Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

klubprzyrodnikow

klubprzyrodnikow

Owczary

Ewa Drewniak: od 2003 roku pracuje w Stacji Terenowej Klubu Przyrodników w Owczarach. Zajmuje się tutaj ochroną cennych przyrodniczo muraw kserotermicznych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Stacji (ok. 60 ha), ochroną ginących gatunków chwastów, zachowaniem starych odmian drzew owocowych. W Stacji prowadzi zajęcia edukacyjne o tematyce przyrodniczej, wycieczki terenowe po murawach, organizuje imprezy edukacyjne,realizuje projekty społeczne, także polsko-niemieckie, związane z ochroną przyrody, organizuje pracę w Stacji wolontariuszom z Polski i Europy.
Klub Przyrodników, jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz ochrony przyrody już od ponad 30 lat.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

295 PLN z 2000 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

14%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.07.2014.

Mural w Muzeum Łąki w Owczarach

O projekcie

Na co chcemy przeznaczyć zebrane fundusze?

 

 

Chcemy uatrakcyjnić fasadę, a tym samym Muzeum Łąki w Owczarach, kończąc  mural ceramiczny zainicjowany w 2013.
Mural przedstawia rośliny typowe dla muraw  kserotermicznych, otaczających Muzeum.

 

 

Fundusze przeznaczymy na zakup materiałów: płytek ceramicznych, klejów i fug do płytek oraz wyżywienie artystów i woluntariuszy podczas trwania projektu.

Artyści wykonujący pracę zrzekli się swojego honorarium. Stacja Klubu Przyrodników oferuje darmowe noclegi dla wszystkich uczestników akcji.

Całość akcji potrwa 7 dni, od 19-25 lipca 2014.

 

Mural z mozaiki ceramicznej, powstały w 2013 roku reprezentuje 4 typowe dla otaczających muzeum muraw rośliny. W lipcu tego roku we współpracy z dwójką artystów z Polski i Holandii oraz pomocą wolontariuszy z Polski, chcemy rozbudować go o reprezentacje kolejnych roślin i zwierząt typowych dla łąk nadodrzańskich. Planujemy  scalić ze sobą jego części poprzez stworzenie tła w postaci nieba i łąki.

O nas

Ewa Drewniak: od 2003 roku pracuje w Stacji Terenowej Klubu Przyrodników w Owczarach. Zajmuje się tutaj ochroną cennych przyrodniczo muraw kserotermicznych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Stacji (ok. 60 ha), ochroną ginących gatunków chwastów, zachowaniem starych odmian drzew owocowych. W Stacji prowadzi zajęcia edukacyjne o tematyce przyrodniczej, wycieczki terenowe po murawach, organizuje imprezy edukacyjne (m.in. Letnie i Wiosenne Spotkanie z Łąką, Jesienne Spotkanie z Sadem), realizuje projekty społeczne, także polsko-niemieckie, związane z ochroną przyrody, organizuje pracę w Stacji wolontariuszom z Polski i Europy.

Klub Przyrodników, jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz ochrony przyrody już od ponad 30 lat.

www.kp.org.pl

www.facebook.com/pages/Stacja-Terenowa-Klubu-Przyrodników-w-Owczarach/418380064921670

 

Justyna Budzyn:  urodzona 1980 w Krakowie,  od 2008 mieszka i prowadzi pracownię artystyczną w Podgórzu woj.zachodniopomorskim k/Barlinka . Realizatorka murali i większych form ceramicznych, rzeźbiarskich  i malarskich min. projektu  Gorzowska Orkiestra Dęta, ceramicznej gry logicznej „Wielbłąd z Północy”, części muralu na Muzeum Łąki w Owczarach.Uczestniczka First International Urban Mosaic Intervention, Puente Alto, Chile, inicjatorka  opisywanego tutaj projektu, działaczka społeczna w stowarzyszeniu Towarzystwo Przyjaciół Słońska „Unitis Viribus”, instruktorka rzemiosła, animatorka działań kulturalnych.
www.justynabudzyn.com

www.facebook.com/PracowniaCeramikiWPodgorzu


Se van Weert  urodzona w  Dordrecht w Holandii, Od 1993 zajmuje sie witrażem, fusingiem i mozaiką. Realizatorka prac dla  Elephant Parade  w Emmen/Holandia, Kopenhadze/Dania i  Luxemburgu, absolwentka kursów odlewania brązu w Bild-Werk Frauenau z Stephen Paul Day, druku na szkle z Anne Petters odlewania szkła z Mare Saare,  instruktorka mozaiki, witrażu, uczestniczka First International Urban Mosaic Intervention, Puente Alto, Chile, inicjatorka wydarzenia 'From Your Heart to Valparaiso', na rzecz spalonego miasta Valparaiso, zaangażowana w projekty społeczne i dotyczące ochrony środowiska

www.sevanweert.nl

Mural

 

Mural na Muzeum Łąki w Owczarach zaczął powstawać w 2013 roku, w wyniku inicjatywy Ewy Drewniak, szefowej Stacji Klubu Przyrodników w Owczarach.

Na odnowionej fasadzie Muzeum brakowało dekoracji, która spełniałaby także funkcje informacyjną tj.: zawierała napis oraz przedstawiała typowe dla muraw kserotermicznych rośliny i zwierzęta. Korzystając ze środków polsko-niemieckich, w ubiegłym roku zorganizowano polsko-niemieckie, 4-dniowe  warsztaty mozaiki podczas których uczestnicy wykonali część muralu zaprojektowanego przez artystę plastyka Justynę Budzyn.
W chwili obecnej na fasadzie znajduje się napis „MUZEUM ŁĄKI” oraz reprezentacje 6 roślin : ostnicy włosowatej, ostnicy Jana, goździka kartuzka, dzwonka syberyjskiego, wężymorda stepowego, szałwii łąkowej.
W tym roku  Se van Weert, Justyna Budzyn i  grupa  sześciu wolontariuszy,  chcą zrealizować dodatkowo reprezentacje  kolejnych roślin ( mikołajka polnego) i zwierząt (motyli - modraszka i  rusałki pawika, chrząszcza oleicy krówki). Artystki planują także  wykonać  tło które połączy  części muralu.
 

Po co?

Muzeum Łąki znajduje się tuż przy głównej trasie między Kostrzynem a Słubicami. Realizację muralu rozpoczęto w celu udekorowania fasady,  zwrócenia uwagi przejeżdżających na budynek, zachęcenia do zatrzymania się, odwiedzin Muzeum.

Projekt powstały dotychczas wymaga wykończenia go, dodania tła, scalenia całej kompozycji, tak by stanowiła jedną zintegrowaną i efektowną całość.

 

Wykończony mural ma   zachęcać  przechodniów i przejeżdżających do zatrzymania się, przyjrzenia się roślinom, zaciekawienia gatunkami rosnącymi na  murawach kserotermicznych, odwiedzenia  muzeum i muraw oraz zapoznania się z unikalnym bogactwem naturalnym regionu oraz specyfiką jego konserwacji.
Dodatkowo, organizacja tego wydarzenia,  ma na celu promocję Muzeum Łąki w Owczarach oraz wspólnego tworzenia jako   dobrej praktyki, tym bardziej jeśli dotyczy  otaczającej nas i wymagającej ochrony natury.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.07.2014 18:06