Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

esterag06

esterag06

Warszawa, Polska

Co mogę o sobie powiedzieć? Pierwsze słowo, które do głowy przychodzi to - uparta. Jeśli coś chcę zrobić to to robię. Lubie nowe wyzwania choć też się ich obawiam. Nie lubię stagnacji. Lubię uczyć się nowych rzeczy dlatego moje zainteresowania są dość szerokie - od księgowości po organizowanie wypraw, a w tym różne prace manualne ( robienie na drutach, malowanie figurek do gier, robienie elementów makiet, robienie zdjęć, rysowanie itd itd) ale też jestem zaciekawiona mechanizmami, które odgrywają się w człowieku - głównie chodzi o emocje i ich rozwój i jak one wpływają na nasze życie i jak możemy pomóc dzieciom je rozumieć tak aby zyskiwały większą pewność siebie i poczucie wartości.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

211 PLN z 10500 PLN

12 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 29.10.2018 22:10

Książka 'Malowanie świata barwami emocji'

O projekcie

 

 

Radość, złość, miłość, wstyd, zdziwienie... Emocje! Kto ich nie doświadcza? Ale skąd się biorą i jak powstają? Kto je zrozumie? Otóż my postaramy się je rozgryźć! Im jesteśmy starsi wydają one się być bardziej skomplikowane, ale mechanizmy ich powstawania są zaskakujące.

 Pomyśl, gdyby nie emocje, jak niemowlęta czy dzieci a nawet my, dorośli, komunikowali byśmy swoje potrzeby? Bez emocji, treści które przekazujemy byłyby bezbarwne i monotonne, a dziecko dopóki nie nauczyło by sie mówić miałoby duży problem z komunikacją ze światem zewnętrznym. Działamy intuicyjnie, ale z wiekiem uczymy się kontrolować emocje, a także ukrywać te, które są społecznie niepożądane.

 

Moim marzeniem jest pomóc dzieciom i dorosłym - pokazać jak ważne są emocje od samego początku, uświadomić, że to one maja ogromny wpływ na dalsze życie. I że mamy na nie wpływ. Możemy być najlepszym przykładem dla naszych pociech jak radzić sobie w życiu z nimi lub najgorszym. Chcę, aby świat dzieci był piękny, kolorowy, pełen radości. Nie chcę by doświadczały przykrych sytuacji z powodu braków emocjonalnych. Chcę pokazać jak można zbudować wiarę w siebie i zniwelować tym samym wycofanie. 

 


 

Chcę byś zrozumiał/a, że możemy podejść do tematu bardziej świadomie, ale przy dobrej zabawie, przecież każdy z nas lubi się bawić, ja, Ty, a co dopiero dziecko. Otwórz się na małego człowieka i poczuj co siedzi w jego serduszku.

 

 

Książka, którą napisałam ma na celu przybliżyć, dać inspirację i pomysły każdemu, kto jest tematem zainteresowany. Jest to zbiór zajęć i ćwiczeń do pracy z dziećmi. Praca zawiera część teoretyczną i praktyczną - pierwsza pomoże Ci zrozumieć mechanizmy powstawania emocji. Ta druga to konspekty zajęć przewidziane na cały rok szkolny dla dzieci w wieku 8-9 lat, natomiast można je dopasować dla dzieci młodszych lub starszych zmieniając stopień trudności. ALE to nie jedyne przeznaczenie tej książki. Zabawy czy aktywności przezemnie wymyślone mogą być wykorzystane jako pomysły jak aktywnie spędzać czas z własnym dzieckiem i budować z nim wartościową więź. Po prostu zainspiruj się, wykorzystaj moje autorskie pomysły dla siebie lub innych.

 

Pamiętajmy, że dziecko otoczone miłością, uwagą i zrozumieniem zdecydowanie lepiej się rozwija. Jeżeli jesteśmy świadomym pokoleniem i rozumiemy potrzebę samorozwoju, to zadbamy o ten aspekt u najmłodszych.

 

 

 

Książkę skończyłam pisać w 2017 roku. Powstała jako praca dyplomowa, ale poczułam narastającą inspirację i zaciekawienie tą tematyką. Praca spotkała się z pozytywnym odbiorem mojej promotorki oraz recenzenta. Moim celem, jak i marzeniem jest ją wydać i podzielić się z Wami efektami mojej pasji. Jedyne co mnie powstrzymuje to fundusze, aby móc wydać moją pracę. Dlatego liczę na Was i na Wasze wsparcie.

 

Zostałam wyróżniona w "Konkursie Na Książkę Wartę Wydania" wydawnictwa Poligraf. Moją nagrodą są pieniądze na reklamę książki, jeśli ją oczywiście wydam. Jest to mailing reklamowy, reklama banerowa w księgarni internetowej oraz reklama na funpage'u wydawnictwa na Facebook'u, ale to tylko początek tej drogi. Mam nadzieję, że ją odbędziecie razem ze mną.

 

 

 

Jeśli uda mi się osiągnąć cel w 100 %

osiągnę minimalną stawkę pozwalającą mi wydać książkę 

Jeśli uzbieram 13 500 zł

dystrybucja będzie szersza a książka będzie łatwiejsza do zdobycia

Jeśli uzbieram powyżej 150 %

będe zachwycona i będę starała sie dalej promować książkę, będę się starała ją również wydać w wersji anglojęzycznej

 

Za okazane wsparcie mam przewidziane nagrody:) Główną nagrodą jest oczywiście książka oraz jej wersja elektroniczna, dodatkowo też będziesz mogła/mógł zdobyć oryginalną pracę dziecka, która została zamieszczona w książce.

 

Masz również szanse na wyróżnienie w wydrukowanej wersji - otóż możesz sprawić, aby Twoje imię i nazwisko znalazło się w mojej książce:)

 

Nagrody zostaną rozesłane jak najszybciej będzie to możliwe. Gdy tylko uzbieram potrzebną kwotę, będę kontaktować się z wydawnictwem, aby jak najszybciej machina ruszyła. 

 

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do mnie:

projektksiazkaemocje@gmail.com