Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Borys Rembeza

Borys Rembeza

Poznań, Polska

Mieszkam w Poznaniu i pracuję w urzędzie miejskim. Jestem tatą opowiadającym bajki z długim doświadczeniem. Jak dotąd bajki nie były publikowane. Myślę, że potrafię wniknąć w dziecięcą wyobraźnię i stworzyć dla niej wyjątkowo ciekawy świat i bohaterów. Dynamika i humor w moich opowiadaniach wywołują głośny śmiech u dzieci.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2970 PLN z 12500 PLN

20 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

23%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.10.2015.

Przygody na farmie i w lesie

O projekcie

 

Drodzy rodzice!

Zwracam się także do przyszłych rodziców, dziadków, rodziców chrzestnych, cioć, wujków oraz sióstr i braci młodszego rodzeństwa. Chciałbym wydać książeczkę dla dzieci z bajkami wymyślonymi przeze mnie. Bajki te są niby zwyczajne, a jednak nieco inne od wszystkich. Jak większość bajek posiadają walor edukacyjny - poznawanie  nowych słów, przekazywanie pozytywnych wartości i zachowań w opozycji do złych. Przeznaczone są do czytania przez dorosłych, którzy powinni je aktywnie interpretować, np. poprzez zamianę lub dodawanie imion, operowanie głosem i wyrażanie emocji. Za ich dużą zaletę uważam ciekawych bohaterów: zwierzęta persynifikowane oraz ich przygody na farmie, w lesie, podczas codziennych czynności, które pełne są ruchu i niezwyczajnych przypadków.

Pomysł spisania bajek pojawił się po wielu latach opowiadania ich moim dzieciom. Mój starszy syn nalegał abym wciąż mu opowiadał. Dziś robi to jego młodszy brat a w kolejce czeka najmłodsza córka. Projekt jest moją indywidualną inicjatywą w celu przekonania się, czy "Przygody na farmie i w lesie" zyskają zainteresowanie Was i Waszych dzieci.

 

 Fragment bajki "Skardzione jajka"

Pewnego razu kurka Hania wysiadywała jajka w swoim gnieździe w kurniku. Z jajek miały wykluć się małe kurczaczki dlatego kurka musiała ogrzewać jajka swoim brzuchem aby miały ciepło.  W pewnej chwili usłyszała wołanie "cip, cip ciiip...", jak to zwykle gdy dziadek woła kurki na jedzenie ziarenek. Jednak pora była niecodzienna i głos, który wołał brzmiał jakby inaczej. Hania była trochę zdziwiona. Wstała powoli z gniazda i wyszła na zewnątrz kurnika.

Dziadka nie było widać ani słychać. Powoli obeszła kurnik dookoła i nadal nie spotkała dziadka. Zdziwiona coraz bardziej weszła z powrotem do kurnika i chciała usiąść na jajkach lecz gdy spojrzała na nie, w tej chwili zamarła. W gniazdku brakowało jednego jajka. Gosia policzyła : jeden, dwa, ..., i koniec! A były trzy jajka!  Brakował jednego jajka. Kurka nie wiedziała co się stało i co teraz zrobić. Chciała tylko krzyczeć, więc krzyknęła: Ratunku! Nie ma mojego jajka! Ratunku!

Co było dalej dowiecie się z książki...

Dlaczego moje bajki?

1. Prosta fabuła  oparta na przygodzie i humor sytuacyjny, ulubiony przez dzieci. 
2. W każdym opowiadaniu dorosły wyjaśnia nowe dla dziecka pojęcia. Słowa rzadziej używane współcześnie ale cenne i potrzebne do zachowania, z uwagi na tradycję i kulturę.
3. Pozytywne wartości przekazane w naturalny sposób. Brak moralizatorstwa. 
4. Dynamiczna akcja.
5. Bohaterowie zwierzęta o cechach ludzkich - najbardziej atrakcyjne postaci dla mniejszych dzieci.
6. Liczne wyrażenia dzwiękonaśladowcze ożywiające uwagę i wyobrażnię, rozśmieszające.
7. Projektu zamierzam realizować przy udziale utalentowanego, doświadczonego ilustratora bajek dla dzieci.
8. Książeczka będzie bogato ilustrowana, w pełnym kolorze, w celu oddziaływania na wyobraźnię dziecka. Wiemy z doświadczenia, że pełnostonicowe ilustracje najbardziej pobudzają zainteresowanie i wyobraźnię dzieci.
9. Przedstawiony świat jest adekwatny do możliwości percepcyjnych dziecka, zawiera elementy fantastyczne pobudzające jego wybraźnię. Nie narzuca dziecku "realnej" rzeczywistości.

