Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

NadMoimGrobem

NadMoimGrobem

Warszawa

!!!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5111 PLN z 15000 PLN

24 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

34%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.08.2015.

Nad moim grobem noc nie zapadnie

O projekcie

 

 

 

„Nad moim grobem noc nie zapadnie” to historia o ludziach, którzy są niewolnikami okrutnego losu. Chcąc uciec od swojej rzeczywistości, chronią się przed realnymi problemami w fałszywym świecie złudzeń. Marzenia, które bezwzględnie determinują życie bohaterów są pokłosiem bólu i upokorzeń przez co stają się koniecznością spełnienia, okraszoną cierpieniem i strachem. Pomimo zagubienia, potrzasku w którym się znajdują, każde z nich próbuje walczyć o swoje miejsce, uwalniając zablokowane emocje i prawdziwe twarze. Letnia noc staje się rytuałem żałoby, zapomnienia, pożegnania z dzieciństwem i rozstaniem ze złudzeniami.

Louis jest wdowcem po zmarłej żonie, którą próbuje kultywować przebierając się w jej ciuchy, a także ojcem dwóch synów Dana i Iwana, którzy okradają groby, aby zarobić na życie w lepszym-innym świecie. Dolores i Laurka to dwie kobiety, które próbują zacząć żyć od nowa zapominając o swoich cieniach przeszłości i o tym kim są naprawdę. Prawy stracił miłość swojego życia i walczy o sens, każdego następnego dnia. Elvis Presley jest osobną rzeczywistością, wyimaginowanym przyjacielem. Jego piosenki są narracją życia bohaterów, stanem ich emocji, myśli. Jest synonimem spełnienia i bogactwa, rajem o którym marzą.

Autor sztuki Fabrice Melquiot dokonał rzeczy niezwykle trudnej, połączył kolektywną tragedie ludzką, z której nie ma wyjścia z komedią, dzięki której przekaz sztuki dobitniej trafia do odbiorcy.

 

25.07.2015 - Teatr Baza nawiązał z nami współpracę.


http://www.teatrbaza.pl/

 

23.07.2015 - Do obsady spektaklu dołączyła dwójka aktorów: Krzysztof Franieczek i Anna Janik. Ich profile zamieszczamy poniżej.

 Krzysztof Franieczek

Urodzony w 1958 roku w Żarach. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Występował m.in. w Teatrze Staromiejskim w Warszawie,  w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, w Teatrze Wytwórnia w Warszawie, w Teatrze Ochota w Warszawie, Off Off Theatre w Monachium, w Teatrze Kreatur w Berlinie, w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi czy w Teatrze Praga w Warszawie. Kilkukrotnie współpracował z Markiem Kalitą; wśród tytułów można wymienić "Zbombardowani", "Fernando Krapp napisał do mnie ten list", "Widzialna ciemność" czy "Kalimorfa". Występował w wielu produkcjach filmowych m.in. "Generał Nil", "Popiełuszko. Wolność jest w nas", "Lincz", "Jeziorak". Jako aktor pojawiał się również w telewizji w takich produkcjach jak "Pitbull", "Ranczo", "Czas Honoru", "Glina", "Usta Usta". Grał również w realizacjach polskiego Teatru Telewizji.

Anna Janik

Urodzona w 1988 roku w Kielcach. Aktorstwa uczyła się m.in. w Lart StudiO w Krakowie oraz w PWST im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu. Oprócz tego ukończyła Organizacje Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Występowała w m.in. w Teatrze Rozmaitości, video opera "Pokój 404" w reżyserii Pawła Krzaczkowskiego, w Operze Narodowej, "Zamek Sinobrodego" reżyseria Mariusz Treliński oraz w Teatrze na Bielanach u Marcina Kwaśnego w spektaklu "Życie w zasięgu ręki". Jej dorobek filmowy to m.in. "Mistyfikacja" reż. Jacek Koprowicz, "Boxer" reż. Tomasz Blachnicki, "Zabójca z lubieżności" reż. Marcin Koszałka czy też "Disco polo" reż. Maciej Bochniak. Występowała również w wielu popularnych produkcjach telewizyjnych a także udziela się jako wokalistka.

 

 

Jesteśmy grupą młodych twórców, którzy około 1,5 roku temu zdecydowali się rozpocząć pracę nad tekstem "Nad moim grobem noc nie zapadnie". Nie mieliśmy wtedy w planach tak dużego przedsięwzięcia, na które teraz zbieramy pieniądze. Na tamtym etapie nasza praca podyktowana była bezinteresowną potrzebą tworzenia oraz chęcią zmierzenia się z tekstem. Z czasem kiedy nasz projekt zaczął kiełkować i rozrastać się, poczuliśmy się zobligowani do pokazania naszej pracy innym.

