Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Dariusz Kopyto

Dariusz Kopyto

Rzeszów

Mam 29 lat. Studiowałem dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz informatykę i ekonometrię. Na co dzień pracuję na stanowisku business development manager.

Po pracy większość wolnego czasu poświęcam na rozwój dwóch moich projektów.

W życiu kieruję się dwoma mottami: Raz się żyje - które popycha mnie m.in. w takie projekty jak veladvis.com, oraz: Jak chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam - które spowalnia moje działania, ze względu na wysokie oczekiwania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

207 PLN z 18000 PLN

15 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 01.05.2015 18:06

Odkryj kraj w którym kończy się ląd, a zaczyna ocean...

O projekcie

Jesteś ciekawski(a) i masz ochotę podróżować po całym świecie na własną rękę, ale spotykasz się z trudnościami, które powstrzymują Cię przed wyruszeniem w podróż?

Wysokie ceny biletów lotniczych, brak towarzyszy, trudności z przygotowaniem podróży, a na dodatek nie masz dobrej orientacji w terenie?

Poznaj projekt veladvis.com i wspomóż go, a następnie odkrywaj razem z nami świat i pomagaj innym, którzy mają takie same problemy jak Ty!

Lizbona i Porto w Portugalii - mapa wraz ze zdjęciami miast
O projekcie

Od kilku lat jestem zakochany w podróżach. Przed każdym wyjazdem tygodniami czytam przewodniki, książki, sprawdzam mapy, zbieram informacje na temat miejsca docelowego i okolic. Przeglądam setki stron internetowych na których szukam praktycznych rad, które ułatwią mi poruszanie się podczas podróży. Zawsze szczegółowo planuję każdy dzień podróży.

Na podstawie zebranych informacji tworzę własne notatki: plan podróży, kosztorys, opisy obiektów, mapy na których wyznaczam trasy do pokonania i obiekty, które warto zobaczyć lub zwiedzić.

Mapy, które towarzyszyły mi podczas podróży
Mapy miejscowości znajdujących się w Toskanii (Włochy): Piza, Florencja, Siena, Lucca, Livorno

Każda podróż weryfikuje moje notatki. Pomimo starannych przygotowań do wyjazdu często nieaktualne i błędne informacje znajdujące się w przewodnikach, serwisach i blogach powodują, że tracę cenny czas. Wielokrotnie zdarzyło się, że koszt wstępu był dużo wyższy niż przeznaczony budżet, obiekt tymczasowo zamknięty, fasada zasłonięta rusztowaniem, zapisane koordynaty GPS wskazywały inny obiekt.

Notatki zgromadzone podczas przygotowań do wyjazdów
Notatki z podróży i materiały zebrane podczas przygotowywania się do każdego wyjazdu

Do tej pory wszystkie informacje zbierałem dla siebie i osób z którymi podróżowałem. Jakiś czas temu stwierdziłem, że taka kopalnia wiedzy nie może marnować się na półce. Opracowane przeze mnie materiały mogą pomóc innym podróżnikom, którzy wybierają się w taką samą podróż i też poszukują istotnych informacji. W ten sposób powstał mój blog na którym chciałem zebrać i udostępnić jak najwięcej praktycznych informacji.

Zdjęcia mojego autorstwa
Kilka zdjęć wykonanych podczas moich podróży

Z czasem stwierdziłem, że pomimo najszczerszych chęci prowadząc tylko bloga nie przekażę zebranych informacji w takiej formie, aby były zawsze aktualne i pomocne. Blog również pozbawiony jest funkcjonalności umożliwiających przejrzyste prezentowanie danych. Kolejnym problemem były różne zainteresowania i preferencje podróżujących, przez co plan podróży dla każdej wyprawy może wyglądać inaczej, mimo że cele podróży i miejsca docelowe są takie same.

Logo veladvis.com na tle mapy świata

Po trzech miesiącach rozmyślań, planowania i wielu konsultacjach powstał projekt veladvis.com, który składa się z trzech niezależnych elementów, które są ze sobą bardzo mocno powiązane na etapie poszukiwania miejsca docelowego, planowania wyjazdu jak i w trakcie podróży:

  veladvis.com - serwis i aplikacja integrujące podróżników, pozwalające tworzyć własne podróże i udostępniać innym użytkownikom, przewodniki, mapy, praktyczne informacje, relacje podróżników,
  maps.veladvis.com - mapa z miejscami i obiektami turystycznymi, połączenia lotnicze,
  blog.veladvis.com - inspiracje i porady.

