Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Kamila Wolska

Kamila Wolska

Stargard, Polska

Obywatelka Świata. Wierzy, że dobro jest jednym z mostów nad podziałami oraz jednym ze spoiw łączących wszystkich ludzi na Ziemi. Realizatorka wielu projektów międzykulturowych oraz prospołecznych. Marzycielka o romantycznym sercu i uczeń na ścieżce samorozwoju.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

80 PLN z 4800 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 14.01.2017 20:08

przeciwmobbing

O projekcie

Cel projektu:

 • Happening wędrującej wystawy 12 fotografii zinterpretowanych wierszy wraz z "Inscenizacją otwierającą" na terenie miasta Stargadu i Szczecina w pierwszym etapie projektu. Docelowo na terenie całej Polski. 
 • Zwrócenie uwagi na zjawisko przemocy psychologicznej i jej przeciwdziałanie
 • Prezentacja tematu mobbingu i hejtu ze strony wewnętrznej, gdyż projekt jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami
 • Uwrażliwienie na zagadnienia przemocy psychologicznej 
 • Demaskowanie zjawiska, które występuje w naszym kraju na masową skalę
 • Łamanie tematu tabu

Myśl przewodnia:

BĄDŹ PRZECIW PRZEMOCY PSYCHOLOGICZNEJ!

 

Happening maksymy przewodnie:

 W żadnym wypadku nie ma usprawiedliwienia dla uwłaczania godności człowieka mającej na celu doprowadzenie go do wyniszczenia fizycznego i psychicznego.

 (H.J. Kratz:"Mobbing. Rozpoznanie, reagowanie, zapobieganie")

   

 

BĄDŹ PRZECIW PRZEMOCY PSYCHOLOGICZNEJ!

 

 

 

Nie! dla psychoterroru w miejscu pracy czy naukiSzukaj siebie, przestań niszczyć, budujPRZESTAŃ BYĆ BIERNYM AGRESOREM - REAGUJTo co najważniejsze na tym świecie to być człowiekiem i to dobrym człowiekiem.

 

(Phil Bosmans: "Być człowiekiem" s. 16) 

 

  

Najlepszym lekarstwem na traumatyczne przeżycia jest miłość i ludzka życzliwość :)

 

 

 

 

Happening -Idea:

 

Ten happening ma na celu „włączenie światła”. Głośne i jasne wyrażenie „zwolnij człowieku i pomyśl co robisz i dokąd zmierzasz”. Innowacyjne zinterpretowanie wierszy poprzez fotografię zrywające utarte schematy i wyznaczające nowe ścieżki mają za cel nakłonić odbiorcę do refleksji. Do przypomnienia „starodawnych” wartości i najwspanialszego znaczenia słowa człowieczeństwo. Jak również do uwrażliwienia na drugiego człowieka.

 

Zdjęcia mają szokować ukazując ból i cierpienie, które doznaje osoba nękana. Jak również przekazywać, że warto sobie wzajemnie pomagać, wyciągać pomocną dłoń, dostrzegać więcej niż to co zewnętrzne. Obdarzyć dobrym słowem, miłym gestem. Uświadamiać, że najlepszym lekiem na zło jest miłość i życzliwość drugiego człowieka. I że warto szukać własnej drogi niż hołdować negatywnym wzorcom. Szukać samego siebie aniżeli niszczyć innych. Odrobina życzliwości względem drugiego człowieka może zaowocować zmniejszoną ilością samobójstw z przyczyn hejtu czy mobbingu.

 

Myśl przewodnia happeningu jest uniwersalna i w swej rzeczy ma charakter ogólnopolski jaki nawet ogólnoświatowy. Propagowane hasła mogą stać się na tej mapie prekursorem pozytywnych inicjatyw wpisujących się w ten kierunek działania. I tak jak kropla drąży skałę powoli przemieniać rzeczywistość. 

 

 

Chciałabym, aby projekt zaistniał w Internecie zebrał poparcie wśród użytowników Internetu oraz portali społecznościowych i dzięki temu wspólnie zebrać środki finansowe aby zrealizować happening w rzeczywistości.  

 

Bądź przeciw przemocy psychologicznej! Wspierają tę incjatywe na Facebooku https://www.facebook.com/przeciwmobbing/

Budżet projektu:

 1. Wydruk zdjęć na płytach PCV lub pleksie: 12 sztuk: 3600 złotych
 2. Obsługa logistyczno - techniczna wystawy: usługa: 500 złotych
 3. Obsługa księgowa: usługa: 150 złotych
 4. Przygotowanie i druk materiałów promocyjno - informacyjnych takich jak: plakaty i naklejki z maksymami przewodnimi happeningu: komplet: 500 złotych

Zebrana nadwyżka:

W przypadku zebrania większej kwoty pieniężnej planuje się wydruk maksym przewodnich happeningu w formie magnesów. 

