Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Bliżej Siebie i Natury

Bliżej Siebie i Natury

Lubasz, wielkopolskie, Polska

Jesteśmy stowarzyszeniem aktywnych mieszkańców działających na terenie gminy Lubasz i okolic już od 2007 roku. Naszym celem jest budowanie świadomej i zintegrowanej społeczności lokalnej. W oparciu o zasady partnerstwa realizujemy innowacyjne projekty w zakresie rękodzieła, kultury, rekreacji, ekologii, umacniania lokalnej demokracji, i innych. Wspieramy inicjatywy społeczne i budujemy zdrowe relacje między ludźmi. W tym celu organizujemy warsztaty, spotkania, pokazy, pikniki i happeningi. Skupiamy ludzi z bogatymi doświadczeniami i przeróżnym wykształceniu, dzięki temu nasze działania cechuje kreatywność i profesjonalizm.
Wyróżnia nas otwartość na współpracę, autentyczność, solidarność i pomocniczość. Przyświeca nam myśl – nie patrz ile świat może dać Tobie, ale ile Ty możesz dać światu!
Funkcjonujemy głównie dzięki samodzielnie pozyskanym środkom z wszelkich możliwych źródeł.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2278 PLN z 2200 PLN

38 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 15.07.2018 22:10

Street Workout - Park do treningu siłowego w Lubaszu

O projekcie

Mieszkacie w Lubaszu albo jego najbliższej okolicy? Przyjeżdżacie tutaj nad jezioro, na weekend, na urlop? Posiadacie w Lubaszu własny domek rekreacyjny? A może bywacie na imprezach typu Lubasz Freestyle Night, Bieg Szlakiem Bursztynowy, Triathlon Lubasz albo "Czas Relaksu"? To jest pomysł kierowany właśnie do Was.

 

KIM JESTEŚMY?

Słuchajcie, jesteśmy ludźmi stąd, tworzymy tutejszą społeczność, świadomie utworzyliśmy Stowarzyszenie, które dumnie nazwaliśmy Bliżej Siebie i Natury. Razem można więcej! Zbudowliśmy już Skatepark w Lubaszu, urządziliśmy wspaniałą Pracownię "Sztuka z Natury", zorganizowaliśmy szereg warsztatów dla dzieci i dorosłych, za nami liczne wieczory filmowe i pokazy slajdów z cyklu "Veni, Vidi, Photo".

 

NASZ CEL

BUDUJEMY Street Workout zaraz przy skateparku w kompleksie sportowym Orlika nad jeziorem w Lubaszu. Będzie to kolejny sportowy obiekt w naszej miejscowości.

Samodzielnie napisaliśmy projekt, a wraz z samorządem Gminy Lubasz załatwiliśmy formalności. Pozyskaliśmy dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na blisko 50.000 złotych! Powstanie za to park drabinek, drążków, poręczy, ławeczek otwarty dla wszystkich 365 dni w roku. Można będzie tutaj ćwiczyć siłę fizyczną na świeżym powietrzu o każdej porze dnia. Wszystkie urządzenia będą posiadały atest, wymienimy podłoże na "bezpieczne", a całość będzie jeszcze bardziej wzbogacała ofertę sportową Lubasza. Pomyślcie - w malutkim Lubaszu mamy boiska, wymiarową halę sportową, kąpielisko, mamy nawet ściankę wspinaczkową i skatepark! Teraz przybędzie Street Workout! Jego budowa zaplanowana jest na koncówkę lipca.

 

O CO WAS PROSIMY?