Całość tworzy międzynarodowy serwis łączący podróżników, którego celem jest zrzeszenie informacji turystycznych i obiektów z całego świata, aby dostarczyć jak najwięcej ciekawych i praktycznych informacji oraz zagwarantować zawsze aktualne dane.

Prezentacja podstrony podróży

Serwis wystartuje w 2 językach, z 5 walutami i będzie dostępny w 5 krajach. Obiekty oraz informacje turystyczne będą mogły korzystać z ogólnodostępnego API, które pozwoli aktualizować dane oraz wykorzystywać udostępnione narzędzia w zewnętrznych stronach www, aby zachęcić do odwiedzenia i lepiej informować podróżników.

Docelowo, chciałbym żeby platforma obsługiwała 38 języków, 44 waluty i wszystkie państwa na świecie. Pomagała odkrywać nowe miejsca i obiekty. Wspierała podróżników i wydarzenia. Pozwiliła świadomie i bezpiecznie podróżować po całym świecie, a każda podróż użytkownika była pełna pozytywnych wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

Co zostało zrealizowane do tej pory?

Przez 18 miesięcy tworzenia projektu poświęciłem prawie 2 000 godzin mojego czasu, podczas których:

 • zaplanowałem projekt i ścieżkę rozwoju,
 • stworzyłem nazwę, logo, grafikę, funkcjonalności serwisu i aplikacji mobilnej,
 • do baz danych wprowadziłem ponad 110 000 rekordów: państwa, regiony, miejscowości, lotniska, stacje kolejowe, …, obiekty do zwiedzenia - wszystkie informacje znajdujące się w serwisie zostały sprawdzone i wprowadzone ręcznie aby były dokładne i wiarygodne,
 • opracowałem w 80% mapę Portugaii i 10% mapę Italii,
 • nawiązałem kontakt z wieloma obiektami znajdującymi się w Portugalii,
 • napisałem 29 artykułów z praktycznymi informacjami, które co jakiś czas udostępniam. Artykuły będą ciągle aktualizowane i rozbudowywane. Obecnie na liście artykułów do napisania mam 48 tytułów dotyczących Portugalii, które chcę opracować i opublikować.

Kolega developer, Kamil Szela, zaprogramował zaplecze i front serwisu. Obecnie pracuje nad poprawkami przy funkcjonalnościach.

Mapa z zaznaczonymi obiektami - Sintra (Portugalia)
Przykładowy fragment mapy z zaznaczonymi obiektami: maps.veladvis.com
Sugerowane trasy do pokonania, podczas pobytu w Sintrze

Dokładam wszelkich starań, aby udostępnione informacje oraz mapy były praktyczne i czytelne dla użytkowników. Chcę, aby na podstawie dostępnych treści, każdy mógł wybrać się w bezproblemową podróż.

Dlaczego projekt zacząłem od Portugalii?

Przez kilka ostatnich lat słyszę jak moi znajomi marzą o odwiedzeniu tego pięknego i słonecznego kraju.
Dodatkowo w tym roku linia lotnicza Ryanair uruchamia połączenie z lotniska Warszawa (Modlin) do Lizbona (Portela). Ułatwi to Polakom dostanie się do środkowej Portugalii i zapewne wielu rodaków wykorzysta tą możliwość, wybierając się na ten sławny koniec starego kontynentu.

Z Lizbony samolotem lub pociągiem w bardzo rozsądnej cenie możemy dostać się na północ do Porto, krainy wina; jak i na południe kraju, do regionu Algarve, który słynie z pięknych wietrznych plaż, klifów i fal Oceanu Atlantyckiego.

Po zakończeniu prac nad Portugalią rozpocznę tworzenie mapy Włoch, które uwielbiam i wielokrotnie już odwiedziłem.

Co jest celem projektu i w czym projekt pomoże innym?

Celem projektu na polakpotrafi.pl jest podróż do Portugalii, aby zweryfikować zebrane informacje, przygotowane mapy, wykonać zdjęcia i filmy.

Mapa z zaznaczonym połączeniem lotniczym Warszawa (Modlin) - Lizbona (Portela)

Zebrane materiały pozwolą uruchomić aktualny, praktyczny i darmowy przewodnik po Lizbonie, Porto i okolicach, który będzie jednym z modułów aplikacji mobilnej.

