Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jakub Jura

Jakub Jura

Żarki-Letnisko, Polska

Jakub Jura.
Lat 30.
Miłośnik i twórca teatru, sternik morski, zapalony żeglarz, rekonstruktor historyczny. Obecnie pracuję z młodzieżą z trudnych środowisk w placówce wychowawczej. Wolny czas dzieli między kształceniem umiejętności arteterapeutycznych a pracą w klubie żeglarskim "Korsarz".
"...Wierzę, że nie ma rzeczy niemożliwych. Czasami trzeba tylko zrobić trochę więcej kroków niż zwykle..."

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3049 PLN z 2700 PLN

65 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.06.2018.

Sir Francis Drake - remont łodzi żaglowej

O projekcie

O projekcie. 

 

Hej. Witam serdecznie. W imieniu Klubu żeglarskiego "Korsarz", chciałbym was zaprosić do wspólnego działania. Jakiś czas temu, nasza piracka załoga zdobyła prawdziwą drewnianą żaglówkę typu Omega. Jej wdzięczne imię brzmi Sir Francis Drake. Nie mało krwi i łez kosztowało nam wydarcie jej z rąk Marynarki Królewskiej. Ale udało się. Nasza bandera dumnie łopotała na maszcie Drake'a przez kilka sezonów w czasie regat żeglarskich. Wyszkoliliśmy na niej też wielu wspaniałych żeglarzy. Nie wspominając już o nocnych wyprawach i przygodach które odbyliśmy razem z Drake'iem. 

 

 

Niestety, lata sztormów i wiatrów wycisnęły piętno na tej pięknej łodzi. Mimo wielu drobnych napraw, Drake podupadł na zdrowiu. W najgorszym stanie jest jego pokła, który przegnity i zbutwiały, nie pozwala na dalsze pływanie.

I tutaj potrzebujemy Waszej pomocy. Po licznych konsultacjach ze szkutnikami i znawcami tematu budowy drewnianych łodzi postanowiliśmy podjąć trud remontu pokładu naszej flagowej jednostki. Wszelkie prace remontowe wykonamy własnoręcznie, potrzebujemy jednak funduszy na zakup potrzebnych materiałów. Liczymy na Waszą pomoc. Pomóżcie nam zebrać odpowiednią kwotę i razem z nami wróćcie życie Sir Francis Drake'owi. 

 

 

 

 

 

 

Parę słów o nas Korsarzach

 

Sześć lat temu grupa zapalonych, młodych żeglarzy postanowiła połączyć siły i stworzyć załogę. Miejsce dla wszystkich młodych (i nieco starszych) miłośników wody i wiatru. Przystań dla wprawionych w bojach wilków morskich, jak i młodych majtków, którzy dopiero poznają tajniki żeglarstwa. Udało się. Po burzliwych dyskusjach, całej masie pokonanych przeszkód i tonie śmiechu powstało Stowarzyszenie Klub Żeglarski "Korsarz". 

 

W szeregi Korsarzy może wstąpić każdy, kto ma chęć spróbować przygody z żaglami. Głównym działaniem klubu jest prowadzenie szkoleń i organizacja rejsów szkoleniowych. Klub ma siedzibę na terenie "Mariny Poraj" nad zalewem porajskim koło Częstochowy. Tutaj też spotykamy się żeby wspólnie żeglować. Zalew jest jednocześnie naszą główną bazą szkoleniową.

 

Wykorzystując dostępny sprzęt, uczymy tu młodych adeptów trudnej sztuki żeglowania. Oprócz zajęć indywidualnych dla członków klubu i sympatyków, którzy chcieliby spróbować sił za sterem, organizujemy regularne kursy, po których nasi uczniowie mogą przystąpić do egzaminów na stopień żeglarza jachtowego. 

 

Drugą główną przestrzenią działalności klubu jest organizacja rejsów śródlądowych i morskich. Przynajmniej raz w roku staramy się wyjechać na Mazury lub Bałtyk. Te pierwsze opłynęliśmy już we wszystkich możliwych kierunkach. Pływając po Morzu Bałtyckim, zawędrowaliśmy na Bornholm, Gotlandię, do Kopenhagi i w wiele innych cudownych miejsc. W sezonie 2017 udało się nam nawet wysłać załogę na podbój Grecji. 

 

Dlaczego warto nas wesprzeć ?

Korsarz dokłada wszelkich starań, żeby możliwie najszerzej propagować żeglarstwo. Zapraszamy na nasze szkolenia gimnazjalistów, licealistów, studentów i osoby, które lata nauki mają już za sobą. Pokazujemy każdemu, kto chce słuchać, jak pięknym sportem jest żeglowanie. Dokładamy też starań, by każdy mógł spróbować, niezależnie od swoich możliwości finansowych. Kursy dla członków Klubu są bezpłatne. Szukamy dofinansowań, aby ceny kursów płatnych nie skreślały młodzieży w trudniejszej sytuacji materialnej.

