w zależności od wysokości, przeznaczę ją na zmianę planowanej miękkiej na twardą oprawę książki, promocję ułatwiającą dotarcie publikacji do czytelnika, lub na powiększenie nakładu o ilość egzemplarzy, których druk pokryje nadwyżka. Sfinalizowanie publikacji zależy od zebrania brakujących pieniędzy, bo książka ukaże się w trzy miesiące (tyle na druk rezerwuje sobie Wydawnictwo) od wpłacenia przeze mnie na konto Poligrafu wymaganej kwoty. 

SPODZIEWANY REZULTAT:

Liczę na powodzenie projektu,  bo jak wielu plastyków nie jestem w stanie pokryć z własnej kieszeni przypadającego na mnie kosztu wydania książki. Po przetestowaniu jej na kilkorgu znajomych jestem pewna, że spotka się z zainteresowaniem, ciekawym dostarczy wiadomości, może u kogoś zagłuszy stereotypy, niektórym poprawi humor, a na wielu twarzach wywoła uśmiech i dlatego warto ją wydać. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu zainteresowanych projektem, moja książka autorska znajdzie się na półkach księgarskich najpóźniej na jesieni tego roku i dotrze do jak największej grupy odbiorców.         

NAGRODY:  

Nagrody dla darczyńców wyślę od razu po skutecznym zakończeniu  projektu i informacji od PolakPotrafi do kogo mam je przesłać, a tym którym obiecałam egzemplarz książki z dedykacją i dodatki, prześlę  zaraz po ukazaniu się książki drukiem. Obrazy, z których reprodukcje wybrałam na nagrody, są w dalszej części tej strony pod hasłem PREZENTY. 

                          Projekt 'Szczypta tradycji świeckim okiem' - wydanie albumowe

DLACZEGO PolakPotrafi :

Stronę PolakPotrafi poleciło mi Wydawnictwo Poligraf, a wybrałam tę drogę wsparcia mojego przedsięwzięcia, bo proponowana forma społecznościowego dofinansowywania projektów wydaje mi się bardzo ciekawa, mam nadzieję, że w moim przypadku okaże się również skuteczna i jest jednocześnie znakomitym sposobem na zainteresowanie tematem i dotarcie do szerszej grupy ewentualnych czytelników. Żeby zachęcić moim projektem potencjalnych wspierających i zaprezentować  jeden z prezentów, wkleiłam poniżej  Historię  Królowej  Estery - dwie strony z mojej książki, stanowiące wstęp do rozdziału opowiadającego o święcie Purim.

         Fragment  rozdziału "Purim" - Historia Królowej Estery 

Zbiórka 'Szczypta tradycji świeckim okiem' - wydanie albumowe

Kampania crowdfundingowa 'Szczypta tradycji świeckim okiem' - wydanie albumowe

Kampania finansowania społecznościowego 'Szczypta tradycji świeckim okiem' - wydanie albumowe

KONTAKT :

Moja strona:  www.artmargalit.com                                        

Facebook:  https://www.facebook.com/MalgorzataKrasuckaMARGALIT/

w Youtube:  szukaj - malgorzata krasucka margalit

 

            Z góry dziękuję za wsparcie !!!

                                    Kampania finansowania społecznościowego 'Szczypta tradycji świeckim okiem' - wydanie albumowe  

     Jeśli zainteresowała Was moja książka autorska, 

 pokazujcie proszę mój projekt znajomym.

 strona wygaśnie po 45 dniach !!!

Jestem czynnym zawodowo artystą plastykiem, który jak wielu plastyków lubi również pisać i robię to właściwie od dziecka.

Pomysł wydania książki chodził mi po głowie od dawna. Początkowo myślałam o książce z przygodami kulinarnymi, potem o albumie ze swoimi pracami opatrzonymi komentarzem, w końcu koncepcja mi się wyklarowała i ponieważ przez  wiele lat publikowałam eseje o malarzach, o świętach żydowskich i kuchni żydowskiej, a w twórczości plastycznej często wracam do wątków judaistycznych, postanowiłam zebrać wszystko do kupy i łącząc to z umiejętnościami graficznymi i typograficznymi  stworzyć  książkę od a do z mojego autorstwa. 

No i zaczęły się schody!J  Okazało się, że wszystko co publikowałam do tej pory nie nadaje się do książki i trzeba zacząć od początku. Po mnóstwie nieprzespanych nocy spędzonych przy komputerze, całych dniach robienia poprawek i testowaniu fragmentów tekstu na znajomych, wreszcie powstała, jest gotowa do druku i czeka od roku na wydanie - moja książka autorska, trochę album, trochę opowieść biograficzna, trochę ściągawka kulinarna i trochę przewodnik po świętach i obyczajach żydowskich, przy czytaniu której można też się pośmiać. 

Ale mam kłopot i potrzebuję Waszej pomocy i wsparcia, bo gdy wreszcie znalazłam wydawnictwo, które chętnie wyda moją książkę, oczywiście zabrakło mi środków na sfinalizowanie  publikacji, gdyż Wydawnictwo Poligraf, wydaje książki z udziałem finansowym autora, a suma, którą podano mi w wycenie, przekroczyła moje możliwości. Dlatego zdecydowałam się przedstawić moją "Szczyptę tradycji świeckim okiem" w programie społecznościowym portalu PolakPotrafi, który umożliwia spełnianie marzeń.

