Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Musica ex Anima

Musica ex Anima

Kraków, Polska

Musica ex Anima to kameralny chór mieszany, z siedzibą w Krakowie. Swymi korzeniami sięga 2003 roku, przy czym pod obecną nazwą funkcjonuje od kwietnia 2010 roku. Od grudnia 2008 roku jego dyrygentem jest Krzysztof Michałek. Nazwa chóru – w tłumaczeniu Muzyka Duszy – oddaje ideę, jaka przyświeca jego chórzystom. Cele Musica ex Anima to propagowanie idei śpiewu chóralnego oraz rozwój wokalny i muzyczny członków chóru. Chór na stałe współpracuje z Bazyliką Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

490 PLN z 3000 PLN

18 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 28.06.2018 22:10

Polska Muzyka w Bretanii

O projekcie

 

Drodzy Darczyńcy!

 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy chórem i orkiestrą, działamy przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pod dyrekcją dr. Krzysztofa Michałka. Od lat nie tylko śpiewamy podczas liturgii, ale także uczestniczymy w różnych koncertach charytatywnych.

 

Co planujemy?

Nie tak dawno gościliśmy u nas chórzystów z Francji i otrzymaliśmy zaproszenie do Bretanii. Wybieramy się tam już w lipcu! Pragniemy dotrzeć do najmniejszych miejscowości w tym regionie i zaprezentować przepiękny dorobek polskiej muzyki, który choć jest zachwycający  – to tak mało znany, szczególnie za granicą. Wykonamy utwory takich kompozytorów, jak na przykład Gorczycki, Różycki, Moniuszko, Zieleński, Pękiel czy Botor.

 

Chcemy wystąpić przede wszystkim w małych kościołach, dotrzeć do miejsc pozornie bardzo odległych, jednocześnie czerpiąc z francuskiej tradycji śpiewno-liturgicznej, która jest na bardzo wysokim poziomie. Do trasy przygotowujemy się już od jakiegoś czasu i pozyskujemy środki finansowe, jednakże jeszcze sporo nam brakuje. Tym bardziej, że będziemy podróżować autokarem – razem z orkiestrą i licznymi instrumentami, co wiąże się ze sporym kosztem. Aby osiągnąć ten cel, musimy zorganizować niezależny transport.

 

Dlaczego warto nas wspierać?

Jako chór zdobyliśmy liczne nagrody w konkursach i śpiewamy podczas niemal wszystkich ważniejszych uroczystości Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a także w wielu wydarzeniach transmitowanych w telewizji. Ostatnio uczestniczyliśmy we wspólnym kolędowaniu chórów krakowskich, a także wystąpiliśmy podczas koncertu charytatywnego w krakowskiej filharmonii. W zeszłym roku odbyliśmy wraz z orkiestrą trasę w Wielkiej Brytanii. Nasza działalność jest całkowicie non-profit, a śpiew i gra wynikają z potrzeby duszy. Stąd też nazwa grupy Musica ex Anima – czyli Muzyka Duszy.

 

Jeśli idea chóru i orkiestry jest Wam bliska – prosimy o Wasze wsparcie i obiecujemy, że zaśpiewamy i zagramy najpiękniej, jak tylko potrafimy, a polska muzyka pozostanie na długo w pamięci i sercach słuchaczy.

 

Zapraszamy na nasze koncerty!

Zachęcamy do obserwowania nas na bieżąco i uczestniczenia w naszych koncertach w Krakowie i okolicach: FB.

 

 

A co u nas słychać?

Jak zwykle duuuuużo muzyki! Intensywnie pracujemy nad repertuarem i koncertujemy. Poniżej zdjęcia z dzisiejszego (27.05) występu w Bazylice Bożego Miłosierdzia.