Dołącz do naszej społeczności!

Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

Kategoria - Książki/Publikacje

24%

Postęp

2371 zł

Mamy już

24 dni

Do końca

O projekcie

Zabrałam brata dookoła świata – Ameryka Południowa to książka opisująca nasze rodzinne przygody w rocznej wyprawie dookoła świata, która przedstawia kraje Ameryki Południowej. To była niesamowita podróż. Jechaliśmy chiken busami i autostopem a spaliśmy w naszych namiotach, w parafiach u misjonarzy i w prywatnych domach lokalnych mieszkańców. W książce opisujemy to, co razem przeżywaliśmy.

Kampania crowdfundingowa Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

Książka "Zabrałam brata dookoła świata" to niezwykła opowieść o prawdziwym życiu i o tym, co w nim ważne, piękne, trudne, zaskakujące. To opowieść o drzemiącej w każdym sile sprawczej, którą wystarczy uruchomić, aby osiągnąć wielkie cele. Nikt jednak nie może zrobić tego za kogoś... W książce podpowiadamy jak zainicjować ten proces i rozpocząć przygodę życia. Na przykładzie naszej rodzinnej eskapady dookoła świata udowadniamy, że realizacja nawet najbardziej szalonych wyzwań jest możliwa. Wyprawę naszego życia planowaliśmy dwa lata. Będąc zwykłymi ludźmi, dzięki sile własnych marzeń dokonaliśmy rzeczy niezwykłej. Podczas rocznej włóczęgi pokonaliśmy 114 tysięcy kilometrów, podróżując z dwójką małych dzieci. Autostopem i chikenbusami przemierzyliśmy cztery kontynenty. Nie korzystaliśmy z hoteli, sypiając w namiotach lub korzystając z gościny napotkanych ludzi. Próbowaliśmy potraw lokalnych kuchni, zawieraliśmy wspaniałe przyjaźnie, przeżywaliśmy chwile wzruszeń i niezapomniane przygody. Uczyliśmy się siebie i świata...  

FRAGMENT KSIĄŻKI

„Nie idź tam! Slumsy są zbyt niebezpieczne. Zresztą i tak nie wpuszczą cię handlarze narkotyków” – instruowała mnie nasza brazylijska gospodyni. „Tydzień temu, gdy jechałam autobusem obok faweli, widziałam, jak trzech facetów napadło idącego chodnikiem młodego mężczyznę”. Podobne opowieści zwykle wzmagają we mnie chęć postawienia na swoim. Tak było z całą tą podróżą. Setki doradców z wiedzą wyniesioną z telewizji udowadniały mi w Polsce, jak pomylony jest pomysł rocznego podróżowania z dziećmi. Czy nie wiedzą, że to przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa? Tkwiąc przez całe życie w swych konformistycznych kokonach bezpieczeństwa, tracą możliwość prawdziwego przeżywania danego im czasu tu, na ziemi. Tylko podejmując ryzyko, możemy spełnić nasze marzenia, a więc zrealizować to, czego pragniemy najbardziej. Niestety, realizując marzenia, trzeba się liczyć z kosztami oraz błędami i starać się jedynie ograniczyć ich liczbę. Postępując dokładnie w ten sposób, zostawiłem w parku żonę z dzieciakami. Bez portfela i paszportu poszedłem z drobniakami w kieszeni zobaczyć biedę ludzi w bogatym mieście."

Taka właśnie była nasza roczna wyprawa dookoła świata. Bez kolorowania i upiększania. Prawdziwa i w prawdziwy sposób pokazująca świat oraz relacje w podróżniczej rodzinie.

Projekt Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

 

Znamy się na pisaniu książek, bo 1 część naszych przygód została wydana przez Wydawnictwo Bezdroża. W kwietniu tego roku ukazała się I częśc serii "Zabrałam brata dookoła świata-Ameryka Łacińska, w której opisujemy nasze przygody w Gwatemali, Belize, Meksyku, Salwadorze, NIkaragui, Kostaryce, Kolumbii, Hondurasie, Kubie, Panamie i Ekwadorze. Część 2 planujemy wydać z Waszą pomocą!

