Już wkrótce na polakpotrafi.pl

No fronts no tricks no soap box politics...

Projekt startuje już za

O naszym projekcie

Radio Wihajster to muzyka i ludzki głos. Głos wielu ludzi. Ludzi opętanych pasją, chęcią tworzenia i opowiadania Wam o własnym, subiektywnym postrzeganiu Świata. Z dystansem, z poczuciem humoru, merytorycznie i treściwie, soczyście i w najpyszniejszy sposób w jaki potrafimy. Dlaczego Wihajster? Bo Wihajster to COŚ, co w danym momencie jest nam niezbędne i przychodzi z pomocą. I właśnie taki odbiór radia przez Was nam się marzy. Kiedy potrzebujecie wytchnienia, łączycie się z nami, a my zabieramy Was w podróż ... muzyczną, kulinarną, kabaretową, podróżniczą, czytelniczą, czy sportową. To w końcu 23 cykliczne audycje. Priorytetem jest serwowanie rozrywki przez odpowiedniej wielkości R oraz przedsięwzięcie o nazwie FROM the SHADOW, czyli przyjacielskie wyciąganie dłoni do kapel i muzyków, których twórczość powinna mieć zakaz przebywania w cieniu. To bardzo ważna misja. Pomagać artystom w spełnianiu ich marzeń. Bez podziałów na gatunki muzyczne. Liczy się tylko i wyłącznie energia.

FROM the SHADOW to nazwa audycji i jednego z naszych priorytetów. Będziemy poszukiwać i prezentować zespoły, muzyków, którzy mają niewątpliwy talent, a mają trudności z pokazaniem się szerszej publiczności. Zrobimy to. W prime time.

Radio tworzymy z miłości do muzyki, kultury i kreatywnego poruszania się po Wszechświecie. Bez złych emocji. Z dystansem. Z poczuciem humoru. Nikt nam nie będzie mówił, gdzie leży prawda czasu, a gdzie prawda ekranu.

Oprócz ponad dwudziestu cyklicznych audycji, prowadzonych przez redaktorów z naszej Bandy, chętnie zaprosimy do wspołtworzenia Wihajstra ludzi ze świata całego. Masz temat? Chcesz o tym pogadać? Czekamy z otwartymi ramionami.

Naszym domem jest Gdynia, ale słuchać nas będzie można pod każdą szerokością geograficzną. Rano słuchasz audycji pijąc kawkę na Bulwarze w Gdyni, a wieczorem trzymając w ręku szklaneczkę rumu i cygaro na słonecznej Kubie.

Nasza ekipa

Joanna Kołaczkowska

Żyjąca, tańcząca, wzruszająca nas i niezmiennie rozweselająca legenda. Aktorka i autorka kabaretowa. Wzięła udział w niezliczonej ilości przedsięwzięć artystycznych zasadniczo. Skarb ludzkości, bo narodowy brzmi obecnie średnio. Joasia wspiera Radio Wihajster od zakiełkowania pomysłu. Doszliśmy bardzo szybko do wniosku, że stworzymy audycję o historii KABARETU POTEM, wypełnionej historiami, rozmowami i skeczami.

Kamil Sadkowski

Jest Królem, gdyż posiada Królestwo. Jest nim niewątpliwie K5 Akademia Kulinarna. Miejsce, w którym Kamil uczy, demonstruje, zdradza tajniki i wprowadza uczestników warsztatów kulinarnych w wyśmienity nastrój. Człowiek przebojowy, który w wolnej chwili potrafi popełnić książkę do spółki z redaktorem Jakubem Milszewskim, z którym to też poprowadzi w Radiu Wihajster autorską audycję o nośnym tytule Gastrobanda. Mąż. I co bardzo ważne, a naszym zdaniem określa mężczyznę - rewelacyjny tata.

Michał Listkiewicz

Nie będzie tutaj opisu rodem z Wikipedii, ponieważ prawie każdy wie, że Michał Listkiewicz był prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do dziś jest związany z piłką nożną i nie zapowiada się, żeby przestał. Poznaliśmy się pół roku temu, zjedliśmy po steku, co zaowocowało koleżeństwem. Michał mieszka ze swoją przesympatyczną ukochaną w Gdyni i szczerze pokochał to miasto. Jest arcyrozmówcą i ogólnie ciekawą postacią. Jego audycja pod roboczym tytułem Z LIŚCIA ma szansę być hitem.

Marta Kłos

Ciężko scharakteryzować Panią Redaktor. Marta Kłos to instytucja. To charyzma. To poczucie humoru takie, że mężczyźni szaleją bardziej za tym, niż za bezbłędną pęciną przy szpilce. Marta to przede wszystkim nasz przyjaciel. Doświadczony manager, marketingowiec, PR owiec i kreatywny człowiek niezwykle. Właścicielka agencji Brand and Law oraz zarządzająca w Coolturalnie - nowej inicjatywie na mapie Sopotu. W Radiu Wihajster od samego początku.

Wojtek Tremiszewski

Jeśli chodzi o medialność o zasięgu krajowym zasadniczo, to Wojtek Tremiszewski jest zdecydowanie jednym z headlinerów. Aktor, reżyser, pisarz, konferansjer. Widywany wśród akcji: Teatr Nauczania Wybrzeżak, Grupa Muflasz, Kabaret Limo, W gorącej wodzie kąpani, Peleton, Improskład. Człowiek typu: do rany przyłóż. Mistrz ciętej riposty. W swojej audycji, będzie przemieszczał się w oparach absurdu i kto wie, czego jeszcze.

