Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Justyna Kinga

Justyna Kinga

Bydgoszcz, Polska

Urodziłam się w Augustowie, ale muzyczne wykształcenie zdobyłam w Bydgoszczy. Jestem przede wszystkim pianistką, choć nie słucham tylko muzyki klasycznej :) Zawodowo jestem związana z Akademią Sztuki w Szczecinie i Radiem Kultura w Bydgoszczy, w którym od lat prowadzę autorską audycję "Smak życia". Prywatnie jestem ciekawa świata i dlatego interesuje mnie to, co nieznane i niezdobyte.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1955 PLN z 1000 PLN

23 Wspierający

23 dni do zakończenia

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 11.08.2018 22:10

Płyta doktorska z muzyką hiszpańską

This project is also available in english version. Click here to change language

O projekcie

 Słowo wstępu

 

 

Muzyka to nie tylko moja praca i pasja, to całe moje życie! Dlaczego tak bardzo kocham muzykę? Ponieważ jest bliska mojemu sercu i mojej duszy. Dzięki muzyce mogę wyrazić cały wachlarz swoich emocji takich jak: smutek, żal, tęsknotę, ale również radość, czy złość. Muzyka zostaje, gdy wszystko inne zawodzi...

Ostatnie cztery lata intensywnie pracowałam i uczyłam się, żeby osiągnąć tytuł doktora sztuki. Jestem już bardzo blisko osiągnięcia mojego celu. To dla mnie sprawa wielkiej wagi, bo włożyłam w nią wiele wysiłku i zaangażowania. Dlatego proszę Was o wsparcie. Pomożecie?

 

 

 

Cel projektu

 

 

Moim celem jest nagranie płyty CD niezbędnej do obrony przewodu doktorskiego. Uczelnia pokrywa większość kosztów związanych z wydaniem tej płyty, opłaceniem recenzentów i reżysera dźwięku, jednak nie obejmuje to wynagrodzenia 2 tys. zł dla solistki, Anny Baran z Opery Nova  w Bydgoszczy. Zebranie choćby połowy tej kwoty umożliwi mi sfinalizowanie projektu, dlatego odwołuję się do szczodrości ludzi wspierających kulturę. Za zrozumienie, pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

 

 

Opis projektu

 

 

Jestem doktorantką na wydziale instrumentalnym w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (specjalność - gra na fortepianie). Do obrony przewodu doktorskiego niezbędne jest nagranie płyty CD, która pod względem doboru repertuaru koresponduje z tematem rozprawy doktorskiej. Moja praca doktorska dotyczy muzyki hiszpańskiej, dlatego na płycie znajdą się utwory hiszpańskiego kompozytora Xaviera Montsalvatge'a m. in. dwa cykle pieśni "Cinco canciones negras" i "Canciones para ninos", które nagrywam wspólnie ze śpiewaczką Anną Baran z Opery Nova. Dodam, że obydwa cykle zostały już przez nas nagrane, natomiast obrona przewodu doktorskiego przewidziana jest na jesień 2018 r.

 

 

 Do posłuchania

 

 

Zachęcam do wysłuchania moich nagrań, które nie są związane z płytą doktroską, ale wzbogacają mój muzyczny wizerunek.

 

Tadeusz Baird - "Słodka miłości"  z "Czterech sonetów miłosnych do słów Williama Szekspira".

Wykonanie: Wojciech Dyngosz - baryton, Justyna Jakubowska - fortepian.

 

Dymitr Szostakowicz - "Czarnooka" z cyklu "Pieśni hiszpańskie op. 100".

Wykonanie: Monika Litwin - Dyngosz - mezzosopran, Justyna Jakubowska - fortepian.

 

 

Trochę więcej o mnie 

 

 

Urodziłam się w Augustowie, ale muzyczne wykształcenie zdobyłam w Bydgoszczy. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliłam na licznych kursach i warsztatach muzycznych pod okiem znanych i cenionych profesorów z Polski i Europy. Brałam udział w wielu muzycznych festiwalach, koncertach i konkursach w kraju i za granicą. Koncertowałam jako solistka i kameralistka m. in. we Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. Jestem laureatką pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Belgradzie oraz drugiego miejsca na Międzynarodowym Pianistycznym Konkursie "Anemos" w Rzymie. Zawodowo jestem związana z Akademią Sztuki w Szczecinie.

 

Fot. Anna Łukaszewicz