Harmonogram wydarzenia:

Realizacja wydarzenia

Lp.

Działanie

Termin

1.

Zaistnienie happeningu oraz jego promocja poprzez strony Internetowe, portal społecznościowy Facebook, media lokalne

 

14.11.2016 do czerwiec –lipiec 2017

2.

Zbieranie środków pieniężnych

 

14.11.2016 do końca lutego 2017

3.

Wydruk fotografii do wystawy oraz materiałów promocyjno – informacyjnych

 

marzec 2017

4.

Wystawa wędrująca 12 fotografii na terenie Szczecina i Stargardu oraz inscenizacja otwierająca wystawę

 

kwiecień – maj 2017

5.

Podsumowanie i rozliczenie projektu

 

czerwiec –lipiec 2017


Zakładane rezultaty happeningu:

 • Zwrócenie uwagi na zjawisko przemocy psychologicznej
 • Zwiększenie świadomości obywateli na temat zagadnień hejtu i mobbingu
 • Nakłonienie odbiorców do refleksji, zwolnienia tempa i przypomnienia wartości wyższych
 • Uświadomienie, że warto szukać własnej drogi i być otwartym na drugiego człowieka
 • Umacnianie prospołecznych postaw obywateli
 • Promowanie proaktywnych postaw ludzi uwrażliwionych na współczesne tematy
 • Promowanie postawy prospołecznej oraz wspieranie kulturalno - prospołecznych postaw

 

 

Dlaczego crowdfunding:

Zjawisko przemocy psychologicznej jest bardzo powszechne i zauważane w przeróżnych środowiskach. Może dotyczyć Ciebie, twoje dzieci, znajomych lub twoich najbliższych.

Przemoc psychologiczna dzieje się w miejscach pracy, zaciszach domowych czy na szkolnych głośnych korytarzach. Mało tego ostatnio czytałam, że to jest również dostrzegalne na porodówkach. I to wszystko dzieje się w Polsce - w środku Europy w XXI w., gdzie czasy obozów koncentracyjnych na tych terenach kiedy masowo używano przemocy psychologicznej dawno się skończyły.

Problem jest społeczny i masowy – w każdej chwili może dotyczyć pośrednio lub bezpośrednio Ciebie. Zjednoczmy się w przeciwstawieniu się diabelstwu i zacznijmy przełamywać tabu.

Bądź przeciw przemocy psychologicznej!

Ja tego zjawiska doświadczyłam na sobie, wiem jak silne są jego skutki, wiem też, że nie jestem jedyna. Dlatego pomyślałam o crowdfundingu, aby wspólnymi siłami powiedzieć głośne:

Nie! dla psychoterroru gdziekolwiek! 

 

Patronat medialny:

 

Ekipa projektu

Kamila -  pomysłodawczyni i realizatorka projektu „przeciwmobbing”. Ponad to obecnie również realizuje projekt „Słowo w obrazie”. W swojej działalności zrealizowała takie projekty jak m.in. : „Europa macht Schule” („Europa tworzy szkołę”) w Bonn, „Interkulturelle Erziehung im Vorschulalter („Kulturalne wychowanie dzieci w wieku przedszkolnym w przedszkolu”) w Berlinie. Angażuję się w szeroko rozumiany wolontariat kulturalny i sportowy. Uczestniczyłam w licznych wymianach międzykulturowych oraz warsztatach medialno – dziennikarskich. Mają pasją jest pisanie. Jestem obywatelką Świata. Wierzę, że dobro jest jednym z mostów nad podziałami oraz jednym ze spoiw łączących wszystkich ludzi na Ziemi. Marzycielką o romantycznym sercu i uczniem na ścieżce samorozwoju.

Jakokto Paukasod lat fascynuje go malarstwo i to właśnie malarstwo jest jego główną inspiracją w podróży fotograficznej. Na drugim biegunie znajduje się miłość do natury, która pcha go w gęstwiny lasów i przestrzenie łąk i pól w poszukiwaniu światła. Fotograf, twórca szczecińskiego Kalejdoskopu i aktywny działacz na kilku płaszczyznach społeczno – kulturalnych. Na swoim koncie ma kilka zrealizowanych projektów i sporo pomysłów na kolejne.

 

Vicotr - otwarty i pomysłowy ze swoją filozofią na otaczający Świat i życie. Specjalizuje się w pracach manualnych jak rzeźbienie w kamieniach czy struganie w drewnie. Jego pasja to grafika oraz fotografia. Cierpliwy optymista z kilkoma opcjami na start.

 

KONTAKT:

Strona przeciwmobbing http://przeciwmobbing.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/przeciwmobbing/

E-Mail: przeciwmobbing@op.pl

 

Dziękuję bardzo serdecznie za wszelką pomoc :)