Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Małgorzata Cwener,  Pracownia Psychoedukacji SUSTINE

Małgorzata Cwener, Pracownia Psychoedukacji SUSTINE

Kraków, Polska

Co robi rodzic, który nie dogaduje się z własnym dzieckiem? Radzi sobie jak umie. Najczęściej się zamartwia. bo nie wie co zrobić i jak zrobić aby budować tę najważniejszą relację jaka jest relacja rodzica z dzieckiem. Co to znaczy wychować, kogo wychować i dla kogo? Zajęcia ,, Szkoły dla Rodziców” są dla takich, którzy czują, że zmianę należy zacząć od siebie.
Wychowanie Bez Porażek czyli podstawa teoretyczna moich warsztatów nie jest w żaden sposób reklamowana. Trudno jest taką reklamę zrobić bo jak przekonać mądrze ludzi do tak dużego zaangażowania. Jak zachęcić do wysiłku i jak pokazać w kilku sekwencjach, że inwestycja w nabywanie umiejętności konstruktywnej komunikacji jest czymś ważnym. A ja uważam, że najważniejszym. Chciałabym również pozyskać środki na mądrą, skuteczną kampanię na rzecz budującego rodzicielstwa.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

861 PLN z 25000 PLN

22 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.04.2016.

NIKT NIE RODZI SIĘ RODZICEM

O projekcie

 

 

,, Od tych, którzy wiedzą i mają dla tych, którzy nie wiedzą i nie mają”.

 

Dlaczego taki projekt?

·          Bo to ważne! Najważniejsze dla każdego! Marzeniem każdego z nas, kiedy byliśmy dziećmi, było posiadanie świadomych i wspierających  dorosłych obok. A najlepiej jeśli byliby to rodzice. Bywało różnie!!

·          Bo tego można się nauczyć!

·          Bo wielu Ważnych stale mówi o wspieraniu rodziny. I wielu rodziców mówi jak bardzo im zależy na dobrych relacjach z dzieckiem. I co? I często tylko mówią! Rządzący udają, że wspierają wymyślając systemy wsparcia. Systemy finansowe, które niczego nie wesprą czy systemy edukacji nauczycieli, które nie działają bo nauczyciele ,, wiedzą lepiej”. Rodzice chcą ,, naprawiać „ dzieci”, nie umieją przyznać, że są nieświadomi potrzeb dziecka i nie wiedzą też do czego konkretnie chcą swoje dzieci wychować.

·          Bo wspierani są raczej ci, którym już coś się nie udało.

·           ZWYCZAJNYCH RODZICÓW  NIE WSPIERA NIKT!

 

 

Dlaczego na polakpotrafi?

·          Dlatego, że to akcja społeczna a wszyscy ponosimy konsekwencje braku ciepłego światła potrzebnego do wzrastania

·          Dlatego, że zanim ktoś podejmie decyzję o wsparciu lub nie wspieraniu tego projektu zechce się z nim dokładnie zapoznać, więc jest to szansa upowszechnienia świetnej, bo opartej na prawdzie teorii Wychowania Bez Porażek, strategii budowania u dziecka stabilnego i realistycznego poczucia wartości..

·          Dlatego, ze wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za krzywdę, za przemoc i wszyscy powinniśmy starać się to eliminować przez edukację w pierwszej kolejności dorosłych!

·          Dlatego, że Rodzina wspólna sprawa!

 

Zebrane pieniądze przeznaczę na realizację trzech zadań a te zadania to:

·          Stworzenie  w przestrzeni publicznejmądrej i pięknej kampanii i dobrą szatą graficzną propagującą  ideę Wychowania Bez Porażek. Metody, która została opracowana przez Thomasa Gordona a rozpowszechniana w postaci schematów zajęć warsztatowych pod nazwą ,, Szkoła dla Rodziców i wychowawców” przez A. Faber i E. Mazlish.

·          Stworzenie ,,Centrum  Pomocy Wychowawczej dla Zwyczajnych Rodziców”- czyli miejsca, w którym odbywałyby się zajęcia grupowe pod nazwą ,,Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Gdzie dorośli w grupie osób, którym bardzo zależy na dobrym, godnym przygotowaniu dzieci do dorosłości, mogliby uczyć się rozumienia prawideł wychowania empatycznego. Uczyliby się sposobów formułowania wypowiedzi, odczytywania prawdziwego znaczenia różnych sytuacji, zachęcani dzieci do współpracy i samodzielności. Poznaliby znaczenie stawiania granic i pozwalania ponoszenia konsekwencji swoich czynów w zamian za zaniechanie karania, które zawsze  rani. Uczyliby się jak radzić sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą na bazie refleksji nad własną postawą wychowawczą w oparciu o konkretne sposoby budowania wypowiedzi, w oparciu o nowy zupełnie język.

