Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Aksamit

Aksamit

Warszawa

Paweł Aksamit - z wykształcenia aktor, ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, wydział aktorski we Wrocławiu. W tym samym czasie ukończył Szkołę Kaskaderów Filmowych 13. Do tej chwili bywa na planach polskich seriali i tworzy swój autorski teatr. Jest również jednym z najbardziej doświadczonych twórców Motion Capture w Polsce. Wspólnie z przyjacielem prowadzi pierwszą w Europie Mocap Agency. Od niespełna roku zajmuje się produkcją. Obecnie tworzy i koordynuje trzy produkcje filmowe. Jest szczęśliwym ojcem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1607 PLN z 2200 PLN

30 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

73%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.12.2013.

Projekt Bezdomny

O projekcie


CO TO ZA PROJEKT:
Pierwszy Polski Interaktywny Film Dokumentalny, którego możesz być częścią.

PROJEKT BEZDOMNY, to eksperyment filmowy w którym zawodowy aktor na 14 dni opuści swoją rodzinę, zostawi dotychczasową pracę, pieniądze i zamieszka na ulicach Warszawy.

W JAKIM CELU:
Paweł będzie próbował przetrwać na ulicy odpowiadając przy tym na wszystkie możliwe pytania dotyczące bezdomnych:

Co jedzą i piją ?
                       Gdzie śpią ?
                                         Jak dbają o swoją higienę?
                                                                                Jaki mają stosunek do życia?
                                                                                                                          
Czy posiadają jakieś rozrywki?
                                         Czy żebrząc można zarobić więcej niż pracując?
 


Co więcej, będzie starał się sprawdzić i przetestować do czego jest zdolny w sytuacjach ekstremalnych.
Aby było ciężej na ulicy znajdzie się 7 grudnia
Paweł rozwieje wasze wątpliwości i obali wszystkie mity na własnej skórze.                                                      

W JAKI SPOSÓB:
Planem filmowym będzie cała Warszawa. Paweł będzie na ulicy przez 24h i przez większość czasu będą towarzyszyć mu operatorzy. Do współpracy zostało zaproszonych aż 5 operatorów, którzy będą rejestrować wydarzenia z ulicy. W tych wszystkich chwilach,kiedy Paweł pozostanie sam na sam z ulicą, towarzyszyć mu będzie ukryta kamera.

CO PÓŹNIEJ:
Materiał z 14 dni zostanie zmontowany jako film dokumentalny, który będzie można oglądać w wybranych kinach studyjnych na terenie całej Polski.

WASZA ROLA:
Przy projekcie powstała oficjalna witryna internetowa na której będą dostępne materiały:
Dziennik – notatki, ciekawostki, przemyślenia na temat bezdomnych i życia ulicznego;
Foto – zdjęcia z miejsc w których pojawiał się bezdomny;
Video – najciekawsze momenty z dnia; 
oraz
LiveCzat - z pomocą operatorów rejestrujących całe wydarzenie,codziennie na 30 min. Paweł będzie online.
Będziecie mogli zadawać mu pytania, dawać rady, swoje sugestie. Dzięki temu będziecie mieli realny wpływ na przebieg wydarzeń
i tym samym finalny obraz filmowy.

KIM JEST PAWEŁ:
Paweł Aksamit - z wykształcenia aktor, ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, wydział aktorski we Wrocławiu. W tym samym czasie ukończył Szkołę Kaskaderów Filmowych 13. Do tej chwili bywa na planach polskich seriali i tworzy swój autorski teatr. Jest również jednym z najbardziej doświadczonych twórców Motion Capture w Polsce. Wspólnie z przyjacielem prowadzi pierwszą w Europie Mocap Agency. Od niespełna roku zajmuje się produkcją. Obecnie tworzy i koordynuje trzy produkcje filmowe. Jest szczęśliwym ojcem.

      facebook      
                           oficjalna strona                                twitter


KILKA SŁÓW OD PAWŁA:
Warszawa jest skupiskiem ludzi z całej Polski, tych z domem i bez niego. W Polsce żyje ok. 30 tysiecy bezdomnych, a w samej Warszawie ponad 8 tysiecy. To tylko dane, które pojawiają się w prasie i mediach...  Nie chcę powielać kolejnych obrazów o bezdomności,ukazywać skrawka życia jednego człowieka i jego tragedii. Chcę wejść w świat bezdomnych na 14 dni i spróbować dostosować się do reguł panujących na ulicy. Chcę spróbować być bezdomnym i sprawdzić czy sobie poradzę. W końcu chcę wchodzić w interakcje z bezdomnymi i "normalnymi ludźmi" jako bezdomny. Cała fabuła bedzie przyczynowo skutkowa. Jedno wydarzenie będzie motywacją do kolejnego. Tym samym nie wiem gdzie mnie to zaprowadzi. Może okaże się, że bezdomność to nie wada systemu czy źle opracowany socjal w kraju. Może to sposób na życie. Może tak naprawdę ludzie na ulicy są szczęśliwi i to, że na codzień widzimy ich obraz jako poszkodowanych, to jest ich przemyślana gra, a żebranie jest sztuką aktorską... a może jest tak jak widać, bo oni nie mają potrzeby udawania. Może to ciężkie życie bez drogi powrotu... Jedynym sposobem aby to sprawdzić jest dołączenie do nich. Pewnie wielu z Was ma jakieś pytanie zwiazane z tym tematem. Teraz macie okazję zadać je podczas trwania projektu i może właśnie ode mnie otrzymacie na nie odpowiedź. Kto wie. . .

