Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Nie jestem kosmitą

Nie jestem kosmitą

Opole, Polska

"Nie jestem kosmitą, mam zespół Aspergera" to książka dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu autorstwa Joanny Ławickiej, ilustrowana przez Martę Stachurską. To przewrotna odpowiedź na powszechne w społeczeństwie przekonanie, że osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu są "nie z tego świata" i żyją we własnej rzeczywistości. Lekka, a zarazem inteligentna i atrakcyjna formuła publikacji pozwoli młodym osobom z zespołem Aspergera lepiej zrozumieć siebie i świat dookoła. Ich rodzinom i otoczeniu da natomiast możliwość zobaczenia prawdziwego Ziemianina w człowieku z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11623 PLN z 5000 PLN

112 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

232%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.10.2015.

Nie jestem kosmitą, mam zespół Aspergera

O projekcie



"Nie jestem kosmitą, mam zespół Aspergera" to przewrotna odpowiedź na powszechne w społeczeństwie przekonanie, że osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu są "nie z tego świata" i żyją we własnej rzeczywistości.

Chcemy - za pomocą słów i niebanalnych obrazów - opowiedzieć osobom z zespołem Aspergera jak bardzo nie są kosmitami i jak bardzo żyją w tym samym świecie, co wszyscy.

Książka skierowana jest do ludzi.
Wszystkich, których tylko zafrapuje temat.
Lekka, a zarazem inteligentna i atrakcyjna formuła publikacji pozwoli młodym osobom z zespołem Aspergera lepiej zrozumieć siebie i świat dookoła. Ich rodzinom i otoczeniu da natomiast możliwość zobaczenia prawdziwego Ziemianina w człowieku z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

 

 

W naszej książce znajdziesz odpowiedzi na pytania:
Czym jest zespół Aspergera?
Jak rozumieć świat społeczny?
Czym są zaburzenia sensoryczne i jak sobie z nimi radzić?
Dlaczego ludzie mogą być interesującym zjawiskiem?
Czy terapia to złoty środek na wszystko?
Co jest ważniejsze - myślenie, czy zachowanie?
Co nas czeka w przyszłości?

                                                                                                           Jak żyć....

 

Jesteśmy oczywiście ludźmi, nie kosmitkami.

Mamy dwie ręce, nogi i zupełnie człowiecze umysły w których powstał pomysł książki.

Joanna Ławicka - dr nauk społecznych, pedagog specjalny, nerd i Człowiek. Ubiera się niemal tylko na czarno, najbardziej cieszy się, jeżeli może kupić od razu kilka sztuk takiej samej garderoby. Nienawidzi białego sera, ale zjada ze smakiem serek wiejski. Do jej ulubionych napojów należy wiśniowe Picollo oraz energetyki, ale tylko te, które smakują landrynkami. Jeździ poobijanym samochodem, który przypomina skład rzeczy wszelakich - ostatnio znaleziono w nim: karimaty, termos, trzy pary butów niewiadomego pochodzenia, łyżwy, śpiwór, 20 puszek po energetykach, ekierkę i cztery czapki. Potrafi przeczytać obszerną książkę w 3 godziny w związku z czym, w 2015 roku przeczytała już 46 pokaźnych woluminów. Interesuje się tylko i wyłącznie autyzmem, chociaż w sporadycznych, wolnych chwilach para się także muzyką, poezją i organizacją imprez kulturalnych mimo, że nienawidzi hałasu. Na codzień spotkać ją można w Fundacji Prodeste, którą stara się prowadzić najlepiej, jak tylko się da. Posiada trzy całkiem zwariowane córki. 

Marta Stachurska - mgr inż. architektury, grafik, kameleon i Człowiek. Ubiera się tak zróżnicowanie, że ludzie czasem jej nie poznają. Uwielbia kolor turkusowy. Chętnie żywi się jajkami, ale nie wiadomo dlaczego nie jada jajek na twardo. Analiza tego zjawiska wskazuje, że problemem może być zapach żółtka. Jej ulubionym napojem jest gin z tonikiem, ale zasadniczo nie jest wybredna w zakresie płynów. Twierdzi, że jest nudna, ale to nieprawda. Specjalizuje się w idealnym dostosowywaniu do wszelkich grup społecznych ale ma wrażenie, że nikt jej nie lubi. Chętnie podróżuje a na codzień przemieszcza się środkami transportu masowego z których najbardziej lubi pociągi. Do niedawna ściana w jej pokoju pokryta była w całości autorskimi rysunkami i komiksami. Widzi rzeczy, których inni często nie dostrzegają, ale nie zaobserwowano u niej zdolności jasnowidzenia. Nie cierpi stagnacji, kiedy tylko może angażuje się w najdziwniejsze projekty a pracując zawodowo tęskni za koloniami dla dzieci z autyzmem na których prowadzi różne ciekawe zajęcia.

 

Krok pierwszy
Nasza książka powstaje. Jest w zaawansowanym stadium a do jej ukończenia potrzebujemy niewiele. Naszym największym wrogiem jest brak czasu i funduszy, by poświęcić się tylko temu - pisaniu i rysowaniu. Każdy dzień to kolejne kilkanaście stron i kilka ilustracji.Sprawdziłyśmy.

Pisząc cały dzień - Joanna jest w stanie napisać jeden rozdział w trzy dni. Zostały jeszcze dwa rozdziały. 
Rysując od rana do wieczora - Marta jest w stanie wykonać 10 ilustracji w trzy dni. Musi jeszcze narysować ich... 30.
Oznacza to, że możemy realnie skończyć książkę w dwa tygodnie.

Krok drugi
Korekta, żmudne sprawdzanie każdej literki i skład do druku. Dzięki pomocy przyjaciół - ten etap możemy zrealizować bez ponoszenia żadnych kosztów, co znacząco przyspieszy moment kulminacyjny...

Krok trzeci 
Druk. Szukamy obecnie drukarni, która pomoże nam i wydrukuje książkę maksymalnie obniżając cenę. Jesteśmy na dobrej drodze. Oznacza to, że prawdopodobnie koszt druku będzie znacząco niższy niż rynkowy. Zależnie od tego, jakimi zasobami będziemy dysponować - tak wiele egzemplarzy książki powstanie.

Krok czwarty
Dystrybucja. Część książek chcemy przekazać nieodpłatnie organizacjom, szkołom, instytucjom wspierającym osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Wydaje nam się, że tego typu publikacja powinna znaleźć się w bibliotekach, dlatego im także przekażemy sporo egzemplarzy. Reszta - przekazana zostanie do sprzedaży Fundacji Prodeste i wspierać będzie działalność tej organizacji.
Pieniądze z projektu na PolakPotrafi.pl chcemy przeznaczyć na dwa cele:
1) przyspieszenie zamknięcia publikacji. Mając możliwość wymknięcia się rzeczywistości na kilka dni i sfinansowania tego - skończymy pracę błyskawicznie.
2) Dofinansowanie procesu druku i przeznaczenie możliwie największej ilości egzemplarzy do nieodpłatnej dystrybucji. Już dziś, kilkadziesiąt młodych osób z zespołem Aspergera czeka na naszą książkę. Mamy też informację od bibliotek, placówek terapeutycznych i naukowych, że bardzo chciałyby posiadać ją w swoich zasobach. 


Pomóżcie nam w tym niełatwym zadaniu:-)

Nad promocją książki pracujemy już od jakiegoś czasu. Fanpage na FB ma ponad 750 lajków :-)
W najbliższym czasie planujemy włączyć w proces promocji tzw media tradycyjne - radio, telewizję. Fundacja Prodeste, której prezesem jest Joanna ma stałych partnerów medialnych. Mamy nadzieję na ich zaangażowanie w proces promocji książki.


Pierwsze wydanie książki chcemy oprzeć na 500 egzemplarzach. Wydaje nam się, że jak na początek - to całkiem sporo. Zobaczymy, co będzie dalej :-) Niemniej, potrzebujemy wystartować. I Wy możecie nam w tym pomóc.

Pamiętajcie, że każda sprzedana książka wspierać będzie dodatkowo także dzieciaki ze spektrum autyzmu za pośrednictwem Fundacji Prodeste.

 

A gdybyś tak...

      A gdybyś tak?

                            A gdybyś zapragnął... 

 Zostać mecenasem naszego projektu i wspierać nas w drodze do publikacji

mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję

Kosmiczny pakiet partnerski:

  • Jeżeli reprezentujesz media ogólnopolskie i chciałbyś pomóc nam w promocji - napisz do nas - zamieścimy logo instytutcji medialnej na okładce a Tobie podziękujemy na naszym fanpage, listownie w formie dyplomu oraz w książce, którą oczywiście także otrzymasz wraz z dedykacją :-)
  • Jeżeli reprezentujesz firmę, instytucję, organizację, która chcialaby wspierać nasze wydawnictwo - napisz do nas - zamieścimy logo Twojej firmy na okładce książki oraz podziękujemy Ci na naszym fanpage, listownie w formie dyplomu oraz w książce, która trafi do Ciebie wraz z dedykacją :-)

Dziękujemy :)

adresy do kontaktu: j.lawicka@prodeste.pl, m.stachurska@prodeste.pl

 Szczegóły: 

https://www.facebook.com/pages/Nie-jestem-kosmitą/
https://www.facebook.com/prodeste
https://www.prodeste.pl

Wspierają nas: 

 

Zaszczurzony
blog ratownika medycznego

 

IMEX Logistic Sp. Z.o.o. oraz Łukasz Grajcar, prezes zarządu

Media o nas:

"Autyzm to nie choroba" - wywiad Rafała Motriuka z Joanną Ławicką w PR24 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.10.2015 14:02