Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

jacek lebioda

jacek lebioda

Bydgoszcz, Polska

fotograf i podróżnik, przyrodnik, sportowiec, pilot szybowcowy i spadochroniarz, pływak, kolarz, kulturysta, oszczepnik, nauczyciel, urzędnik i miłośnik gór, krajobrazów, ptaków i natury

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 7500 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 19.09.2018 22:10

Ptaki w obiektywie-warsztaty fotografii przyrodniczej

O projekcie

 Zapraszam was do mojego projektu dotyczącego

 wystawy przyrodniczej pn;

"Ptaki w obiektywie - warsztaty fotografii przyrodniczej"

oraz utworzenia siedziby

"GALERIA - OGRODY FOTOGRAFII " - warsztaty fotografii

 

tj; Klubu i Galerii, Galerii fotografa czyli  fotografowania oraz  uczestnictwa w warsztatach przyrodniczych, edukacyjnych w terenie oraz utworzenie w posiadanym lokalu  siedziby warsztatów i galerii promującej dokonania twórców fotografii przyrodniczej i nie tylko Bydgoskich, ale także o szerokim zasięgu oddziaływania poza  granice miasta,  województwa czy terenu Polski, Europy itd.

Chciałbym poprzez tą działalność w zasadzie charytatywną wzbogacić ofertę programową miasta Bydgoszczy o kolejne kulturalne miejsce o kolejną kulturalną atrakcję i obszar do rozwoju wielu pasjonatów w czasie wolnym jaki każdy z nas ma i także jest w stanie wygospodarować go po pracy dla młodzieży i starszych. 

Dlaczego umieściłem taką rybitwę w logo projektu bo przypomina mnie jedną ze scen  znanego dreszczowca  i obrazu filmu "Ptaki" Alfreda Hitchcoka bo to także jest założenie powstania galerii.

Galerii z ciekawymi i inspirującymi fotografiami przede wszystkim waszymi także już nowymi  członkami powstającego  klubu i galerii która z założenia powinna skupiać nie tylko Bydgoszczan, ale także i środowiska fotografów, ornitologów i pasjonatów przyrody z Polski czy Europy.

Nazywam się jacek lebioda i jestem bydgoskim fotografem i od lub aż od 47 lat z miłości do tego medium już od małego dziecka.

Chciałbym, żeby mój projekt  powstania w wieżowcu galerii i warsztatów oraz struktura mieszkaniowa i miejska weszła w interrakcje a codzienne życie intencjonalnych społeczności w kontekście eksperymentów  i innowacji stosowanych we wspólnotach uleglo dywersyfikacji także  wspólna przestrzeń  oraz czas spędzany wśród społecznośći powinien mieć wpływ na proces powstawania nowej gospodarki dzielenia się.

 

Fotografia jaką wykonywałem czy parałem się mieści się w całokształcie zgadnienia i praktycznie zasmakowałem w większości dziedzin fotografii czy stosowanych technik poczynając od wykonywania zdjęć architektury, mody, reklamy, przyrody, ślubnej, produktowej i kilku innych stosowałem izohelie i inne techniki.

A także  przeszedłem w fotografii od formatu małego obrazka poprzez średni format i duży pełnoformatowy system fortografowania, odczynniki do chemii laboratoryjnej zarówno czarno-białej jak i kolorowej w tym okresie składałem samemu lub z koleżankami i kolegami z pracowni i szkoły, zdobywając także  tytuł czeladnika fotografa czy  technika fotochemika obecnie systemy cyfrowe całkowicie zdominowały techniki fotografii.

Największe zdjęcia jakie wykonywałem miały format 3 metry na 9 metrów i stały na placu teatralnym w miejscu tzw telebimu elektronicznego to aktualnie obecny system reklamy  natomiast kiedyś w latach 80-siątych taka reklama była wykonywana w formie dużych powiększeń fotograficznych.

Posiadam własny lokal i  powstała także strona internetowa łacząca społeczność fotografów przyrody pod tą samą nazwą.

"ptaki w obiektywie - warsztaty fotografii przyrodniczej" strona na facebooku

https://www.facebook.com/pg/Ptaki-w-obiektywie-warsztaty-fotografii-przyrodniczej-1711858218867495/offers/

 

Chciałbym zainicjować powstanie otwartego dla wszystkich klubu i  warsztatów  laboratorium fotografii w Bydgoszczy.

Jest to też przestrzeń udostepniona wszystkim  chętnym w celu tworzenia własnych cyfrowych projektów przy użyciu nowoczesnych technologii.

 

.