Reżyseria, adaptacja tekstu, opracowanie muzyczne: Krzysztof Kwiatkowski
Asystent reżysera: Cezary Kwiecień
Opieka artystyczna: Jacek Poniedziałek
Scenografia: Klaudia Sadolewska - Moskal
Kostiumy: Marcin Żak
Współpraca: Krzysztof Kwiatkowski,
Maria Łozińska
Kier. Muzyczne: Andrzej 'Kwiatek' Kwiatkowski
Muzycy: Marcin Kleiber, Andrzej 'Kwiatek' Kwiatkowski, Miłosz Oleniecki
Plakat: Tomasz Kwiecień
Obsada: Natalia Bednarczyk, Krzysztof Franieczek, Anna Janik, Cezary Kaźmierski, Paweł Kruszelnicki, Krzysztof Kwiatkowski, Cezary Kwiecień, Leszek Podstawski

 

 

 

Zbieramy na scenografię oraz część kostiumów. Dzięki przychylności osób współpracujących z nami, scenograf Klaudyny Sadolewska-Moskal, grupy muzyków (spektakl z muzyką na żywo) oraz sobowtóra Elvisa Presleya Leszka Podstawskiego, cała kwota którą zbieramy, nie będzie przeznaczona na wynagrodzenie a na realizację naszych zamierzeń artystycznych.

 

Jacek Poniedziałek

Urodził się 6 sierpnia 1965 roku w Krakowie. W 1990 roku ukończył Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie i zadebiutował na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego. Przez kilka lat był zatrudniony w krakowskim Teatrze Starym,  gdzie grał m. in. u Tadeusza Bradeckiego i Jerzego Jarockiego.

W 1992 roku rozpoczął współpracę z Krzysztofem Warlikowskim. Pierwsze przedstawienia wystawili w krakowskiej PWST. Były to: „Białe noce” i „Łysa śpiewaczka”. Od tamtej pory Jacek Poniedziałek grał niemal we wszystkich spektaklach tego reżysera. Od 1997 roku aktor występował w teatrach warszawskich: Narodowym, Studio i Rozmaitości. Od 2008 roku jest członkiem Nowego Teatru w Warszawie.

Jacek Poniedziałek zajmuje się także reżyserowaniem spektakli. Kilkakrotnie był asystentem, ale wystawiał też spektakle we własnej reżyserii. Ważną dziedziną zainteresowań aktora są przekłady i adaptacje. Z języka angielskiego tłumaczył sztuki reżyserowane przez Krzysztofa Warlikowskiego: „Oczyszczeni”, „Krum”, „Anioły zzw Ameryce”, „Tramwaj” czy „Nickel Stuff”. Przekładał również inne dramaty, które grane były w wielu teatrach i drukowane w miesięczniku „Dialog”. W 2012 roku został wydany w jego tłumaczeniu zbiór „Tramwaj zwany pożądaniem i inne dramaty” Tennessee Williamsa.

 Aktor znany jest także ze swoich ról w filmowych i telewizyjnych. Zadebiutował w 1999 roku rolą w filmie „Moja Angelika”. Niezapomniane kreacje stworzył w filmach „Przemiany”, „Trzeci” czy „Boisko bezdomnych”.

 

 

Teatr Warsawy (Teatr Konsekwentny) działa w Warszawie jako profesjonalna grupa teatralna od 1997 r. Teatr prowadzi Aldona Machnowska-Góra i Adam Sajnuk. Najważniejszym zadaniem zrealizowanym w 2013 roku jest przeniesienie Teatru Konsekwentnego do budynku dawnego kina "Wars" przy Rynku Nowego Miasta, gdzie Teatr kontynuuje i rozwija swoją działalność artystyczną, edukacyjną i kulturotwórczą.

Teatr prowadzony jest przez organizację pozarządową, jest swoistą „niepubliczną instytucja kultury”, doceniany przez krytyków teatralnych i recenzentów, wymieniany w ogólnopolskich podsumowaniach sezonu, tytuły i role teatralne nagradzane i wskazywane w recenzjach i podsumowaniach.

Teatr nie ma stałego zespołu aktorskiego, tylko stały zespół osób współpracujących z teatrem. Są to zawodowi, uznani reżyserzy, aktorzy, scenografowie, kostiumologowie, reżyserzy świateł.

