Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

SoniaM

SoniaM

Olsztyn, Polska

Sonia Michalczuk - pseudonim artystyczny SoniaM - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

827 PLN z 41000 PLN

15 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 01.06.2018 22:10

Który z grzechów lubisz najbardziej?

O projekcie

 

Z muzyką czuję się związana bardzo mocno, właściwie nie wyobrażam sobie bez niej życia. Przez wiele lat szukałam swojej drogi jako wokalistka w kilku zespołach rockowych, czy uczestnicząc w licznych  jam sessions. Niestety życie lubi płatać figle i poważne problemy zdrowotne na kilka lat uniemożliwiły mi aktywne funkcjonowanie w świecie show biznesu. Marzyłam jednak, aby zrobić dla muzyki i dla siebie coś więcej… Jestem bowiem również twórcą – piszę teksty, komponuję melodie, które płyną wprost z mojego serca. Bardzo chciałabym móc dzielić się z Tobą moją pracą każdego dnia.

 

Taka szansa pojawiła się dla mnie w zeszłym roku, więc zebrałam się na odwagę i podjęłam decyzję o karierze solowej. Efekt?

Mój najnowyszy utwór (premiera odbyła się na początku kwietnia) bardzo szybko zdobywa swoich fanów. Spotkał się też z niezwykle przychylnym przyjęciem w licznych rozgłośniach radiowych całego kraju, gdzie zagościł na listach przebojów. I idzie jak burza. 😊

 

Natomiast mój pierwszy teledysk, nieco eksperymentalny, w klimacie tzw. mainstream (główny nurt) został wyświetlony prawie 200 tysięcy razy. Wow!!!

 

"Czy znikniesz" to niezwykle bliski mi utwór, po polsku i w lekko soulowo-jazzowej aranżacji, który również ma już sporą grupę wielbicieli. 😉

 

Otrzymałam od wielu osób mnóstwo słów sympatii, wsparcia, uznania dla tego, co już udało się mi zrobić i motywacji by nie przestawać. Dziękuję. 😊 Skoro zatem tak wielu osobom podoba się to co robię, to postanowiłam iść za ciosem…

 

Obecnie pracuję nad swoją pierwszą płytą, którą chciałabym wydać niezależnie od wielkich wytwórni. Ważne jest dla mnie by tworzyć i pokazywać prawdziwie moją muzykę, która będzie towarzyszyć Ci zarówno w dobrych, jak i tych gorszych chwilach życia, a nie utwory stworzone pod dyktando speców od marketingu. Jak się pewnie domyślasz, to zadanie byłoby proste, gdyby nie kwestie finansów...

 

Na razie, by łatwiej mieć kontakt z fanami i móc dotrzeć do nich z moimi utworami, prowadzę FanPage oraz kanał na YouTube. Jest tam już kilka nagrań, ale… chciałabym zaprezentować kolejną, „jeszcze ciepłą”. Będzie to utwór i właśnie teledysk promujący płytę. Chciałabym, aby został zrealizowany w sposób, który nie tylko pozwoli odpowiednio zaprezentować, ale i promować polską muzykę również za granicą. Dlatego wspólnie z fantastyczną ekipą przygotowujemy do tego utworu klip, który mamy ogromną nadzieję, zrealizować właśnie dzięki pomocy społeczności polakpotrafi.pl.

 

W koncepcji tego filmu chcemy, w dość nietypowy sposób, rozprawić się z doskwierającymi nam wszystkim współczesnymi grzechami: wykorzystywanie władzy, nieposkromiona chciwość, próżna popularność i kilka innych. To zachowania, które denerwują każdego z nas, które mają wpływ na nasze codzienne życie. Czy nie żyłoby się zatem przyjemniej, gdyby zamiast nich, otaczała nas otwartość, wyrozumiałość, zrozumienie?