Projekt Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świataKampania finansowania społecznościowego Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świataKampania crowdfundingowa Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

Na codzień jesteśmy zwykłą polską rodziną, która budzi się rano i przygotowuje dzieci do szkoły. Rodzice ida do pracy i gdieś wieczorem spotykają się, by zjeść razem kolacje i chwilę pogadać. Brak tych wspólnych chwil był właśnie główną przyczyną decyzji o rocznej podróży, która tak na prawdę była wspólnym czasem z dziećmi. Była wspólnym odkrywaniem fascynującego świata i ... rodzinnych relacji. Jeśli pragniesz nas lepiej poznać to zapraszamy na www.lopacinskichswiat.pl

Książka na pewni Ci się spodoba, bo piszemy ją na 4 głosy. Każdy znajdze tu coś dla siebie. Lusia opowiada o swoim dziecięcym poznawaniu świata a Wojtek - już nastolatek pisze o własnych odczuciach, z surowością dorastającego chłopaka ocenia rodziców i ... dziwne sytuacje ns świecie. Mama "wiecznie" narzeka na spanie w namiocie  a zwariowany tata, co chwila wymysla nowe przygody, jak np. zdobywanie 6-tysięcznikam w Boliwii i Peru. Jeśli masz ochotę przeczytać 1 rozdział z 1 części naszych przygód, to pobierz go tutaj.

Zbiórka Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

Dzięki Waszej pomocy pragniemy opłacić redakcję, korektę językową i skład naszego tekstu (co ma kosztować 4,5 tys zł) i wydrukować 1000 książek. A to ma kosztować 5 tysięcy złotych, czyli druk jednej książki nie przekroczy 5 zł. Koszty obsługi portalu Polak Potrafi w wysokości 950 zł zapłacimy sami. W naszej wyprawie często prosiliśmy ludzi o pomoc. Spaliśmy u nich w domach i czerpaliśmy z ich serc, odwdzięcając się szczerym zainteresowaniem i uśmiechem. Ta książka opowiada też o tym: o drugim człowieku. Dlatego właśnie szukamy wsparcia w jej druku w portalu Polak Potrafi.

Projekt Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świataZbiórka Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

Gdy uzbieramy większą kwotę, niż zgłaszamy, to zwiększymy ilość druku. Każde 5 złotych więcej, da jedną więcej wydrukowaną książkę. My też w podróży chcieliśmy się odwdzęczać naszym gospodarzom i czasem myliśmy im naczynia, sprzątaliśmy domy albo organizowaliśmy szkolne prezentacje. Na tych spotkaniach nasze dzieci opowiadały o Toruniu, o Polsce, o śniegu i lepieniu bałwana a my rodzice, tańczyliśmy poloneza i śpiewaliśmy hymn Polski.

 

Na pytania czekamy pod adresem: eliza@lopacinski.pl albo na naszym Fb/lopacinskichswiat Jeśli nam pomożecie, to książka będzie gotowa już w sierpniu i jeszcze w te wakacje przeczytacie o przygodach w Peru, Boliwii, Chile, Argentynie, Urugwaju, Paragwaju i Brazylii. A w nich o zdobyciu 6-tysięcznika w Peru i miesiąc później wspólnie z 13 letnim synem, innego 6-tysięcznika w Boliwii. Przeczytacie o przekroczeniu środka ziemi w Ekwadorze i dotarciu do najdalszej miejscowości na kuli ziemskiej, Puerto Williams, która leży zaledwie kilkaset kilometrów od Antarktyki. Te i inne historie opowiemy dzięki Waszej pomocy :)

PATRONATY MEDIALNE NAD KSIĄŻKĄ

Kampania crowdfundingowa Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

Zbiórka Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świataZbiórka Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świataZbiórka Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świataProjekt Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świataZbiórka Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

 

 

 

 

POLECAJĄ NAS

 

Projekt Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świataZbiórka Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

PYTAJCIE O CO CHCECIE 

eliza@lopacinski.pl

882 096 073

 

DZIĘKUJEMY ZA POMOC I ZA NASZ WSPÓLNY SUKCES !!!


