Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Rafał Molenda REM

Rafał Molenda REM

Szczecin

Rafał Molenda - przez całe zawodowe życie pracowałem w mediach - prasie, radiu i telewizji. Byłem wydawcą serwisów informacyjnych w kilku rozgłośniach radiowych, autorem programów telewizyjnych, scenarzystą oraz reżyserem słuchowisk radiowych. Byłem korespondentem wojennym w Afganistanie. Po misji napisałem książkę pt. \"Błękitna pustynia\", na podstawie której powstał nominowany do Prix Europa audiobook pod tym samym tytułem z Robertem Więckiewiczem w roli głównej.

W tej chwili prowadzę firmę medialną REM Production. Z grupą pasjonatów filmu i świetnych aktorów Teatru Polskiego i Teatru Współczesnego w Szczecinie podjęliśmy wyzwanie - stworzenie serialu odsłaniającego kulisy pracy w mediach. Jestem przekonany, że wielu z Was będzie zaskoczonych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

330 PLN z 225000 PLN

7 Wspierający

55 dni do zakończenia

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 15.03.2019 22:10

Serial "Radio Radio"

O projekcie

"Radio Radio"  - serial o dziennikarzach

 

Są tacy, którzy w pocie czoła dostarczają rzetelnych i aktualnych informacji. Inni realizują misję nawracania odbiorców na poglądy własne lub szefostwa. Jeszcze inni chodzą na konferencje prasowe po to, by... dobrze zjeść. Ilu reporterów - tyle stylów pracy, motywacji i charakterów. Zazwyczaj dość osobliwych. Opowiemy Wam ich historie. 

 

Pierwszy szczeciński serial - "Radio Radio" odsłania kulisy pracy newsroomu fikcyjnej, lokalnej rozgłośni. Bohaterów poznajemy w ciekawym dla mediów momencie - nadejścia tzw. "dobrej zmiany". Dla wielu dziennikarzy był to początek dynamicznej kariery, dla innych - początek jej końca.  

W sześciu odcinkach pierwszego sezonu pokażemy Wam, jak wygląda formatowanie opinii publicznej z jednej strony i etyczne dziennikarstwo - z drugiej. Będzie i śmiesznie i strasznie. 

 

Serial, jakiego nie było 

Serial realizowany jest w nowatorskiej formie - wszystkie wydarzenia są fikcyjne, jednak ich tło stanowią rzeczywiste sytuacje, a do serialowego studia radiowego zapraszane są osoby znane z życia publicznego, występują we własnej roli i podczas wywiadu mówią to, co myślą. Ich wypowiedzi nie są elementem scenariusza. W ten sposób filmowa fikcja przenika się z rzeczywistością. 

 

Niezależnie od tego, jak wyobrażacie sobie kulisy pracy dziennikarzy, w serialu "Radio Radio" pokażemy Wam pełniejszy ich obraz i choć perypetie bohaterów są fikcyjne, sytuacje te mogłyby z pewnością wydarzyć się naprawdę. 

 

Twórcy

W projekt zaangażowali się najlepsi aktorzy szczecińskich teatrów, dziennikarze, operatorzy i montażyści. 

 

Obsada odcinka pilotażowego: 

Piotr Bumaj

Arkadiusz Buszko

Adam Dzieciniak

Bolesława Fafińska

Robert Gondek

Adrianna Janowska-Moniuszko

Michał Lewandowski 

Maciej Litkowski

Grażyna Madej

Grzegorz Młudzik

Wojciech Sandach

Przemysław Walich

Sylwia Witkowska  

 

 

Autorem scenariusza i reżyserem serialu jest Rafał Molenda – były szczeciński dziennikarz, który kilkanaście lat przepracował w mediach. Był m.in. autorem programów telewizyjnych, wydawcą serwisów informacyjnych w telewizji kilku rozgłośniach radiowych, scenarzystą oraz reżyserem słuchowisk radiowych. Był korespondentem wojennym w Afganistanie. Po misji napisał książkę pt. "Błękitna pustynia", na podstawie której powstał nominowany do Prix Europa audiobook pod tym samym tytułem z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. 

 

Serial tworzą wspólnie szczecińskie firmy medialne: 24fps, Szeroki Kąt, REM Production.

 

Dystrybucja

Ze względu na nasz priorytet, którym jest niezależność twórcza, postanowiliśmy dystrybuować serial w kanałach internetowych. Premiera pierwszej części przewidziana jest na wiosnę 2019 r. 

 

Odwiedź nasz filmowy profil na Facebooku: Serial Radio Radio