 

Tytuł projektu:
ptaki w obiektywie - warsztaty fotografii przyrodniczej

 

 

Kategoria:
Fotografia

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=3T6DNomWKqMOpis projektu:

 

Zapraszam wszystkich miłośników natury i ptaków także na spotkania cykliczne w ramach warsztatów fotografii przyrodniczej, podpatrywanie większości gatunków występujących w Polsce min, na przelotach wiosennych i jesiennych w terenie w okolicy stawów, rzek i terenów leśnych w tym nauka i sposoby fotografowania, czatowania na ptaki i zwierzęta, pokaz i użytkowanie profesjonalnego sprzętu w tym budowa i sposoby wykonania łatwych czatowni, opowieści o róznych gatunkach w trakcie wycieczek w teren to także urozmaicenie i nauka oraz  spotkania cykliczne w ramach warsztatów fotografii przyrodniczej w terenie.

 

Ale także stawiam na zorganizowanie cyklicznych  spotkań w siedzibie warsztatów fotograficznych w Bydgoszczy -  w tym zorganizowanie lokalu w sensie dostosowania go do cyklicznych spotkań niemniej  w takim surowym  stanie jaki jest nadaje się on także do natychmiastowego użytkowania, wymiany doświadczeń oraz prezentację dorobku fotografów przyrody min; też na potrzeby warsztatów fotografii przyrodniczej nie tylko w terenie ale i na terenie miasta Bydgoszczy.

 

Celem nadrzędnym tego projektu jest jednak adaptacja mieszkania  i  finalizacja w nim siedziby klubu fotografii przyrodniczej mieszczącym się w 32 metrowym  lokalu w budynku  wieżowca na osiedlu Wyżyny  w Bydgoszczy.

 

Jak ruszymy z klubem i uda się ten projekt w kwocie 7.500 zł założymy już wspólnie  kolejny projekt rozwojowy czyli ten właściwy i pozwalający rozwinąć się nam w pełnym założeniu tego projektu doposażając lokal o odpowiednie sprzęty czy meble i pozwalając rozwinąć się naszym przyszłym członkom klubu warsztatów i galerii fotografii.

 

Do pełnego założenia podstawowych kosztów tego projektu zaliczają sie koszty związane z czynszem i kosztami użytkowania  w kwocie 12.500 zl na okres min 1-1,5 roku i utrzymania lokalu, koszty remontu w kwocie 4.000 zł oraz koszty adaptacji mebli i wyposażenia ok 2.000 zł reszta 6.500 zł związana jest z organizacją warsztatów fotografii w terenie jak i kosztami spotkań w lokalu klubu fotografii przyrodniczej i cykliczne przedstawianie dorobku fotografów przyrody, krajobrazu czy  podrózników ew. eventy w terenie czy podczas róznych  spotkań i uroczystości miejskich.

 

Zakładam,  że w stanie surowym, projekt żeby ruszył potrzebuje tej kwoty minimum 7500 zł i już jest w zasadzie  realizowany, stąd startujemy od tej kwoty i takiego założenia się trzymamy .

Wszystko co pisałem powyżej w przypadku udania sie projektu i osiągnięcia kwoty jest wartośćia rozwoju tego założenia i rozwoju klubu jak i warsztatów fotograficznych. 

 

 

Szczegóły:

wkład w powstanie tego klubu  to własne mieszkanie na siedzibę klubu jak i wniesienie w ramach klubu sprzętu foto - L - profesjonalnego.


bydgoszczanin-pragnie-wydać-niezwykły-album-liczy-na-pomoc. artykuł z 18.07.2018 gazeta wyborcza wiadomości z Bydgoszczy

 

min: to jedno z wydarzeń promujących i album i powstanie eventu pod nazwa klubu fotografii przyrodniczej jak i szersza działalność w ramach klubu 

 

Siedziba na  lokal - klub to własne 32 metrowe mieszkanie w Bydgoszczy, które po adaptacji będzie służyć społeczności fotografów przyrody, ornitologów i miłośników natury

min: cykliczne co miesięczne warsztaty w terenie a także co miesięczne spotkania w lokalu i prezentacja dorobku i organizacja wystaw fotografii i filmu przyrodniczego.

porady i nauka fotografowania z zasiadki, szałasu , podchodu, zaplanowane i inne , zapoznanie się z profesjonalnym sprzętem, pomoc w uzyskaniu i pozyczanie wewnątrz klubu  sprzetu foto.

 

 

Nagrody:
to min udział w warsztatach, przynależność do klubu fotografii przyrodniczej podziękowanie mejlowe, zdjęcia z autografem moich zdjęć ptaków, cykliczne wycieczki w różne miejsca w Polsce stawy, rezerwaty i rzeki oraz polany i łąki terenów Natura 2000

 

 

Kwota wsparcia:
7.500 zł