Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Yellowteam Sp. z o.o.

Yellowteam Sp. z o.o.

Kraków, Polska

Twórca gry napisał o sobie, że jest "niemłodym, doświadczonym przez życie człowiekiem, który chciałby pomóc sobie i innym w bezpiecznym poruszaniu się po zawiłych ścieżkach prawa ogarniających naszą codzienność". To prawda...i tak niech zostanie!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Oczekujący

0 PLN z 30000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 19.05.2017 18:06

Lex et Ordo - Prawo i porządek

O projekcie

 Nieznajomość prawa szkodzi!

"Ignoratia legis non excusat"

(również ignoratia legis non exculpat, łac: nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem) - oznaczają, że nikt nie może szukać usprawiedliwienia

w nieznajomości prawa"

 

Jak to się zaczęło:

Wiele lat temu kiedy warunki nie pozwalały mieć tego co by się mieć chciało,  w trudnych relacjach "stanu wyjątkowego" zrodził się pomysł gry planszowej, która mogłaby pomóc w zrozumieniu przepisów prawa i nauczyć przestrzegania porządku prawnego.

Na dużej, rozłożonej kopercie powstał polowy projekt gry oparty o popularnego "chińczyka". Projekt przez wiele lat służył różnym grupom osób za poligon doświadczalny.

Gra jest w tej postaci niezwykle prosta. Kostka, pionki i kilku graczy. Zasady są opisane na planszy. Kto pierwszy dociera do celu/mety wygrywa.

Opis projektu:

Przez lata od pomysłu i pierwowzoru  wiele się zmieniło. Gry planszowe, dzięki rozwojowi grafiki cyfrowej stały się bardziej atrakcyjne, a gry elektroniczne są dla nich dużą konkurencją.

W tej kampanii chcielibyśmy zebrać środki na nową szatę graficzną, próbne wydruki, opakowanie i udoskonalenie gry. Chcielibyśmy również połączyć nośnik papierowy z medium elektronicznym, wprowadzając do gry karty z kazusami (KAZUS - zagadnienie, problem prawny, którego rozwiązaniem zajmuje się powołany do tego organ.) wybierane zgodnie z instrukcją i wyświetlane na smartfonie, iphonie lub tablecie.

Jeśli uzbieramy założoną kwotę chcielibyśmy przedstawić pierwszą edycję gry do wydawcy.

Co dalej:

To zależy od Was!

Gdyby udało się nam zebrać więcej niż 80 tyś zł osiągniemy cel bezwzględny                      i natychmiast modernizujemy grę.

Będzie to wspomagana elektronicznie wersja gry w niespotykanym wydaniu!

Stworzyliśmy specjalny system połączenia pionka z planszą poprzez bluetooth. Pionek odczytuje pole, na którym stoi przesyłając sygnał do telefonu (smartfona, iphona), a system sam, losowo wybiera odpowiedni kazus.

Dzięki elektronice będziemy mogli systematycznie powiększać liczbę kazusów, zdarzeń i zadań potrzebnych do rozwoju gry, bez zbędnego tworzenia papierowych „dodatków”. Ten zabieg  z pewnością zwiększy atrakcyjność gry.

Dodajemy do tego specjalnie stworzoną stronę internetową dla społeczności graczy

www.lexetordo.eu

na której uczestnicy będą mogli wymieniać się uwagami i pomysłami stając się nie tylko graczami ale i współuczestnikami scenariusza gry.

 

Naszych darczyńców wynagrodzimy dostępem do specjalnego profilu uczestnika gry, a przy wpłatach powyżej 50,00 zł specjalną plakietką/odznaką "Lex et Ordo" (łac: Prawo i porządek)

 (Wszelkie prawa zastrzeżone!)

Kim jest twórca gry:

niemłodym, doświadczonym przez życie człowiekiem, który chciałby pomóc sobie i innym w bezpiecznym poruszaniu się po zawiłych ścieżkach prawa ogarniających naszą codzienność.

Kto nam pomaga:

Starsi i młodsi – bo przecież nasza gra jest dla każdego. Dwoje grafików, którzy dbają o wizualną stronę projektu, młody, niezależny filozof  odpowiedzialni za stronę merytoryczną, kancelaria prawna, informatycy i programiści z zawodu i zamiłowania, zajmujący się stroną aplikacji i elektroniki oraz wszyscy ci, którzy angażują się w pomoc i powodzenie projektu. 

 

Dlaczego crowdfunding?

Dlatego, że chcemy Was zainteresować czymś ciekawym. Pokazać przestrzeń dla rozwoju siebie i innych przez grę/zabawę, która niedaleka jest od realnych wydarzeń życia codziennego.

Chcemy, żeby trafiła do Was gra w najwyższej jakości. Zebrane środki pozwolą na wykończenie projektu, stworzenie w pełni profesjonalnych grafik i wydruków oraz aplikacji.

"Prawo i porządek" może być grą, która pozostawi w Tobie poczucie pewności.

Pomagając nam sfinansować ostatni etap gry z pełną elektroniką, macie niepowtarzalną okazję stworzyć razem z naszą ekipą pierwszą na rynku grę tego rodzaju, łączącą tradycyjną formę gry planszowej z elektroniczną planszą przesyłającą dane do aplikacji.

Warto nam pomóc i w grę zainwestować!

 

Kiedy zrealizujemy projekt i wyślemy nagrody?

Kiedy zbierzemy minimalną kwotę zlecimy natychmiast po otrzymaniu środków wysłkę nagród.

Kiedy minimalna kwota będzie dwukrotnie wyższa od założonej rozpoczynamy przygotowanie do produkcji elementów gry z systemem identyfikacji piona zakładając, że zainteresowanie nią pozwoli osiągnąć kwotę niezbędną do wykończenia projektu.

Zebranie kwoty 80 tyś zł i wyższej zapewni wysłanie Wam nagród najdalej w trzy tygodnie po otrzymaniu pieniędzy.

 

LEX ET ORDO

społecznościowy projekt otwarty!

Każdy prawnik, kancelaria doradztwa prawnego, student lub pasjonat prawa może stworzyć swój własny „kazus” oparty o fikcyjne lub faktyczne zdarzenia i aktualnie obowiązujące przepisy prawa polskiego.

Moderator gry doda wybrane „kazusy” do systemu, a twórca (twórcy) będzie miał prawo podpisać „kazus” własnym nazwiskiem (nazwą) z linkowaniem podpisu do wskazanej strony internetowej.

 

Wspierają nas:

   ........................................................................

Kto o nas mówi i pisze:

.........................................................................