Prezentacja aplikacji mobilnej na urządzeniach

Przewodnik będzie zawierał:

 • ogólne informacje, które pozwolą zapoznać się z Portugalią,
 • informacje o Lizbonie, Porto i 10-16 innych miejscowościach, które warto odwiedzić podczas pobytu w jednym z tych miast,
 • trasy zwiedzania oraz ich opisy,
 • listę obiektów wraz z najważniejszymi informacjami: opisem, lokalizacją, godzinami otwarcia, kosztem zwiedzania,
 • interaktywną mapę na której zaznaczone są wszystkie obiekty i trasy,
 • listę ciekawych stron, blogów i artykułów z całego świata, które warto przeczytać przed podróżą.

Każdy korzystający z przewodnika podczas podróży w dowolnej chwili będzie mógł:

 • podzielić się swoimi wrażeniami,
 • ocenić zwiedzane obiekty,
 • dodać praktyczne rady dla innych podróżujących,
 • informować o nowych interesujących miejscach i obiektach,
 • udzielić odpowiedzi na pytania użytkowników dotyczących podróży i obiektów na temat których brakuję informacji w internecie.

Generowane dane przez podróżników pomogą aktualizować i rozwijać stronę wraz z aplikacją w której z czasem pokażą się kolejne miasta Portugalii (region Algarve) jak i państwa Europy (Włochy, Francja, Hiszpania, ...).

Demonstracja przewodnika w aplikacji

Ze szkicem jednego z rozdziałów przewodnika możesz zapoznać się na blogu: Lizbona, przewodnik po dzielnicy Belem

Dlaczego warto wesprzeć projekt?

Najtańszy drukowany przewodnik o średniej zawartości kosztuje 14,90 zł. Jeśli chcemy poznać miejsce docelowe podróży, należy kupić 2-3 przewodniki (wydatek minimum 100 zł), które pozwolą zdobyć troszkę ogólnych informacji. Następnie trzeba przeszukać 3-5 międzynarodowych serwisów w poszukiwaniu aktualnych i praktycznych informacji:

 • którymi ulicami najlepiej przemieszczać się, aby jak najwięcej zobaczyć,
 • gdzie znajdują się miejsca i obiekty które warto zwiedzić, w których godzinach są otwarte, co możemy w nich zobaczyć i ile kosztuje wstęp,
 • jak dojechać na miejsce, skąd wyjeżdża środek transportu i jaki jest jego koszt.

Na zebranie potrzebnych informacji trzeba poświęcić wiele godzin i wydać troszkę zgromadzonych funduszy. Dzięki serwisowi i aplikacji veladvis.com pieniądze będzie można przeznaczyć na podróż, a czas wymagany na przygotowanie do podróży skróci się do zapoznania się z zawartością strony i aplikacji.

Dołącz do mnie na facebooku
Do czego dążę?

Pomyśl, że instalujesz w smartfonie lub tablecie aplikację w której za pomocą kilku kliknięć możesz zaplanować swoją podróż. Określasz swoje preferencje co do miejsca docelowego, typu podróży (samolotem, samochodem, ..., pieszo) i kosztów.

Aplikacja informuje Cię:

 • o dostępnych tanich biletach we wskazanym przez Ciebie terminie,
 • wyświetla potencjalnych współtowarzyszy podróży,
 • pozwala tanio zarezerwować najlepsze miejsca noclegowe,
 • proponuje obiekty, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas podróży,
 • wyznacza trasy, które należy pokonać, aby jak najwięcej zobaczyć,
 • zawiera informacje o środkach transportu,
 • określa ewentualne dodatkowe koszty, które mogą powstać podczas podróży.

Tydzień przed podróżą aplikacja zaczyna wysyłać powiadomienia organizacyjne związane z Twoją wyprawą. Podczas lotu zapoznajesz się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami znajdującymi się w przewodniku.
W trakcie podróży zwiedzasz według sugerowanych tras w przewodniku lub na własną rękę, a aplikacja informuje Cię o obiektach znajdujących się na pokonywanej trasie.

Podróżniku! Chcę lepiej poznać Twoje potrzeby, oczekiwania i problemy z jakimi spotkałeś się podczas planowania każdej wyprawy. Zależy mi na opiniach i sugestiach, które podpowiedzą mi na co jeszcze mam zwrócić uwagę. Chcę zebrać jak najwięcej danych, abyś Ty wybierając się w podróż otrzymał niezbędne informacje, które pozwolą Ci miło spędzić wolny czas, a podróż odbyła się komfortowo i bez problemów.

