Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

northwest

northwest

Wadowice, Kraków

Zespół z Wadowic grający Alternative Rock i Post-Grunge. Powstał w 2011 roku. Koncertuje w Wadowicach, Tychach, Żywcu i Krakowie, a ostatnio, jako zwycięzca Przedrajdowego Przeglądu Kapel PK 2014, miał szansę pokazać swoje możliwości na legendarnym już Rajdzie Politechniki Krakowskiej w Zdyni.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5621 PLN z 5000 PLN

64 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 05.07.2014 18:06

North West wydaje EPkę

O projekcie

North West wychodzi z garażu!

Cześć! Jesteśmy zespołem z Wadowic. Gramy razem Alternative Rock i Post-Grunge od 2011 roku. Mieliście już okazję usłyszeć i zobaczyć nas w Wadowicach, Tychach, Żywcu i Krakowie. Ostatnio wystąpiliśmy na legendarnym już Rajdzie PK, czyli corocznej majówce organizowanej przez Politechnikę Krakowską, w Zdyni. Nie byłoby nas tam, gdyby nie Wasze głosy!

Wiemy, że nasza muzyka jest pozytywnie odbierana, otrzymujemy mnóstwo pochwał i pytań o naszą płytę. Postanowiliśmy coś z tym zrobić – wychodzimy z garażowego grania i nagrywamy EPkę.

Krótka historia naszego zespołu....

North West powstał na początku 2011 roku z inicjatywy muzyków działających w okolicach Wadowic. Połączyła ich wspólna pasja i chęć grania. Każdy z chłopaków marzył o wielkich scenach i publice, tłumnie przybywającej na ich koncerty, której będą mogli zaoferować nieprzeciętną dawkę pozytywnej energii bijącej prosto z ich serc.

W składzie: Hubert Gnojek (wokal), Damian Kasiarz (gitara prowadząca), Dawid Malisiewicz (gitara rytmiczna), Konrad Moskała (gitara basowa), Wojciech Antos (perkusja), zespół wspólnie tworzył i koncertował przez niemal rok, zaczynając lżejszymi, ale energetycznymi brzmieniami.

W grudniu 2011 roku North West rozstał się z ówczesnym wokalistą - Hubertem. Zawiesiło to działalność koncertową aż do maja roku 2012, kiedy to mikrofon przejął obecny wokalista - Łukasz Madej. Jego charakterystyczny i drapieżny głos sprawił, że zespół nabrał nowego, unikalnego brzmienia - kapela obrała nowy kierunek w działalności twórczej.

NW powróciło w grudniu tego samego roku na scenę z niesamowitą mocą i świeżością, gwarantując solidną dawkę energii i wulkan emocji dla wszystkich spragnionych dobrego, rockowego grania.

Po około pięciu miesiącach z przyczyn osobistych z zespołu odszedł gitarzysta rytmiczny - Dawid Malisiewicz. W jego miejsce idealnie wpasował się Wiktor Kwarciak, nadając zespołowi ostateczny i dotychczasowy kształt. 

Obecnie zespół tworzy muzykę z pogranicza post grunge/melodic metal. Częste próby owocują niepowtarzalną, wręcz wybuchową atmosferą na koncertach, na które Panowie stawiali od początku.

Razem tworzymy fantastyczną atmosferę na koncertach.

Razem dotarliśmy na Rajd PK.

Razem nagrajmy EPkę!

 

Marzymy o tym, by każdy mógł usłyszeć naszą muzykę!

Sami nie damy rady, ale z Waszą pomocą nagranie EPki stanie się rzeczywistością. Wspomóżcie nas! Po prawej czekają nagrody przygotowane specjalnie z myślą o Was – naszych fanach. Nie zawiedliście nas na koncertach, liczymy na Was, PROSIMY o więcej!

Jeśli macie pomysł na jakąś nagrodę, a nie ma jej w liście obok – napiszcie do nas:northwestpotrafi@gmail.com

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje!

Otrzymamy pieniądze tylko wtedy, gdy osiągniemy zamierzone minimum, czyli 5000zł. Jeśli czas minie, a my nie zbierzemy przynajmniej tej kwoty, wpłacone pieniądze wracają do Was. Jak widzicie: wszystko albo nic. Dlatego zachęcamy Was do wsparcia naszego projektu!

Na co konkretnie potrzebujemy pieniądze?

  • nagranie utworów w profesjonalnym studio - 2500zł
  • wydanie płyty - 2000zł
  • opłaty administracyjne - 500zł

Zarażajcie innych naszą muzyką - przychodźcie na nasze koncerty z przyjaciółmi i znajomymi, udostępniajcie informację na temat projektu. Niech każdy pozna North West

Paprodziad z zespołu Łąki Łan wspiera naszą akcję - wesprzyj nas i Ty!

Komu wpłacasz pieniądze?

Łukasz Madej - wokal

Damian Kasiarz - gitara prowadząca

Wiktor Kwarciak - gitara rytmiczna

Konrad Moskała - gitara basowa

Wojciech Antos - perkusja

 

Patroni naszej akcji:

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

North West chce nagrać płytę. Potrzebna jest pomoc

www.wadowiceonline.pl | 2014-05-27

Rodzima kapela North West chce wydać profesjonalą płytę CD, tzw EP-kę. Zbierają pieniądze na portalu Polak Potrafi. Do 5 lipca chcą uzbierać 5 000 złotych. Pomożecie? Za wpłaty przygotowali fajne nagrody.