Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Ewa Maria Zygadło

Ewa Maria Zygadło

Czasław, Polska

Nazywam się Ewa Maria, rocznik 93. Po ukończeniu jednego z krakowskich liceów zamieszkałam w Anglii jako au pair. Następnie przez jakiś czas żyłam w Norwegii i Irlandii. Moje życie do tej pory było usłane podróżami i odkrywaniem nowych miejsc. Od 2013 roku prowadzę bloga evamaria.li, a w 2018 postanowiłam stworzyć internetową platformę promującą obszary wiejskie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20 PLN z 5555 PLN

2 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 11.05.2018 22:10

Rusticalis - platforma promująca tereny wiejskie

O projekcie

 

Rusticalis to internetowa platforma z interaktywną mapą, która ma na celu promowanie malowniczo położonych miejsc na wsi w Polsce i Europie. Powstała ona z zamiłowania do krajobrazów nietkniętych ręką człowieka, a także rustykalnych wnętrz i domostw. 

 

Na stronie znajdziesz możliwość łatwego odnajdywania agroturystyk, hoteli oraz miejsc wypoczynkowych wartych odwiedzenia w danym rejonie. W miarę możliwości będę również publikowała atrakcje do zwiedzania w okolicy takie jak muzea, zamki czy parki krajobrazowe. Wprowadzę Cię również do wiejskiego klimatu  poprzez sielskie filmy i fotografie. Całość będzie prowadzona w formie bloga po angielsku oraz interaktywnej mapy, dzięki którym z łatwością zaplanujesz swoje następne wczasy w cichym i spokojnym miejscu. Chciałabym aby Rusticalis było miejscem spotkań dla każdego: od biznesmenów  planujących chwilową ucieczkę w malowniczo położone miejsca, poprzez wszelkiej maści artystów, podróżników oraz osób zainteresowanych wolontariatem. 

 

Po zakończeniu kampanii na Polak Potrafi wyruszę w drogę, aby samodzielnie tworzyć materiał na stronę oraz kanał na youtube oferując usługi w zakresie fotografii i video. W tym roku chciałabym się szczególnie skupić na odwiedzeniu województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego.

 

Wierzę, że w dobie szybkiego życia i ulicznego zgiełku wzrasta zapotrzebowanie na powrót do korzeni i odnajdywanie ukrytych miejsc z ciepłą, swojską atmosferą. Moim zadaniem będzie zabranie Cię właśnie do takich miejsc z dala od cywilizacji. Początkowo w Polsce, a w późniejszych latach także w innych krajach Europy.

 

 

 

Nazywam się Ewa Maria Zygadło i urodziłam się 24 lata temu na wsi. Kiedy skończyłam liceum zamarzyło mi się podróżnicze życie. Od tego czasu mieszkałam w wielu krajach i jeździłam autostopem po dalekich gruzińskich stepach, jak i norweskich fiordach

 

Moje życie nie obdarzało mnie luksusami i razem z rodziną przeszliśmy długą ścieżkę od biednych ludzi mieszkających w starym dworze bez wody, poprzez wielkie marzenia o własnym domu, aż w końcu odnaleźliśmy nasz raj na ziemi. 

 

Od kilku lat organizowałam wolontariaty w mojej rodzinnej miejscowości i przyjmowałam wielu zagranicznych, młodych ludzi pod nasz dach. Interesuję się szeroko pojętym rozwojem, spełnianiem marzeń oraz pokonywaniem własnych słabości. Moimi zainteresowaniami jest również fotografia i pisanie, a część mojej pracy możecie znaleźć na blogu evamaria.li. Moim kolejnym wielkim marzeniem jest sporządzanie relacji video z podróży oraz miejsc, które będę promować na platformie Rusticalis.

Aby się ze mną skontaktować odnośnie współpracy i projektu proszę o przesłanie maila na: ewa.maria.zygadlo@gmail.com

 

 

Jako że życie objazdowego nomada wymaga nieco wkładu finansowego, potrzebuję Twojego wsparcia przy zakupie:

  • interaktywnej mapy na stronę - 150 zł
  • aparatu z możliwością nagrywania video - ok. 2000 zł
  • laptopa do obróbki zdjęć i video - ok. 2000 zł
  • gimbala / stabilizatora - ok. 500 zł
  • statywu - ok. 200 zł

 

Pozostałą część pieniędzy  pozostawię na przemieszczanie się. Idealnie byłoby zebrać wystarczającą ilość na wymarzonego Transportera, którego przemieniłabym na swój dom na kółkach. Jeżeli uda mi się uzbierać kwotę 20 000 zł to obiecuję adoptować psa - towarzysza podróży, który razem ze mną będzie przemierzał Polskę!

 

Uzyskanie kwoty potrzebnej na zakup kampera pozwoli mi także ruszyć z tajemniczym projektem OKO.

 

 

Od dawna zajmuję się pisaniem, a zostanie podróżującą pisarką jest moim największym marzeniem. W tej kampanii postanowiłam podzielić się z Tobą moim debiutanckim tekstem jakim jest "Kurs Spełniania Marzeń, czyli 7 lekcji Marzycielki". Jest to krótka pozycja, która z pewnością pomoże przy obieraniu ścieżki stawiającego odważne kroki marzyciela.

 

Ponadto oferuję niczym nieograniczony dostęp do interaktywnej mapy, relacje z wyprawy oraz promocję wspierających miejsc wypoczynkowych i agroturystyk. Chciałabym aby Rusticalis stało się inspiracją dla każdego, kto poszukuje zacisznego miejsca na wsi, a także dla tych, którzy chcieliby zareklamować swoje miejsce. W projekcie uwzględnię również wolontariaty, które pozwolą mniej zamożnym osobom w równym stopniu na korzystanie z platformy i podróżowanie.

 

 POCZTÓWKA:

Zdjęcie to zostało wykonane na naszym balkonie podczas październikowego poranku. Wśród nagród znajdziesz także możliwość przyjazdu do mojego malowniczo położonego rodzinnego domu, gdzie ugościmy Cię najlepiej jak potrafimy. Serdecznie zapraszam!

 

 

Moim celem jest ruszenie w Polskę zaraz po zakończeniu kampanii na Polak Potrafi. W tym roku postanowiłam skupić się na odwiedzeniu południa naszego kraju, czyli województw małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Miejsca wspierające z tych województw odwiedzę, obfotografuję i nagram relację video, po to, aby kolejni mogli ruszyć po moich śladach. O relacji z wyprawy będziecie mogli przeczytać w dwóch językach - po polsku na blogu oraz po angielsku na stronie Rusticalis.

 

W momencie kiedy projekt spotka się z poparciem, otworzę kolejny punkt programu, czyli OKO. Tak, jedno OKO, które pozwoli na rozwinięcie podróży w kierunku kulturalno - rozwojowym i przeniesie Cię także w świat nietypowych historii i wydarzeń. Ciąg dalszy nastąpi...