Ale pssst... to na razie tajemnica. Zapytasz dlaczego? Cała ekipa projektu uważa scenariusz za mega interesujący i atrakcyjny... tak bardzo, że obawiamy się by pomysł na niego nie został wykorzystany przed naszą planowaną premierą. Wybacz zatem brak szczegółów odnośnie scenariusza. Zdradzę Ci jednak, że bardzo chcemy stworzyć teledysk na światowym poziomie, tak aby międzynarodowe gwiazdy obgryzały z zazdrości paznokcie, myśląc „czemu ja na to nie wpadłam/wpadłem?”, a światowa branża zrozumiała, że ci Polacy to jednak zdolne bestie. 😊

 

Aby to osiągnąć potrzebne są:

 

- dobry tekst i świetna muzyka, czyli w uproszczeniu - piosenka (już mamy),

 

- meeega scenariusz (też gotowy),

 

- rewelacyjna ekipa (w blokach startowych)

 

- „walizka” pieniędzy (która prawie w połowie jest już pełna, jednak nie chcemy tego robić „połowicznie”, bo jak się domyślasz, nic dobrego by z tego nie wyszło)

 

 

Czy kiedykolwiek oglądając napisy końcowe ulubionego filmu pomyślałaś/eś: „Fajnie byłoby zobaczyć tam swoje nazwisko”?. 😊 Teraz to możliwe. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią nagrodę, a staniesz się częścią tego projektu. Zapraszam Cię serdecznie, abyś wspierając ten projekt, stał się jego współtwórcą, mecenasem, ambasadorem.

 

JAK JESZCZE MOŻESZ MNIE WESPRZEĆ?

Jeżeli zdecydujesz się mnie wesprzeć finansowo, otrzymasz wybraną przez siebie nagrodę oraz moją ogromną wdzięczność. Staniesz się również współczesnym mecenasem sztuki niezależnej, która mimo przeszkód, stara się przebić na trudnym rynku komercji.

Wiem jednak, że nie zawsze i nie każdego stać na wydarcie z napiętego budżetu paru złotych. Dlatego jeśli chciałbyś mi pomóc w inny sposób – wiedz, że również bardzo to cenię i moja wdzięczność już do Ciebie leci.

 

- Powiedz swoim przyjaciołom o akcji, prześlij im link: https://polakpotrafi.pl/projekt/SoniaM

Udostępnij

 

- Udostępnij link do akcji na swoim profilu

 

- Polub mój fanpage na FB: https://www.facebook.com/SoniaMOfficial/

 

- Obserwuj moje konto na Instagramie: https://www.instagram.com/Sonia.m.m.m/

 

- Weź udział w wydarzeniu na FB: 

 

- Subskrybuj mój kanał na YouTube: https://www.youtube.com/SoniaM

 

- Zaproś swoich znajomych do polubienia FP / Insta / YouTube'a

 

- Zaproś swoich znajomych do wydarzenia

 

- Pomóż nam stworzyć dodatkowe nagrody (ankieta na Facebook’u – poinformujemy o niej w wydarzeniu)

 

- Jeżeli przyjdzie Ci do głowy jeszcze jakiś pomysł, zawsze możesz go zaproponować, korzystając z komentarzy do projektu lub dając mi znać na fanpagu'u.

 

Kiedy zaczął krystalizować się pomysł nagrania debiutanckiej płyty i zrobienia do części piosenek teledysków, wiele osób od razu zaczęło mnie zachęcać do działania. Oto opinie kilkorga z nich.

 

 

 

I Herkules, czyli sama nie dałabym rady...

Jak pewnie się domyślasz, napisanie piosenki to dopiero początek drogi. Aby powstał utwór oraz teledysk, trzeba sporej grupy ludzi, specjalistów w swoich dziedzinach, abyś widząc finalny efekt, mógł się naprawdę dobrze przy nim bawić bądź wzruszyć.

Mam to ogromne szczęście, że są wokół mnie niesamowicie profesjonalne osoby, które wspólnie ze mną chcą zrealizować ten projekt.

 

 

Piotr Konca - polski gitarzysta poprockowy. Pierwszym jego zespołem było Spotlight, gdzie grał wraz z gitarzystą Sebastianem Piekarkiem, oraz perkusistą Krzysztofem Patockim. Po rozwiązaniu się zespołu, grał z wokalistką Magdą Femme, z którą nagrał album Extremalnie. Pod koniec 2004 roku, nawiązał współpracę z Patrycją Markowską, z którą nagrał płytę Nie zatrzyma nikt. Od 27 czerwca 2005 występuje w zespole Ira. Zastąpił w nim gitarzystów Macieja Gładysza, oraz Sebastiana Piekarka. Jest współkompozytorem utworów z albumu Londyn 08:15 wydanego w 2007 roku.

