Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Karol Torzewski

Karol Torzewski

Warszawa

https://www.facebook.com/pages/Karol-Torzewski/418834818250613

Napisz wiadomość do Projektodawcy

286 PLN z 1500 PLN

8 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 04.05.2014 18:06

Powstanie Warszawskie - POJUTRZE nadeszło

O projekcie

 

  Celem wystawy jest pokazanie nieznanego Powstania Warszawskiego, nieznanej historii lub osoby. Co ważniejsze, jest to próba pokazania, jak wydarzenia z 1944 roku widzi pokolenie, które wychowuje się w wolnym kraju. Pokolenie, które ma niepowtarzalną szansę uczenia się historii bezpośrednio od samych powstańców. Uważamy, że sztuka jest do tego najlepszym nośnikiem, jak również najbardziej skłania do refleksji.  

  Ekspozycja jest tworzona w ramach Nocy Muzeów w budynku PASTy, pod patronatem GH „Zgrupowanie Radosław”. W ramach wystawy, są przewidziane warsztaty artystyczne dla najmłodszych, prezentacja sztandarów kombatanckich oraz oryginalnych pamiątek z powstania. Wstęp wolny

  Pieniądze zbieramy na sfinansowanie materiałów potrzebnych do stworzenia wystawy, przeprowadzenia warsztatów dla dzieci. Sami jako ludzie młodzi i studiujący, nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich kosztów

 

  Jesteśmy grupą przyjaciół, związanych z Grupą Historyczną „Zgrupowanie Radosław”. Każdy z nas czuje się patriotą i niewątpliwie kieruje się podobnymi wartościami i ideałami. Warszawa jest dla nas miastem, na które jak na żadne inne - trzeba patrzeć wielowymiarowo: takie, jakie było, jest i będzie. Miastem, w którym na każdym kroku ziemia jest przesiąknięta krwią, wylaną za wolność 

 
Beata Połatyńska - należy do Grupy Historycznej "Zgrupowanie Radosław". Ilustrator książek dla dzieci. W swoich pracach pragnie pokazać, choć w części, co ją fascynuje w wydarzeniach z 1944 roku - które są wciąż żywe i aktualne.  
    
Karol Torzewski -  postawił przed sobą pozornie proste pytania: co czuli, oraz kim byli uczestnicy Powstania Warszawskiego. 
Katarzyna Czajkowska - jest doktorantką w Zakładzie Embriologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się psychologią, kulturą oraz historią. W wolnym czasie zajmuje się fotografią, tańcem, malarstwem i zwiedzaniem. 
Małgorzata Ferska - studentka kulturoznawstwa.  Używając przeważnie tuszu i węgla tworzy nasycone symbolizmem prace oparte na motywach natury i przemijania, które stają się jej własną interpretacją otaczającego świata.
Natalia Bąk - studentka Politechniki Warszawskiej oraz warszawski przewodnik miejski. Zafascynowana historią przedwojenną i wojenną - pasję historyczną realizuje, jako wolontariusz w Muzeum Powstania Warszawskiego. Szefowa damskiej sekcji Stowarzyszenia GH "Zgrupowanie Radosław"