W organizacji i produkcji teatru pracują specjaliści, osoby o odpowiednich kompetencjach i doświadczeniu. Ilość osób pracujących w teatrze jest kilkukrotnie mniejsza niż w podobnym warszawskim teatrze publicznym. Teatr nie ma własnych warsztatów i pracowni, wszystkie prace wykonywane są na zewnątrz.7

 

Teatr Baza jest nowoczesnym centrum kultury. Realizuje się tu działania o charakterze artystycznym, edukacyjnym i badawczym. Głównym nurtem tych działań jest szeroko rozumiana sztuka teatru. Oprócz działań związanych z teatrem, odbywają się tu: koncerty, wystawy, projekcje filmów, dyskusje, spektakle i spotkania dla dzieci, warsztaty artystyczne, spotkania z ludźmi kultury. Celem tego projektu jest tworzenie miejsca otwartego dla wszystkich ludzi zainteresowanych sztuką. Miejscu temu towarzyszy idea spotkania. Kształtujemy przyszłych aktorów i reżyserów, animatorów kultury. Rozwijamy u młodych ludzi talenty, pasje, twórcze postawy.

 

Założycielem Teatru Baza jest Tomasz Zadróżny oraz młodzi  animatorzy kultury skupieni wokół Stowarzyszenie Teatr Baza  (dawniej Stowarzyszenie Teatralna Chata założone w 2006 roku).

 

Fundacja Zjednoczonych Artystów FuZjA to młoda organizacja powstała z inicjatywy Justyny, Krzysztofa oraz Doroty Gumiennych. Fundacja zajmuje się powoływaniem nowych zespołów artystycznych, organizowaniem projektów kulturalnych, szkoleń, warsztatów etc. Misją Fundacji jest rozwój twórczości, rozwój poprzez twórczość oraz wychowanie do twórczości, a także propagowanie, wspieranie, promowanie wszelkiej działalności w zakresie kultury i sztuki. Wśród projektów powstałych dzięki wsparciu Fundacji można wymienić m.in. zespół muzyczny Przeciwciała czy spektakl teatralno-muzyczny dla młodego widza "Gość z planety Badedadeusz". Dla Zarządu Fundacji niezwykle ważne jest wspieranie działań młodych twórców i stworzenie dla nich przestrzeni wymiany artystycznej.

 

 

 

 

Natalia Bednarczyk 

 Urodzona w 1988 roku w Rzeszowie. W latach 2003-2007 aktorka Teatru Dramatycznego im. A. Fredry w Przemyślu. Występowała w teatrze Rampa w Warszawie min. w spektaklu "Białe małżeństwo" w reż. Grzegorza Mrówczyńskiego, a także w teatrze Ochoty w spektaklu,"Życie do natychmiastowego użytku" w reż. Edyty Jungowskiej i Rafała Sabary. Od początku swojej działalności artystycznej udziela się ,także jako piosenkarka współpracując min. z Małgorzata Duda -Kozyra.

 

Olga Czyżykiewiecz 

Reżyserka, kompozytorka, wokalistka. Absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskiem oraz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Założycielka Grupy Filmowej Tadam, w ramach której współpracuje z polskimi i zagranicznymi artystami, tworząc dla Nich videoclipy. Finalistka I Nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tarnowie za reżyserię dokumentu "Dotknięcie" oraz I Nagrody na Festiwalu Teatralnym w Warszawie TFAŻ za reżyserię spektaklu "Kobiety Witkacego".

 

 

 Krzysztof Franieczek

Urodzony w 1958 roku w Żarach. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Występował m.in. w Teatrze Staromiejskim w Warszawie,  w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, w Teatrze Wytwórnia w Warszawie, w Teatrze Ochota w Warszawie, Off Off Theatre w Monachium, w Teatrze Kreatur w Berlinie, w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi czy w Teatrze Praga w Warszawie. Kilkukrotnie współpracował z Markiem Kalitą; wśród tytułów można wymienić "Zbombardowani", "Fernando Krapp napisał do mnie ten list", "Widzialna ciemność" czy "Kalimorfa". Występował w wielu produkcjach filmowych m.in. "Generał Nil", "Popiełuszko. Wolność jest w nas", "Lincz", "Jeziorak". Jako aktor pojawiał się również w telewizji w takich produkcjach jak "Pitbull", "Ranczo", "Czas Honoru", "Glina", "Usta Usta". Grał również w realizacjach polskiego Teatru Telewizji. 

