Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Portal_Sudecki

Portal_Sudecki

Jelenia Góra, Polska

Portal Sudecki to w rzeczywistości grupa przyjaciół promująca aktywność w całym paśmie Sudetów: Ania, Michał, Sylwek i Staszek. Pragniemy zachęcić do trekkingu mieszkańców Dolnego Śląska i całej Polski. Udowadniamy, że na sudeckich szlakach jest też miejsce dla osób niepełnosprawnych. Zachęcamy do turystyki historycznej, turystyki kulturowej, trekkingu, wspinaczki skałkowej, turystyki rowerowej. Tworzymy trasy geocachingowe. Przypominamy najstarsze sudeckie drogi, historyczne postaci związane z regionem Sudetów. Tworzymy projekty gadżetów promujących Sudety, a naszym najciekawszym pomysłem jest program "Sudety Bez Barier".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

werbell.one

werbell.one

Jelenia Góra, Polska

Magik z trekingowym zapaleniem, współtwórca projektu "Realizacja wakacyjnego programu //Sudety Bez Barier//", dusza towarzystwa, człowiek typu "wszędziemniepełno" :)


410 PLN z 40000 PLN

12 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.08.2017.

Realizacja wakacyjnego programu 'Sudety Bez Barier'

O projekcie

Jak dobrze znasz polskie góry? Jak dobrze znasz Sudety? Czy wiesz ile wodospadów jest tak naprawdę w Karkonoszach? Który polski, wygasły wulkan był kiedyś 100 % wyższy niż obecnie? Którędy szklarze nosili wyroby z Karlstahl do Szklarskiej Poręby?

 

Jeśli chcesz z nami poznać tajemnice Sudetów – to ten projekt jest właśnie dla Ciebie.

 

Dwoje prowadzących, dwie różne trasy wiodące w to samo miejsce. 

Pierwsza, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych lub z lekką niepełnosprawnością, druga dla tych, którzy mogą wszystko :) Powiemy Wam czym się dostać, za ile, gdzie i jakie bilety zakupić, jaki czas przejścia będzie potrzebny, ile km wyniesie trasa, ile punktów odznaki GOT zdobędziecie, jakie atrakcje miniecie po drodze, gdzie warto zjeść, gdzie po trasie kupicie regionalne produkty, gdzie warto zatrzymać się na nocleg np. z czworonogiem i gdzie bezpiecznie zaparkujemy samochód. Poradzimy z jakich aplikacji na trasie korzystać, a także opowiemy o sprzęcie, który się przyda lub może być pomocny. Wszystko to pod opieką i konsultacją specjalistow w dziedzinie medycyny i fizjoterapii. Dodatkowo podczas naszej wędrowki na obu trasach ukryjemy skrytki Geocache, aby zachęcić Państwa do tej wspaniałej zabawy.

Nasz program nie jest działalnością zarobkową, ani komercyjną. Sudety są naszą wielką miłością, w dodatku są nam przychylne i mimo naszych ograniczeń pozwalają nam na turystykę górską. 

 

S-U-D-E-T-Y B-E-Z B-A-R-I-E-R

CEL

Celem programu jest ukazanie Sudetów, jako gór dostępnych dla każdego [oczywiście jeśli na wędrówkę nie ma medycznych przeciwskazań(!!!)], dostępnych bez względu na stopień sprawności i wiek. Chcemy pokazać miejsca dostępne dla wózków inwalidzkich, osób poruszających się o kulach, a także dla tych, którym żadne trudności nie straszne. Zależy nam na promocji Przedgórza Sudeckiego, Sudetów Polskich i Czeskich, na zwiększeniu ruchu turystycznego poprzez aktywizację tych, którzy z różnych przyczyn są ograniczeni ruchowo, a także tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z górami niekoniecznie zaczynając od Tatrzańskich dwutysięczników lub podróżują z małymi dziećmi.