Kuba Malinowski

Ciekawy, twórczy i energiczny facet. Za niebawem tata. Koncertomaniak i koncertotwórca. Właściciel Agencji Artystycznej Perspektywy. Z kulturą i show-biznesem związany od zawsze. Absolwent Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Swój pierwszy masowy event zrealizował w wieku 20 lat. Doskonale orientuje się w trendach, technikach promocji, pozyskiwaniu partnerów czy sponsorów. Współpracował z wieloma artystami z Polski i ze świata. Doświadczenie zdobywał pracując w uznanych trójmiejskich agencjach eventowych oraz w Stowarzyszeniu Perspektywa, którego jest prezesem. Redaktor naczelny portalu Perspektywa Kultury. Osobowość roku 2016 w kategorii KULTURA w konkursie Dziennika Bałtyckiego. Prywatnie tekściarz, konferansjer oraz wielki fan piłki nożnej i muzyki świata.

Agnieszka Rassalska

Od lat nasz ulubiony głos klubowy. Zachwycamy się jak dzieciaki od lat z tą samą energią. Dyplomowana aktorka, wokalistka oraz autorka tekstów. Artystka aktywnie działa przede wszystkim na scenie klubowej. W 2010 roku współtworzyla kolektyw ICY HOT grajacy muzykę elektroniczną osadzoną w stylistyce deep house na terenie calej Polski, wystąpili podczas HENNESSY artistry THE ART OF BLENDING EDITION 2011 w warszawskiej Galerii Sztuki ZACHĘTA, w 2012 roku uświetnili koncertem oficjalne FASHION WEEK FASHION TV AFTERPARTY wieńczące łódzki tydzień mody. Zagrali podczas Festiwalu muzyki elektronicznej AUDIORIVER 2012. Zostali zaproszeni do wspolpacy i uswietnienia swoimi live- actami 12 meczy w Gdansku jak rowniez samego polfinalu odbywajacego sie w Warszawie Mistrzostw Europy w w grze w pilke nozna UEFA Euro 2012 Poland - Ukraine. Solowa kariera Rassy zaczęła się w 2005 roku od współpracy z formacją AFROPOL z Trójmiasta, która zanana jest z mocnego funkowego brzmienia. W 2007 roku wraz z zespołem NO LIMITS nagrała płytę „Angela”. Grupa zostala zaproszona do Studia im.Agnieszki Osieckiej by zagrac material z tej plyty podczas koncertu emitowanego przez radiowa Trojke. Rok później zdobyła „Srebrnego Tukana” podczas 29 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w Konkursie Interpretacji Piosenki Aktorskiej z utworem DRZEWO MOJEJ MATKI (słowa Agnieszka Osiecka, muzyka Maciej Lyszkiewicz). Towarzyszył jej rowniez zespół NO LIMITS. Rassę usłyszeć można rowniez na składankach „Ladies’ Jazz” (w utworach: JENNY\'S DAY by NO LIMITS oraz TA NOC TEN DZIEŃ by SMOOTHMACHINE), na ścieżce dźwiękowej do Kroniki 32 i Kroniki 33 nagranej na potrzeby Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Artystka wystąpiła także na festiwalu Ladies’ Jazz 2009 w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Wspolpracuje z producentami muzyki elektronicznej. W 2013 wraz z Petem Grace wypuscili singiel DEEP IN MY MIND, wydany przez Time 2 Fly records oraz kolejny singiel ABOUT YOU z Kolortone

Radziu

AdhD Radziu, rocznik 79. Wieloletni kolekcjoner i esteta płyt winylowych. Jego motto - jeżeli jako DJ, nigdy w życiu nie wyczyściłeś parkietu, to znaczy ze się nie starasz muzycznie. Od wczesnych lat szkolnych entuzjasta brzmień elektronicznych. Według jego opinii muzyka elektroniczna daje ogromne możliwości aranżacji dźwięków, stąd bezkrytyczne zamiłowanie do wszystkiego co generuje syntetyczne brzmienia. Swoje pierwsze kroki w obsłudze sprzętu grającego stawiał już w szkole podstawowej, zabezpieczając tam dyskoteki czy apele szkolne i w ten sposób już w połowie lat 90-tych współorganizował pierwsze imprezy z muzyką zespołu Depeche Mode, którego zdeklarowanym fanem jest do dziś. Jednocześnie oczarowany prężnie działającą już wtedy, szeroko rozumianą sceną Techno, zaczął czerpać solidne wzorce słuchając audycji, prowadzonych przez DJ Drwala w jednej z trójmiejskich rozgłośni radiowych. Punkt zwrotny w karierze nastąpił około roku 2002, kiedy to stanął za deckami by coraz śmielej prezentować się na wielu imprezach, głównie z muzyką DM, 80s inspired czy Electro.

Luke Erb

DJ, producent, oraz właściciel wytwórni Time2Fly Records , która prężnie się rozwija i odnosni już sukcesy . Mija już 5 rok jak label jest na rynku, przez ten okres po wydawnictwa Time2Fly sięgnęło kilkadziesiąt tysięcy osób z całego Świata , a Spotify, Deezer, Rdio oraz inne platformy osiągnęły już ponad 10 milionów odsłuchań. Pasją Luka jest i była zawsze muzyka, promowanie jej a przede wszystkim dostarczanie rozrywki na najwyższym poziomie. Jego Sety są melodyjne i pełne pozytywnej energii. Na Rynku jest już z nami 20 lat a lista klubów w których grał jest naprawde długa. Przez ten czas nabrał sporo doświadczenia, przez co wie jak rozruszać nawet tych najwybredniejszych klubowiczów. Co roku bierze udział w Winter Music Conference , które odbywa się w Miami. Zaprezentował się z gościnnymi setami parokrotnie na antenie Radiostacji, Planeta FM, Radia Gdańsk, oraz w Czwórki Polskiego Radia. Od kilku miesięcy jego sety goszczą w londyńskim Dance Radio UK Występuje w najlepszych klubach na terenie całego kraju.