Fragment bajki "Żabka na grzybach"

Pewnego razu żabka postanowiła zrobić porządek na strychu w swoim domku. Był to domek w pniu dużego , starego drzewa, ale z obszernym strychem, na którym zebranych zostało wiele ciekawych przedmiotów wyłowionych z jeziora, znalezionych w trawie, wyrzuconych lub zgubionych. „O!” - zawołała żabka otwierając starą książkę. „Atlas grzybów!”. W książce były kolorowe rysunki grzybów na każdej stronie i opis każdego grzyba wraz ze znaczkiem. Były 3 rodzaje znaczków. Po pierwsze talerzyk pomiędzy nożem i widelcem – „grzyb jadalny” przeczytała żabka. Po drugie skrzyżowany nóż i widelec – „grzyb niejadalny”. Po trzecie ostatni znaczek – trupia główka – „Grzyb TRUJĄCY”.
Żabka poczuła wielką ochotę na zbieranie grzybów. „Muszę iść na grzyby!”– zawołała.

Co było dalej dowiecie się z książki...

Ilustrator:

Tomasz Pląskowski, niezależny ilustrator. Tworzy dla dzieci, ale nie tylko. Ilustracje przyrodnicze, historyczne, koncepty, szkice, itd. itp. Ostatnio współpracował z Instytutem im. Oskara Kolberga w Poznaniu nad baśniami wg Oskara Kolberga, oraz wydawnictwem Damidos nad klasyką baśni polskich i ze swiata.
Portfolio: http://tomplaskowski.daportfolio.com/ 
blog: http://tomplaskowski.blogspot.com/

 

Fragment bajki  "Żabka, bociek i pajączek"

Pewnego razu Żabka zgłodniała i tego dnia, ponieważ był piękny dzień, postanowiła iść (poskakać) na obiad na łąkę. Złapała kilka muszek swoim długim językiem i potem jeszcze kilka muszek, a raz udało jej się złapać nawet dużą starą muchę.

W końcu poczuła, że zrobiło jej się ciężko od tego jedzenia i pomyślała, że czas już wracać do stawu. A więc  hop, hop, hop, a dalej hoop, hooop, hooop, coraz trudniej skakało się żabce i coraz wolnej robiła skoki bo stara mucha, którą miała w brzuchu była bardzo ciężka.  Była już naprawdę blisko stawu, gdy duży cień padł na żabkę i usłyszała w górze głośny trzepot skrzydeł iii......... i nagle, cap! Było już za późno na ucieczkę. To bociek czerwonos złapał ja swym długim dziobem i szykował się do połknięcia żabki. Żabka zaczęła głośno krzyczeć: ratunku, pomocy! Ale myślała, że już po niej.

Nagle, niespodziewanie pojawił się, ktoś mały, zwinny i szybki...

Co było dalej dowiecie się z książki...

 

Budżet projektu przewidziany jest na:

  • wydruk książki w nakładzie ok. 500 egzemplarzy w pełnym kolorze, na papierze kredowym w sztywnej okładce (ok. 40-50 stron). Planowana liczba bajek od 8-12.
  • opracowanie projektu technicznego, skład
  • przygotowanie nagród i wysyłkę - książek, oprawionych ilustracji, kieliszków do jajek i innych, które mogą pojawić się w trakcie realizacji projektu
  • koszty prowizji platformy polakpotrafi.
  • wynagrodzenie ilustratora.

 

Nadwyżka przeznaczona będzie na :

promocję bajek poprzez dodruk kolejnych egzemplarzy książki lub w przypadku zebrania umożliwiającej to kwoty (ok. 4000zł ponad minimum projektu)  - realizację strony internetowej - portalu z bajkami do czytania przeznaczonego na urządzenia mobilne - smartfony, tablety, itp.

 

Crowdfunding poprzez polakpotrafi.pl ponieważ...

daje bazę do promocji i finansowania przez sponsorów "internetowych". Twórca, czy twórcy projektu muszą aktywnie podejmować działania promocyjne aby projekt został wsparty przez wszystkich, których uda się zainteresować.

 

Kontakt: https://www.facebook.com/borys.rembeza

 

Termin realizacji projektu - wydania książki...

Planuję, że "ciepłe" książki będą gotowe do czytania w ciągu miesiąca od zakończonej sukcesem naszej akcji promocyjnej. Czas oczekiwania wynika z faktu, że książkę trzeba zaprojektować i "złożyć" dla drukarni i wydrukować, a nagrody przygotować. Termin doręczenia nagród nie powinien przekroczyć półtora miesięca (od zakończenia projektu, na życzenie nagrody nieksiążkowe będą mogły zostać wysłane wcześniej).  Odpowiedni czas jest konieczny dla zapewnienia wysokiej jakości pracy. Warto poczekać.

Nagrody :-) :

Kieliszek do jajek z wizerunkiem zwierzątka z Przygód na farmie w lesie (do wyboru pies, kot albo kurka, nadruk na ceramice).

 Ilustracja jednej z bajek na kredowym papierze oprawiona w ramkę 9x13 lub 10x15 lub 20x20.

 

Przy realizacji projektu wykorzystano poniższe materiały respekutując prawa autorskie:

muzyka:

- The Losers - Let's make a pact

- Podington Bear - 60's Quiz Show

film:

Wieś Spokojna - Kwoczka i jej pięciodniowe kurczaki

https://www.youtube.com/watch?v=Q_0KGWzXV0I

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.10.2015 09:09