·          Prowadzenie wsparcia indywidulanego w postaci coachingu również on-line. Spotkania indywidualne pozwolą skupić się na konkretnych specyficznych problemach
w komunikacji w rodzinie. Coaching daje rodzicom możliwość głębszego przyjrzenia się sobie i własnemu nastawieniu do wychowania, pomoże to w stworzeniu strategii postępowania czy strategii zmiany, pomoże ustalić cel i priorytety. Prowadzę takie spotkania i mam pewność, że są pomocne.

 

Dlaczego ja?

·          Jestem edukatorem MEN w zakresie programu ,, Szkoła dla rodziców i wychowawców”, coachem umiejętności godzenia życia zawodowego z rodzinnym, pedagogiem, doradcą zawodowym, specjalistą w zakresie międzykulturowości oraz logopedą. Uczyłam się kinezjologii edukacyjnej, mediacji i postępowania z osobami uzależnionymi behawioralnie.

·          Od 1998 roku , a więc od wielu lat, z pasją, determinacją i czasem pod prąd, zawodowo zajmuję się wspieraniem rodziny w zakresie godzenia życia zawodowego z rodzinnym oraz w zakresie poznawania zasad budowania relacji opartych o wiedzę i umiejętności związane z funkcjonowaniem człowieka wg teorii Thomasa Gordona ujętej w praktyczną formę przez Adele Faber i Elaine Mazlish.

·          Jako doradca metodyczny Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, bez powodzenia często, wspierałam edukację nauczycieli w zakresie podnoszenia umiejętności wychowawczych.

·          Głównym obszarem moich zainteresowań jest wpływ języka na świadomość a tym samym na jakość życia. Głęboko wierzę, że zmiana może się dokonać również poprzez zmianę języka, jakim się posługujemy

·          Stworzyłam i prowadzę od pięciu lat Pracownię Psychoedukacji SUSTINE.  Podtrzymuję , nie pozwalam upaść, podnoszę….. Uczę nowoczesnych metod wychowawczych metodą Thomasa Gordona „Wychowanie bez porażek" ujętą w dwa konkretne schematy działań - „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców", oraz programu dla dzieci młodszych pod nazwą „Przyjaciele Zippiego"

·          Pracowałam z rodzicami dzieci z niepełnosprawnością, rodzicami wychodzącymi z uzależnienia od narkotyków i alkoholu, z ojcami osadzonymi w Zakładach Karnych,  z rodzicami małych dzieci i nastolatków, z nauczycielami przedszkoli i szkół. Prowadziłam zajęcia w Ośrodkach Pomocy Społecznej, Domu Monar, w zakładach karnych, z grupami społeczności Romskiej, uchodźcami i repatriantami ze wschodu (PAH), z wychowawcami i wychowankami domów dziecka, z rodzicami pieczy zastępczej oraz z osobami trwale bezrobotnymi.

·          Długo już obserwuję naszą rzeczywistość i widzę jak wielu mówi o znaczeniu relacji rodzinnych i jak niewielu naprawdę robi cokolwiek aby to poprawić.

·          Uważam, że ,, Aby zapalić ogień trzeba samemu płonąć” Dlatego szukam osób, którym się chce i pomagam im znaleźć drogę i wspieram w rozwoju umiejętności budowania relacji.

Moje publikacje:

·          2015  Stworzyłam scenariusze do Poradnika metodycznego w zakresie wychowania prozdrowotnego  dla szkół podstawowych i gimnazjalnych pt. „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki
z rakiem. Poradnik metodyczny dla nauczycieli”

·           2015 Stworzyłam scenariusze zajęć wychowania do życia w rodzinie zawiera porady i wskazówki dotyczące zasad prowadzenia zajęć, kompetencji nauczycieli, rozmów z rodzicami uczniów oraz informacje na temat rozwoju psychoseksualnego „Wychowanie do życia w rodzinie. Poradnik dla nauczycieli” 

·          2011  Uniwersytet  Jagielloński-Publikacja w pozycji ,,Społeczno- kulturowa tożsamość płci” – artykuł pt. ,,Agresywne ojcostwo: uwarunkowania, przyczyny, konsekwencje”

·          2006 CMPP w Warszawie – Zeszyty metodyczne pt. ,,Wychowywać to kochać
i wymagać”
artykuł pt. ,,Poczucie jakości życia rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym

·          2010 Tworzyłam nie  itemy do badania predyspozycji zawodowych dzieci i młodzieży we współpracy z pracownikami Uniwersytetu Łódzkiego

 

Co to jest ,, Szkoła dla rodziców i wychowawców?”

 

To program spotkań dla dorosłych, który obejmuje trzy  oddzielne cykle zajęć:

·          I część podstawowa 33h;

·          II część- rodzeństwo bez rywalizacji- 33h ;

·          III część- dla rodziców nastolatka- 33h.

 

Program szkolenia

Liczba godzin

1.     

Wyrażanie oczekiwań i ograniczeń tak, aby były przez dziecko respektowane

3

2.     

Jak pomóc dziecku radzić sobie z uczuciami?

3

3.     

Pochwała opisowa w wychowaniu

3

4.     

Zachęcanie do współpracy

3

5.     

Kary i co zamiast stosowania kar?

3

6.     