Jovan

Dlaczego nie możemy słuchać radia z dziećmi? Dlaczego nie posłuchać dziecięcego punktu widzenia? No właśnie, dlaczego?. Pierwszym współprowadzącym audycję o świecie dzieciaków, postrzeganiu go i opisywaniu jego ich własnym językiem jest J O V A N lat 8. Fan Minecrafta, Star Wars, Lego , Nerfa, gier planszowych od Chińczyka po 5 sekund, słuchający Kultu, Fisza i Emade, Guns n Roses, Mery Spolsky, Krzysztofa Zalewskiego i innych różnych takich takich. Normalny chłopak zasadniczo. Niedzielne poranki, łóżko, rodzina i mnóstwo ciekawych tematów. Dla rodziców i dzieciaków.

Mr Buzzer

O sobie oni tak piszą: Jesteśmy gośćmi, których połączyła miłość do koszykówki. Jesteśmy dowodem na to, że odległość nie ma znaczenia i da się prowadzić fanpage i stronę o koszykówce na najwyższym możliwym poziomie. Wystarczy chcieć i regularnie wprowadzać marzenia w życie. Nawet, jeśli na dzień dobry wydaje się to kompletnie oderwane od rzeczywistości, to zawsze mamy z tyłu głowy – walczymy o nieco zakurzoną w Polsce miłość do koszykówki. Bo fanów jest wielu, tylko znajdują się w podziemiu. My chcemy ich wyciągnąć na powierzchnię. Wskazać drogę, być czymś więcej, niż suchym info przetłumaczonym z angielskiego na polski. Tworzyć kierunek oparty na pozytywnej radości, pokazać, że emocji w NBA nie da się porównać z żadną inną dyscypliną na tej planecie. Mariusz to typowy świr, który wyemigrował blisko 17 lat temu, podczas których mieszkając miedzy innymi w USA i w Kandzie obejrzał wiele meczów NBA na żywo, i jak mało kto w Polsce potrafi na co dzień wskoczyć w samolot tylko po to, aby zrobić coś totalnie szalonego. Kolejne widowisko NBA – nie ma problemu, walkę o mistrzostwo świata w boksie – nie ma problemu, a nawet przeprowadzić krótką rozmowę z Asią Jędrzejczyk, bądź gwiazdami KSW. Do tego posiada jedną z największych kolekcji kart NBA w Europie, a jego kolekcja koszulek i wszystkich możliwych gadżetów związanych z NBA wystarczyłaby na otworzenie sieci sklepów nad Wisłą. Jest jednym z największych – jeśli nie największym – pozytywnie zakręconym szaleńcem na punkcie NBA w kraju. Kamil to przede wszystkim mózg technicznej strony, statystyka, analizy, reportaże – ogólnie słowo pisane pod każdym względem. Talent na wagę złota, redakcyjny diamencik, który w mega profesjonalny sposób łączy treść i ducha rywalizacji sportowej na poziomie niespotykanym na polskim rynku. Łatwość, z jaką Kamil redaguje kolejny materiał, pozwala myśleć, że w paszporcie zamiast jego nazwiska widnieje napis: Made in USA.

Janek Kapturkiewicz

Janek Kapturkiewicz pisze o filmach. Jak to w życiu bywa, ponieważ posiada licencjat z matematyki komputerowej, skończył jako zagorzały entuzjasta i recenzent filmowy. Twórca instabloga “O Filmach dla Sportu”, na którym to na bieżąco rozprawia na temat aktualnych premier. Aktualnie zgłębia tajniki sztuki filmowej w AMA Film Academy w Krakowie, gdzie się urodził i mieszka. Prywatnie (od kolebki) wielki fan “Gwiezdnych Wojen” oraz sympatyk FC Barcelony.

Bartek Chruściński

Nasz Pan Samochodzik. Redaktor Bartek Chruściński, zwany od niedawna Fitchrustu z racji na zmianę codziennych nawyków w motoryzacji jest od zawsze. W 2009 r. związał się z ogólnopolskim portalem motoryzacyjnym Furious.pl, gdzie prowadził min. swój panel wywiadów z gwiazdami. O miłości do motoryzacji, rozmawiał z Marylą Rodowicz, Maciejem Zientarskim, Tadeuszem Jelcem - stylistą Jaguara. Nigdy nie ukrywał, że miał Fiata Multiplę! Bartek to także twórca portalu motoryzacyjnego Autofascynacje.pl. Od 4 lat redaktor działu MOTO i prezenter telewizyjny jednej z lokalnych stacji. Wytyka wady, opisuje zalety, ale także piętnuje głupotę w motoryzacyjnym świecie. W Wihajstrze poprowadzi cykliczną audycję autorską. Oczywiście o motoryzacji.