 

 

Justyna Gumienna

Urodzona w 1989 w Lubinie. Aktorka, lektorka i instruktorka teatralna. Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, Szkoły Aktorskiej Jana i Haliny Machulskich przy PO ASSITEJ oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie (specjalność: psychopedagogika kreatywności). Z teatrem związana od najmłodszych lat. Współpracowała m. in. z Teatrem Arka z Wrocławia oraz z Teatrem Banasiów. Angażuje się w produkcje offowe, a także inne projekty teatralne, m. in. Labirynt Teatralny oraz Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak. Założycielka Fundacji Zjednoczonych Artystów FuZjA, gdzie pełni funkcję Członka Zarządu. Współorganizowała projekty artystyczne i kulturalne o zasięgu zarówno regionalnym jak i międzynarodowym. Uczestniczka warsztatów ogólnopolskich i międzynarodowych. Prowadzi własne warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i nauczycieli, realizując autorski program. Otrzymała Specjalną Nagrodę podczas przeglądu monodramów we Wrocławiu (monodram „Postrzyżyny” wg Hrabala).

 

  

 Anna Janik

Urodzona w 1988 roku w Kielcach. Aktorstwa uczyła się m.in. w Lart StudiO w Krakowie oraz w PWST im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu. Oprócz tego ukończyła Organizacje Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Występowała w m.in. w Teatrze Rozmaitości, video opera "Pokój 404" w reżyserii Pawła Krzaczkowskiego, w Operze Narodowej, "Zamek Sinobrodego" reżyseria Mariusz Treliński oraz w Teatrze na Bielanach u Marcina Kwaśnego w spektaklu "Życie w zasięgu ręki". Jej dorobek filmowy to m.in. "Mistyfikacja" reż. Jacek Koprowicz, "Boxer" reż. Tomasz Blachnicki, "Zabójca z lubieżności" reż. Marcin Koszałka czy też "Disco polo" reż. Maciej Bochniak. Występowała również w wielu popularnych produkcjach telewizyjnych a także udziela się jako wokalistka.

 

 

Cezary Kaźmierski 

Urodzony w 1988 roku w Ciechanowie. W 2010 r. zdał egzamin eksternistyczny ZASP. W latach 2010 -2012 występował w spektaklu "Życie do natychmiastowego użytku" w  reż. Edyty Jungowskiej i Rafała Sabary w teatrze Rampa oraz Ochoty w Warszawie. W 2014 r. zagrał w wyreżyserowanym przez siebie monodramie "Wódka z rumem" autorstwa  Conor'a McPherson'a.  Brał udział w kilku produkcjach filmowych min. "Wyklęty" reż. Konrad Łęcki , "Galerianki" reż. Katarzyna Rosłaniec czy w filmie dyplomowym PWSFTv i T  "Odium" reż. Leszek Hendzel. 

 Paweł Kruszelnicki

 Urodzony w 1960 roku w Krakowie. Absolwent krakowskiej PWST. Aktor Starego Teatru w Krakowie od 1985 roku. Zagrał wiele ról u Krystiana Lupy ("Kalkwerk", "Bracia Karamazow", "Lunatycy", "Mistrz i Małgorzata", "Zaratustra"),  Wajdy ("Dybuk", "Hamlet IV", "Zemsta"), Fiedora ("Don Juan", "Don Kichote"), Warlikowskiego ("Krum") czy Jarockiego. Perfekcyjna plastyka ciała oraz świadome operowanie szerokim wachlarzem scenicznych środków sprawiają, że  aktor z łatwością Odnajduje się również w poetyce młodych reżyserów ("Lulu" Michała Borczucha wg Wedekinda). Kilka efektownych ról miał okazję wykreować w niedawnych spektaklach. Wśród ostatnich dokonań wymienić można m.in. rolę w spektaklu "Być jak Steve Jobs" Kmiecika/Libera, występ w multimedialnym "Akropolis" Twarkowskiego, udział w spektaklu Jana Klaty pt. "Król Ubu" czy jedna z głównych ról w "Hamlecie" Krzysztofa Garbaczewskiego.

 

Krzysztof Kwiatkowski

Urodzony w 1989 roku w Częstochowie. W teatrze zadebiutował w 2010 r. główną rolą w spektaklu "Enter" w reżyserii Jacka Poniedziałka i Anny Smolar w Nowym Teatrze w Warszawie. Za tę rolę otrzymał nagrodę magazynu HIRO. W 2007 r. założył grupę teatralną z którą debiutował reżyserując współczesną adaptację sztuki "Elektra" Sofoklesa ,a także autorski tekst "Nowa talia". W 2012 r. grał w Teatrze Imka w Warszawie w spektaklu "Bohater Osama" . Brał udział w kilku produkcjach telewizyjnych, a także szkolnych filmach krótkometrażowych oraz dyplomach. Wystąpił w kampanii reklamowej napoju energetycznego Black wraz z legendą boksu Mike'm Tysonem. W 2014 r. wyreżyserował film "Wracaj skąd przyszedłeś" w ramach kampanii przeciwko rasizmowi organizowanej przez ministerstwo kultury oraz policję.