Stawianie granic

3

7.     

Rozwiązywanie problemów i konfliktów

3

8.     

Zachęcanie do samodzielności

3

9.     

Wpisywanie w role i uwalnianie od grania ról

3

  

Adresaci  działań 

 

Odbiorcami projektu będą rodzice z Krakowa i okolic, którzy potrzebowali pomocy wrozwiązywaniu problemów wychowawczych i wyszukali Pracownię SUSTINE jako organizatora takich form pomocy. Od wielu miesięcy oczekują na rozpoczęcie zajęć, są w stałym kontakcie mailowym i telefonicznym z coachem.  Mam też nadzieję, że dobra kampania reklamowa spowoduje, że na zajęcia zgłoszą się inni zainteresowani tematyka budującego rodzicielstwa.

Budżet projektu

Planowane działania to:

I.Kampania propagująca idę Wychowania bez Porażek jako przeciwstawnej do ,,Ukrytego Programu”

1/ Przeprowadzenie szkoleń Rad Prdagogicznychpropagujących ,, Szkołedla Rodziców " w szkołąch województwa małopolskiego- non profit.

2/Opracowanie serii  memów memów internetowych czyli  chwytliwej porcji informacji, która może przybrać formę: obrazków, filmików, zdań:- 1437,50 zł w tym zakup zdjęć w banku zdjęć oraz wykonanie i realizacja projektu.

3/Systematyczne publikowanie memów w sieci- opublikowanie ich w sieci fb – non profit

4/Publikowanie memów oraz informacji o projekcie Centrum Wspierania Zwyczajnych Rodziców oraz o projekcie polakpotrafi w przestrzeni gogle-wpłata na kampanię 1 800,00 zł środki AdWords na kliknięcie

II. Centrum Wspierania Zwyczajnych Rodziców -Pracowna Psychoedukacji SUSTINE korzysta z gabinetu do spotkań indywidualnych z rodzicami- w Niepublicznym Przedszkolu Radosne Nutki w Zabierzowie k/Krakowa lub w Przedszkolu Zielone  Nutki w Trojanowicachk/Krakowa lub w Przedszkolu Przedszkolaki to My w Jabłonece na Orawie -45 zł/h wynajmu gabinetu plus 60 zł za usługę coachingową-  w projekcie non profit.

1/ W Krakowie zajęcia odbywają się w siedzibie PKPS przy ulicy Sienkiewicza 2a Koszt wynajmu Sali szkoleniowej to 150 zł za dzień szkoleniowy  33h  tj 5, 5 dnia szkoleniowego w trybie  weekendowych - 825 zł –  3 grupy po 33h ( 5,5 dnia szkoleniowego na grupę) 2475 koszt wynajmu sali szkoleniowej

2/Trzy grupy zajęć warsztatowych  ,, Szkoły dla rodziców” 33h każda x 150 zł brutto za usługę szkolniową tj 33x 3 grupy =  99h=14 850,00 szkolenia

3/ materiały szkoleniowe w tym podręcznik i zeszyt ćwiczeń – 32 zł/osobę -1437,50 materiały szkoleniowe

4/Coachingowe spotkania powarsztatowe dla każdego uczestnika –non profit

  

Lp.

Nazwa

Opis

Koszt

 

Sala szkoleniowa,

Ogółem 16, 5 dnia szkoleniowego /150 zł za dzień, 5,5 dnia na grupę/

2475,00

1.

Zajęcia warsztatowe

 Ogółem 99h /150 zł brutto za usługę szkolniową tj 33hx 3 grupy/  

14 850,00

2.

Materiały szkoleniowe

W tym zeszyt ćwiczeń – 32 zł/osobę

1437,50

3.

Opracowanie serii memów

w tym zakup zdjęć w banku zdjęć oraz wykonanie i realizacja projektu

1437,50

4.

Publikowanie memów oraz informacji o projekcie Centrum Wspierania Zwyczajnych Rodziców oraz o projekcie polakpotrafi w przestrzeni gogle

wpłata na kampanię środki AdWords na kliknięcie

 

1 800,00

 

Ogółem

 

 

25 000,00

5.

Coachingowe spotkania indywidualne

45 osób, 2hx 75 zł

6 750,00

Wkład własny

6.

Publikowanie memów oraz informacji o projekcie

 

Wkład własny

7.

Przeprowadzenie szkoleń Rad Prdagogicznychpropagujących ,, Szkołedla Rodziców " w szkołach województwa małopolskiego

 

Wkład własny

Chciałabym uzbierać kwotę  25 000 PLN.

Jeśli zbiorę więcej pienięczy to:

 

 Zaangażuję wszystkich edukatorów MEN ( a jest ich sporo w każdym województwie) i podejmiemy pracę w ramach tego projektu w najdalszym zakątku naszego kraju. Dotrzemy również wszędzie tam, gdzie żyją Polacy i wychowuja swoje dzieci!

Wierzę, że z Państwa pomocą się uda!

 

Znaleźć mnie można:

 www.sustine.pl

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.04.2016 12:12