Tomasin

właśc. Tomasz Wolak, muzyk, autor tekstów i Dj. Ze sceną muzyczną związany od 1999 roku. Jest członkiem niezależnych zespołów takich jak DwaZera (rap), Funkloopy (funk), Czarny Porzecz & Doktor Fatalny (muzyka elektroniczna), reprezentant trójmiejskiego kolektywu Ziomboi Klika. Od 2015 roku wraz DJ’em Wojakiem stworzył projekt muzyczny o nazwie NoDance. Jako uczestnik bitew freestyle’owych stawał na podium (m.in. Metropolia Fest II – 1 miejsce, Gdynia Bruk Festiwal- 2 miejsce). Od 2009 roku zajmuje się organizacją eventów, koncertów oraz jam'ów na rynku muzycznym. Twórca internetowej audycji radiowej Soul Pudding (2009-2011). Znawca i pasjonata muzyki co dało się nieraz usłyszeć gdy stawał za konsoletą dj-ejską.

Rafał Wróblewski

Rafał Wróblewski aka zichenau – człowiek kultury, który przez całe swoje życie marzył o tym aby pracować w takim miejscu w którym w 100% wykorzysta potencjał swojego wykształcenia – zanim został kustoszem w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, przez kilka lat blisko związany z Trójmiastem … studiują tu i pracując … klepał hamburgery na Monciaku gdyż miał rzut kamieniem na uczelnię, potem osiadł w Gdyni i pomagał w kierowaniu enigmatycznym multipleksem, następnie uciekł do Gdańska aby pomóc dogorywającej wypożyczani VHS, cały czas jednak uparcie czytał książki, oglądał filmy i przechadzał się po muzealnych ekspozycjach … zawirowania życiowe i złamane serce zaprowadziły go rodzinnego Ciechanowa i tu zapuścił chwilowo korzenie – podróżując koleją, autobusami oraz samochodem uzupełnił edukację, napisał kilka dysertacji naukowych i zajmuje się epoką romantyczną … wodzi na pokuszenie historyków wojskowości okresu napoleońskiego, kuje kosy do walki z zaborcą, a nade wszystko KOCHA historię i opowiada z nią ze swadą ale i ogniem – Panny i Panie, Kawalerowie i Panowie oto Rafał Wróblewski zwany przez przyjaciół doktorem bądź prezesem. Podobały się Wam Sensacje XX w.? To uważajcie na to

Agnieszka Świst Kamińska

nasza Pani od stylu. Stylu dziewczyńskiego i chłopackiego. Założycielka Szkoły Męskiego Stylu, działaczka społeczna, inicjatorka wielu przedsięwzięć. Dobry duch. Świetna dziewczyna. Jeszcze singiel!

Kamil Kosik

Młody, zdolny, oryginalny, spoza tego świata, aczkolwiek radzący sobie na planecie doskonale. Kamil Kosik aka dziadziakosio . Syn marnotrawny polskiego kulturoznawstwa, obecnie też student realizacji nagrań dźwiękowych. Prace w radio rozpoczął na częstotliwości 101.7 - realizując magazyn reporterów, traffic oraz serwis informacyjny. Aktualna działalność zawodowa skupia się na prowadzeniu Escape Room Center, a także pracy z dźwiękiem(producent/mc/dj) i sztuką piękną. Wymyślił na potrzeby Radia Wihajster audycję o tytule SYNCIAK - będzie to audiofilska, skupiona na postaciach oraz narzędziach związanych z produkcją muzyczną. Studyjne konwenanse oraz opowieści klubowo-koncertowe. Studio nagrań od kuchni. Nowości działu muzyka elektroniczna.

Marek Lizakowski

Producent Muzyczny, Dj, Spiker Sportowy. Jego produkcje muzyczne pojawiły się w takich wytwórniach jak Sony Music czy Black Hole Recordings której założycielem jest sam Dj Tiesto. Jako DJ występował na takich światowych event-ach jak Global Gathering czy Trance Around The World with Above and Beyond. Prezentuje muzykę pod pseudonimem Marc Lee oraz założonym w 2018 roku Projekcie Brother Jack Face gdzie na żywo tworzy mashup-y z gatunków Metal, Punk, Rock w połączeniu z muzyką elektroniczną. Jako Spiker specjalizuje się głównie w sportach walki ale nie ucieka od innych propozycji z czego wynikły współprace z takimi markami jak np: Skittles, Plus, Visa, E.Wedel. Prywatnie oddany zawodnik, dobry friend oraz oddany sprawie, wariat jakich mało.

Bogdan Ruksztełło-Kowalewski

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, kustosz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Konrada Korzeniowskiego w Gdańsku. Animator kultury komiksowej, rysownik, scenarzysta rysunkowy, wydawca, pomysłodawca i wieloletni kierownik Pracowni Komiksowej, organizator Gdańskich Spotkań Komiksowych GDAK oraz organizator polskiej edycji maratonu komiksowego „24-Hour Comics Day”. Członek zarządu Fundacji KRESKA im. Janusza Chrisy. W 2012 roku odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. W Radiu Wihajster cyklicznie. O historii komiksu, starościach, nowościach i miłości całej do sztuki

TomTo

Dj, promotor, połowa djskiego duetu MIT, rezydent sopockiego klubu SFINKS700, współtwórca audycji AUDIOFONIA w Radiu Fabryka. Muzyką elektroniczną zafascynowany jest od zawsze, w skutek czego w 2002 roku sam stanął za deckami. Występował w najważniejszych polskich klubach supportując takie gwiazdy jak AME , TIGA, MOUNT KIMBIE, ANJA SCHNEIDER, WANKELMUT, HENRYK SCHWARZ, AMBIVALENT, BEN PEARCE, DOCTORE DRU i wielu innych. W 2009 roku rozpoczął współpracę z Michałem (Haman) i w ten sposób narodził się djski duet MIT, który z czasem okazał się świetnym posunięciem. Z podwójną siłą zaczęli podbijać serca słuchaczy i bywalców zwłaszcza trójmiejskich klubów i nie tylko. W 2010 roku za jego sprawą powstała audycja radiowa AUDIOFONIA w tczewskim Radio Fabryka, która miała na celu promocje młodych uzdolnionych Djów oraz producentów. Dzięki konsekwencji i uporowi stała się jedną z najciekawszych audycji stacji. Od 2011roku jest rezydentem w jednym z najpopularniejszych i najstarszych klubów w Polsce, a mowa o klubie SFINKS700, co owocuje regularnymi występami z największymi postaciami muzyki elektronicznej. W 2014r. miał okazje zagrać na Festiwalu Opener w Gdyni i słynnym Big Boat Party na Morzu Bałtyckim. Rok 2015 to zimowy festiwal So Sno Winter Music Festival we włoskich Alpach, a także Tatarak Music Festival w Ostrowie Wlkp. W roku 2016 spełnia się jedno z jego największych marzeń, a jest nim występ na największym festiwalu muzyki elektronicznej w Polsce - Audioriver na plaży w Płocku. Jego styl to bezkompromisowa, energetyczna mieszanka szeroko pojętego house oraz techno, która niezawodnie sprawdza się na klubowych parkietach, nie pozwalając nikomu spokojnie ustać na nogach.

Monika Tiałowska

Monika Tiałowska to współrządząca w Havana Si. Tancerka, instruktorka, a od niedawna również trener personalny. Przeurocza kobieta - nie singiel i jakoś trzeba to przeżyć. Monia będzie współprowadzącą audycję, w której usłyszycie najgorętsze rytmy latynoamerykańskie oraz dziesiątki historii związanych z tym zakątkiem świata.

Przemek Popławski

Przemek Popławski. Twórca SelektaStudio. Muzyk, producent, piwosz, genialny człowiek. Zdarza mu się zagrać na skrzypcach w lokalach gastronomicznych i nie tylko. W swoim domu, który nazywamy Hogwartem, urządził profesjonalne studio, gdzie zgłaszają się i top kapele i początkujący zawodnicy. Oprócz wielu zalet, ma również telefon z jabłuszkiem.

Jakub Milszewski

Jakub Milszewski, człowiek wielu talentów i zainteresowań. Współautor fantastycznej książkowej pozycji Gastrobanda, czynny muzyk w grupie #441Hz, wywiadowca muzyczny i konstruktor opowieści o artystach krajowych i zagranicznych. Obecnie zacumowany w TopGuitar Magazine. Pasjonat. Posiadacz gryzonia, którym chwali się na portalu społecznościowym. W Radiu Wihajster działał będzie w duecie z Kamilem Sadkowskim.

Marek Lachowicz

Marek zostanie opowiedziany własnymi słowami, bez encyklopedycznych zwrotów. Pan od animacji, którego pasja i determinacja zaprowadzi wkrótce we wskazany w marzeniach adres. Mężczyzna starej daty w nowoczesnym świecie. Paradoks. Zakochany w swoim aparacie. Zakochany mąż. Zakochany tata. Rodzinny czyli. Przeżywa koncerty, gdyż chadza. Jak nie chadza, to przemierza świat retro rowerem. Dobry człowiek. W Radiu Wihajster poprowadzi audycję autorską.

Ania Chlewicka

Ania z Fabryki Recenzji jest w Radiu Wihajster, nie z powodu nieprzeciętnej urody, tylko z powodu pasji i miłości do książek. W swojej cyklicznej, autorskiej audycji, będzie zachęcać do penetrowania księgarni i bibliotek w poszukiwaniu skarbów. Ania to kobieta wrażliwa, ale jak potrzeba, to ostra jak skalpel. Zakochana w czytaniu i popularyzatorka tej czynności. Do niedawna, czynnie promująca fenomen, jakim jest Stacja Kultura.

Victor Borsuk

sportowiec, podróżnik, społecznik. Gorąca krew, ambitna bestia. Mistrz kitesurfingu. Niespokojny duch. Odkrywca. Agent, a może nie agent. Facet, który ma po prostu sporo ciekawych rzeczy do powiedzenia. Na pokładzie od początku. Duma i radość Radia Wihajster.

Wojtek Rojek

Wojtek wiedział już jakiś czas temu, co może wywołać burze, więc sobie stanął i kazał sobie pstryknąć na tle Pałacu. Wojtek to nawet jest tak trochę jak Vogue Magazine, gdyż jest znany. Jako świetny dokumentalista i oko wprawione w boju. Jego fotografie niejednokrotnie zachwycają, są intymne i naszpikowane emocjami. Jest nadwornym przyjacielem i snajperem w klubie Sfinks700. Po każdym opublikowaniu zdjęć, pereł są dziesiątki, no ale materiał też wdzięczny w Swini jest. Wojtek jest mężem. Wojtek jest też tatą Tymka, który jak na nasze obserwacje - rośnie na klona Taty. Jak już o klonach, to jest również fanem Star Wars, ale psioczy, że ostatnie produkcje są do d... Cieszy nas ogromnie obecność Wojtka w Radiu Wihajster. Nie będzie ona ograniczona do roli dokumentalisty, ponieważ ów gentleman, poprowadzi autorską audycję o fotografii i zdecydowanie nie tylko.

Paweł Bobrowski

Lek antydepresyjny Radia Wihajster. Niewątpliwie przyjaciel i fantastyczny człowiek. Rozmowy z nim to podróż w najciekawsze zakątki wszechświata, a po powrocie z nich człowiek zaczyna nowe życie. Niezastąpiony doradca. Mentor. Belfer z dystansem. Można godzinami tak. Paweł to człowiek radia od zawsze. Jeśli zdobywać wiedzę, to od najlepszych. I my mamy to szczęście. Pawła słuchają rzesze słuchaczy, głodnych dźwięków godnych.

Krzysiek Sado Sadowski

dyr. muzyczny Radia Wihajster. Projektant, grafik, wykładowca, muzyk, obecnie wokalista Dance Like Dynamite. Autor wielu min. okładek albumów muzycznych, fotografii ilustrujących grupy Behemoth, Christ Agony, Black River, Kobranocka, Vader. W 2003 roku realizator wrażeniowo - reporterskiego cyklu portretów artystów w klubie SPATiF w Sopocie, pod nazwą: Wyborowa na ustach artystów. W 1999 roku powołał do życia, wspólnie z Nergalem, Piotrem Weltrowskim i Patrykiem Zwolińskim zespół Wolverine. Był także członkiem zespołów Helldorado i Śmierdziele. Wokalista i lider punkrockowego zespołu Vulgar. Sado jest niezrównanym opowiadaczem, nie tylko dlatego, że zna fakty, ale głównie dlatego, że jest Gościem, którego chciałoby się zabrać ze sobą na bezludną w razie potrzeby. Fantastyczny kompan, człowiek, indywidualista. Oprócz zarządzania w Radiu Wihajster treścią muzyczną, Krzyś będzie również gospodarzem autorskiej audycji muzycznej. Zapowiada, że jeńców brać nie zamierza.

Jakub Soliwoda

ze szkoły tańca Havana Si, to facet bez reszty oddany sztuce tańca. Tancerz, instruktor, ambasador kubańskich rytmów. Zawodnik wagi ciężkiej, jeśli chodzi o wiedzę i umiejetność jej przekazywania. Społecznik. Turbo atrakcyjny człowiek i rozmówca. W Radiu Wihajster, wspólnie z przeuroczą fit_mnka , poprowadzi autorską audycję, ściśle powiązaną z własną pasją, czyli o zwyczajach, kulturze, tańcu i atmosferze panującej na Kubie. Doczekać się nie możemy, kiedy salsa wedrze się do Waszych domostw

Piotr Zastrożny

Doświadczony to człowiek. Piotr Zastrożny to chodząca ironia i skarbnica wiedzy na tematy różne. Szef Wszystkich Szefów w Festus.pl. Dziennikarz radiowy, co pojęcie ma o mocy mikrofonu. Brat fantastycznej reżyserki, której kibicujemy przy powstawaniu filmu LAS, Asi Zastrożnej. Pioter zasiewa w Radiu Wihajster poletko o nazwie jazz. Muzyka i wino. Połączenie idealne.

Maja Koman

Chodzący oryginał. Niewątpliwa osobowość sceniczna. Drapieżnik artystyczny w sensie kreatywności. Wokalistka, autorka tekstów, kompozytor. Jak mówisz do niej Majka - otrzymujesz kop w jajka. Maja i już. Skarb teraźniejszego świata. Gra na wszystkim co ma pod ręką, a ostatnio na ukulele. Z Radiem Wihajster od zakiełkowania idei. Śledzimy swoje poczynania i wspierany się po przyjacielsku. Maja niejednokrotnie zagości na naszej antenie, nie tylko dlatego, że nagrywa dla nas jingle. Ona jest dobrym człowiekiem i to jest jej największy atut

Chana Victoria

Zakochana wszystkimi zmysłami w muzyce klasycznej. Girl from the forest. Wychowana pośród natury, stąd olbrzymia wrażliwość i zamiłowanie do przyrody. Uwielbia śpiew, czytanie biografii, dzieciaki i Brazylię. Obecnie na dyplomowym roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na śpiewie solowym. W jej autorskiej audycji, usłyszymy min. Mozarta, Bacha, Lutosławskiego, Griega, Rossiniego, Pucciniego i Strawińskiego. Muzyka poważna w Radiu Wihajster? Oczywiście. Dla nas ważna jest muzyka i jej różne oblicza. Tym bardziej, że będzie prezentowana przez wyjątkową kobietę.

Michał Pfeiff

Basista kapeli POGODNO. Artysta wielowymiarowy, szalony i mocno ekspresyjny - co uwielbiamy. Znaleźliśmy wspólny język w ciągu minut dwóch i jednocześnie ustaliliśmy, że Michał z ekipą POGODNO, poprowadzą autorską audycję w Radiu Wihajster. Ze swoimi odstrzałami, z różnorodną muzyką i co tak im do głowy przyjdzie. Dla nas to powód do szczęśliwości, bo chłopaki to nie są dla nas przemijającą modą, tylko turbo historią polskiej muzyki.

