Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

SP11 Odyseja Umysłu

SP11 Odyseja Umysłu

Poznań, Polska

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu to pozornie zwykła szkoła osiedlowa na poznańskim osiedlu Wichrowe Wzgórze. Od 2015 roku Pani Justyna Ilasz kieruje pracami drużyn startujących w konkursie Odyseja Umysłu - międzynarodowym programie, mającym za zadanie rozwijać kreatywność, samodzielność i umiejętność pracy zespołowej wśród dzieci i młodzieży. W drugim roku uczestnictwa szkoły w projekcie (rok szkolny 2016/2017) nowa drużyna startująca w pierwszej grupie wiekowej (uczniowie czwartej i piątej klasy) niespodziewanie wygrali etap regionalny i krajowy konkursu, co dało im możliwość zaprezentowania się na finale światowym w USA.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5800 PLN z 5000 PLN

39 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 18.05.2017 12:12

Odyseusze z SP11 lecą do Stanów

O projekcie

Szanowni Państwo!

Jesteśmy uczniami czwartej i piątej klasy szkoły podstawowej, mamy 11-12 lat. We wrześniu 2016 wzięliśmy udział w projekcie Odyseja Umysłu realizowanym w naszej szkole. Nasze zadanie polegało na samodzielnym (bez pomocy dorosłych) przygotowaniu przedstawienia na zadany temat.

Stworzyliśmy scenariusz, kostiumy, dekoracje i rekwizyty. Napisaliśmy teksty i dobraliśmy muzykę - wykonywaną na żywo! Przygotowaliśmy nasz spektakl. Procowaliśmy nad nim od września 2016 do marca 2017. Jedną z zasad Odysei Umysłu jest to, że drużyna musi pracować całkowicie samodzielnie. Trener jedynie koordynuje jej prace. Wypełnialiśmy dokumentację, tworzyliśmy kosztorys, szyliśmy kostiumy, kupowaliśmy materiały i tworzyliśmy repliki dzieł sztuki. Ćwiczyliśmy i doskonaliliśmy warsztat aktorski. Dawaliśmy z siebie więcej niż kiedykolwiek.


Odyseja Umysłu to konkurs ogólnoświatowy, w Polsce odbywa się od dwudziestu sześciu lat! My bierzemy w nim udział po raz pierwszy! Nie myśleliśmy o wygranej, chcieliśmy po prostu przeżyć przygodę i wykazać się kreatywnością. Wiele się nauczyliśmy.

5 marca 2017 przedstawiliśmy naszą pracę na Eliminacjach Regionalnych w Poznaniu i wygraliśmy!!! Jako jedna z trzydziestu sześciu drużyn z regionu przeszliśmy do Eliminacji Ogólnopolskich.

1 i 2 kwietnia w Gdyni odbył się finał Odysei Umysłu w Polsce. Dopracowaliśmy i wzbogaciliśmy nasze przedstawienie, zaprezentowaliśmy je i ponownie wygraliśmy. W naszej grupie wiekowej i problemie zajęliśmy pierwsze miejsce!!!Dostaliśmy puchar, piszą o nas w gazetach, nagrywają w TV, my jesteśmy bardzo szczęśliwi a nasi rodzice dumni. Ale to nie wszystko...

Wygrana w Polsce oznacza, że zakwalifikowaliśmy się do finału ogólnoświatowego odbywającego się w USA, konkretnie w kampusie Uniwersytetu Stanowego w Michigan, 23-28 maja 2017. Jeśli mamy pojechać i zmierzyć się z zespołami z całego świata, musimy sfinansować sobie: przelot, pobyt, wizy, ubezpieczenie, a także transport dekoracji i rekwizytów. Nie spodziewaliśmy się wygranej, nawet nie marzyliśmy o finale ogólnopolskim, nie mówiąc już o Stanach. Brakuje nam pieniędzy. Prosimy firmy i instytucje o wsparcie, jednak nie udało nam się zebrać całej potrzebnej do wyjazdu kwoty. Teraz, kiedy jesteśmy tak wysoko, przykro byłoby się wycofać z powodu braku funduszy.Zwracamy się do Państwa o pomoc. Każda wpłata jest dla nas bardzo cenna. Siłą zbiórek tego typu są niewielkie kwoty wpłacane przez licznych darczyńców. Liczymy, że wpłacicie Państwo choćby drobną kwotę i zachęcicie do tego samego swoich znajomych. Bardzo o to prosimy!!!!!

Ponieważ Odyseja Umysłu jest programem non-profit, musimy sami sfinansować podróż (lot do Chicago, przejazd do Michigan), pobyt w USA i formalności (wizy, ubezpieczenie).

Ile i na co zbieramy:

1) Pierwszy cel naszej zbiórki to 5 000 zł.  To kwota niezbędna do tego, żeby kupić bilety lotnicze dla naszej Drużyny.

2) Jeśli uda nam się osiągnąć pierwszy cel, zbieramy dalej 3 000 zł, które wykorzystamy na transport nas, dekoracji i rekwizytów po USA.  
3) Jeśli uda nam się zebrać kolejne 4 000 zł, zasilimy nasz budżet turystyczny. Chcielibyśmy zrobić krótką wycieczkę, poczuć, że jesteśmy w USA, chwilkę odpocząć przed finałami.

 

 Nasz adres tradycyjny:

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

os. Wichrowe Wzgórze 119

61-699 Poznań

FB: www.facebook.com/SP11OdysejaUmyslu/

Planujemy powrót z USA 28 maja 2017, nagrody wyślemy w ciągu miesiąca od powrotu do Polski.

Pozdrawiamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!