                                                                                                                  Paweł Aksamit

 
NA CO PIENIĄDZE:

FILM
Zbieramy pieniądze przede wszystkim na postprodukcję filmu. W skład w której wchodzi montaż materiału z 14 dni pracy na sprzęcie o różnych parametrach i w trudnych warunkach.
Koloryzacja i wszystkie zabiegi związane z dźwiękiem. Od łączenia obrazu z linią głosu po oprawę muzyczną.

BEZDOMNI
30% wszystkich zebranych pieniędzy ofiarujemy bezdomnym i to nie tylko tym , którzy pomogli w powstaniu naszego filmu. Będą też to bezdomni przypadkowi. Po przez 14 dni dowiemy się wiele o tym jacy są i czego potrzebują. Postaramy się zakupić im rzeczy niezbędne do przeżycia w trudnych warunkach zimy. Zorganizujemy zbiorową akcję i wyjdziemy na ulice. Pomożemy tak wielu jak będzie to możliwe.

PARTNERZY:

     
           

 

Media o Twoim projekcie:

"Projekt bezdomny". Historia Pawła Aksamita - człowieka, który zdecydował się zamieszkać na ulicy

mobile.natemat.pl | 2014-01-10

Paweł Aksamit, z wykształcenia aktor, postanowił na 14 dni opuścić swoją rodzinę, zostawić dotychczasową pracę, pieniądze i zamieszkać na ulicach Warszawy. "Projekt bezdomny" to pierwsza w Polsce próba stworzenia interaktywnego filmu dokumentalnego o bezdomności. Co jedzą i piją? Gdzie śpią? Jaki mają stosunek do życia? Na te, i wiele innych pytań główny bohater starał się odpowiedzieć w ciągu dwóch tygodni, realizując swój niecodzienny projekt.

Projekt Bezdomny. „Na ulicy są trzy zasady: pijemy, jemy i palimy"

www.mmwarszawa.pl | 2013-12-17

O Projekcie Bezdomnym rozmawiamy z Pawłem Aksamitem, aktorem, który od 10 dni mieszka na warszawskiej ulicy. Z aktorem spotykamy się w McDonaldzie. Przepraszam na wstępie za kilkuminutowe spóźnienie. Paweł mówi, że nic nie szkodzi, ma dużo czasu. Od 10 dni jest bezdomny. Aktor ma na sobie zimowe bardzo ciepłe buty, plecak i jest ubrany na cebulkę - spod polaru wystają kolejne warstwy ubrań. Mężczyzna jest blady i ma kilkudniowy zarost, często przeciera przekrwione oczy. - Dzisiaj prawie nie spałem.

Projekt Bezdomny

vimeo.com | 2013-12-14

Pierwszy polski interaktywny dokument - zobacz, jak wygląda życie bezdomnych. Paweł Aksamit, zawodowy aktor wychodzi na 14 dni na ulicę, aby przyjrzeć się temu z bliska.

Pierwszy taki projekt w Polsce

cinema.pl | 2013-11-29

Aktor Paweł Aksamit postanawia na 14 dni opuścić swoją rodzinę, zostawić dotychczasową pracę, pieniądze i zamieszkać na ulicach Warszawy. Projekt bezdomny to pierwsza próba stworzenia interaktywnego filmu dokumentalnego. Specjalnie na potrzeby projektu została stworzona strona na której codziennie zostaną umieszczone informacje o bieżącej sytuacji w jakiej znajduje się główny bohater.

Aktor bez dachu nad głową

kulturaonline.pl | 2013-11-29

7 grudnia. Dzień po Mikołajkach. Aura zapewne zimowa - niskie temperatury i deszcz ze śniegiem. Ta część roku, gdy raczej unika się dłuższych spacerów po mieście. Paweł Aksamit w miasto jednak pójdzie. 7 grudnia. Nie na kilka godzin, lecz całe 2 tygodnie. Zostawiając na ten czas rodzinę, pracę, dom. Dla szczytnego celu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.12.2013 18:06