Hrabia Fochmann

Hrabia Fochmann aka Lesław Golis, muzyk ze Śląska, współzałożyciel zespołu BiFF, w którego skład weszli byli członkowie legendarnej grupy Pogodno. Autor tekstów dla POGODNO właśnie. Gitarzysta, klawiszowiec. W naszej opinii, w której nie jesteśmy odosobnieni, Lesław wyznacza najwyższy poziom w naszej muzyce rockowej. Jest pełen kosmicznej energii i kolorów. Jest w sumie chodząca, genialną tęczą. Jeden z największych oryginałów na polskiej scenie muzycznej. I poza nią również zasadniczo. W Radiu Wihajster, wraz z ekipą POGODNO, będzie dysponował czasem antenowym, opowiadał historie i prezentował muzykę

Krzysiek Daczyński

aka Skierny. Rap w jego życiu, pojawił się w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych, za sprawą Snoopdogg i jego płyty Doggystyle. Chwilę później rozpoczął własne eksperymenty z tym gatunkiem. Współtworzył wraz z djwojak, BRT i Tre, skład W.M.O. W 2004 wraz z Zawodnikiem (Dawidem Napierałą), jako ELEGANS wydali płytę W dobre gusta nakładem wytwórni Pomaton EMI. Obecnie Krzysiek zajmuje się działalnością inżynieryjną i projektuje statki. Jak na chłopaka z Pomorza przystało. Prywatnie dorobił się żony, dwójki dzieci i stale rosnącej kolekcji płyt z rapem, gdyż z pewnych rzeczy się nie wyrasta. Skierny to jest taki Gość, że jak zadzwoni na chwilę, to to nie jest chwila, ponieważ z nim się po prostu chce gadać. Tym bardziej niezmiernie cieszy jego obecność w Radiu Wihajster. Będzie on współprowadzącym i gospodarzem (wraz z mcrdw), audycji o RAPie i historiach nie zawsze ściśle powiązanych. Dobra czeka nas akcja. Joł!

Radek Wielewicki

RDW aka Radek Wielewicki, pionier trójmiejskiej sceny RAP, na której działa od końca lat dziewięćdziesiątych. GDYNIANIN. Wspózałożyciel zespołu ANALOGIA, wspólnie z Benkiem i kaszakash, z którym wydał w 2004 roku płytę Esensja czysta [Wielkie Joł]. Prezentował się w produkcjach wielu artystów. Brał udział w tworzeniu spektaklu 12 Ławek w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Jego ostatnia płyta Kości, wydana nakładem PROSTO ukazała się latem 2017 roku. W Radiu Wihajster, Radek będzie współprowadzącym i gospodarzem autorskiej audycji, ściśle związanej z kulturą hip hopu. A pewnie i nie tylko. Wysoka piona.

Alex Mróz

Alex Mróz, nasz przyjaciel zza wielkiej wody. Sopocianin, który na co dzień celebruje życie w Nowym Jorku. Alex jest wokalistą i perkusistą grupy Supermonkey Death Grip. Przemierza ulice Manhattanu, a jego otwarty umysł koduje smaki, dźwięki i emocje. W Radiu Wihajster jest łącznikiem między kontynentami oraz gospodarzem autorskiej audycji pt. Yellow Cab. Muzyka, sztuka, goście i tętniące całą dobę miasto. What a day! What a night! 6595 km, a cały czas na bieżąco. Piękne.

Ola Jakóbiak

W liceum kochała PUNK. W jej żyłach płynie rebeliancka krew. Buntowniczka. RocknRolla. W sercu Gdynia. W oczach ciekawość świata. Kobieta o wielu pasjach. Z zamiłowania i z potrzeby - projektantka wnętrz. W Radiu Wihajster zajmuję się doradztwem marketingowym, wyciąganiem nas z opresji oraz pilotowaniem arcyważnej inicjatywy, jaką jest from the SHADOW. Najlepsza przyjaciółka, inspiracja, hamulec bezpieczeństwa & piąty bieg. Setki godzin rozmów, setki dyskusji. W większości to samo spojrzenie na Świat. Szerokie horyzonty. Mnóstwo słuchania muzyki. Mnóstwo odkrywania nowych dźwięków. Fenomenalna mama ośmioletniego geniusza piłkarskiego. Kucharka domowa. Znawczyni przepisów z najodleglejszych planet. Przy garnkach rządzi niepodzielnie. Z wyjątkami. Pochłania książki. Fascynuje się Twardochem. Bawi się modą. Jest na bieżąco. Pomimo świadomości zmian i wkroczeniu technologii w nasze codzienne życie, wyznaje oldschoolowe zasady. A te ... nadają jej wyjątkowości niebywałej. Dobrze, że jesteś przy nas.

Kuba Jakubowski

Redaktor naczelny magazynu Prestiż Trójmiasto. Wykładowca, producent, reżyser. Pan od kreacji. Pisze o rzeczach ważnych i nadaje im odpowiedni bieg. W Radiu Wihajster poprowadzi audycję autorską z tabunem muzyki i o sprawach przeróżnych. Ma duszę, w której na cały regulator gra rocknroll. Człowiek arcyciekawy z dystansem do Świata ogromnym.

Michał Jasiewicz

W czeluściach jego głowy narodził się pomysł stworzenia Radia Wihajster. Przez całe życie zajmuje się kreowaniem rzeczywistości służącej rozrywce. Organizacja koncertów, kabaretów, eventów muzycznych. PR & Marketing manager. Zakochany w synu Jovanie. Zakochany w Oli. Zakochany w radiu. Uwielbia sale kinowe. Z muzyką w życiu od zawsze. Poszukiwacz dźwięków. W wolnych chwilach zajada się sałatą ze śmietaną i puttenescą. Rzadko czyli. Wspomaga akcje charytatywne. Uważa, że Wojciech Smarzowski powinien być Królem Polski. W radiu poprowadzi również audycję Pocałujta w dupę wójta. Po 22:00.