NO I ŻYCZYMY MIŁEJ LEKTURY, BO PONIŻEJ WKLEJAMY WAM KILKA FRAGMENTÓW, ABY POCZUĆ PODRÓŻNICZY KLIMAT KSIĄŻKI :) 

Kampania crowdfundingowa Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

 

Projekt Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

 Projekt Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

Zbiórka Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

Zbiórka Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

Zbiórka Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

Kampania finansowania społecznościowego Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

Kampania crowdfundingowa Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

 A NA KONIEC CIEKAWY PREZENT DLA WSZYSTKICH,
KTÓRZY WESPRĄ NASZ PROJEKT KWOTĄ 14 ZŁ. 

To zupełnie nowa nagroda!!!! Wesprzyj projekt druku książki kwotą 14 zł a my wyślemy Ci kartę z drukarni z 8 lub 16 zadrukowanymi próbnie stronami książki. Na samym dole prezentacji naszego projektu znajdziesz zdjęcie takiej karty. Twoje dziecko zobaczy jak powstaje książka i jak wyglądają wielkie arkusze drukarskie jeszcze przed pocięciem na strony!!!!!

Zbiórka Książka z rodzinnej wyprawy dookoła świata

26

Wspierający

2371 zł

Z całkowitej kwoty 9500 zł

24 dni

Do zakończenia projektu

Projekt uda się, jeśli otrzyma co najmniej 9500 zł
wsparcia do 22:00 20.08.2017

Wybierz
nagrody

Wesprzyj projekt

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

Wpłać proszę 5 zł a napiszemy do Ciebie mail z podziękowaniem i 5 elektronicznych fotografii cudów świata. Dostaniesz też mailem pdf z 1 rozdziałem książki. Przeczytasz o Chile!!!!

3 Wspierających
Pozostało: 84 z 84

Nagroda za 14 zł lub więcej!

To nowa nagroda!!!! Wesprzyj projekt druku książki kwotą 14 zł a my wyślemy Ci kartę z drukarni z 8 lub 16 zadrukowanymi próbnie stronami książki. Na samym dole prezentacji naszego projektu znajdziesz zdjęcie takiej karty. Twoje dziecko zobaczy jak powstaje książka i jak wyglądają wielkie arkusze drukarskie jeszcze przed pocięciem na strony!!!!! Mamy tylko 84 takie karty, więc działajcie szybko :)

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 15 zł lub więcej!

Wpłać proszę 15 zł a napiszemy do Ciebie mail z podziękowaniem i rysunkiem, który specjalnie dla Ciebie narysuje Lusia. Koniecznie podaj swoje imię. Dostaniesz też mailem pdf z 1 rozdziałem książki. Przeczytasz o Peru!!!!

6 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 25 zł lub więcej!

Wpłać proszę 25 zł a wyślemy do Ciebie na kartce pocztowej własnoręcznie napisane przez Lusię i Wojtka podziękowania. Dostaniesz też mailem pdf z 1 rozdziałem książki. Przeczytasz o Argentynie!!!!

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 35 zł lub więcej!

Wpłać proszę 35 zł a wyślemy do Ciebie 25 reportaży Elizy o kobietach świata w wersji elektronicznej, które nigdzie nie zostały jeszcze wydrukowane. Bądź pierwszą osobą, które je przeczyta! Dostaniesz też mailem pdf z 1 rozdziałem książki. Przeczytasz o Brazylii!!!!

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 45 zł lub więcej!