Cukrzyca, nadciśnienie, nadwaga, niepełnosprawność nie sa wyrokiem skazującym na siedzenie w domu. podpowiemy Wam jak dobrać trasę do własnych możliwości. Nic bardziej mylnego, bowiem wśród prowadzących jest diabetyk insulinozależny i osoba rehabilitująca nogę po bardzo ciężkim złamaniu ( 01.2017 !), a wszystkie nasze trasy będziemy konsultować z konsultantami: fizjoterapeutą i lekarzem oraz informować o przeciwskazaniach do ich pokonywania. Tak by nikt nie podejmował zbędnego ryzyka.

W każdym odcinku dwoje prowadzących uda się w wybrane miejsce dwoma różnymi drogami. Pierwsza – będzie łatwo dostępna, pokażemy, że przejdzie nią zarówno osoba sprawna jak i osoba z niepełnosprawnością. Druga – bardziej wyszukana pod względem ukształtowania terenu. Na koniec spotkanie w bazie noclegowej.

 

NA JAKIM ETAPIE JESTEŚMY

Posiadamy gotowe Intro, Logotypy, 2 fanpage FB: 700 + 1400 followersów, profil na twitterze, bardzo aktywny profil na instagramie, odcinek pilotażowy, zaczęliśmy kręcić II odcinek oraz mamy przygotowane scenariusze 8 kolejnych odcinków, które będziemy kręcić od lipca do października. Projekt nasz nawiązał też współpracę z Cafe Turystyczna w Jeleniej Górze, która jest lokalem partnerskim Portalu Sudeckiego i programu Sudety Bez Barier. Posiadamy patronat medialny Muzycznego Radia. Mamy konsultantkę Fizjoterapeutkę, opiekuna Przewodnika Sudeckiego. Mamy już połowę niezbędnego sprzętu, zapasy niespożytej energii i tryskamy humorem - nie można tego zmarnować. 

Ponadto zaprojektowaliśmy sami nagrody takie jak ekotorby, czapki, koszulki, etui na telefony, breloki, wisiorki. Każdy z nich jest profesjonalnie przygotowany i jest bardzo estetyczny. Dodatkowo mamy mapy, latarki, busole, magnesy i gadżety przydatne w wędrówkach po Sudetach i w zabawach Geocache.

NA CO ZBIERAMY ŚRODKI

 

Przede wszystkim każda podróż generuje koszta związane z transportem, noclegiem, opłatami za wstęp i pozwoleniami na filmowanie. Są oczywiście miejsca, w których możemy filmować za darmo, z czego skorzystamy. Kolejna rzecz to kwestia twardych dysków zewnętrznych, profesjonalnego montażu i zakup dodatkowego sprzętu: dysponujemy dwoma kamerami HD i HDD, plus aparat – potrzebna nam jedna, dwie (optymalnie) dodatkowe przenośne kamery sportowe np. 4K Sony FDR-X3000 lub GoPro (aby kręcić ujęcia w ruchu w najwyższej jakości - kamera zamontowana na kasku, w wodzie, na motorze, na rowerze), dodatkowy statyw i stabilizator, specjalna lampa do zdjęć nocnych i w jaskiniach, 4 bezprzewodowe mikrofony krawatowe, akumulatory, power banki. W cztery miejsca, które zamierzamy Państwu pokazać będziemy musieli zabrać dodatkową osobę do dźwigania sprzętu i kręcenia dodatkowych ujęć. Ponieważ jedna z osób prowadzących porusza się po górach o kuli (świetnie sobie z tym radząc), musimy zadbać o jej sprzęt asekuracyjny i odpowiednie obuwie. Nad finalnym efektem poza prowadzącymi czuwać będzie jeszcze informatyk i specjalista od montażu. Koszt nakręcenia jednego odcinka waha się w granicach 2800 - 3200 zł (podróż, opłaty, montaż, paliwo, pozwolenia, konsultacje przedownickie, medyczne, fizjoterapeutyczne). Ponadto chcemy zadbać o zaopatrzenie skrytek Geocache, które zamontujemy podczas każdej z wypraw. Wszystko opłacamy póki co z własnych skromnych pensji. Dlatego potrzeba nam dodatkowych środków, aby finalna jakość zarówno każdego trailera jak i gotowego odcinka była satysfakcjonująca dla wszystkich.

 

Gdyby zdarzyło się tak, że jakimś cudem uda nam się zebrać sporą nadwyżkę środków, to przeznaczymy ją na kolejne jesienne odcinki "Sudetów Bez Barier", a jeśli tylko ciut ponad nasz limit to na dodatkowy sprzęt do filmowania.

 

NASI PROWADZĄCY, CZYLI EKSTRAORDYNARYJNI INTERLOKUTORZY

ANKA (Anna Patrys)

 

 Ania jest śpiewakiem operowym. Widzom TVN znana  jest m.in. z programu MAM TALENT 7 – gdzie doszła  do półfinału, widowni teatralnej, ze sceny Och Teatru,  gdzie występuje u boku Krystyny Jandy w spektaklu  „Maria Callas – Masterclass”, a melomanom z  ogromnej ilości festiwali, prawykonań i wirtuozerskich  koncertów. Jest właścicielką Portalu Sudeckiego i  głównym pomysłodawcą programu „SUDETY BEZ  BARIER”. Pracę zawodową łączy z podróżowaniem.  Mieszka w Karkonoszach. Sudety to jej ukochane miejsce  na ziemi. Po górach chodzi od wczesnego dzieciństwa –  pasją zarazili ją rodzice. Śmieje sie, że góry ma we krwi,  po dziadku pochodzącym z Beskidu Sądeckiego. Lubi opowiadać, zna mnóstwo legend sudeckich, uwielbia W.E.Peuckerta i nie zna słowa „trema”. W wycieczkach często towarzyszy jej czworonożny przyjaciel Maniek. Prawdziwa Travel Girl. Choć dziś po górach porusza się korzystając z kuli, pokaże Państwu, że można to robić - oczywiście nie bez wiedzy lekarza i fizjoterapeuty.

 

WERBELL (Michał Gaweł)

 

Michał mieszka w Karkonoszach. Poza pracą zawodową pasjonuje się iluzją oraz podróżami po górskich szlakach. Lubi fotografować przyrodę, jest prawdziwym przyjacielem zwierząt, ale o ludziach też nie zapomina i często rozbawia swoje towarzystwo. W swoim napiętym grafiku zawsze znajdzie czas na jakiś wypad w góry. Z Anią znają się od czasów gdy Werbell wytarł ostatnie mleko spod nosa, wpadli więc na pomysł, aby połączyć siły i pokazać wszystkim piękno Sudetów nie tylko znane z popularnych przewodników, ale też to ukryte w maleńkich miejscowościach i odludnych zakątkach, których turyści często nie odwiedzają. Michał lubi snuć opowieści, jest gadułą i ma specyficzne poczucie humoru, często zaskakuje ciekawostkami i pokaże Państwu, że można być aktywnym diabetykiem (!!!).

 

GDZIE BĘDZIE MOŻNA NAS ZOBACZYĆ

Posiadamy kanał YouTube oraz Vimeo. Na naszej stronie internetowej jest osobna pozycja MENU poświęcona programowi. Dodatkowo trailery pojawią się na Instagramie, Twitterze i Facebooku. Każdy odcinek będzie dostępny online i zupełnie za darmo.

 

AKCJA PROMOCYJNA

Od początku czerwca 2017r. pojawiamy się z naszym logo w przestrzeni publicznej. Regularnie można nas zobaczyć na szlaku. Okleiliśmy kilka samochodów (nasze i znajomych) poruszających się po regionie naklejkami z logo portalu - pojawią się reklamy programu. Umawiamy się z grupami turystów na wycieczki po Sudetach. Rozdajemy nasze ulotki, wizytówki, gadżety. Mamy bardzo aktywny, działający od marca Portal Sudecki - równolegle na 3 portalach i stronie internetowej prowadzimy działalność promocyjną. Będziemy się promować na szlakach turystycznych, w przestrzeni miejskiej, w pociągach i gdzie tylko się da zanieść nasze logotypy, plecaki, kamery i resztę sprzętu. Unikamy polityki i nie wywołujemy kontrowersyjnych dyskusji. Chcemy by otaczała nas przestrzeń tak przyjazna jak większość "Górołazów".