Krzysiek Jancen aka Ricardo

Od początków powstawania radia, Jego nazwisko było na kartce : zaproponować audycję. Jego przyjaciele i znajomi wypowiadają się o Nim w samych superlatywach. I nie chodzi nam o zmysł organizacyjny, kreatywność i wielowątkowość poruszania się po świecie. Nie chodzi o płynącą w żyłach potrzebę obcowania z muzyką. Najważniejszy, powtarzany z mantrą argument to : fantastyczny człowiek. I to jest dla nas wystarczającą laurką. Krzysztof Jancen (Ricardo) związany jest ze światem muzyki elektronicznej od połowy lat 90. Przez ponad dwie dekady działalności stworzył muzyczne oblicza wielu klubów, organizując setki imprez z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd. Działając pod szyldem agencji artystycznej Rich & Famous współpracował przy wielu festiwalach, imprezach modowych czy wydarzeniach medialnych. W 2011 roku założył Portobello Group – grupę eventową odpowiedzialną za produkcje i oprawę muzyczną wielu wydarzeń, jak chociażby Frost Yourself, H&M Loves Music, H&M Loves Zakopane, Fabryka Batycki Art & Business Meeting, Snow Music Show Madonna Di Campiglio, The View Warsaw, Lotto Music, Big Boat Party czy SeaZone Music & Conference. Jest również właścicielem Portobello Booking, agencji wywodzącej się z Rich & Famous, zajmującą się profesjonalną opieką nad artystami związanymi ze światem muzyki elektronicznej oraz wsparciem artystycznym na potrzeby klubów czy festiwali. http://www.portobellogroup.pl/ http://portobellobooking.pl/

Martyna Taube

Dobry duch Wihajstra. Dziewczyna, która fanatycznie ogląda filmy w domu i w kinie. Fantastyczna mama, fantastycznego chłopaka zasadniczo. Kochająca TECHNO. W sopockim Sfinksie - bywa często. Nie da się nie lubić. Rozmawiać można godzinami. W Radiu Wihajster odpowiedzialna za kontakty z naszymi partnerami biznesowymi. Wesołe to dziewcze i pracowite niesłychanie. Z nami od dnia pierwszego.

Daniel Witek

Rozsądek Wihajstra. Doradca. Zawodowo manager, projektant, grafik i analityk projektów. Ścisły umysł, a rozrywkowy niezmiernie. Gitarzysta zespołowy i domowy. Tata Julki. Mąż Weroniki. Przyjaciel. W Radiu Wihajster prowadzić będzie autorską audycję i robić dziesiątki innych rzeczy.

Jovan Jasiewicz Syn naczelnego - uczeń I klasy szkoły podstawowej

Warto czekać, bo to będzie fajne. Mam nadzieję, że poprowadzę audycję razem z Julką.

Tomek Raczek Krytyk filmowy

Można żyć bez Radia Wihajster, ale po co?

Robert Zięmbiński Red. naczelny Playboya

Radio miało być medium, które umrze. Nie umarło, ale za to wciąż daje radość i wciąż potrafi zaskakiwać. Dlatego cieszy mnie ta inicjatywa, bo nie dość, że powołuje do życia nowe radio, a ja jestem wielkim zwolennikiem bytów nieśmiertelnych, to jeszcze tworzą ją ludzie z pasją i fantazją. Połącznie tych wszystkich elementów sprawia, że jestem spokojny o jego powodzenie.

Vienio Człowiek orkiestra

Wspieram Radio Wihajster, ponieważ zależy im na muzyce, a do tego wszystkiego będzie przestrzeń dla Hip Hopu. Super.

Jerzy Limon Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Bez Wihajstra nie da się świata naprawić. Wspierajcie.

Joasia Kołaczkowska autor, sceniczna pantera

Zachęcam do wsparcia akcji, bo przyjrzałam się Wihajstrowi bardzo dokładnie i wiem co mówię.

Mery Spolsky utalentowana wokalistka

Wspierajcie Radio Wihajster, bo będą puszczali dużo muzyki Spolsky. Cudownie.

Beata Jodel Pomorski Park Naukowo Technologiczny

Radio Wihajster to ciekawa inicjatywa prowadzona przez pasjonatów. Żadnej polityki tylko kultura, rozrywka i sport. Wystarczy dostęp do internetu i już możesz mieć radio o globalnym zasięgu. Polecam.

Paulina Pinewska

To radio zebrało takich Ludzi, którzy dają mu ogromny potencjał na malowanie Słowem i Muzyką niezwykle inspirującej przestrzeni dla wymiany wielobarwnych myśli, idei i pasji. To takie miejsce do zarażenia siebie ciekawością w nienamolny sposób. Ale najbardziej liczę na to, że Wihajster będzie jak dobry znajomy, z którym relacje są na tyle intymne, że zapraszasz go z przyjemnością do domu i pozwalasz sobie na bycie naprawdę sobą.

Oliwia Kulkiewicz Freelancer - najemny wojownik

Radio Wihajster - projekt dający wolność dźwiękom, szeroki wachlarz wyboru, zrzeszający różnorodne osobowości ze świata muzyki i nie tylko. Osób, które wyznaczają ton i kierunek całej inicjatywie, nadając jej unikatowy charakter. Pomysłodawca całości - człowiek inspirujący, niezłomny i zaangażowany w projekt każdą swoją komórką. Winszujcie, wspierajcie!

Lord Vader Namiestnik Ciemnej Strony Mocy

Pfff

Maciek SIARA Siarkowski Student

Jedna z popularnych ulicznych mądrości brzmi: tylko wariaci są coś warci. Wihajster jest przedsięwzięciem niesamowicie ambitnym, świeżym, z pasją - a więc wariackim. Takiego projektu radia internetowego, z takimi ludźmi, w Polsce jeszcze nie było. Ściskam więc kciuki i krzyżuje palce za pomyślność zbiórki i zachęcam Was do wspierania Wihajstra. Bo warto.