Zespół veladvis.com

Dariusz Kopyto - twórca veladvis.com
Obecnie mieszkam w Rzeszowie. Studiowałem dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz informatykę i ekonometrię. W tym roku wybieram się na studia podyplomowe związane z marketingiem.

Dariusz Kopyto

Na co dzień pracuję w jednej z większych firm w Rzeszowie na stanowisku business development manager. Praca pochłania większość mojego dnia. Niekiedy nawet do 16 godzin ze względu na to, że po godzinach często współpracuję z różnymi firmami.

Obecna praca w większości pokrywa się z moimi zainteresowaniami, a podróże i fotografia są moją pasją i przyjemnym sposobem na oderwanie się od codzienności.

Ukończone studia, aktualna praca i ogromna chęć rozwijania się spowodowały, że mam doświadczenie w różnych dziedzinach, a pracowitość, dokładność i wytrwałość w dążeniu do celu, pozwalają mi wiele tematów zrealizować samodzielnie.

W przyszłości chciałbym skupić się tylko nad projektem veladvis.com i rozwijać go na co dzień.

Kamil Szela - developer serwisu i aplikacji veladvis.com
Na co dzień mieszkam w Rzeszowie i pracuję jako projektant/programista aplikacji internetowych dla klientów biznesowych.

Nieustanna chęć projektowania nowych rozwiązań w dziedzinie IT skłania mnie do tworzenia własnych projektów. Po pracy puszczam wodze fantazji i tworzę własne aplikacje.

Moja przygoda z veladvis.com zaczęła się prawie rok temu, kiedy poznałem Darka. Kilka zapisanych kartek, parę dokumentów na google drive, fajnie wyglądające grafiki i ciekawa nazwa z pozoru przedstawiały prosty i atrakcyjny projekt. Z czasem wszystko co tak fajnie wyglądało podczas pierwszych spotkań, przeistoczyło się w potężną aplikację, którą tworzymy od podstaw.

Chcę stworzyć serwis, który w całości będzie zaprojektowany przeze mnie i sprawdzić się na międzynarodowej arenie.
Z każdą nowo napisaną linijką kodu jestem coraz bardziej dumny z tego projektu i liczę na to, że użytkownicy docenią nasz trud i wysiłek włożony w ten projekt.

Dlaczego polakpotrafi.pl?

Na crowdfunding zdecydowałem się z trzech powodów:

1. Ze względu na brak czasu na poszukiwanie sponsora, który chciałby wesprzeć mnie w moich działaniach, a wielką chęć zrealizowania kolejnego etapu, który pozwoli uruchomić aplikację dla podróżujących.

2. Chęć dotarcia do osób chcących wybrać się do Portugalii - wiem, że wśród czytających o projekcie, są osoby które tak jak moi znajomi marzą o podróży do tego państwa lub wkrótce wybierają się w taką podróż.

3. Chęć znalezienia pasjonatów takich jak ja w celu wspólnego tworzenia międzynarodowego serwisu.

Jeśli podoba Ci się mój pomysł, wesprzyj kolejny etap projektu i znajdź się na liście sponsorów przewodnika po Portugalii, a wiele podróżników wybierających się do tego państwa będzie Ci bardzo wdzięcznych!

Zdjęcie prezentujące mapę Sieny (Italia)
Plan podróży

Podróż dzieli się na dwie części i zaplanowana jest na 29 dni. W tym czasie chcę odwiedzić minimum 12 miejscowości w środkowej i północnej Portugalii. W każdej miejscowości muszę wykonać wiele czynności: od weryfikacji danych, przez zwiedzenie obiektów, po wykonanie zdjęć i filmów.
Na każdy dzień mam zaplanowaną trasę, którą chcę pokonać, obiekty które chcę odwiedzić, zdjęcia jakie mam wykonać.

