Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomasz Grzegorz Stala

Tomasz Grzegorz Stala

Częstochowa

Od przeszło trzydziestu lat chodzę po tym pięknym świecie... Od 1999 roku działam w szeroko pojętym ruchu narodowym, zajmowałem się społecznym dziennikarstwem i fotoreporterką. Od kilku lat zarządzam firmą zajmującą się wideorealizacjami na żywo i prowadzę własną działalność gospodarczą. Złapałem bakcyla kamery i magii telewizji - obecnie realizuje się w tym co robię.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

21763 PLN z 16000 PLN

291 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

136%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.08.2015.

Serce Polski

O projekcie

 Zachęcamy do polubienia strony filmu w serwisie facebook!

Z zagranicy można dokonywać wpłat w Euro w systemie szybkich płatności SEPA lub w dowolnej walucie za pomocą kanału Inny/Druczek (z nieco mylącym logiem Poczty Polskiej). Szczegóły na załączonej grafice.

Co chcemy zrobić?

W sierpniu 2015 roku grupa pasjonatów filmowania wyruszy do Białorusi na Grodzieńszczyznę, gdzie biło i bije Serce Polski. Naszym przewodnikiem będzie Witold Iwanowski - człowiek - encyklopedia jeśli chodzi o wiedzę na temat polskości Grodzieńszczyzny.

Zamierzamy spędzić tam 10 dni zdjęciowych. Przebędziemy dwie trasy: szlak AKowski oraz szlak Mickiewiczowski. Efektem naszej wyprawy będzie film dokumentalny o tych terenach oraz zdarzeniach związanych z Polską i polskością.

Na Grodzieńszczyźnie w trakcie II wojny światowej krzyżowały się działania trzech okręgów Armii Krajowej - Białostockiego, Wileńskiego oraz Nowogrodzkiego. W naszym planie zdjęciowym jest przeszło 20 miejsc pamięci związanych z działalnością polskich żolnierzy walczących w Sercu PolskiOdwiedzimy między innymi Jewłasze - miejsce, gdzie zginął mjr Jan Piwnik, pseudonim "Ponury". To być może ostatnia szansa, aby spotkać bezpośrednich uczestników tamtych wydarzeń...

Zaosie, gdzie urodził się, fara nowogródzka, gdzie był ochrzczony, jezioro Świteź, kamień Filaretów i majątek Wereszczaków - to niektóre miejsca związane z Adamem Mickiewiczem, które będziemy chcieli utrwalić i udokumentować. 

W produkcję filmu udało nam się zaangażować znanego reżysera filmów dokumentalnych Grzegorza Brauna, który pełnić będzie funkcję narratora, a także opiekuna projektu.

Dlaczego crowdfunding?

Staramy się w wolnych chwilach angażować w działalność pro publico bono. Realizujemy między innymi transmisje z sesji Rady Miasta Częstochowy.

Serce Polski to jak dotychczas największy nasz projekt, dlatego postanowiliśmy poszukać ku jego realizacji wsparcia. Dzięki polakpotrafi.pl oraz wsparciu Państwa powstanie ważna produkcja na najwyższej jakości sprzęcie. Ale nie o sprzęt tu chodzi, a o zachowanie historii, wiary i tradycji.

Co gdy zbierzemy więcej?

Posiadamy dużo samozaparcia, zapału oraz poczucia misji, że nasza praca jest potrzebna.

Gdy uda nam się zebrać więcej środków...

16 000 zł Taka kwota wystarczy na dosprzętowienie się oraz zwrot kosztów paliwa oraz noclegów
20 000 zł Oficjalna premiera filmu w Częstochowie.
23 000 zł Przedłużymy plan zdjęciowy o kilka dni, dzięki czemu powstanie kilka mini-produkcji o każdym odwiedzonym przez nas miejscu
26 000 zł Nagramy film w lepszych warunkach i lepszym sprzętem.
28 000 zł Nagramy materiał making of.

 

Nagrody

Nagrody zostały szczegółowo opisane w kolumnie po prawej stronie. Aby udzielić wsparcia naszemu projektowi wystarczy kliknąć w jedną z nich i dalej postępować zgodnie ze wskazówkami. Wśród nagród znalazły się kubki z motywem filmu, płyty DVD oraz Blu-ray z filmem.

Wszyscy, którzy wesprą nasz projekt kwotą co najmniej 50 zł w przesyłce z nagrodą otrzymają także zaproszenie na premierę kinową, o ile zebrana ostatecznie kwota przekroczy 20 000 zł.

Co nagraliśmy do tej pory?

Do tej pory stworzyliśmy naprawdę dużo projektów komercyjnych, a ich lista cały czas się powiększa. Z projektów niekomercyjnych realizowaliśmy transmisje na żywo z Marszu Niepodległości w latach 2013, 2014, transmitowaliśmy wejście Grzegorza Brauna i innych do PKW (oglądało nas wtedy na żywo przeszło 750 tysięcy osób!), czy Marsz na Sejm po ujawnieniu afery taśmowej. W miarę swobody czasu staramy się wspierać wszystkie szlachetne inicjatywy!

Czym dysponujemy?

Jesteśmy osobami, które na codzień pracują i współpracują z firmą specjalizującą się w produkcji wideo na zlecenie, głównie realizacji na żywo. Operatorzy, montażyści, dźwiękowcy, oświetleniowcy... Posiadamy duże doświadczenie w produkcji filmowej, a także całkiem duży zasób sprzętu - kamer, statywów, oświetlenia oraz dźwięku. 

Czego potrzebujemy?

Część sumy, którą chcemy zebrać przeznaczona jest na dosprzętowienie na potrzeby wyjazdowej produkcji filmowej. Potrzebujemy małego kranu kamerowego ze sliderem, monitorów poglądowych oraz alternatywnego źródła zasilania do pracy w terenie - baterii. 

Za pozostałą część będziemy chcieli opłacić paliwo, noclegi oraz wypożyczenie innego sprzętu filmowego.

Media o Twoim projekcie:

Serce dla Polski bije też na grodzieńszczyźnie

fakty.bialystok.pl | 2015-08-01

W sierpniu 2015 roku grupa pasjonatów filmowania wyruszy na Białoruś, na Grodzieńszczyznę, gdzie biło i bije Serce Polski. Przewodnikiem będzie Witold Iwanowski – człowiek – encyklopedia, jeśli chodzi o wiedzę na temat polskości Grodzieńszczyzny. Z tej podróży ma powstać film dokumentalny, ale na razie brakuje jeszcze środków. Prosimy – w imieniu pasjonatów – o wsparcie tej inicjatywy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.08.2015 19:07