 

9LITER - to powstały w 2008 roku dom produkcji filmowej, składający się z grupy meeega kreatywnych i doświadczonych specjalistów. Od wielu lat jedną z głównych płaszczyzn działania firmy jest produkcja teledysków i krótkich form filmowych stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży. Dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i doświadczeniu zbierają słowa uznania i nagrody wszędzie gdzie tylko się pojawią  m.in.: Best Shorts Competition (La Jola, USA), Pune Short Film Festival (Pune, Indie), Austin Music Video Festival (Austin, USA), Ibiza Music Video Festival (Ibiza, Hiszpania), BLOW-UP · International Arthouse FILM FEST · Chicago (Chicago, USA), Hip Hop Film Festival New York (Nowy Jork, USA), London Independent Film Awards (Londyn, Wielka Brytania), Global Music Awards (California, USA), Yach Film Festival (Polska), Cefalù film festival (Cefalu, Włochy), European Cinematography AWARDS (ECA) (Warszawa, Polska), Portland Music Video Festival (Portland, USA), WideScreen Film & Music Video Festival (Miami, USA), Apex Short Film & Music Video Festival (Tucson, USA).

 

 

Natalia Bińkowska - kobieta, co żadnej pracy się nie boi. :-) W moim projekcie pomaga mi we wszelkich sprawach związanych z organizacją, promocją i marketingiem, koncertami i sponsoringiem.

 

Sonia Michalczuk - główna przyczyna całego zamieszania – czyli ja, SoniaM 😊

 

 

Jak to mówią, jak już coś robić, to robić to dobrze, a dokładnie: NAJLEPIEJ. Dlatego wszystkie zaangażowane osoby oraz sprzęt i otoczenie to „górna półka”, żadnej prowizorki. Oczywiście, aby uzyskać najwyższą jakość, trzeba ponieść też spore koszty.

Część kwoty potrzebnej na realizację teledysku udało mi się już zebrać inną drogą, jednak jest ona niewystarczająca. Niewiele wciąż jest w Polsce firm, które chcą wspierać artystów, dać im szanse tworzenia czegoś wyjątkowego, niesztampowego. 

Na szczęście, są osoby takie jak Ty, które mają odwagę i chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w polskiej kulturze. Dlatego zwracam się o wsparcie właśnie do Ciebie.

I aby wszystko było jasne i przejrzyste, chcę Ci zaprezentować kosztorys naszej "super produkcji".

 

 

Jak już wspominałam, wraz z osobami wspierającymi mnie, zebraliśmy już połowę kwoty, dlatego w tym projekcie zwracam się do społeczności polakpotrafi.pl o 50% tej kwoty. 

 

OFERTA DLA FIRM

Chętnie przyjmiemy również pomoc od firm i sponsorów przy realizacji tego lub kolejnych teledysków oraz przy nagraniu i wydaniu mojej debiutanckiej płyty. W zamian odwdzięczymy się dostępnymi narzędziami promocji firmy/produktu jak np. "product placement". Zapraszamy do kontaktu, by omówić możliwości: booking@soniam.pl .

 

 

Jeśli uda mi się dzięki Tobie zebrać więcej niż planowana kwota, to:

 

- gdy będzie 111%, zmontujemy making off teledysku i prześlemy go do wszystkich wspierających projekt;

 

- jeżeli przekroczymy plan o 30%, wówczas zaproszę wszystkich wspierających na mój koncert do jednego z Warszawskich klubów i przywitam PEŁNOLETNICH darczyńców dobrym drinkiem. 😊 Oczywiście o terminie poinformuję Cię mailem z wyprzedzeniem;

 

- w przypadku, gdyby uzbierana kwota sięgnęła 150%, przygotuję i nagram kolejną piosenkę na moją wymarzoną płytę;

 

- natomiast jeśli zdarzy się totalna magia i do puli wpłynie drugie tyle, czyli gdy wspólnie wykonamy 200% normy 😉, to powstanie kolejny teledysk. Stanę wtedy na przysłowiowej głowie i zorganizuję z własnych środków drugie 40 tysięcy, aby zrealizować co najmniej równie dobry teledysk.

 

Właśnie się rozmarzyłam… I wiesz co? We can do it! 😊

 

Kiedy zaczniemy działać? Ruszymy z kopyta z realizacją filmu w ciągu 14 dni od momentu, gdy otrzymamy potrzebną kwotę (czyli po rozliczeniu projektu przez platformę PolakPotrafi). Gotowego teledysku możecie się spodziewać po 30 dniach od rozpoczęcia zdjęć.

 

Teledysk będziemy realizować w Warszawie i okolicach. 

 

Nagrody nie wymagające produkcji takie jak np. podziękowania będziemy wysyłać/publikować w ciągu 14 dni od szczęśliwego zakończenia projektu.