Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Prywatne Policealne Studium Sztuki Wokalnej

Prywatne Policealne Studium Sztuki Wokalnej

Poznań, Polska

Prywatnye Policealne Studium Sztuki Wokalnej to placówka kształcąca od 25 lat młodych adeptów wokalistyki. W ofercie kształcenia znajdują się:
- 3 letni cykl kształcenia w specjalizacji wokalno-aktorskiej - klasyka oraz roczny kurs mogący być zarówno przygotowaniem do studiów wokalnych, jak i uzupełnieniem kształcenia (absolwwenci szkoły muzycznej lub uczelni artystycznych)
- roczny kurs w specjalizacji musical, jazz i piosenka estradowa
Nowością jest kurs VOCALART JUNIOR skierowany do młodzieży od 12 lat chcących uzupełnić swoją wiedzę podstaw muzyki (kształcenie słuchu, harmonia, zasady muzyki, czytanie nut, pianino) oraz naukę wokalu (indywidualne lekcje śpiewu, zepsoły wokalne, praktyka w studio nagrań).
Studium prowadzi także indywidualne konsultacje dla wokalistów. Nasi wykładowcy prowadzą również terapie rehabilitacji głosu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5770 PLN z 5000 PLN

70 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

115%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.07.2016.

Wesprzyj naszą jubileuszową płytę!

O projekcie

 

Towarzystwo Muzyczne Schola Cantorum Poznaniensis  powstało w 1996 roku. Jego pomysłodawczynią i duszą jest profesor Jadwiga Gałęska Tritt, a od 2013 roku kieruje nim Barbara Tritt – śpiewaczka oraz pedagog śpiewu.

Głównym założeniem Towarzystwa jest promocja młodych zdolnych artystów poprzez projekty artystyczne, nagrania płyt, warsztaty oraz szkolenia umożliwiające im poszerzanie umiejętności.  Towarzystwo sprawuje także opiekę nas studentami i absolwentami Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej.

Towarzystwo skupia i angażuje chórzystów, młodzież studencką oraz młodych naukowców nie tylko z Poznania czy Wielkopolski, ale z całej Polski. Od zarania Towarzystwo prężnie działa na rynku muzycznym realizując projekty muzyki kantatowo-oratoryjnej, kameralistyki wokalnej oraz spektakli teatralno-muzycznych.

W ostatnich latach zrealizowaliśmy szereg projektów artystycznych, obejmujących m. In. koncerty muzyki religijnej, barokowej, operetkowej i musicalowej, prowadziliśmy dziesiątki warsztatów skierowanych nie tylko do młodych adeptów śpiewu, ale także dyrygentów chórów. Wydawaliśmy książki dotyczące pedagogiki śpiewu – w tym definiujące autorską metodę pedagogiczną prof. Jadwigi Gałęskiej-Tritt. „Śpiewam solo i w zespole” oraz „Dzieci lubią śpiewać, a my razem z nimi” okazały się nieocenioną pomocą dla pedagogów i nauczycieli śpiewu.

Wydawaliśmy też płyty – w 2009 ukazała się płyta „Kameralnie to pięknie i profesjonalnie”, prezentująca utwory muzyki kameralnej autorów takich, jak Vivaldi czy Pietrowicz, w 2011 ukazał się „Śpiewnik” Andrzeja Koszewskiego w opracowaniu prof. Gałęskiej-Tritt i wykonaniu wokalnym B. Tritt,. W roku 2013 nagraliśmy natomiast „W kręgu pieśni polskiej XIX i XX wieku” , na którą to płytę złożyły się pieśni autorstwa S. Niewiadomskiego, F. Nowowiejskiego, J. Sokorskiego.

 

Od 2013 roku Towarzystwo sprawuje patronat nad warsztatami artystycznymi odbywającymi się w całej Polsce w okresie letnim. W 2013 roku zorganizowana została także I edycja Kursu Kameralistyki VOCE&PIANO dla wokalistów i pianistów. Działania te skierowanie są nie tylko do członków Towarzystwa, ale także wszystkich zainteresowanych zdobywaniem nowych umiejętności.

 

Naszym celem jest nagranie płyty, stanowiącej wydawnictwo jubileuszowe na 20-lecie istnienia.

