Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Mateusz Szwedka

Mateusz Szwedka

Pszczyna

Mam na imię Mateusz, mam 16 lat. Interesuję się elektroniką, programowaniem i robotyką. Mam anglojęzyczny kanał na YouTube z poradnikami na temat modułów elektronicznych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

80 PLN z 1650 PLN

2 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 19.08.2018 22:10

Najprostszy w sterowaniu dron na świecie

O projekcie

Najprostszy w sterowaniu dron na świecie!

Najprostszy w sterowaniu dron na świecie z autorskim systemem wykorzystającym zarys technologii FPV (First Person View - widok z pierwszej osoby) umożliwiającym podgląd na żywo poprzez gogle VR.
Korpus drona będzie wydrukowany w drukarce 3D, natomiast jego ramiona będą połączeniem druku 3D z metalowymi prętami usztywniającymi je. Całość będzie miała wymiary 30x30x15cm, a czas lotu będzie wynosił ~30-45min.
Wybrałem croudfunding ponieważ mój dron będzie rewolucyjnym projektem, a dzięki niemu profesjonalne drony będą mogły trafić w ręce amatorów.

Już po krótkim treningu będzie można w pełni korzystać z jego możliwości. Dron jest skierowany do osób niepotrafiących obsługiwać zwykłych dronów

Budowa drona będzie udokumentowana na moim kanale YouTube.Mam na imię Mateusz, mam 16 lat. Interesuję się elektroniką, programowaniem i robotyką.
Mam anglojęzyczny kanał na YouTube z poradnikami na temat modułów elektronicznych. Można mnie znaleźć na >Facebooku< . Moimi najciekawszymi projektami są:-własnoręcznie zaprojektowana i zbudowana drukarka 3D (z technologią FDM, kartezjańska),

-robot samojezdny (z czujnikami ultrasonicznymi i podczerwieni), automatycznie dokujący,

-mini cewka tesli,

-żarówka RGB z systemem automatycznego dopasowania barwy śwaitła pod kolor ekranu komputera,

-system zdalnego włączania/wyłączania komputera PC oraz każdego innego urządzenia 230V przez sieć WEB

-gra komputerowa sterowana ruchem ciała

Kosztorys materiałowy:

-silniki 200zł
-sterowniki silników 60zł
-płytka główna 40zł
-czujniki odległości 10zł
-zestaw FPV 380zł
-regulator napięcia 10zł
-śmigła 60zł
-czujniki pozycji 10zł
-części konstrukcyjne 100zł
-akumulatory 300zł
-kamera 400zł
1570zł + nieprzewidziane wydatki = 1650złPo zdobyciu kwoty:


1800zł

- opracuję system sterowania dronem falami GSM1900zł

- skonstruuję inteligentne lądowisko do drona z automatycznym ładowaniem2000zł

- stworzę system bezobsługowego latania dronem
czarne napisy 3D na korpusie drona:
(max 10 znaków)

Informacje o moim projekcie:

-czas lotu będzie wynosił 30-45min, a czas ładowania 2-3h
-akumulatory będą miały pojemność 20Ah przy napięciu 3S (~11.1V)
-w pilocie jak i w dronie będą zamontowane czujniki magnetyczne, akcelerometry i żyroskopy do dokładnej kontroli prędkości i kierunku lotu
-dron będzie posiadał standardowe silniki, sterowniki silników i kamerę FPV. Reszta części będzie wykonana przeze mnie bądź kupiona osobno
-sterowanie będzie się odbywało przez fale radiowe


efektem końcowym jest dron nagrywający filmy w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px). Może być używany w celach komercyjnych lub rekreacyjnych. Sterowanie nim będzie intuicyjne ze względu na użycie specjalnych algorytmów korekcyjnych oraz zainstalowanych czujników.

Drona teoretycznie skonstruuję w przeciągu czterech tygodni od momentu zakończenia kampanii (ewentualne opóźnienia mogą być spowodowane zakupem części w Chinach). Systematycznie na moim kanale YouTube będę publikował filmy po angielsku z postępami projektu. Po zakończeniu projektu opublikuję film z prezentacją całego drona wraz z jego możliwościami. Na tym filmie również zamieszczę podziękowania za wsparcie. Wszystkie nagrody zrealizuję w miarę możliwości jak najszybciej, jednak nie później niż miesiąc po ukończeniu całego projektu.