 

Cezary Kwiecień

Urodzony w 1989 roku w Warszawie. W teatrze zadebiutował w 2011 r., w koprodukcji Teatru Imka i Teatru Maat w sztuce "Bohater Osama" w reżyserii Jacka Poniedziałka. Brał udział w szkolnych filmach krótkometrażowych oraz dyplomach m. in. wystąpił u boku Marii Seweryn w filmie dyplomowym Mateusza Michalskiego "Zobacz mnie".

 

Leszek Podstawski

 Mieszka w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Z muzyka związany jest zawodowo od 14 lat. Zaczął od śpiewania na studiach. Śpiewał kilka lat w jednym z pierwszych polskich zespołów a capella „Tamka 54”, z którym nagrał studyjną płytę. Od 8 lat jest czołowym polskim i europejskim Elvisem - promotorem postaci i muzyki Elvisa Presley’a. Leszek Podstawski w ramach projektu „The Magic of Elvis Show!” koncertuje z zespołem podczas eventów otwartych i firmowych. Jest to ponad 1,5 godzinne show z największymi przebojami Króla we własnych aranżacjach. Wg opinii setek fanów i sympatyków muzyki Elvisa wyrażonych w głosowaniu internetowym w 2013 roku. Leszek Podstawski jest „Najlepszym Polskim Elvisem”. Jest pierwszym Elvisem z Polski i z tej części Europy, który został członkiem prestiżowego stowarzyszeniaprofesjonalnych wykonawców Elvisa Presleya z siedzibą w Anglii. Był wielokrotnie gościem stacji telewizyjnych. Jako jedyny Polski Elvis w 2014 r., został zakwalifikowany do Mistrzostw Europy Elvisów w Blackpool w Anglii.

 

 

 

Nagroda za 1 zł lub więcej - Wsparcie bez nagrody

 Nagroda za 10 zł lub więcej - Specjalne podziękowanie na naszej stronie na Facebooku

Nagroda za 50 zł lub więcej - Nagranie wideo spektaklu + wszystko to co powyżej

Nagroda za 100 zł lub więcej - Udział w próbie generalnej spektaklu + wszystko to co powyżej

Nagroda za 200 zł lub więcej  - Zaproszenie na premierę + wszystko to co powyżej

Nagroda za 500 zł lub więcej  - Spotkanie/kolacja z twórcami + wszystko to co powyżej

Nagroda za 1000 zł lub więcej - Możliwość umieszczenia logo/nazwy firmy etc. na plakacie spektaklu jako sposor +  wszystko to co powyżej

 Nagroda za 2000 zł lub więcej - Możliwość epizodycznego czynnego udziału w spektaklu +  wszystko to co powyżej

 

Nasz Fanpage na Facebook'u

https://www.facebook.com/pages/Nad-moim-grobem-noc-nie-zapadnie-Spektakl-teatralny/439242489589944

 

Cezary Kwiecień

tel. 516-701-544

mail: cezary.kwiecien@gmail.com

Krzysztof Kwiatkowski

tel. 692-751-113

mail: krzysiekkwiatkowski1@wp.pl

Media o Twoim projekcie:

Wsparcie dla spektaklu "Nad moim grobem noc nie zapadnie"

irka.com.pl | 2015-07-11

Młodzi, pełni pomysłów artyści pod opieką Jacka Poniedziałka pracują nad powołaniem do życia na scenie rewelacyjnego tekstu francuskiego dramatopisarza Fabrice Melquiot "Nad moim grobem noc nie zapadnie".

Warszawa. Próbują "Nad moim grobem noc nie zapadnie"

www.e-teatr.pl | 2015-07-10

Młodzi, pełni pomysłów artyści pracują nad powołaniem do życia na scenie rewelacyjnego tekstu francuskiego dramatopisarza Fabrice Melquiot "Nad moim grobem noc nie zapadnie". Premiera przewidziana jest w Teatrze WARSawy w nowym sezonie. Wesprzyj ich na PolakPotrafi.pl!

WARSZAWA. WSPARCIE DLA SPEKTAKLU NAD MOIM GROBEM NOC NIE ZAPADNIE

teatrdlawas.pl | 2015-07-09

Młodzi, pełni pomysłów artyści pod opieką Jacka Poniedziałka pracują nad powołaniem do życia na scenie rewelacyjnego tekstu francuskiego dramatopisarza Fabrice Melquiot "Nad moim grobem noc nie zapadnie".

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.08.2015 17:05