Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Tomasz Zioło

Tomasz Zioło

Kędzierzyn-Koźle

Jestem trenerem kadry narodowej Polski w parabadmintonie od 2014 roku. Wiek 49 lat. Absolwent AWF w Warszawie oraz AWF w Katowicach. Od 1988r. posiadam II klasę trenerską. Od 1994r. jestem trenerem w klubie MMKS Kędzierzyn-Koźle. Jestem nauczycielem wychowania fizycznego w PG nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu, w którym uczę w klasach integracyjnych i współpracuję jako trener ze stowarzyszeniem Olimpiady Specjalne. Moimi wychowankami są m.in. Jarosław Suwała i Wojciech Poszelężny–drużynowi wicemistrzowie Europy U-17, Bartek Mróz oraz....

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1497 PLN z 12345 PLN

55 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 22.06.2014 18:06

Parabadminton - bitwa o Anglię

O projekcie

Czy zdobyłeś kiedyś medal? Tak? To pewnie wiesz jakim wspaniałym uczuciem jest stać na podium.

A czy to był medal zdobyty w Anglii? Nie? Więc debiut, nowe i nieznane dopiero przed Tobą.

Wspierając ten projekt możesz zapisać na swoje konto cząstkę medalu i poczuć się jak Bartłomiej Mróz – utytułowany parabadmintonista, albo jak debiutant – Grzegorz Jednaki, którzy zostawią na kortach badmintonowych Loughborough w Anglii wszystkie swoje siły.

Bartek Mróz ma szansę na zdobycie po raz kolejny tytułu mistrza kraju w którym odbywają się zawody.  Po Turcji, Hiszpanii i Holandii przyszła pora na Anglię. Bartek zawsze walczy na całego. Ma legitymację osoby niepełnosprawnej, bo urodził się bez prawego przedramienia, ale jego sprawność przekracza wielokrotnie umiejętności przeciętnego młodego człowieka.

Debiutantem w England Para-Badminton International będzie dzięki Wam Grzegorz Jednaki. Ambicja Grzegorza może być dla wielu inspiracją do wyznaczania sobie celów i zdobywania ich, zarażając pozytywną energią całe otoczenie.

Ludzie niedużego wzrostu, a do takich Grzegorz należy, na świecie są lekarzami, nauczycielami, biznesmenami. W Polsce chcielibyśmy, aby było tak samo. Na razie takie osoby wzbudzają zainteresowanie wyglądem. Grzegorz zmieni to. Jego dokonania sprawią, że inaczej spojrzymy na niedużych.

Każdy z nich -  Bartek i Grzegorz przygotowują się do turnieju oddzielnie. Bartek w Warszawie w ośrodku kadry narodowej badmintona, a Grzegorz we Wrocławiu w ośrodku Hasta La Vista oraz w Kędzierzynie-Koźlu w klubie MMKS.

Cel jest jeden - wspólny: udział w:

England Para-Badminton International  Loughborough 24-29 .06.

i zdobycie miejsca na podium, Bartek w SU5, a Grzegorz w SS6.

 

Wesprzyj, bo warto!

 

Styl gry Bartka porywa publiczność. Oto próbka jego umiejętności - mecz półfinałowy z Mistrzostw Świata w Dortmundzie 2013, przeciwnik: Wei Ming Tai (Singapur)

Zebrane pieniądze trafią na konto klubu MMKS, który od wielu lat jest organizacją pożytku publicznego, i co roku składa dokładne sprawozdanie z działalności merytorycznej i finansowej do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Środki zdobyte drogą tego projektu wydane będą na:

  •  transport  ok. 2300 zł
  •  wpsowe do mistrzostw ok. 1300 zł
  •  noclegi i wyżywienie ok. 7850 zł
  •  stroje sportowe ok.900 zł

Jeśli osiągniemy więcej niż zakładamy w naszym celu, nadwyżkę zagospodarujemy na kolejne turnieje. W planie jest kolejny turniej w lipcu w Anglii w Liverpool oraz we wrześniu Mistrzostwa Europy w Murcii w Hiszpanii.