 

 

 

Niestety bez łodzi nie można żeglować. Drake jest jednostką flagową klubu i głównym obiektem szkoleniowym. Pozostałe nasze jednostki należą do członków klubu, i udostępniane są klubowi na dany sezon. Brak Drake'a poważnie zaniża nasze możliwości prowadzenia szkoleń. 

Trochę matematyki. Przeciętnie kurs trwa dwa tygodnie. Na łodzi znajduje się od 4 do 5 kursantów. Oznacza to, że w ciągu sezonu możemy wyszkolić na Drake'u 40 do 50 osób. 

Ponieważ Klub nie zarabia na kursach, nie dysponujemy kwotą potrzebną do zakupu materiałów potrzebnych do remontu. 

 

Na co wydamy pieniądze ?

Jak wspominaliśmy wszelkie prace wykonamy sami. Potrzebujemy jednak środków na zakup materiałów:

1750 PLN- materiały drewniane i mocujące. Drewno na szkielet i pokład, wkręty do mocowań. 

950 PLN - lakiery i kleje potrzebne do konstrukcji i zabezpieczenia drewna przed wodą i warunkami atmosferycznymi. 

Łącznie potrzebujemy 2700 PLN na przeprowadzenie podstawowego remontu pokładu żaglówki.

Jeśli uda się uzbierać więcej, nie spoczniemy na laurach: 

  • 3000 PLN- wymienimy olinowanie twarde (stalówki utrzymujące maszt, mocowania stalówek, system naprężania lin). 
  • 3300 PLN- Wymienimy olinowanie miękkie (cumy, fały). 
  • 3800 PLN- Pomalujemy zewnętrzną część kadłuba
  • 4800 PLN- Zakupimy nowe środki ratunkowe dla łodzi (kamizelki ratunkowe z nadrukiem klubu)
  • 5800 PLN- Zakupimy nowy fok (przedni żagiel)
  • 8500 PLN- Zakupimy nowy grot (główny żagiel) 

Pamiętajcie o nagrodach 

  • Część nagród jakie proponujemy naszym wspierającym dotyczy korzystania ze sprzętu klubowego. Chodzi o łodzie, kajaki i rowerek wodny. Nagrody do odebrania będą do końca sezonu,  czyli do 30 września. Wystarczy skontaktować się z nami, umówić na pasujący Ci termin, przyjechać i cieszyć  relaksem na wodzie.
  • Pomożemy Wam zaokrętować się i wypłynąć z portu na rowerku i kajakach.
  • Jeśli chcecie samodzielne korzystać z żaglówki, musicie okazać patent żeglarski. W przeciwnym razie, jeden z Korsarzy wypłynie jako Wasz prywatny sternik. 
  • 24-godzinny rejs szkoleniowy - nagroda obejmuje 4 do 8 spotkań, których łączna długość wyniesie 24 godziny. Odbywać się będą one w weekendy. Dokładne terminy ustali organizator. W ramach rejsu poznacie praktyczne zasady sterowania łodzią żaglową. Nabędziecie umiejętność wykonywania zwrotów przez sztag i rufę, odchodzenia i podchodzenia do pomostu na żaglach oraz podejmowania człowieka za burtą. W trakcie spotkań instruktor przekaże Wam także podstawy wiedzy teoretycznej odnośnie teorii żeglowania, meteorologii i locji żeglarskiej. Rejs nie obejmuje pełnego szkolenia żeglarskiego, ale daje solidne podstawy, które odpowiednio poszerzone, pozwolą podejść Wam do egzaminu na patent żeglarza jachtowego. 
  • Możliwość rozbicia namiotu i udział w ognisku. Możecie przyjechać ze znajomymi, dziewczyną lub chłopakiem, żoną i dziećmi. Rozbić namiot na terenie naszej siedziby i cieszyć się urokami przyrody korzystając ze spacerów po pięknych lasach, oraz korzystać z możliwości, jakie daje nasz sprzęt wodny. A wieczorem usiądziemy przy ognisku i razem zaśpiewamy stare żeglarskie pieśni. Hej ha, kolejkę nalej....
  • Koszulka Klubu Żeglarskiego Korsarz. Czerwone koszulki z nadrukowanym logiem na plecach i na piersi są wizytówką korsarzy. Ty również możesz posiadać taką. Koszulki dostępne są w rozmiarach od S do XXL. Napis na plecach jest drukowany. Z przodu znajduje się wyszywane logo klubu. 

  

Jeśli wydaje Ci się, że wartośc nagród jest nieadekwtna do wpłacanej sumy pamiętaj proszę, że sa one jedynie dodatkiem. Najistotniejsze jest, że wspierając nasz projekt stajesz się częścią załogi, która dokłada wszelkich starań by ratować piękną żaglówkę. 

Oczywiście wszystkie postępy w remoncie będziemy uwieczniać na filmach i prezentować na naszym kanale na YouTube. 

 A więc do lin,Bracie Żeglarze i do zobaczenia na wodzie!

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.06.2018 22:10