Wpłać proszę 45 zł a wyślemy do Ciebie pdf książki „Zabrałam brata dookoła świata - Ameryka Południowa”.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 55 zł lub więcej!

Wpłać proszę 55 zł a wyślemy do Ciebie książkę „Zabrałam brata dookoła świata - Ameryka Południowa”

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 65 zł lub więcej!

Wpłać proszę 65 zł a wyślemy do Ciebie książkę „Zabrałam brata dookoła świata - Ameryka Południowa” ze specjalną dedykacją dla Ciebie!

0 Wspierających
Pozostało: 48 z 50

Nagroda za 75 zł lub więcej!

Jeżeli wpłacisz 75 zł wyślemy do Ciebie książkę „Zabrałam brata dookoła świata - Ameryka Południowa” wraz z własnoręcznie wykonanym przez Lusię pastelem z książki (50 książek dla 50 pierwszych osób).

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 85 zł lub więcej!

Wpłać proszę 85 zł a wyślemy do Ciebie książkę „Zabrałam brata dookoła świata - Ameryka Łacińska” oraz pdf książki „Zabrałam brata dookoła świata - Ameryka Południowa”.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 115 zł lub więcej!

Wpłać proszę 115 zł a wyślemy do Ciebie nasze dwie książki: „Zabrałam brata dookoła świata - Ameryka Łacińska” oraz „Zabrałam brata dookoła świata - Ameryka Południowa”.

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 135 zł lub więcej!

Wpłać proszę 135 zł a wyślemy do Ciebie nasze dwie książki: „Zabrałam brata dookoła świata - Ameryka Łacińska” oraz „Zabrałam brata dookoła świata - Ameryka Południowa” wraz z dedykacjami całej rodzinki.

3 Wspierających
Pozostało: 2 z 2

Nagroda za 500 zł lub więcej!

Wpłać proszę 500 zł a wyślemy do Ciebie naszą książkę „Zabrałam brata dookoła świata - Ameryka Łacińska” z naszą dedykacją i podpisami znanych dziennikarzy, którzy przeprowadzali z nami wywiady. Mamy tylko 2 takie książki, więc lepiej spiesz się!

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

Jeżeli wpłacisz 1000 zł zapraszamy Ciebie do naszego domu na nocleg z kolacją i śniadaniem. Opowiemy o naszej podróży, pokażemy slajdy i filmy. Otrzymasz od nas nasze dwie książki: „Zabrałam brata dookoła świata - Ameryka Łacińska” oraz „Zabrałam brata dookoła świata - Ameryka Południowa” wraz z dedykacjami całej rodzinki. A na koniec oprowadzimy Cię po Toruniu i opowiemy jego historię. (termin do uzgodnienia, tak aby nam wszystkim pasował)

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 2500 zł lub więcej!

Jeżeli wpłacisz 2500 zł – przyjedziemy do Ciebie opowiemy o naszej podróży dookoła świata w formie prezentacji multimedialnej. Zmotywujemy Cię i Twoich gości, abyście zrealizowali swoje marzenia i szli za głosem serca. (Termin do uzgodnienia, tak aby nam wszystkim pasował).

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 3000 zł lub więcej!

Jeżeli wpłacisz 3000 zł – przyjedziemy do Ciebie opowiemy o naszej podróży dookoła świata w formie prezentacji multimedialnej. Zmotywujemy Cię i Twoich gości, abyście zrealizowali swoje marzenia i szli za głosem serca. Damy Ci 10 naszych książek: „Zabrałam brata dookoła świata - Ameryka Łacińska” oraz „Zabrałam brata dookoła świata - Ameryka Południowa” wraz z dedykacjami całej rodzinki. (Termin do uzgodnienia, tak aby nam wszystkim pasował).

0 Wspierających

O projektodawcy

Rodzinka Łopacińskich

Rodzinka Łopacińskich

Toruń, Polska

Podróżująca rodzina

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: