Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Marcin Kiraga

Marcin Kiraga

Przymorze, Gdansk, Poland

Jestem Ślązakiem, który po maturze wyprowadził się nad morze. Właśnie tu - w Gdańsku - zbudowałem domowe studio nagraniowe i zabrałem się na poważnie za muzykę, która jest całym moim życiem. Jestem gitarzystą, wokalistą, tekściarzem, basistą i producentem muzycznym, aktualnie skończyłem pracę nad debiutanckim albumem pt.: "Ryzyko".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

288 PLN z 14000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 17.03.2018 22:10

RYZYKO - dystrybucja debiutanckiej płyty i kolejny klip

O projekcie

 

Nazywam się Marcin Kiraga  - jestem Ślązkiem, który po maturze udał się nad polskie morze i jakoś tak wyszło, że trochę się zasiedziałem. Zauroczony Trójmiastem, chociaż stęskniony za Rudą Śląską, postanowiłem osiąść na stałe w Gdańsku i tu kontynuować swój rozwój.

Muzyką zajmuje się od końca szkoły podstawowej, wtedy to pierwszy raz złapałem za gitarę, która skradła moje serce i do dziś jest moim głównym instrumentem. Następnym etapem było dołożenie wokalu i uliczne koncertowanie na starówkach i dworcach w Polsce. Była to świetna opcja zarobkowa w czasach licealnych, a w parze z nią szły pierwsze szlify w garażowych kapelach i pierwsze koncerty na większych scenach niż płyta chodnikowa. Po podjęciu nagłej decyzji o wyprowadzce na drugi koniec Polski, zacząłem coraz bardziej utwierdzać się w przekonaniu, że muzyka jest tym do czego zostałem stworzony.

Rozpocząłem działania jako muzyk sesyjny współpracując gitarami i wokalem z rodzimymi artystami. Dotychczas wystąpiłem na 16 płytach z czego 10 znalazło się w pełnoprawnej, legalnej dystrybucji (możecie szukać mnie pps. "Kieras").

W międzyczasie zbierałem pomysły na autorskie kawałki i tak w 2017 roku udało mi się ziściś marzenie - wybudować swoje studio nagraniowe i nagrać pierwszą płytę!

 

 

 

 

 

"RYZYKO" to moja debiutancka płyta w klimacie szerokopojętego rocka - od psychodeli po hard rockowe brzmienie. Pracowałem nad nią przez cały zeszły rok przekuwając zebrane pomysły w pełnoprawne kawałki i szukając inspiracji do kolejnych tekstów. W album ten włożyłem cały mój czas, serce i nabyte umiejętności, zarówno jako gitarzysta, basista, wokalista, tekściarz i producent.
Znajdziecie tam różne historie - od storytellingów po oderwane od rzeczywistości refleksje, a wszystko to wplecione w pełni autorską, nietuzinkową oprawę muzyczną.

 

Po zakończeniu nagrań instrumentów i wokali wyruszyłem z przyjaciółmi na Zamek w Łapalicach, aby odegrać cyfrową perkusję na żywo- filmik z tego wyjazdu, wraz z fragmentami płyty możecie zobaczyć i usłyszeć poniżej.

 

 

 

NAGRANIA PERKUSJI - ZAMEK W ŁAPALICACH (VIDEO) + FRAGMENTY PŁYTY

 

 

 

 

 

Dwudniowa sesja nagraniowa pod wodzą Jakuba Wyplera, która odbyła się na sali balowej opuszczonego zamczyska zaowocowała głębokim i oryginalnym brzmieniem bębnów, na których zagrał jedyny gość na płycie - Kajetan Budziaszek