I w tym miejscu zwracamy się do Was o pomoc! Pozyskalismy niemal 50.000 zł. Są to pieniądze, które przekaże Marszałek Województwa.  Potrzebujemy zaledwie 2200 zł aby pokryć tzw. wkład własny, czyli malutką część całego kosztu budowy Workoutu. Zwracamy się do Was za pomocą Polakpotrafi.pl, ponieważ chcemy Wam umożliwić przyłączenie się do wspólnej budowy Workoutu w Lubaszu. Zachecamy wszystkich, którym aktywność fizyczna zwłaszcza na swieżym powietrzu jest bliska oraz tych, którym zależy na wspólnym budowaniu najbliższej przestrzeni do pomocy. Wiemy jak trudno jest pukać do drzwi i prosić o pomoc. Wiemy, że nie jesteśmy w stanie dotrzeć do Was wszystkich, ale Wy możecie nas tutaj łatwo odnaleźć.

Mieszka nas w Lubaszu niemal 3000 osób. Potrzebujemy 2200 zł. Gdyby każdy podarował ZŁOTÓWKĘ, to razem zbudujemy STREET WORKOUT i dumnie go wspólnie otworzymy!

Wszystkim, którzy dołożą każdy grosik na ten projekt już serdecznie dziękujemy! Wymienimy Was Wszystkich na stronie Stowarzyszenia. Dla najbardziej hojnych przewidzieliśmy kilka nagród - zobaczcie sami! Wystarczy przelać na podane konto kwotę, jaką sami chcecie podarować - minimum 1 zł - górnej granicy nie wyznaczamy! Pamiętajcie, że budujemy coś, z czego każdy z nas będzie mógł skorzystać! Wierzymy w Was bardzo!

 

CO W ZAMIAN OFERUJEMY?

Udział w warsztatach rękodzielniczych ( do wyboru:szycie na maszynie, scrapbooking, filcowanie, biżuteria. Zaprosimy Was do Pracowni Sztuka z Natury w Lubaszu na wybrane warsztaty. W ramach nagrody oferujemy materiały i instruktaż. Nagroda dotyczy jednej osoby.

Książeczka "Twórz z dzieckiem - 30 pomysłów na eko zabawki" z autografem blogerki Pani Kredki - Pani Kredka oferowała na rzecz naszej zbiórki swoją autorską książeczkę. Cztery egzemplarze czekają na pierwszych chętnych do wsparcia naszego pomysłu.

Zajęcia z instruktażem na slackline 60 minut dla 1 osoby w Lubaszu/ Zajęcia z instruktażem na slackline 90 minut dla 1 rodziny w Lubaszu - w ramach tych nagród zaprosimy Was w plener lub na halę sportową w Lubaszu. Podczas instruktażu przekażemy Wam podstawowe informacje dotyczace zasad balansowania ciałem i co najważniejsze pomożemy Wam utrzymac równowagę na slackline. Zdobędziecie równiez praktyczne informacje o sprzęcie. Slackline jest wspaniałym doświadczeniem dla każdego.

 

Zajęcia z instruktażem na ściance wspinaczkowej w Lubaszu 60 minut dla 1 osoby  / Zajęcia z instruktażem na ściance wspinaczkowej w Lubaszu 90 minut dla 1 rodziny - w ramach tych nagród zaprosimy na halę sportową w Lubasz, gdzie w praktyczny sposób przekażemy Wam wiedzę i umijętności dotyczące wspinaczki tj.: zasady bezpieczeństwa, podstawy asekuracji, podstawowe zasady wspinaczki, zjazdy na linie, itp. W ramach zajęć zapewnimy Was niezbędny sprzęt. Wspinaczka jest fantastycznym doświadczeniem fizycznym i psychicznym,  nawet jesli nie planujecie zostać profesjonalnymi wspinaczami/wpinaczkami :)

 

Stowarzyszenie Bliżej Siebie i Natury

 

P.S. Każdą złotówkę, którą uzbieramy ponad kwotę 2200 zł przeznaczymy na działania, jakie dotąd prowadziliśmy, w tym między innymi na pokazowy trening i warsztaty workout. Tak by każdy mógł nauczyć się korzystać, z tego co wspólnie postawmy.Nasze dotychczasowe działania możecie zobaczyć na https://www.facebook.com/blizejsiebieinatury/