Część pierwsza podróży:
- 1 czerwiec, poniedziałek: podróż samolotem: Warszawa - Lizbona (13:10-16:15), podróż pociągiem: Lizbona - Porto (17:39-20:39)
- 2 czerwiec, wtorek: Cais da Ribeira, Ponte Dom Luis I, Avenida de Gustavo Eiffel
- 3 czerwiec, środa: Cais Vila Nova de Gaia, winiarnie, teleferico, Avenida República
- 4 czerwiec, czwartek: Sé, Batalha
- 5 czerwiec, piątek: Avenida Aliados, Rua de Santa Catarina, Santo Ildefonso, Cedofeita
- 6 czerwiec, sobota: Foz do Douro, Avenida do Brasil
- 7 czerwiec, niedziela: Matosinhos, Avenida Liberdade
- 8 czerwiec, poniedziałek: Miragaia, Old Tram 11, 18, 22
- 9 czerwiec, wtorek: Vila Nova de Gaia - północno-zachodnia promenada - 12 km spacer wybrzeżem
- 10 czerwiec, środa: Metro, tramwaje, autobusy, lotnisko, centra handlowe
- 11 czerwiec, czwartek: Madalena
- 12 czerwiec, piątek: Vila do Conde i Povoa de Varzim
- 13 czerwiec, sobota: Guimaraes lub Braga
- 14 czerwiec, niedziela: dzień na powtórkę wybranego dnia w razie złej pogody

Mapa z zaznaczonymi obiektami w Porto i okolicy

Część druga podróży:
- 15 czerwiec, poniedziałek: podróż samolotem: Porto - Lizbona (13:55-14:55)
- 16 czerwiec, wtorek: Baixa, Castelo
- 17 czerwiec, środa: Alfama, Castelo, Electrico 28E, Prazeres
- 18 czerwiec, czwartek: Chiado, Baixa
- 19 czerwiec, piątek: Bairro Alto, Baixa
- 20 czerwiec, sobota: Belem, Alcantara
- 21 czerwiec, niedziela: Park Narodów
- 22 czerwiec, poniedziałek: wybrzeże Lizbona, Estoril, Cascais
- 23 czerwiec, wtorek: Cascais
- 24 czerwiec, środa: Metro, tramwaje, autobusy, lotnisko, centra handlowe
- 25 czerwiec, czwartek: Sintra
- 26 czerwiec, piątek: Costa da Caparica, kolejka Transpraia, Almada
- 27 czerwiec, sobota: Peniche
- 28 czerwiec, niedziela: dzień na powtórkę wybranego dnia w razie złej pogody
- 29 czerwiec, poniedziałek: podróż samolotem: Lizbona - Warszawa

Mapa z zaznaczonymi obiektami w Lizbonie i okolicy
Na co zostaną przeznaczone fundusze?

18 000 zł to duża kwota, która uzbierała się ze względu na długi czas pobytu w Portugalii i chęć odwiedzenia wszystkich obiektów przynajmniej w 12 miastach.

Wasza pomoc w 100% będzie przeznaczona na finansowanie podstawowych wydatków związanych z podróżą i pobytem:

 • 20% środki transportu: samoloty, pociągi, tramwaje, autobusy, statki, ...,
 • 15% wejściówki do obiektów,
 • 20% zakwaterowanie,
 • 25% wyżywienie,
 • 5% ubezpieczenie,
 • 5% nieprzewidziane wydatki,
 • 10% prowizja polakpotrafi.pl.

Każda złotówka ponad 100%, zostanie przeznaczona na przedłużenie pobytu. Miejscowości Sintra i Peniche wymagają poświęcenia dodatkowych 3 dni. Kolejne dni to podróż do innych również popularnych miejscowości o których warto napisać: Queluz, Mafra, Ericeira, Alcobaca, Batalha, Fatima, Tomar, Sesimbra, Cabo Espechel, Setubal.

Do zrealizowania całego projektu "Portugalia 2015-2016: Lizbona, Porto i okolice" potrzebuję minimum 14 dodatkowych dni (140%).

Podsumowanie

Idea i cele projektu są czymś nowym. Do tej pory nikt nie stworzył takiego serwisu ani aplikacji. Z każdym dniem wszystkie wolne chwile i fundusze inwestujemy w projekt z nadzieją, że każdego kolejnego dnia stronę, mapę i bloga odwiedzi przynajmniej jedna osoba więcej, a udostępnione informacje pomogą odwiedzającym w przygotowaniu się do podróży.

Wspierając projekt pomożesz nam stworzyć nowy serwis, który na obecnym etapie spotkał się z akceptacją i dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy wszystkim, którzy cały czas wspierają projekt i pomagają nam w osiągnięciu zamierzonego celu.

veladvis.com kontakt
Kontakt

Wiemy, że takich osób jak my jest więcej, a razem jesteśmy w stanie stworzyć wyjątkowy zespół, który poprowadzi serwis.

Jeśli nasz projekt spodobał Ci się i chcesz nawiązać współpracę, bądź masz ochotę wesprzeć nas merytorycznie lub finansowo, skontaktuj się z nami:
polakpotrafi(at)veladvis.com
+48 790 525 406