Może i mnie uda się zebrać dzięki Waszej pomocy brakujące środki na wydanie  książki autorskiej  i spełnić  marzenie żeby trafiła na półki księgarskie i do czytelnika.

Kampania finansowania społecznościowego 'Szczypta tradycji świeckim okiem' - wydanie albumowe

 Zbiórka 'Szczypta tradycji świeckim okiem' - wydanie albumowe

         

       Z AKTUALNOŚCI:

Pierwszy dzień, a waściwie pierwsze dwie godziny!Dodano 20.03.2017, godz. 15:39

Mili wspierający, jesteście wspaniali, bardzo Wam dziękuje. Skoro taki ma start mój projekt, to jest szansa, że się uda, bardzo dziękuję, jestem ogromnie wzruszona.

Drugi dzieńDodano 21.03.2017, godz. 21:26

Niesamowite!!!!, jest już 26% jesteście wspaniali!!! Ogromnie dziękuję za dofinansowanie, Brakuje jeszcze 74% więc bardzo proszę wspierajcie i rozsyłajcie mój projekt znajomym.

Jeszcze dzień się nie skończyłDodano 21.03.2017, godz. 22:00

a jest już 36%! Fantastycznie!!!! Dziękuję!

Kończy się trzeci dzieńDodano 22.03.2017, godz. 23:37

jest już 46% jesteście wspaniali, dziekuję!!!

Odpowiedź na pytanie jak wpłacić wsparcieDodano 22.03.2017, godz. 23:46

trzeba wybrać którąś nagrodę z wymienionych po prawej stronie projektu i kliknąć, dalej według instrukcji, która się pokaże.

Czwarty dzieńDodano 23.03.2017, godz. 10:49

pięknie się zaczął, jest już 53% - 5 335 zł , dziękuję ogromnie!

 

 

Jak wesprzeć projekt?

20

Wspierających

5645 zł

Z całkowitej kwoty 10000 zł

41 dni

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany jeśli do 12:00 04.05.2017 otrzyma co najmniej 10000 zł wsparcia

Wybierz
nagrody

Wesprzyj
projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

1 Wspierający
Pozostało: 19 z 20

Nagroda za 10 zł lub więcej!

specjalne podziękowanie przesłane @mailem i historia Królowej Estery

1 Wspierający
Pozostało: 32 z 35

Nagroda za 20 zł lub więcej!

przesłane @mailem: specjalne podziękowanie i strony z rozdziału "Garść żydowskich potraw" - z tradycyjnym przepisem na Czulent, oraz historia Królowej Estery w rozdzielczości do druku.

0 Wspierających
Pozostało: 43 z 45

Nagroda za 35 zł lub więcej!

przesłane @mailem: specjalne podziękowanie z reprodukcją obrazu w rozdzielczości do druku w formacie A2 i strony z rozdziału "Garść żydowskich potraw" z przepisami na Czulent i Cymes.

2 Wspierających
Pozostało: 65 z 65

Nagroda za 45 zł lub więcej!

imię i nazwisko wspierającego wydrukowane w podziękowaniach w książce oraz specjalne podziękowanie i reprodukcja wybranego obrazu wydrukowana na papierze (format A4) przesłane pocztą

0 Wspierających
Pozostało: 99 z 100

Nagroda za 65 zł lub więcej!

imię i nazwisko wspierającego wydrukowane w podziękowaniach w książce i jeden egzemplarz książki z dedykacją

1 Wspierający
Pozostało: 185 z 200

Nagroda za 100 zł lub więcej!

podziękowanie w książce i jeden egzemplarz książki z dedykacją oraz reprodukcja wybranego obrazu wydrukowana na papierze (format A4)

8 Wspierających
Pozostało: 591 z 600

Nagroda za 200 zł lub więcej!

podziękowanie w książce, książka z dedykacją i reprodukcja obrazu wybranego przez wspierającego wydrukowana na płótnie,

6 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 600 zł lub więcej!

Podziękowanie w książce i książka z dedykacją osobiście wręczona przy kawie w mojej pracowni, w ustalonym ze wspierającym terminie. Zaproszenie obejmuje również osobę towarzyszącą. Możliwość obejrzenia obrazów.

2 Wspierających

O Projektodawcy

Małgorzata Krasucka MARGALIT

Małgorzata Krasucka MARGALIT

Warszawa, Polska

Małgorzata Krasucka MARGALIT urodziła się i mieszka w Warszawie. W latach 1960 - 1971 wychowanka malarza i pedagoga prof. Zygmunta Madejskiego. W 1971 - 1974 uczyła się w pracowniach prof. Janusza Przybylskiego i prof. Stefana Gierowskiego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Zajmuje się głównie malarstwem, ale również rysunkiem, ilustracją książek, projektami plakatów, znaków graficznych, grafiką, grafiką komputerową, fotografią i rzeźbą. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt dużych wystaw indywidualnych w Polsce i zagranicą, oraz udział w licznych wystawach zbiorowych, a jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i galeriach w kraju i na świecie. Należy do grupy twórczej PositiveArt skupiającej artystów zrzeszonych w OW ZPAP i trzyosobowej grupy twórczej Bratnie Dusze.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: