Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Jakub Siwczyński

Jakub Siwczyński

Zukowice Stare, Tarnow, Poland

Tarnowski gitarzysta i wokalista rockowy. Urodzony 16.09.1993 w Krakowie. Doświadczenie: liczne tarnowskie zespoły rock/metal. Od początku 2012r. frontman w zespole 10 ton. Posiadane uprawnienia: prawo ostrej jazdy na koncertach. Umiejętności: gra na gitarze - nieźle, śpiewanie - znośnie, obsługa sprzętu -ponadprzeciętnie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

374 PLN z 100000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 21.07.2013 00:12

Nowa Fala Polskiego Heavy Metalu

O projekcie

Baner

NFPHM (Nowa Fala Polskiego Heavy Metalu) to inicjatywa tarnowskiego zespołu 10 ton i niezależnej wytwórni Warthog Records, skierowana do wszystkich zespołów metalowych w Polsce, jak i wszystkich fanów ciężkiego grania. Jeśli zależy Ci na tym, aby Heavy Metal w Polsce miał się lepiej - wspomóż naszą akcję! Pokażmy solidarność polskich fanów i muzyków metalowych.

 Małe działania powielone przez tysiące ludzi dają olbrzymie rezultaty! Spróbujmy dokonać tego razem!

Prosimy o dokładne zapoznanie się z opisem projektu.

Spis treści:

1. Wstępniak
2. Konkretnie – cele i terminy, na co zbieramy?
3. Jak jeszcze można pomóc?
4. Co to w ogóle za ludzie – czyli o ekipie słów kilkadziesiąt.
5. Podsumowanie – dla tych, co nie lubią czytać!
6. Trochę zdjęć

Tytułem wstępu
Projekt skierowany jest do wszystkich tych, którym bliskie są mocne gitarowe riffy, perkusyjne popisy w szybkich tempach, solidny kopniak w niskich częstotliwościach i niezapomniane chwile które można przeżyć udając się na koncert heavy metalowy! Witamy wszystkich zwolenników ciężkiego grania, oraz tych którzy jeszcze boją się przejść na naszą stronę, ale z gorliwością śledzą wydarzenia na rodzimej scenie muzycznej!

KONKRETY:

Cele podstawowe i zakładane daty ich realizacji:

-nagranie co najmniej 5 albumów studyjnych (1 każdego z zespołów) do końca czerwca 2014r. w nakładzie min. 500 szt. CD każdy – informacja nt. zespołów poniżej

-zorganizowanie minimum 15 koncertów z cyklu Nowa Fala Polskiego Heavy Metalu, w większych miastach w Polsce m.in.: Kraków, Warszawa, Katowice, Wrocław, Kielce, Rzeszów, Tarnów itd. Do końca września 2014 (lokalizacje koncertów po części uzależnione będą od wielkości wsparcia z danego regionu!) Na koncertach będą występować zespoły zaangażowane w akcje.

-nagranie co najmniej 5 teledysków (1 każdego zespołu) do końca września 2014

-promowanie wszystkich zespołów które włączą się w akcję – bezterminowo, także po zakończeniu projektu, a w razie drugiej edycji projektu – dalsza współpraca.  

WAŻNA INFORMACJA!
Wszystkie chętne do przyłączenia się do akcji zespoły grające Heavy Metal i gatunki pokrewne (z całej polski!) mogą nadsyłać zgłoszenia na adres: warthogrecords@gmail.com lub 10tonband@gmail.com lub jmsiwczynski@gmail.com lub przez profile na facebooku:  NFPHM lub warthogrecords lub zespół 10 ton

4 dodatkowe zespoły, których albumy będą zarejestrowane zostaną wyłonione spośród nadesłanych zgłoszeń przez członków zespołu 10 ton i sztab zaangażowanych ludzi do końca lipca 2013r i podane do publicznej wiadomości.

-propagowanie muzyki z gatunku Heavy Metal na terenie RP - bezterminowo

spełnienie powyższych warunków jest jednoznaczne z sukcesem projektu.

Teraz trochę o mamonie:

100000?! Chyba całkiem zgłupieli!

Eh już dawno zbzikowaliśmy na punkcie ciężkiej muzy, a 100tys które zwykłemu  Kowalskiemu wydaje się być wyciągiem z konta przeciętnego szejka z Dubaju, w naszej branży jest tak naprawdę kroplą w morzu potrzeb.

Jako że my nie jesteśmy naftowymi królami zwracamy się z prośbą o pomoc do… wszystkich! Każdy może wspomóc naszą akcję! Wpłacając dowolną kwotę za pośrednictwem polakpotrafi.pl

Nie sposób nie zauważyć że dotychczasowy rekord finansowania społecznościowego w Polsce należy do organizatorów Cohabitat Gathering 2012 i wynosi 97877PLN…

…czy uda się zrealizować plany i tym samym ustanowić nowy rekord - to zależy od Ciebie!!! Pomyśl czy na pewno potrzebujesz tych kilku paczek tytoniu? A może wolisz naszą płytę i wejściówki na koncert – zażyjesz trochę ruchu i będziesz zdrowszy(a) ! Nie palisz – tym lepiej pewnie z tego powodu masz górę forsy którą możesz poświęcić na ten szczytny cel.

 Zgromadzone środki przeznaczone będą na:

-rejestrację i wydanie albumów studyjnych i teledysków - tłoczenie płyt, legalne oprogramowanie, sprzęt audio/video zdolny do rejestracji i przetwarzania w wysokiej rozdzielczości
-koszta związane z organizacją koncertów - dojazdy i transport, plakatowanie, merchandise, noclegi, catering, wynagrodzenie muzyków
-uzupełnienie zaplecza sprzętowego w studio i do zastosowań live oraz adaptacja akustyczna pomieszczenia do nagrywania bębnów. - przody, konsoleta, monitory sceniczne, wzmacniacze, oświetlenie, okablowanie, inteface audio, omikrofonowanie  itp

Pełne rozliczenie całego budżetu zostanie podane do publicznej wiadomości po zakończeniu projektu, ponieważ w zależności od zgromadzonej sumy wsparcia, wydatków poczynionych przez organizatorów we własnym zakresie środków lub cen na rynku wtórnym może zostać podjęta decyzja o zwiększeniu nakładu albumów lub zmianie proporcji wydatków.

 

Co jak zgromadzimy więcej środków?
Zorganizujemy więcej koncertów, wydamy więcej płyt, nasza akcja będzie zakrojona na jeszcze szerszą skalę (europejską? A może nawet światową!)

Jak jeszcze można pomóc?

Priorytetem jest uzbieranie wyznaczonej kwoty, a przekroczenie jej i każda kolejna złotówka będzie zwiększać zasięg naszych działań.

Lecz jeśli nie stać Cię nawet na małe piwko (swoją drogą ciekawe skąd stać Cię na opłacenie internetów), a mimo to chcesz pomóc, tu jest kilka rzeczy które możesz zrobić:

-rozpowszechniać informację o akcji – na profilu na twitterze, facebooku czy innej naszejklasie, na swojej stronie internetowej, na samochodzie czy ciężarówce, na rowerze Twojego Taty – on się wychował na takiej muzyce, i tak dalej - sky is the limit!

-podzielić się z nami Twoimi spostrzeżeniami i pomysłami przysyłając je na adres mailowy: warthogrecords@gmail.com

-zgłosić swoją kapeli do NFPHM – niech to będzie tsunami, a nie bąbelki z zatkanego syfonu w wannie sąsiada. Nawet jeśli nie nagramy Waszego albumu to macie spore szanse (niemalże pewność) zagrać na jednym z koncertów z cyklu!

-przybywać na koncerty, najlepiej wraz z tłumem znajomych – naprawdę warto, świetna zabawa i satysfakcja gwarantowana!

 O organizatorach

O zespole 10 ton

 10 ton - Rafał

Oficjalnie początek działalności zespołu datuje się na luty 2012, choć korzenie sięgają początku ubiegłej dekady. Powstał z inicjatywy dwóch doświadczonych muzyków: Rafała Babisza (wcześniej Rzeszowski Holy Aim, Current) oraz Jakuba Siwczyńskiego (mniej znane Tarnowskie zespoły rockowe i metalowe). Od samego początku przyświecał nam cel – grać muzykę którą kochamy i dążyć do nieustannego rozwoju nie tylko osobistego czy zespołu, ale całej muzyki metalowej. Po kilku lokalnych sukcesach, zagraliśmy serię koncertów (m.in. z grupą Totentanz w ramach finału WOŚP) które spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony słuchaczy i zespołów z którymi mieliśmy przyjemność dzielić scenę. Po zrealizowaniu dema we własnym zakresie środków i sprzętu nadszedł czas na nagranie profesjonalnego longpleja – i tu właśnie zyskał finalną formę pomysł który od dawna kiełkował w naszych umysłach:  spróbować zrobić coś nie tylko dla naszego zespołu ale i dla innych kapel, które są w podobnym do naszego położeniu. Postanowiliśmy nie zamykać się jedynie na nasz region, ale uczynić akcje ogólnopolską, tak aby szanse na realizacje naszych planów były jak największe. Zapraszamy do przesłuchania naszego nagrania demo na YT, oraz odwiedzenia http://www.facebook.com/10tonsband gdzie można znaleźć więcej informacji na nasz temat. Wkrótce powinna też ruszyć nasza nowa strona internetowa – miejcie oczy otwarte!

 http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_-95NRyi0I8

 Warthog Records

 Warthog Logo

Wytwórnia, studio nagrań, sala prób i firma nagłośnieniowa w jednym. Założone przez muzyków z zespołu 10 ton i w 100% finansowane z ich kieszeni. Misją wytwórni jest realna pomoc młodym zespołom w promocji i nagrywaniu albumów niskim nakładem środków, lecz w pełni profesjonalnie. Choć sami posiadamy minimum sprzętowe to i tak chcemy się tym podzielić. Zaangażowane osoby wciąż zyskują nowe doświadczenia podczas pracy na estradzie i w studio a także na kursach doszkalających. Siedziba znajduje się w podtarnowskiej miejscowości Żukowice Stare, w przyjemnym otoczeniu i oddaleniu od większych źródeł hałasu, co sprzyja rejestracji nagrań.

Jakub Siwczyński

Siwy 
Gitarzysta i wokalista w zespole 10 ton. Umiejętności zdobywał m.in. w tarnowskim Pałacu Młodzieży, a także podpatrując znakomitych gitarzystów z okolic Tarnowa i we własnym zakresie. Wiedzę teoretyczna i praktyczne umiejętności obsługi sprzętu estradowego to zasługa współpracy z lokalnymi firmami nagłośnieniowymi oraz ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań. Pomysłodawca akcji NFPHM i osoba odpowiedzialna za jej przebieg.

Mateusz Mazanek

Mazan

Basista 10 ton. Współpomysłodawca projektu. Nie do pomylenia z nikim innym z racji na zjawiskową fryzurę, niepowtarzalną osobowość sceniczną i melodyjną grę na basie! Pomoc w kontaktach z mediami.

Krystian Pis
Pisu
Gitarzysta 10 ton. Zgłosił swoją kandydaturę na nowego gitarzystę. Po przesłuchaniu okazał się idealną osobą na to stanowisko! Niech nie zwiedzie Was podobieństwo do nazwy pewnej partii politycznej, ostre riffy i ogniste zagrywki są na porządku dziennym!

Łukasz Pyzdek
luke
Perkusista 10 ton, absolwent szkoły muzycznej I i II stopnia w Tarnowie. Muzyk z wykształcenia i zamiłowania. Przede wszystkim do ciężkiej muzyki! Równo i z feelingiem, a na pewno głośno…

Adrian Grudzień

Realizator dźwięku, współpraca z zespołem zarówno podczas występów na żywo jak i w studio. Kręci nami jak chce!

Magdalena Babisz

Fotograf zespołu, konsultacje stylistyczne (ale bez przesady – panowie są niereformowalni)

Jakub Kawa

Ex gitarzysta - 10 ton, pasjonat heavy metalu, członek ekipy technicznej. Jako student filologii angielskiej odpowiada za kontakty zagraniczne.

Mateusz Tryba

Road manager zespołu, odpowiada za rezerwację terminów, oraz wywiązywanie się z warunków umowy wszystkich stron. Podobnie jak wszyscy zaangażowani zwolennik ciężkiego grania.

 

Podsumowanie

Jeśli dotarłeś(aś) do tego miejsca to znaczy że albo bardzo Cię interesuje nasze przedsięwzięcie, albo po prostu przewinąłeś(aś) żeby zobaczyć co jest na końcu J

 Niezależnie od tego jaki był Twój motyw wiedz że:

Jeśli uda nam się osiągnąć założony cel finansowy dołożymy wszelkich starań aby projekt odniósł sukces na 120%. Czyli zobowiązujemy się:
* nagrać co najmniej 5 albumów studyjnych do końca czerwca 2014r.,
* zorganizować co najmniej 15 koncertów z cyklu NFPHM w większych miastach na terenie RP do końca września 2014r.,
*nagrać co najmniej 5 teledysków do końca września 2014r.
*uczynić wszystko aby Heavy Metal miał się coraz lepiej i docierał do jak najszerszej publiczności

Przypominamy że wszystkie zespoły które chcą przyłączyć się do naszej akcji mogą nadsyłać swoje dane na adresy: warthogrecords@gmail.com, jmsiwczynski@gmail.com, lub kontaktować się za pośrednictwem facebooka.

 

Zapraszamy do odwiedzenia i śledzenia naszych profili na facebooku:

Nowa Fala Polskiego Heavy Metalu - oficjalny profil

 wytwórnia Warthog Records

zespół 10 ton

Niech żyje Heavy Metal!!!

 strangulatestudioludziekoncertmazanTrybkastrangulate