Płyta ta będzie wyjątkowa - złożą się na nią autorskie kompozycje zaproszonych twórców, ale też utwory, które dały początek istnienia Towarzystwa. Dwadzieścia lat temu zaczynaliśmy działać w sektorze muzycznym z miłości do kameralistyki i wykonawstwa a capella - zamierzamy w nowych nagraniach powrócić do tych korzeni, a zarazem promować piękno muzyki kameralnej.

Pojawią się także utwory napisane specjalnie dla nas na jubileusz przez takich kompozytorów, jak: ks. prof. dr hab. Michał Roman Szulik, Radosław Mateja czy Mirosław Gałęski

Jako artyści wystąpią osoby związane z naszym Towarzystwem - pochwalić się możemy sporym kręgiem artystów muzyków, współpracujących z nami w wielu zakresach. Zapraszamy do współpracy najlepszych solistów, chórzystów, instrumentalistów.

Płyta uzupełniona będzie o folder, zawierający treści związane z historią i działalnością Towarzystwa. Dwadzieścia lat działalności przyniosło sporo wydarzeń artystycznych, warsztatów, imprez, o których chcielibyśmy Wam opowiedzieć. Folder zilustrowany zostanie archiwalnymi zdjęciami, a całość uzupełniać będą wypowiedzi naszych członków i osób z nami zaprzyjaźnionych.

Środki zgromadzone w niniejszej zbiórce zostaną więc przeznaczone na opłacenie studia nagraniowego na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Siedlcach, miks i mastering nagrania, honoraria dla artystów (solistów, kompozytorów, instrumentalistów), nagranie i tłoczenie płyt, opracowanie graficzne całości, wydruk folderu.

Sesję nagraniową realizujemy w dniach 1-2 października 2016 w Siedlcach. Premierę płyty przewidujemy na koniec listopada tego samego roku.

 

W zamian mamy dla Was to, w czym jesteśmy najlepsi - lekcje śpiewu, gry na instrumentach, także na tych, które są zdecydowanie mniej popularne - jak organy czy harfa. Proponujemy także uczestnictwo w rozmaitych warsztatach, prowadzonych przez pracujących z nami pedagogów - prof. Jadwigę Gałęską-Tritt, Pawła Hadyńskiego, Michała Mroczkowskiego, Michała Grześkowiaka, Cecylię Matysik-IgnyśBarbarę Tritt. Warsztaty te to możliwość wypróbowania rozmaitych form ekspresji twórczej i przyjrzenia się z bliska pracy Towarzystwa. To także niepowtarzalna okazja, by przeżyć przygodę z muzyką!

Ponieważ działalność edukacyjna to istotny filar naszej działalności, proponujemy także wydawnictwa książkowe, które ukazały się nakładem TMSCP. Propozycję tę kierujemy do osób zainteresowanych pedagogiką śpiewu i emisji głosu, zwłaszcza nauczycielom, dyrygentom chórów, studentom. Przygotowaliśmy też egzemplarze płyt, które nagraliśmy w ostatnich latach.

Prócz daru muzycznego, mamy także inne talenty ;) Dlatego też oferujemy Wam w nagrodę za wsparcie także domowe przetwory, wytwory rękodzielnicze - samodzielnie przez nas projektowane i wykonywane, słodycze, gadżety. Każdy znajdzie coś fajnego!

 

Powodów jest mnóstwo...

- bo promujemy polską kameralistykę i sztukę wokalną;

- bo od dwudziestu lat mamy istotny wkład w artystyczny obraz Poznania i nie tylko;

- bo zaufali nam wybitni pedagodzy, śpiewacy i instrumentaliści, tacy jak Olga Rusin, Hanna Lizinkiewicz, Radosław Mateja, Maciej Straburzyński, Mariusz Otto, Paweł Szajek;

- bo od lat budujemy konsekwentnie środowisko młodych wokalistów, na które składają się zarówno debiutanci, jak i osoby starsze;

- bo umożliwiamy debiuty wokalne i rozwój dziesiątkom młodych ludzi - spod naszych skrzydeł wyszło niemal 200 wokalistów;

- bo aktywnie wspieramy inicjatywy edukacyjne, artystyczne, jesteśmy obecni na rozmaitych konkursach, masterclasses, przeglądach;

- bo bo mamy potężną praktykę artystyczną - daliśmy kilkaset koncertów dla różnej publiczności z różnorodnym repertuarem - klasycznym, barokowym, musicalowym, popularnym, romantycznym, pieśniowym, ariowym, operetkowym, sakralnym, poetyckim...

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.07.2016 17:05