 

Dzięki Para-Badminton Poland na facebooku będziemy mogli mocno podziękować każdemu, to włączy się w wsparcie naszych zawodników.

Patronat  nad projektem  objął  największy w Polsce dystrybutor sprzętu sportowego dla badmintona Firma YONEX   Polska.

Opiekę fizjoterapeutyczną nad zawodnikami polskiego parabadmintona sprawuje Łukasz Baran z ORTHOREHA

Jego ogromna wiedza i skuteczne oddziaływanie praktyczne, przywraca po kontuzjach naszych zawodników do gry w optymalnych terminach . Każdy może przekonać się na własnej skórze wybierając kwoty wsparcia z nagrodami, których fundatorem jest gabinet ORTHOREHA

Przygotowania Grzegorza do Mistrzostw Anglii są bardzo intensywne!

To treningi techniczne i taktyczne na Hasta la Vista we Wrocławiu oraz treningi startowe również tam, w trakcie turniejów. W dwóch Grzegorz brał udział. W turnieju mixtów z Kasią Mysłek

oraz w turnieju ligi indywidualnej. Byłem, widziałem - jestem pod wrażeniem postępów naszego zawodnika. Bez respektu do najmocniejszego w grupie rywala podszedł Grzegorz w ostatnim ligowym meczu i po prostu rozjechał przeciwnika. Zebrał po tym spotkaniu wiele pochwał i gratulacji. Jestem coraz bardziej spokojny o dobry debiut Grzegorza w Anglii.

 

 

Media o Twoim projekcie:

Bartek i Grzegorz zawalczą o Anglię

www.tvp.pl | 2014-06-06

Zobacz materiał o przygotowaniach Bartka i Grzegorza do England Para-Badminton International Loughborough. Idź do 18 minuty 30 sekundy.

Grzegorz Jednaki – nowa nadzieja polskiego parabadmintona

igrzyska24.pl | 2014-06-03

W trakcie wyjazdu z dziećmi z naszego klubu na II Otwarte Mistrzostwa City Sports, postanowiłem obejrzeć na żywo w akcji mojego parabadmintonistę Grzegorza Jednakiego, który w niedzielę 1 czerwca rozgrywał mecze w swojej grupie ligowej we wrocławskim Centrum Sportowym Hasta la Vista.

Przed nim pierwsza konfrontacja

www.badmintonzone.pl | 2014-06-03

W trakcie wyjazdu z dziećmi z naszego klubu na II Otwarte Mistrzostwa City Sports postanowiłem obejrzeć na żywo w akcji mojego parabadmintonistę, Grzegorza Jednakiego, który w niedzielę 1 czerwca rozgrywał mecze w swojej grupie ligowej we wrocławskim Centrum Sportowym Hasta la Vista.

Parabadminton - bitwa o Anglię

www.badmintonzone.pl | 2014-05-29

Projekt dla Dominiki zakończony sukcesem! Bardzo dziękujemy za wsparcie oraz informacje, które pomogły wypromować naszą akcję. Od środy, ale tym razem na portalu "Polak potrafi", ruszyliśmy z kolejnym projektem, który ma pomóc Bartkowi Mrozowi (fot.) i Grzegorzowi Jednakiemu wystartować w Para-Badminton England Championship (24-29.06.2014, Loughborough).

Pomóżmy Bartkowi Mrozowi i Grzegorzowi Jednakiemu!

igrzyska24.pl | 2014-05-29

Dwa srebrne medale mistrzostw świata. Wiele wygranych turniejów. Coraz większa popularność para-badmintona w Polsce. To efekty pracy Tomasza Zioło i naszego najlepszego parabadmintonisty Bartka Mroza. Liczymy w tym roku na kolejne sukcesy Bartka i nie tylko, ale do tego potrzebne są środki finansowe.