 

DLACZEGO CROUDFOUNDING ?

Wszystko co robimy robimy z pasji i potrzeby serca. Nie zarabiamy na umieszczaniu reklam na naszym portalu, bo to działalność niekomercyjna. Nie lokujemy produktów na profilu facebookowym, nie wdajemy się w politykę i jest nas tylko dwoje, a portal utrzymujemy wyłącznie z naszych prywatnych funduszy. Nie ma w przestrzeni medialnej programu takiego jak nasz, o takiej samej formule. Jak każdy górołaz zdajemy sobie sprawę z tego, że góry są terenem wymagającym, więc by zrealizować program trzeba doinwestować w sprzęt, na który nie zawsze wystarcza gotówki.

Sami nie jesteśmy w stanie sfinansować pomysłu, który zrodził się w naszej głowie zaledwie 1,5 miesiąca temu. Każde z nas ma własne życie i tylko jedną pensję. Dlatego tak ważne jest dla nas abyśmy przy współpracy z Wami i dzięki Waszemu wsparciu stworzyli program, który Was wciągnie, zaciekawi, zaintryguje, zachęci do odwiedzenia sudeckich szlaków. Wasze zaangażowanie z pewnością mocno nas zmotywuje. To trochę jak z teatrem, każde oklaski umacniają w aktorze poczucie dobrze wypełnionej misji. Niech więc każda złotówka będzie takim oklaskiem zachęcającym nas byśmy szli dalej, wyżej, byśmy się rozwijali dając Wam w zamian przygodę, w której z przyjemnością będziecie uczestniczyli.

 

GADŻETY

 Większośc przygotowanych przez nas prezentów to nasza inwencja. Wszelkie koszulki, torby, breloki, wisiorki, stylizowane pocztówki, zdjęcia w jakości HD, plakaty, plakietki to nasze własne wzory. Dodatkowo wyszukaliśmy trochę ciekawych akcesoriów takich jak mapy, latarki, busole, które każdemu turyście ułatwią zarówno wędrówkę jak i zabawę w Geocaching.

Pakiet Skrzata – od 10 zł

Pakiet Ducha Gór – od 20 zł

 Pakiet Wiedźmy Agi – od 30 zł

Pakiet Kamieńczyka – od 40 zł

Pakiet Szklarski - od 50 zł 

Pakiet Kłodzki – od 100 zł

Pakiet Kaczawski – od 200 zł

Pakiet Izerski – od 300 zł

Pakiet Gór Stołowych – od 500 zł

Pakiet Sowiogórski – od 1000 zł

Pakiet Karkonoski – od 2000 zł

Pakiet Sudecki – od 3000 zł

Pakiet Złoto Walonów  – od 5000 zł

TERMIN REALIZACJI NAGRÓD do 30 DNI OD ZAKOŃCZENIA PROJEKTU NA Polak Potrafi

 

AKTUALNOŚCI

10-07-2017

Zaczęliśmy pracę nad II odcinkiem. Zaprosimy Was w nim w Góry Suche i Kamienne. 

29-06-2017

Nawiązaliśmy współpracę z fizjoterapeutką, która będzie w naszym programie Konsultantką d/s fizjoterapii. Będziemy z nią konsultować kwestie przygotowania do wędrówek, odpowiedniego obuwia, dopasowania plecaków, sprzętu rehabilitacyjnego pomagającego się przygotować do wędrówek po górach, akcesoriów, kiasiotapingu itd.

28-06-2017

 

 

Z ogromną radością przedstawiamy naszego pierwszego PATRONA MEDIALNEGO -  Muzyczne Radio z Jeleniej Góry.

24-06-2017

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.08.2017 22:10